رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام.

من در محیط لوکال با استفاده از poedit پوسته ای رو به زبان فارسی ترجمه کردم و نمایش درستی از کلمات داشتم، اما وقتی فایل رو مستقیم روی هاست آپ میکردم تغییری ایجاد نمیشد.

موقعی که با poedit پروژه جدیدی رو ایجاد میکردم، بخش sources paths مسیر لوکال رو میدادم و کلمات import میشدن.

وقتی فایل با پسوند mo رو با notepad باز کردم تمام مسیرهای مقصد، مسیر لوکال بود یعنی:

"X-Poedit-SearchPath-0: C:\\wamp\\www\\wp-content\\themes\\themename\n"
#: C:\wamp\www\wp-content\themes\themename/404.php:12
msgid "Page not found"
msgstr "صفحه یافت نشد"

درصورتیکه فایل زبان اصلی (en_US) مسیر ها رو بصورت دیگه ای نمایش میداد، به این صورت:

#. Text in function
#: cart-totals.php:85
msgid " (taxes estimated for %s)"
msgstr ""

خلاصه اینکه چطوری مسیر درست کنم؟

موقع ساختن بسته زبان فارسی هم که کلا نمیتونم source paths ندم، چون کلمه ای درون ریزی نمیشه،

یه روش اینه که فایل en_US رو کپی و با اسم fa_IR مجدد ذخیره کنم اما بعضی کلمات توی بسته زبان نیست!!!

سعی کردم منظورم رو برسونم!

لینک به ارسال

روشتون درسته بعد از اینکه کلمات رو سرچ کردید و ترجمه را انجام دادید در انتها از طریق منوی پوشه (catalog) و زیر منوی properties نشانی لوکال را حذف کنید و فایل را ذخیره سازی کنید تا در mo و po ردی نگذاره (البته خالی نمی تونه باشه معمولا یک دات به جای نشانی می گذارند)

لینک به ارسال
روشتون درسته بعد از اینکه کلمات رو سرچ کردید و ترجمه را انجام دادید در انتها از طریق منوی پوشه (catalog) و زیر منوی properties نشانی لوکال را حذف کنید و فایل را ذخیره سازی کنید تا در mo و po ردی نگذاره (البته خالی نمی تونه باشه معمولا یک دات به جای نشانی می گذارند)

این کار رو انجام دادم ولی تغییری در مسیردهی ایجاد نشد، اگه بجای آدرس لوکال آدرس وردپرسی سایت رو بدم (یعنی: http://site.com/wp-content/theme/themename) چطور؟

ولی سوالی که هست حتی اگه این کار رو بکنم برای هر تمی باید این کار رو انجام بدم، راه بهتر میشناسید؟

لینک به ارسال

این کار رو انجام دادم ولی تغییری در مسیردهی ایجاد نشد، اگه بجای آدرس لوکال آدرس وردپرسی سایت رو بدم (یعنی: http://site.com/wp-c...theme/themename) چطور؟

ولی سوالی که هست حتی اگه این کار رو بکنم برای هر تمی باید این کار رو انجام بدم، راه بهتر میشناسید؟

من هم برای پوسته و هم برای افزونه این طور مسیردهی می کنم:

post-3225-0-08367500-1410934326_thumb.pn

(البته خالی نمی تونه باشه معمولا یک دات به جای نشانی می گذارند)

امتحان کنید ببینید میشه یا نه.

لینک به ارسال

من هم برای پوسته و هم برای افزونه این طور مسیردهی می کنم:

post-3225-0-08367500-1410934326_thumb.pn

امتحان کنید ببینید میشه یا نه.

قائم جان من کاری که شما و اقا ایمان (استاد عزیز) فرمودین انجام دادم و کد دهی فایلا به این شکل در میاد:

"X-Poedit-SearchPath-0: .\n"
"X-Poedit-SearchPath-1: ..\n"
#: C:\wamp\www\mig\wp-content\themes\themename/404.php:12
msgid "Page not found"
msgstr ""

مسیر دهی کلی درست میشه ولی اینکه فلان عبارت از کجا در اومده تغییری نمیکنه، در واقع توی فایل اصلی اینا رو بصورتی که بالا نوشتم ارائه میده، چیکار کنم این قسمت درست بشه؟؟؟ باید بصورت دستی با notepad تک تک درست کنم؟؟؟

لینک به ارسال

من تا به حال ندیدم که کسی فایل های اصلی رو برای تغییر نشانی لوکالش دستکاری کنه

حالا اینکه کسی بدونه فایل اصلی را در درایو c خودتون کپی کرده بودید یا d چه نکته ی قابل اهمیتی داره؟

لینک به ارسال

من تا به حال ندیدم که کسی فایل های اصلی رو برای تغییر نشانی لوکالش دستکاری کنه

حالا اینکه کسی بدونه فایل اصلی را در درایو c خودتون کپی کرده بودید یا d چه نکته ی قابل اهمیتی داره؟

فکر کنم درست نگفتم،

من توی لوکال ترجمه میکنم و فایل po , mo رو توی هاستم ذخیره میکنم، حالا این ترجمه کردن دوحالت داره 1-فایل زبان انگلیسی رو کپی کنم بعنوان فارسی ذخیره کنم 2- پرونده جدید ایجاد کنم و دنبال عبارات بگردم،

توی هر دو حالت باید فایل po رو بروزرسانی کنم چون بعضی عبارات توی poedit درون ریزی نشده. بهمین خاطر باید آدرس بدم و آدرس لوکال میدم، اما ذخیره کنم آدرس لوکال ثبت میشه

همون فایل ذخیره شده رو کپی کنم توی هاستم کلمه ای جایگزین عبارت ترجمه شده نمیشه!!!

کل بحث اینه، اون کدهایی هم که گذاشتم نشون دهنده این موضوعه.

چه کنم همون فایلpo که توی لوکال ترجمه کردم توی هاستم بدون مشکل نشون بده؟

لینک به ارسال
  • 8 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...