رفتن به مطلب

رفع خطای Noindex در کنسول جستجوی گوگل

پست های پیشنهاد شده

سلام. من اخیرا سایتم را به کنسول جستجوی جدید گوگل اضافه کردم. در قسمت Index Coverage در بخش Error برایم 209 آدرس را با عنوان Submitted URL marked ‘noindex  خطا نشون میده. این مشکل را چگونه باید رفع کنم. در هیچ سایت ایرانی هم مطلبی مشابه نیافتم

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، miraziz گفته است :

سلام. من اخیرا سایتم را به کنسول جستجوی جدید گوگل اضافه کردم. در قسمت Index Coverage در بخش Error برایم 209 آدرس را با عنوان Submitted URL marked ‘noindex  خطا نشون میده. این مشکل را چگونه باید رفع کنم. در هیچ سایت ایرانی هم مطلبی مشابه نیافتم

کدوم صفحات رو ارور داده ؟برچسب ؟دسته؟پست؟

از افزونه yoast استفاده می کنید؟

نمونه لینک ؟

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، 4M!R گفته است :

کدوم صفحات رو ارور داده ؟برچسب ؟دسته؟پست؟

از افزونه yoast استفاده می کنید؟

نمونه لینک ؟

99 درصدشون مربوط به صفحات دسته‌ها است. مانند لینک زیر

http://echolalia.ir/category/sher/greek-poet/yiannis-ritsos/

سروس صفحه را که بررسی کردم دیدم noindex است و فکر کنم این کار را افزونه All in One SEO انجام میده. باید از تنظیمات افزونه بررسی کنم؟

لینک به ارسال
در 19 دقیقه قبل، miraziz گفته است :

من از طریق تنظیمات افزونه دسته‌ها را از حالت noindex در آوردم. حالا در کنسول جستجوی گوگل چگونه اون خطاها را رفع کنم؟

اگر مشکل رفع شده همشون رو انتخاب کنید Mark As Fixed بزنید

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، -HADI- گفته است :

اگر مشکل رفع شده همشون رو انتخاب کنید Mark As Fixed بزنید

این امکان در گوگل وب مستر تولز است. در کنسول سرچ گوگل چنین گزینه ای را من مشاهده نکرده ام

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، miraziz گفته است :

من از طریق تنظیمات افزونه دسته‌ها را از حالت noindex در آوردم. حالا در کنسول جستجوی گوگل چگونه اون خطاها را رفع کنم؟

اون صفحات رو دوباره فچ بزنین از کنسول قدیمی

یا منتظر باشید تا گوگل دوباره بررسی و ایندکسشون کنه

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، 4M!R گفته است :

اون صفحات رو دوباره فچ بزنین از کنسول قدیمی

یا منتظر باشید تا گوگل دوباره بررسی و ایندکسشون کنه

209 تا صفحه است. اگر بخواهم فنج بزنم خیلی طول میکشه. چند روز بعد معمولا خود گوگل متوجه تغییرات میشه؟ و اینکه خودکار خطاها را حذف خواهد کرد؟

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، miraziz گفته است :

209 تا صفحه است. اگر بخواهم فنج بزنم خیلی طول میکشه. چند روز بعد معمولا خود گوگل متوجه تغییرات میشه؟ و اینکه خودکار خطاها را حذف خواهد کرد؟

بسته به بزرگی سایت این مدت می تونه کمی زمانبر باشه ولی به مرور بررسی و رفع خطا میشه

لینک به ارسال
در در 8/19/2018 at 12:27، 4M!R گفته است :

بسته به بزرگی سایت این مدت می تونه کمی زمانبر باشه ولی به مرور بررسی و رفع خطا میشه

سلام این خطاهای noindex سایت من کمتر که نشده ده ها بهش اضافه شده است. همه‌ی خطاها مربوط به دسته بندی ها است که قبلا افزونه ی all in one seo آنها را noindex کرده بود ولی من بعدا اصلاح کردم که ربات های گوگل گوگل اونا را هم ایندکس کنند. حالا نمی دونم مشکل از چیست؟ تو Search Console هم وقتی INSPECT URL می زنم خطای زیر را میده.

5b7fbc8b2ae46_Screenshot(78).png.8414a8dacde6bc7baa4770a877dfb2a9.png

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، miraziz گفته است :

سلام این خطاهای noindex سایت من کمتر که نشده ده ها بهش اضافه شده است. همه‌ی خطاها مربوط به دسته بندی ها است که قبلا افزونه ی all in one seo آنها را noindex کرده بود ولی من بعدا اصلاح کردم که ربات های گوگل گوگل اونا را هم ایندکس کنند. حالا نمی دونم مشکل از چیست؟ تو Search Console هم وقتی INSPECT URL می زنم خطای زیر را میده.

شما یه بار افزونه all  رو غیر فعال کن یکی از لینکاتو تو کنسول تست کن

نتیجه رو بهم بگین

لینک به ارسال
در در 8/24/2018 at 12:36، miraziz گفته است :

5b7fbc8b2ae46_Screenshot(78).png.8414a8dacde6bc7baa4770a877dfb2a9.png

لینک که تست کردین تو تصویر رو بذارین

لینک به ارسال

تو اسکرین شات مشخصه که برا 18 ام اخرین بار ربات پیج رو دیده 

همین لینک رو فچ بزنید و تست کنید، منتظر بمونید سورس تون رو دیدم مشکلی نداشت نگران نباشید

لینک به ارسال
در در 8/29/2018 at 09:38، miraziz گفته است :

از دوستان سئو کار کسی نیست در این مورد راهنمایی کند

@4M!R

مثلا این یه مورد رو ملاحظه بکنید ایندکس دوبرابر شده درحالی که اصلا این تعداد پیج تو سایت نیست. زیاد رو ارور ها و .... حساس نباشید بعضا مشکل از طرف گوگله نه شما

Capture.thumb.PNG.19a02a78b3160bd9aec3a2398e1e1198.PNG

لینک به ارسال
در 19 ساعت قبل، 4M!R گفته است :

مثلا این یه مورد رو ملاحظه بکنید ایندکس دوبرابر شده درحالی که اصلا این تعداد پیج تو سایت نیست. زیاد رو ارور ها و .... حساس نباشید بعضا مشکل از طرف گوگله نه شما

آره. مثلا من آدرس یکی از دسته‌ها را بعد از fetch زدن Crawl this URL and its direct links کردم و حالا در کنسول جستجو وقتی inspect URL می زنم مانند تصویر زیر همه چیز را درست نشون میده ولی باز در همون دسته در بین خطاها وجود دارد/ چون نام و آدرس دسته بندی سایت من مهم است به همون خاطر سعی می کردم گوگل زودتر متوجه شود. الان بیشتر بر اساس برچسب‌ها کاربران را ارسال می کند/ خیلی ممنون که بی منت برای بررسی مشکلم وقت گذاشتید.

5b8a8a97bef7f_Screenshot(83).png.786b7ea2c7c2c7bafae33136f1c26e25.png

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

سلام من هم با همین ارور   روبرو شدم  با تفاوت اینکه مال من چهار تا برگه مرتبط با افزونه edd رو خطا نشون میده  هرکارکردم خطا نرفت حتی برگه ها رو حذف وبرگه جدیدی ساختم و به افزونه معرفی کردم 

برگه ها مربوط به عملیات پرداخت هست 

شما چطور این ارور رو برطرف کردید ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به ارسال
  • 2 سال بعد...
در در ۱۳۹۷/۵/۲۷ در 00:03، miraziz گفته است :

سلام برای منم چنین مشکلی پیش اومده، سایت مپ رو آپدیت کردن بچه های developer، از اون روز به بعد لینک صفحات بلاگ و صفحه محصولاتم نوایندکس شده و داخل سرچ کنسول 228 تا از لینک هایی که گفتم رفته داخلِ excluded by noindex tag و ۴۲ تا از لینک ها رفته داخل submitted url marked noindex و از نوایندکس هم خارج نمیشه، نمیدونم چیکار کنم؟؟ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام و عرض خسته نباشید من هم مثل آقای میر عزیز چند روزیه سایتمو توی گوگل ثبت کردم اما بعد چند روز 562 تا ارور نو ایندکس گرفتم .که هم توش برچسب و پست محصولاتم رو ارور نو ایندکس میزنه . بنده از افزونه یوست سئو استفاده میکنم ممنون میشم من رو هم راهنمایی کنید . با تشکر 

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

دوستان وقتتون بخیر

یه مدتیه از افزونه Google XML Sitemaps

اما خود گوگل تو Coverage

اومده به من ارور داده Submitted URL marked ‘noindex
چک کردم میبینم تو قسمت .html
sitemap.html
یه کدی هست به این صورت
<meta name="robots" content="noindex,follow"/>

چیکار کنم به نظرتون ارور رفع شه؟

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، payman گفته است :

دوستان وقتتون بخیر

یه مدتیه از افزونه Google XML Sitemaps

اما خود گوگل تو Coverage

اومده به من ارور داده Submitted URL marked ‘noindex
چک کردم میبینم تو قسمت .html
sitemap.html
یه کدی هست به این صورت

<meta name="robots" content="noindex,follow"/>

چیکار کنم به نظرتون ارور رفع شه؟

سلام برای رفع این مشکل باید تگ noindex را از مطالبی گفته حذف کنید.

دو حالت داره یکی اینکه خودتون اون مطلب را نوایندکس کردین که در نتایج گوگل نباشه که لازم نیست noindex را بردارید و به ارور گوگل هم توجه نکنید. دوم حالت اینه که شما تگ نوایندکس را به مطلب اضاف نکردین و از طریق افزونه های سئو تگ نوایندکس به مطالب یا برچسب ها اضاف شده. در حالت هم اگر میخواهین اون مطلب در نتایج باشه noindex را از مطلب حرف کنید و اگر میخواهید مطلب در گوگل نباشه نیازی نیست کاری انجام دهید.

همه چی بستگی به تنظیمات افزونه سئو شما داره.

لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...

با سلام و احترام

توی سرچ کنسول ارور submitted url marded noindex" رو برای 20 صفحه که چنتاش محصول و یکسری مثل صفحه سبد خرید و اغلب برای تگ محصول داده. ما نوایندکس هم نکرده بودیم و به تازگی داریم از سئو یوست استفاده میکنیم. توی view page source هم دستور نوایندکس نیستش.مشکل چیه و چطوری میتونم رفعش بکنم. ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایین

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...
در در ۱۴۰۰/۱/۱۵ در 07:44، alikoochkaki گفته است :

با سلام و احترام

توی سرچ کنسول ارور submitted url marded noindex" رو برای 20 صفحه که چنتاش محصول و یکسری مثل صفحه سبد خرید و اغلب برای تگ محصول داده. ما نوایندکس هم نکرده بودیم و به تازگی داریم از سئو یوست استفاده میکنیم. توی view page source هم دستور نوایندکس نیستش.مشکل چیه و چطوری میتونم رفعش بکنم. ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایین

منم دقیقا همین مشکل رو دارم
شما راه حلی براش پیدا کردید یا نه؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...