miraziz

عضو سایت
 • تعداد ارسال ها

  287
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

9

درباره miraziz

 • درجه
  کاربر ثابت

آخرین بازدید کنندگان نمایه

672 بازدید کننده نمایه
 1. سلام دوستان. من افزونه ی WooCommerce Variation Swatches را نصب کردم. و در ویژگی های محصول رنگ بندی ها را ایجاد کرده. حالا در بخش انتشار محصول در قسمت متغییر ها مثلا رنگ مشکی را اضافه می کنم و برای آن رنگ یک تصویر هم انتخاب می کنم. ولی متاسفانه در صفحه محصول وقتی بر روی رنگ مشکی کلیک می کنم تصویر تغییر نمیکنه. میدونید مشکل از چی می تونه باشه؟
 2. سلام. دوستان همانطور که اطلاع دارید دو افزونه‌ی وردپرس فارسی و پارسی دیت از مشهورترین افزونه ها در زمینه فارسی سازی هستند. ولی افزونه پارسی دیت در مقایسه با وردپرس فارسی فشار و تاثیر زیادی بر روی سرور می‌گذارد. از زمانی که وردپرس به حالت بلاک‌ها آپدیت شده است متاسفانه هنوز هم بخش تاریخ انتشار مطالب را با تقویم میلادی نشان می‌دهد که در ویرایشگر کلاسیک به شمسی بود.من از این افزونه های به دولیل استفاده می کنم. یکی برای تقویم و دیگری برای تبدیل حروف «ي» و «ك» است. که متاسفانه افزونه وردپرس فارسی در زمینه‌ی تبدیل این حروف گاها اشتباه می‌کند و نیز در ویرایشگر تقویم را به حالت شمسی تغییر نمی دهد. آیا شما جایگزینی بهتر برای پارسی دیت سراغ دارید که افزونه‌ی سبکی باشد؟
 3. سلام ممنون از راهنماییتان. درست است. برای این منظور افزونه های دیگری هم هستند. من می‌خواستم ببینم بدون افزونه هم این امکان است. چون می‌خواستم علاوه بر عبارت category یکی از دسته‌های مادر را هم از url حذف کنم.
 4. سلام. سپاسگذارم. دو روش موجود در لینک که افزونه بودند و روش سوم که با استفاده از فایل htaccess بود، متاسفانه کار نکرد.
 5. من در وب این کد را پیدا کردم که هم عبارت category را حذف می کند و هم همه‌ی دسته‌های مادر را. برای مثال لینک زیر را mysite.com/category/news/sport را به لینک زیر تغییر می دهد mysite.com/sport ولی این مشکل را دارد که لینک جدید خطای 404 میده و محتوای دسته را نشون نمیده // Remove category base add_filter('category_link', 'no_category_parents',1000,2); function no_category_parents($catlink, $category_id) { $category = &get_category( $category_id ); if ( is_wp_error( $category ) ) return $category; $category_nicename = $category->slug; $catlink = trailingslashit(get_option( 'home' )) . user_trailingslashit( $category_nicename, 'category' ); return $catlink; } // Add our custom category rewrite rules add_filter('category_rewrite_rules', 'no_category_parents_rewrite_rules'); function no_category_parents_rewrite_rules($category_rewrite) { //print_r($category_rewrite); // For Debugging $category_rewrite=array(); $categories=get_categories(array('hide_empty'=>false)); foreach($categories as $category) { $category_nicename = $category->slug; $category_rewrite['('.$category_nicename.')/(?:feed/)?(feed|rdf|rss|rss2|atom)/?$'] = 'index.php?category_name=$matches[1]&feed=$matches[2]'; $category_rewrite['('.$category_nicename.')/page/?([0-9]{1,})/?$'] = 'index.php?category_name=$matches[1]&paged=$matches[2]'; $category_rewrite['('.$category_nicename.')/?$'] = 'index.php?category_name=$matches[1]'; } // Redirect support from Old Category Base global $wp_rewrite; $old_base = $wp_rewrite->get_category_permastruct(); $old_base = str_replace( '%category%', '(.+)', $old_base ); $old_base = trim($old_base, '/'); $category_rewrite[$old_base.'$'] = 'index.php?category_redirect=$matches[1]'; //print_r($category_rewrite); // For Debugging return $category_rewrite; } // Add 'category_redirect' query variable add_filter('query_vars', 'no_category_parents_query_vars'); function no_category_parents_query_vars($public_query_vars) { $public_query_vars[] = 'category_redirect'; return $public_query_vars; } // Redirect if 'category_redirect' is set add_filter('request', 'no_category_parents_request'); function no_category_parents_request($query_vars) { //print_r($query_vars); // For Debugging if(isset($query_vars['category_redirect'])) { $catlink = trailingslashit(get_option( 'home' )) . user_trailingslashit( $query_vars['category_redirect'], 'category' ); status_header(301); header("Location: $catlink"); exit(); } return $query_vars; }
 6. سلام دوستان. همانطور که می‌دانید وردپرس به صورت پیشفرض کلمه‌ی category را در urlهای مربوط به دسته‌ها می‌آورد(مثال زیر) که البته می‌توان این کلمه را از تنظیمات-»پیوندهای یکتا به عبارتی دیگر تغییر داد. mysite.com/category/news حالا آیا امکانش است که این عبارت را از url به کلی حذف کرد(مثال زیر) و البته آدرس‌های قدیمی به صورت خودکار به آدرس جدید ریدایرکت شوند تا از نظر گوگل نیز صفحات 404 نداشته باشم؟ (روشی که بدون افزونه باشد) mysite.com/news
 7. @mehran-b سلام آقا مهران. شرمنده اگر دوباره مزاحمتان می شوم. اون مشکل را فهمیدم از کجا بود. مربوط به کدهای open graph است که هر شبکه ی اجتماعی مخصوص خود را دارد و از آن رو حل شد. فقط یادتان هست در کد آخر تصویر دسته به جای تصویر شاخص مطلب استفاده می شود. وقتی موس را روی تصویر نگه می دارم به عناون خصوصیت Alt عنوان نوشته را نشان می‌دهد. نمیشه alt تصویر همان عنوان دسته باشد؟
 8. سلام. دوستان تا به حال چنین مطلبی را در مستندات گوگل دیده‌اید؟
 9. سلام. خیلی ممنون کسرا. از افزونه all in one seo استفاده می‌کنم. کمی پیش به تنظیمات افزونه نگاه کردم و از قسمت فرمت عنوان دسته بندی: درست شد. ممنونم
 10. ممنون میشم اگر از دوستان راهنمایی کنند. یا اگر منبعی در این مورد بشناسید ممنون می‌شوم لینکش را معرفی کنید.
 11. من امروز می‌خواستم vpnآم را تمدید کنم که سایت نوشته بود درگاه‌های پرداخت اینترنتی با مشکل روبرو است لطفا بعدا امتحان کنید. از پشتیبانی درگاه‌ پرسجو کردید؟
 12. سلام. دوستان در برگه‌ی بایگانی معمولا اگر ما به صفحه‌ی یک دسته یا برچسب یا نویسنده و ... مراجعه کنیم یک عنوان نوشته می‌شود. برای مثال در کدهای برگه بایگانی سایت من، کد زیر برای دسته ها است/ <?php elseif ( is_category() ) : ?> <?php printf( __( 'Category: %s', 'lingonberry' ), '' . single_cat_title( 'منتشر شده در ', false ) . '' ); ?> در این کد در ابتدای عنوان صفحات برگه کلمه‌ی «منتشر شده در» اضافه شده است. ولی در عنوانی که در تب مرورگر نشون میده این نمی افته. برای مثال عنوان صفحات دسته ها در مرورگر به صورت زیر است: نام سایت | توضیحات سایت | نام دسته من می‌خواستم به صورت زیر در آید: نام سایت | توضیحات سایت | منتشر شده در نام دسته برای این مورد باید در کد بالا تغییرات ایجاد کنم یا کد اشتباهی را پیدا کرده ام؟
 13. خیلی ممنون آقا مهران. کد شما را امتحان کردم. ولی باز همه‌ی سلسه دسته ها را نشون داد. مثلا اگر به عکس زیر نگاه کنید، من آیدی دسته مادر «شعر» را که 7 بود را در کدها قرار دادم ولی باز نشون داد. یعنی من می‌خواستم دسته‌ی «شعر» را نشون نده ولی دسته های «شاعران اسپانیایی» و «فدریکو گارسیا لورکا» که در ترتیب، دو دسته آخر هستند را نشون بده.
 14. متاسفانه اون کد اصلا کار نکرد.
 15. خیلی ممنون کسرا. ولی متاسفانه چون تعداد دسته‌های سایت من خیلی زیاد است نمی تونم اونایی که باید نشون بده را وارد کنم. به همین خاطر استثنا کردن مد نظرم بود. کدی که شما دادید خیلی خوب بود. ولی متاسفانه فقط دو دسته ی آخر را نشون نمی‌داد. این کار را هم میشه کرد که کدی باشه که فقط از سه دسته، فقط دومین دسته مادر را نشون بده؟