رفتن به مطلب

تعداد رکورد زیاد در یک جدول

پست های پیشنهاد شده

با سلام 

میخوام با وردپرس یک وب اپ بسازم که کاربران آن ، صورتحساب در آن ثبت می کنند (order) و به ازای هر صورت حساب بین 5 تا 10 آیتم فروش اضافه میشه (order_detail).

حداکثر تعداد رکورد در جدول order_detail که بیشترین تعداد رکورد رو داره چند ملیون رکورد میتونه باشه که برنامه بدون افت سرعت کار کنه و کوئری روی یک ستون varchar خیلی کند نشه. از شرکت نت افراز که اغلب سرور اجاره می کنم پرسیدم گفت برای تعداد بالای 100 ملیون رکورد باید از سرویس های اشتراکی استفاده نکنید و از vps استفاده نمائید.

البته اینم گفت که : "در نظر داشته باشید فاکتور های زیادی در این خصوص درگیر میباشند لذا عملکرد هر سایت میتواند متفاوت باشد. پیشنهاد ما برای شما این است که ابتدا سایت را در نت افراز میزبانی نمایید. اگر زمانی دیتای شما در دیتابیس زیاد شد و یا در لود سایت با مشکلی مواجه شدید ما را مطلع سازید تا مورد را بررسی و در صورتی که امکان میزبانی آن در سرویس های اشتراکی نبود سرویس را به سرویس های vps که شرکت های دیگر ارائه میدهند منتقل نمایید."

کسی تجربه تعداد رکورد بالا بین 100 تا 900 ملیون رکورد رو در سایت وردپرس داشته تا ما را راهنمایی کنه و توضیح دهد تا به مشکل نخوریم؟

ویرایش شده توسط mammadkoma
لینک به ارسال

برای شروع شما یه هاست معمولی بگیر کارو شروع کن بعد بسته به حجم کاربرات میتونی vps بگیری و یه سری بهینه سازیها رو دیتابیست انجام بدی فعلا نگران رکورد بالای 100 میل نباش

برای حجم خیلی خیلی زیاد رکورد معمولا از mysql دیگه استفاده نمیشه از اوراکل استفاده میشه و سیستمتونو باید عوض کنین و یک سیستم اختصاصی و تیم توسعه استخدام کنید مثل شرکتهای بزرگ دیگه

لینک به ارسال
در 13 دقیقه قبل، Mobin گفته است :

برای شروع شما یه هاست معمولی بگیر کارو شروع کن بعد بسته به حجم کاربرات میتونی vps بگیری و یه سری بهینه سازیها رو دیتابیست انجام بدی فعلا نگران رکورد بالای 100 میل نباش

برای حجم خیلی خیلی زیاد رکورد معمولا از mysql دیگه استفاده نمیشه از اوراکل استفاده میشه و سیستمتونو باید عوض کنین و یک سیستم اختصاصی و تیم توسعه استخدام کنید مثل شرکتهای بزرگ دیگه

اگر اینجور باشه که هزینه تغییر سیستم و استخدام برنامه نویس خیلی زیاد میشه و سیستم بارها در تغییرات به مشکل میخوره.

من خودم دات نت کار هستم و تجربه کار با سیستمهای بیگ دیتا رو دارم البته با سی شارپ و sql server. میخواستم سیستمی رو با وردپرس راه اندازی کنم تا هم کار کمتری برای ساختش انجام بدم و هم هزینه اجاره سرورش کمتر باشه. با این اوصاف که شما گفتین به صرفه در نمیاد.

لینک به ارسال

ببینید شما میخواهید تازه کار رو شروع کنید بهترین گزینه همین وردپرس میتونه باشه.

اگه روزی 1000 فاکتور ثبتی داشته باشین order_detail  میشه 10،000 رکورد و تو ماه 300،000 رکورد و تو سال اول 3.6 میل رکورد در عرض 10 سال تازه میشه 36 میل
خود دیجی کالا هم فکر نکنم تو روز 1000 فاکتور ثبت سفارش داشته باشه

لینک به ارسال
در 54 دقیقه قبل، Mobin گفته است :

ببینید شما میخواهید تازه کار رو شروع کنید بهترین گزینه همین وردپرس میتونه باشه.

اگه روزی 1000 فاکتور ثبتی داشته باشین order_detail  میشه 10،000 رکورد و تو ماه 300،000 رکورد و تو سال اول 3.6 میل رکورد در عرض 10 سال تازه میشه 36 میل
خود دیجی کالا هم فکر نکنم تو روز 1000 فاکتور ثبت سفارش داشته باشه

درسته

ولی این اپ قراره حداقل به 1000 کاربر مختلف سرویس بده که حداقل روزی 10 صورتحساب میزنن با 10 دیتیل که میشه روزی 100 هزار و ماهی 3 ملیون و سالانه 36 ملیون رکورد.

لینک به ارسال

به هر حال

در وردپرس برای ایجاد CRUD یک ماژول خوب وجود دارد؟

و یا پیشنهاد میکنید خودم فرم برای پست کردن دیتا بسازم؟

لینک به ارسال

خود وردپرس توابع لازم رو داره
برای ارتباط با app شما باید از وبسرویس رست rest وردپرس استفاده کنید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...