رفتن به مطلب

miraziz

عضو سایت
 • تعداد ارسال ها

  291
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

تمامی مطالب نوشته شده توسط miraziz

 1. miraziz

  کاردن کردن بلاک دستی

  دوستان ممنون می ‌شوم کمکم کنید. چون به هیچ وجه نمی تونم مطلب جدید تو سایت منتشر کنم
 2. miraziz

  کاردن کردن بلاک دستی

  سلام. دوستان من با استفاده از افزونه block lab یک بلاک دستی ساخته بودم که کدهای آن به صورت زیر است. ولی افزونه Block Lab را بروزرسانی کردم و حالا هنگام نوشتن مطلب اون بلاک را نمی آره دیگه. مشکل از چیست؟ <div class="sing-block"> <a style="display:block; margin-bottom:-13px; color:#ea4638">■</a> <div style="display: block; margin-bottom: -10px;"> <h6><a href="http://www.echolalia.ir/" style="color:#999">اکولالیا</a></h6><a> / </a> <h2> <?php if ( ! empty(block_field( 'poet-name', false )) ) : ?> <?php endif; ?> <a href="http://echolalia.ir/?s=<?php echo ucwords( str_replace( " ", "+", block_field( 'poet-name', false ) ) ); ?>"> <?php block_field( 'poet-name' ) ?> </a> </h2> </div> <div style="margin-bottom: -10px;"> <h3> <?php if ( ! empty(block_field( 'translator-name', false )) ) : ?> <span>ترجمه از </span> <?php endif; ?> <a href="http://echolalia.ir/?s=<?php echo ucwords( str_replace( " ", "+", block_field( 'translator-name', false ) ) ); ?>"> <?php block_field( 'translator-name' ) ?> </a> </h3> <h3> <?php if ( ! empty(block_field( 'translator-name2', false )) ) : ?> <span> و </span> <?php endif; ?> <a href="http://echolalia.ir/?s=<?php echo ucwords( str_replace( " ", "+", block_field( 'translator-name2', false ) ) ); ?>"> <?php block_field( 'translator-name2' ) ?> </a> </h3> </div> <h4><?php block_field( 'book-name' ); ?></h4> <pre><?php block_field( 'description' ); ?></pre> </div>
 3. چون این افزونه کار بچه های همین انجمن است، به این دلیل اینجا مطرح کردم. متاسفانه چون در ودرپرس ثبت نام نکرده ام نمیتونم تو لیکی که فرستادید تاپیک بزنم
 4. با سلم. دوستان وقتی افزونه‌ی پارسی دیت را نصب و فعال می‌کنیم، همانطور که می‌دانید به مانند تصویر زیر استایل تنظیم زمان انتشار پست را تغییر می‌دهد. حالا من وقتی می‌خواهم اسکرول زمان را با موس تغییر دهم، آن پنجره بسته میشه. هر بار این کار را تکرار کنم باز همان اتفاق می افته و آن پنجره تنظیم زمان بسته میشه. چگونه این مورد را به توسعه دهنگان افزونه اطلاع دهم؟ یا این مشکل تنها برای من است یا باگ افزونه است؟ مدت‌هاست این مشکل را دارم حتی بعد از چندین بروزرسانی باز هست.
 5. miraziz

  تغییر تصویر محصول با انتخاب رنگ

  سلام دوستان. من افزونه ی WooCommerce Variation Swatches را نصب کردم. و در ویژگی های محصول رنگ بندی ها را ایجاد کرده. حالا در بخش انتشار محصول در قسمت متغییر ها مثلا رنگ مشکی را اضافه می کنم و برای آن رنگ یک تصویر هم انتخاب می کنم. ولی متاسفانه در صفحه محصول وقتی بر روی رنگ مشکی کلیک می کنم تصویر تغییر نمیکنه. میدونید مشکل از چی می تونه باشه؟
 6. سلام. دوستان همانطور که اطلاع دارید دو افزونه‌ی وردپرس فارسی و پارسی دیت از مشهورترین افزونه ها در زمینه فارسی سازی هستند. ولی افزونه پارسی دیت در مقایسه با وردپرس فارسی فشار و تاثیر زیادی بر روی سرور می‌گذارد. از زمانی که وردپرس به حالت بلاک‌ها آپدیت شده است متاسفانه هنوز هم بخش تاریخ انتشار مطالب را با تقویم میلادی نشان می‌دهد که در ویرایشگر کلاسیک به شمسی بود.من از این افزونه های به دولیل استفاده می کنم. یکی برای تقویم و دیگری برای تبدیل حروف «ي» و «ك» است. که متاسفانه افزونه وردپرس فارسی در زمینه‌ی تبدیل این حروف گاها اشتباه می‌کند و نیز در ویرایشگر تقویم را به حالت شمسی تغییر نمی دهد. آیا شما جایگزینی بهتر برای پارسی دیت سراغ دارید که افزونه‌ی سبکی باشد؟
 7. miraziz

  حذف category از urlهای وردپرس

  سلام ممنون از راهنماییتان. درست است. برای این منظور افزونه های دیگری هم هستند. من می‌خواستم ببینم بدون افزونه هم این امکان است. چون می‌خواستم علاوه بر عبارت category یکی از دسته‌های مادر را هم از url حذف کنم.
 8. miraziz

  حذف category از urlهای وردپرس

  سلام. سپاسگذارم. دو روش موجود در لینک که افزونه بودند و روش سوم که با استفاده از فایل htaccess بود، متاسفانه کار نکرد.
 9. miraziz

  حذف category از urlهای وردپرس

  من در وب این کد را پیدا کردم که هم عبارت category را حذف می کند و هم همه‌ی دسته‌های مادر را. برای مثال لینک زیر را mysite.com/category/news/sport را به لینک زیر تغییر می دهد mysite.com/sport ولی این مشکل را دارد که لینک جدید خطای 404 میده و محتوای دسته را نشون نمیده // Remove category base add_filter('category_link', 'no_category_parents',1000,2); function no_category_parents($catlink, $category_id) { $category = &get_category( $category_id ); if ( is_wp_error( $category ) ) return $category; $category_nicename = $category->slug; $catlink = trailingslashit(get_option( 'home' )) . user_trailingslashit( $category_nicename, 'category' ); return $catlink; } // Add our custom category rewrite rules add_filter('category_rewrite_rules', 'no_category_parents_rewrite_rules'); function no_category_parents_rewrite_rules($category_rewrite) { //print_r($category_rewrite); // For Debugging $category_rewrite=array(); $categories=get_categories(array('hide_empty'=>false)); foreach($categories as $category) { $category_nicename = $category->slug; $category_rewrite['('.$category_nicename.')/(?:feed/)?(feed|rdf|rss|rss2|atom)/?$'] = 'index.php?category_name=$matches[1]&feed=$matches[2]'; $category_rewrite['('.$category_nicename.')/page/?([0-9]{1,})/?$'] = 'index.php?category_name=$matches[1]&paged=$matches[2]'; $category_rewrite['('.$category_nicename.')/?$'] = 'index.php?category_name=$matches[1]'; } // Redirect support from Old Category Base global $wp_rewrite; $old_base = $wp_rewrite->get_category_permastruct(); $old_base = str_replace( '%category%', '(.+)', $old_base ); $old_base = trim($old_base, '/'); $category_rewrite[$old_base.'$'] = 'index.php?category_redirect=$matches[1]'; //print_r($category_rewrite); // For Debugging return $category_rewrite; } // Add 'category_redirect' query variable add_filter('query_vars', 'no_category_parents_query_vars'); function no_category_parents_query_vars($public_query_vars) { $public_query_vars[] = 'category_redirect'; return $public_query_vars; } // Redirect if 'category_redirect' is set add_filter('request', 'no_category_parents_request'); function no_category_parents_request($query_vars) { //print_r($query_vars); // For Debugging if(isset($query_vars['category_redirect'])) { $catlink = trailingslashit(get_option( 'home' )) . user_trailingslashit( $query_vars['category_redirect'], 'category' ); status_header(301); header("Location: $catlink"); exit(); } return $query_vars; }
 10. miraziz

  حذف category از urlهای وردپرس

  سلام دوستان. همانطور که می‌دانید وردپرس به صورت پیشفرض کلمه‌ی category را در urlهای مربوط به دسته‌ها می‌آورد(مثال زیر) که البته می‌توان این کلمه را از تنظیمات-»پیوندهای یکتا به عبارتی دیگر تغییر داد. mysite.com/category/news حالا آیا امکانش است که این عبارت را از url به کلی حذف کرد(مثال زیر) و البته آدرس‌های قدیمی به صورت خودکار به آدرس جدید ریدایرکت شوند تا از نظر گوگل نیز صفحات 404 نداشته باشم؟ (روشی که بدون افزونه باشد) mysite.com/news
 11. miraziz

  افزودن تصویر به دسته های وردپرس

  @mehran-b سلام آقا مهران. شرمنده اگر دوباره مزاحمتان می شوم. اون مشکل را فهمیدم از کجا بود. مربوط به کدهای open graph است که هر شبکه ی اجتماعی مخصوص خود را دارد و از آن رو حل شد. فقط یادتان هست در کد آخر تصویر دسته به جای تصویر شاخص مطلب استفاده می شود. وقتی موس را روی تصویر نگه می دارم به عناون خصوصیت Alt عنوان نوشته را نشان می‌دهد. نمیشه alt تصویر همان عنوان دسته باشد؟
 12. miraziz

  مدت زمان ریدایرکت 301

  سلام. دوستان تا به حال چنین مطلبی را در مستندات گوگل دیده‌اید؟
 13. miraziz

  تغییر عنوان برگه بایگانیها

  سلام. خیلی ممنون کسرا. از افزونه all in one seo استفاده می‌کنم. کمی پیش به تنظیمات افزونه نگاه کردم و از قسمت فرمت عنوان دسته بندی: درست شد. ممنونم
 14. miraziz

  تغییر عنوان برگه بایگانیها

  ممنون میشم اگر از دوستان راهنمایی کنند. یا اگر منبعی در این مورد بشناسید ممنون می‌شوم لینکش را معرفی کنید.
 15. miraziz

  مشکل درpay

  من امروز می‌خواستم vpnآم را تمدید کنم که سایت نوشته بود درگاه‌های پرداخت اینترنتی با مشکل روبرو است لطفا بعدا امتحان کنید. از پشتیبانی درگاه‌ پرسجو کردید؟
 16. miraziz

  تغییر عنوان برگه بایگانیها

  سلام. دوستان در برگه‌ی بایگانی معمولا اگر ما به صفحه‌ی یک دسته یا برچسب یا نویسنده و ... مراجعه کنیم یک عنوان نوشته می‌شود. برای مثال در کدهای برگه بایگانی سایت من، کد زیر برای دسته ها است/ <?php elseif ( is_category() ) : ?> <?php printf( __( 'Category: %s', 'lingonberry' ), '' . single_cat_title( 'منتشر شده در ', false ) . '' ); ?> در این کد در ابتدای عنوان صفحات برگه کلمه‌ی «منتشر شده در» اضافه شده است. ولی در عنوانی که در تب مرورگر نشون میده این نمی افته. برای مثال عنوان صفحات دسته ها در مرورگر به صورت زیر است: نام سایت | توضیحات سایت | نام دسته من می‌خواستم به صورت زیر در آید: نام سایت | توضیحات سایت | منتشر شده در نام دسته برای این مورد باید در کد بالا تغییرات ایجاد کنم یا کد اشتباهی را پیدا کرده ام؟
 17. miraziz

  نمایش دسته فرزند به همراه دسته مادر

  خیلی ممنون آقا مهران. کد شما را امتحان کردم. ولی باز همه‌ی سلسه دسته ها را نشون داد. مثلا اگر به عکس زیر نگاه کنید، من آیدی دسته مادر «شعر» را که 7 بود را در کدها قرار دادم ولی باز نشون داد. یعنی من می‌خواستم دسته‌ی «شعر» را نشون نده ولی دسته های «شاعران اسپانیایی» و «فدریکو گارسیا لورکا» که در ترتیب، دو دسته آخر هستند را نشون بده.
 18. miraziz

  نمایش دسته فرزند به همراه دسته مادر

  متاسفانه اون کد اصلا کار نکرد.
 19. miraziz

  نمایش دسته فرزند به همراه دسته مادر

  خیلی ممنون کسرا. ولی متاسفانه چون تعداد دسته‌های سایت من خیلی زیاد است نمی تونم اونایی که باید نشون بده را وارد کنم. به همین خاطر استثنا کردن مد نظرم بود. کدی که شما دادید خیلی خوب بود. ولی متاسفانه فقط دو دسته ی آخر را نشون نمی‌داد. این کار را هم میشه کرد که کدی باشه که فقط از سه دسته، فقط دومین دسته مادر را نشون بده؟
 20. miraziz

  نمایش دسته فرزند به همراه دسته مادر

  @mehran-b سلام آقا مهران. ببخشید اگر مزاحم شدم.خیلی گشتم ولی متاسفانه به نتیجه‌ای مناسب نرسیدم. میشه تو کد زیر استثنا اضافه کرد. مثلا دسته‌ای با آی‌دی 25 را نشون نده. <?php the_category(' > ', 'multiple'); ?>
 21. miraziz

  نمایش دسته فرزند به همراه دسته مادر

  ممنون می‌شوم از دوستان اگر راهنمایی کنند
 22. miraziz

  چرا باید تگ ها نو ایندکس باشن ؟؟

  این مطلب جامع و عالی از تیم نوین بلاگ را بخوانید https://www.novin.com/blog/complete-guide-to-tags/
 23. miraziz

  چرا باید تگ ها نو ایندکس باشن ؟؟

  بله درست است. استفاده از تگ بد نیست ولی نباید باعث ایجاد محتوای تکرای هم بشه. تو مقالات سئو بهترین روش را ریدایرکت عنوان کرده اند. که برای مدتی افت بازدید خواهد بود تا به حالت عادی برگردد. بله. از سئوکارانی که تو انجمن هستند کسی در این مورد راهنمایی کنه خیلی خوب میشه
 24. miraziz

  نمایش دسته فرزند به همراه دسته مادر

  متاسفانه برای دسته‌های من این امکان وجود ندارد. چون زیاد هستند و با توجه به محتوای سایت دسته های جدیدتری هم اضافه می شوند.
 25. miraziz

  نمایش دسته فرزند به همراه دسته مادر

  اگر دقت کنید تو کدی که من اول گذاشتم دسته 1261 مورد استثنا بوده و اونو نشون نمیده. حالا در کد شما هم نمیشه ID دسته «شعر» که 7 است را مستثنا کرد؟
×
×
 • اضافه کردن...