miraziz

عضو سایت
 • تعداد ارسال ها

  287
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

تمامی ارسال های miraziz

 1. سلام دوستان. من افزونه ی WooCommerce Variation Swatches را نصب کردم. و در ویژگی های محصول رنگ بندی ها را ایجاد کرده. حالا در بخش انتشار محصول در قسمت متغییر ها مثلا رنگ مشکی را اضافه می کنم و برای آن رنگ یک تصویر هم انتخاب می کنم. ولی متاسفانه در صفحه محصول وقتی بر روی رنگ مشکی کلیک می کنم تصویر تغییر نمیکنه. میدونید مشکل از چی می تونه باشه؟
 2. سلام. دوستان همانطور که اطلاع دارید دو افزونه‌ی وردپرس فارسی و پارسی دیت از مشهورترین افزونه ها در زمینه فارسی سازی هستند. ولی افزونه پارسی دیت در مقایسه با وردپرس فارسی فشار و تاثیر زیادی بر روی سرور می‌گذارد. از زمانی که وردپرس به حالت بلاک‌ها آپدیت شده است متاسفانه هنوز هم بخش تاریخ انتشار مطالب را با تقویم میلادی نشان می‌دهد که در ویرایشگر کلاسیک به شمسی بود.من از این افزونه های به دولیل استفاده می کنم. یکی برای تقویم و دیگری برای تبدیل حروف «ي» و «ك» است. که متاسفانه افزونه وردپرس فارسی در زمینه‌ی تبدیل این حروف گاها اشتباه می‌کند و نیز در ویرایشگر تقویم را به حالت شمسی تغییر نمی دهد. آیا شما جایگزینی بهتر برای پارسی دیت سراغ دارید که افزونه‌ی سبکی باشد؟
 3. سلام ممنون از راهنماییتان. درست است. برای این منظور افزونه های دیگری هم هستند. من می‌خواستم ببینم بدون افزونه هم این امکان است. چون می‌خواستم علاوه بر عبارت category یکی از دسته‌های مادر را هم از url حذف کنم.
 4. سلام دوستان. همانطور که می‌دانید وردپرس به صورت پیشفرض کلمه‌ی category را در urlهای مربوط به دسته‌ها می‌آورد(مثال زیر) که البته می‌توان این کلمه را از تنظیمات-»پیوندهای یکتا به عبارتی دیگر تغییر داد. mysite.com/category/news حالا آیا امکانش است که این عبارت را از url به کلی حذف کرد(مثال زیر) و البته آدرس‌های قدیمی به صورت خودکار به آدرس جدید ریدایرکت شوند تا از نظر گوگل نیز صفحات 404 نداشته باشم؟ (روشی که بدون افزونه باشد) mysite.com/news
 5. سلام. سپاسگذارم. دو روش موجود در لینک که افزونه بودند و روش سوم که با استفاده از فایل htaccess بود، متاسفانه کار نکرد.
 6. من در وب این کد را پیدا کردم که هم عبارت category را حذف می کند و هم همه‌ی دسته‌های مادر را. برای مثال لینک زیر را mysite.com/category/news/sport را به لینک زیر تغییر می دهد mysite.com/sport ولی این مشکل را دارد که لینک جدید خطای 404 میده و محتوای دسته را نشون نمیده // Remove category base add_filter('category_link', 'no_category_parents',1000,2); function no_category_parents($catlink, $category_id) { $category = &get_category( $category_id ); if ( is_wp_error( $category ) ) return $category; $category_nicename = $category->slug; $catlink = trailingslashit(get_option( 'home' )) . user_trailingslashit( $category_nicename, 'category' ); return $catlink; } // Add our custom category rewrite rules add_filter('category_rewrite_rules', 'no_category_parents_rewrite_rules'); function no_category_parents_rewrite_rules($category_rewrite) { //print_r($category_rewrite); // For Debugging $category_rewrite=array(); $categories=get_categories(array('hide_empty'=>false)); foreach($categories as $category) { $category_nicename = $category->slug; $category_rewrite['('.$category_nicename.')/(?:feed/)?(feed|rdf|rss|rss2|atom)/?$'] = 'index.php?category_name=$matches[1]&feed=$matches[2]'; $category_rewrite['('.$category_nicename.')/page/?([0-9]{1,})/?$'] = 'index.php?category_name=$matches[1]&paged=$matches[2]'; $category_rewrite['('.$category_nicename.')/?$'] = 'index.php?category_name=$matches[1]'; } // Redirect support from Old Category Base global $wp_rewrite; $old_base = $wp_rewrite->get_category_permastruct(); $old_base = str_replace( '%category%', '(.+)', $old_base ); $old_base = trim($old_base, '/'); $category_rewrite[$old_base.'$'] = 'index.php?category_redirect=$matches[1]'; //print_r($category_rewrite); // For Debugging return $category_rewrite; } // Add 'category_redirect' query variable add_filter('query_vars', 'no_category_parents_query_vars'); function no_category_parents_query_vars($public_query_vars) { $public_query_vars[] = 'category_redirect'; return $public_query_vars; } // Redirect if 'category_redirect' is set add_filter('request', 'no_category_parents_request'); function no_category_parents_request($query_vars) { //print_r($query_vars); // For Debugging if(isset($query_vars['category_redirect'])) { $catlink = trailingslashit(get_option( 'home' )) . user_trailingslashit( $query_vars['category_redirect'], 'category' ); status_header(301); header("Location: $catlink"); exit(); } return $query_vars; }
 7. دوستان من می خواستم برای دسته های سایتم تصویر اضافه کنم. مانند عکس زیر. (در تصویر زیر نام شاعر که در کادر نارنجی رنگ نوشته شده است در واقع آخرین دسته ی فرزند است و تصویر نمایشی هم مربوط به آن است) در اینترنت چندین افزونه هستند که من امتحانشون کردم و اصلا به نتیجه ای نرسیدم یا اینکه من درست عمل نکردم. اگر کسی از دوستا لطف کنند و راهنمایی ام کنند ممنون می شم. اگر هزینه ای هم داشته باشه در حد توانم پرداخت می کنم.
 8. @mehran-b سلام آقا مهران. شرمنده اگر دوباره مزاحمتان می شوم. اون مشکل را فهمیدم از کجا بود. مربوط به کدهای open graph است که هر شبکه ی اجتماعی مخصوص خود را دارد و از آن رو حل شد. فقط یادتان هست در کد آخر تصویر دسته به جای تصویر شاخص مطلب استفاده می شود. وقتی موس را روی تصویر نگه می دارم به عناون خصوصیت Alt عنوان نوشته را نشان می‌دهد. نمیشه alt تصویر همان عنوان دسته باشد؟
 9. سلام. دوستان تا به حال چنین مطلبی را در مستندات گوگل دیده‌اید؟
 10. سلام. دوستان من حدود دو ماهی است که برخی از لینک‌ها را با افزونه redirection ریدایرکت301 داده‌ام.مثلا برخی دسته‌بندی‌ها که عنوانشان را در url از فارسی به لاتین تغییر دادم. حالا می‌توانم آنها را پاک کنم؟ منظور این است بعد از گذشت این مدت حتما موتورهای جستجو متوجه قضیه شده‌اند و لینک جدید را جایزگین کرده اند؟
 11. سلام. خیلی ممنون کسرا. از افزونه all in one seo استفاده می‌کنم. کمی پیش به تنظیمات افزونه نگاه کردم و از قسمت فرمت عنوان دسته بندی: درست شد. ممنونم
 12. سلام. دوستان در برگه‌ی بایگانی معمولا اگر ما به صفحه‌ی یک دسته یا برچسب یا نویسنده و ... مراجعه کنیم یک عنوان نوشته می‌شود. برای مثال در کدهای برگه بایگانی سایت من، کد زیر برای دسته ها است/ <?php elseif ( is_category() ) : ?> <?php printf( __( 'Category: %s', 'lingonberry' ), '' . single_cat_title( 'منتشر شده در ', false ) . '' ); ?> در این کد در ابتدای عنوان صفحات برگه کلمه‌ی «منتشر شده در» اضافه شده است. ولی در عنوانی که در تب مرورگر نشون میده این نمی افته. برای مثال عنوان صفحات دسته ها در مرورگر به صورت زیر است: نام سایت | توضیحات سایت | نام دسته من می‌خواستم به صورت زیر در آید: نام سایت | توضیحات سایت | منتشر شده در نام دسته برای این مورد باید در کد بالا تغییرات ایجاد کنم یا کد اشتباهی را پیدا کرده ام؟
 13. ممنون میشم اگر از دوستان راهنمایی کنند. یا اگر منبعی در این مورد بشناسید ممنون می‌شوم لینکش را معرفی کنید.
 14. من امروز می‌خواستم vpnآم را تمدید کنم که سایت نوشته بود درگاه‌های پرداخت اینترنتی با مشکل روبرو است لطفا بعدا امتحان کنید. از پشتیبانی درگاه‌ پرسجو کردید؟
 15. خیلی ممنون آقا مهران. کد شما را امتحان کردم. ولی باز همه‌ی سلسه دسته ها را نشون داد. مثلا اگر به عکس زیر نگاه کنید، من آیدی دسته مادر «شعر» را که 7 بود را در کدها قرار دادم ولی باز نشون داد. یعنی من می‌خواستم دسته‌ی «شعر» را نشون نده ولی دسته های «شاعران اسپانیایی» و «فدریکو گارسیا لورکا» که در ترتیب، دو دسته آخر هستند را نشون بده.
 16. سلام. دوستان من از کد زیر برای نمایش فرزندترین دسته در قالبم استفاده می کنم. می خواستم بدونم میشه این کد را جوری تغییر داد که در کنار اون یک دسته مادر قبلتر را هم نشون بده؟ مثلا اینگونه: دسته مادر / دسته فرزند <?php child_cat (get_the_ID(), 'poetname', [1261]); ?>
 17. متاسفانه اون کد اصلا کار نکرد.
 18. خیلی ممنون کسرا. ولی متاسفانه چون تعداد دسته‌های سایت من خیلی زیاد است نمی تونم اونایی که باید نشون بده را وارد کنم. به همین خاطر استثنا کردن مد نظرم بود. کدی که شما دادید خیلی خوب بود. ولی متاسفانه فقط دو دسته ی آخر را نشون نمی‌داد. این کار را هم میشه کرد که کدی باشه که فقط از سه دسته، فقط دومین دسته مادر را نشون بده؟
 19. @mehran-b سلام آقا مهران. ببخشید اگر مزاحم شدم.خیلی گشتم ولی متاسفانه به نتیجه‌ای مناسب نرسیدم. میشه تو کد زیر استثنا اضافه کرد. مثلا دسته‌ای با آی‌دی 25 را نشون نده. <?php the_category(' > ', 'multiple'); ?>
 20. ممنون می‌شوم از دوستان اگر راهنمایی کنند
 21. این مطلب جامع و عالی از تیم نوین بلاگ را بخوانید https://www.novin.com/blog/complete-guide-to-tags/
 22. بله درست است. استفاده از تگ بد نیست ولی نباید باعث ایجاد محتوای تکرای هم بشه. تو مقالات سئو بهترین روش را ریدایرکت عنوان کرده اند. که برای مدتی افت بازدید خواهد بود تا به حالت عادی برگردد. بله. از سئوکارانی که تو انجمن هستند کسی در این مورد راهنمایی کنه خیلی خوب میشه
 23. متاسفانه برای دسته‌های من این امکان وجود ندارد. چون زیاد هستند و با توجه به محتوای سایت دسته های جدیدتری هم اضافه می شوند.
 24. اگر دقت کنید تو کدی که من اول گذاشتم دسته 1261 مورد استثنا بوده و اونو نشون نمیده. حالا در کد شما هم نمیشه ID دسته «شعر» که 7 است را مستثنا کرد؟
 25. این کد در توابع قالبم فکر کنم مربوط به نشون دادن دسته ها هست. ولی متاسفانه چون php نمی دانم هیچ از آن سر در نمی آورم function child_cat ($pid, $class_name, $exclude) { $cat_arr = wp_get_post_categories ($pid); $child_id = max ($cat_arr); if ($exclude) if (in_array($child_id, $exclude)) return; $child_name = get_the_category_by_ID ($child_id); $child_link = get_category_link ($child_id); if ($class_name) echo '<a href="'. $child_link .'" class="'. $class_name .'" rel="category tag">'. $child_name .'</a>'; else echo '<a href="'. $child_link .'" rel="category tag">'. $child_name .'</a>'; }