رفتن به مطلب

دسته بندی سایت خدماتی

hasan_472

پست های پیشنهاد شده

سلام ودرود 
دوستان من یک سایت خدماتی دارم و دسته بندی خدمات سایت را هم ساختم 
میخوام دسته بندی شهر ها را هم داشته باشم به این شکل که توی یو آر ال هم نمایش بده مثلا اینطوری  domin.com/category/city
میخوام کاربر هر شهری را قیلتر کرد فقط خدمات همون شهر را نشون بده
ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، hasan_472 گفته است :

سلام ودرود 
دوستان من یک سایت خدماتی دارم و دسته بندی خدمات سایت را هم ساختم 
میخوام دسته بندی شهر ها را هم داشته باشم به این شکل که توی یو آر ال هم نمایش بده مثلا اینطوری  domin.com/category/city
میخوام کاربر هر شهری را قیلتر کرد فقط خدمات همون شهر را نشون بده
ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام

چندتا راه هست

راه مبتدی اینطوریه که میرین و برای برگه ها تنظیم میکنید روی آدرس برای url و بعد از اون برای هر شهر میرین یه فیلتر میسازید به نام همون شهر و زیر مجموعه ی هر کدام دوباره تمام فیلترهاتون رو میسازید

راهی که یکم پیچیده تر هست با افزونه جت انجین هست 

باید یه سری تابع تعریف کنید بیاد تو صفحه ی هر کالا و یا خدمات به عنوان تنظیمات اضافه و اونجا زمانی که میخواین کالا یا خدمات رو بسازید یا ادیت کنید روش کلیک کنید و شهر خاص رو انتخاب کنید

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، hasan_472 گفته است :

مرسی اتفاقا دارم با جت انجین کار میکنم میشه بیشتر توضیح بدین

چند تا راه هست

یکی اینکه اول بیاین تابع رو توی متاباکس ها تعریف کنید ، یکی برای انتخاب شهر تابع تعریف کنید و یکی هم برای انتخاب نوع خدمات که زمانی که پست میزارید زیر پست ها بیاد مثلا شهر تهران رو انتخاب کنید و زیرش هم خدمات X رو

برای هر شهر یه متا باکس درست کنید داخلش فراخوانی کنید متاباکس هایی که داخلش این شهر انتخاب شده رو فراخوانی کنه 

باز برای هر خدمات داخل اون شهر هم یه متاباکس درست کنید مثلا 4 تا خدمات تو تهران دارید با 4 تا متاباکس درست کنید و داخل هر کدومش اول اینکه شهر رو فراخوانی کنه و بعدش هم باز دونه دونه خدمات رو

برای هر کدام از شهر ها  و خدمات هم یه صفحه ی جدید باید ایجاد کنید و هر متاباکس رو توی صفحه ی جدید به صورت لیست یا گرید تعریف کنید که نمایش بده

بعد از این کار برای اینکه فیلتر انحصاری درست کنید باید برین توی بخش نوار کناری (تو قالب های حرفه ای داره به نام نوار کناری یا سایدبار اگر ندارید افزونه custom sidebar رو نصب کنید) 

حالا یه متا باکس درست کنید داخلش فیلترهای مد نظر رو پیاده کنید اول شهر ها رو بزارید ، بعدش زیرش باز گزینه برای خدمات، بخش خدمات رو شرطی کنید که مثلا اگر شهر 1 بود خدمات 2و3و4 رو نشون بده و اگر شهر 2 بود باز خدمات 2 و 3 و 4 و 5 رو نشون بده و به این ترتیب فیلتر ها رو با ساختار شرطی درست می کنید.

حالا برگردید به سایدباری که ساخته بودید و از قسمت شخصی سازی صفحه داخل خود وردپرس برین تو سایدبار و اونجا متاباکس فیلترها که شرطی بود رو انتخاب کنید

اینطوری طرف دیگه میاد روی لیست شهر کلیک میکنه تو بخش فیلترها ، لیست خدمات اون شهر هم نمایش داده میشه و بعدش باز روی هر خدماتی که کلیک میکنه فیلتر میبرشی به صفحه ی مربوط به همون خدمات که قبلا ساخته بودید و داخلش یه متاباکس به کمک جت انجین گذاشته بودید.

نمیدونم تونستم منظورم رو درست برسونم یا نه ، با نوشتن یه مقدار سخته راحت توضیح بدم ، ولی یه مقدار بسته به میزان خدمات هر شهرتون زمانبر هست ولی یکبار درست کنید دیگه بقیش کاری نداره و خودش هم خودکار میگیره همه چیز رو ، فقط هر خدمات جدیدی باز بعدش اضافه شد باید این مسیر رو براش انجام بدید

ویرایش شده توسط mojtaba662007
لینک به ارسال

چند بار خوندم خیلی متوجه نشدم بزارید سوالم را طوری دیگه بپرسم
من یک سایت خدماتی با ورپرس دارم
برای دسته بندی های سایت میخوام از "سایت خدمت از ما" الگو بگیرم 
بدین صورت که دسته بندی خدمات و شهر ها را داشته باشم و توی یو آر ال هم نام شهر آخرش بخوره 
در واقع میخوام یو آر ال اینطوری باشه domin.com/service/name service/city
روی هر شهر کلیک شد با فیلتر شد خدمات همون شهر را بیاره 
با المنتور و جت انجین کار میکنم 
برای متخصصین هم یک پست تایپ با جت انجین درست کردم و  دسته بندی خدمات را براش قرار دادم

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، hasan_472 گفته است :

چند بار خوندم خیلی متوجه نشدم بزارید سوالم را طوری دیگه بپرسم
من یک سایت خدماتی با ورپرس دارم
برای دسته بندی های سایت میخوام از "سایت خدمت از ما" الگو بگیرم 
بدین صورت که دسته بندی خدمات و شهر ها را داشته باشم و توی یو آر ال هم نام شهر آخرش بخوره 
در واقع میخوام یو آر ال اینطوری باشه domin.com/service/name service/city
روی هر شهر کلیک شد با فیلتر شد خدمات همون شهر را بیاره 
با المنتور و جت انجین کار میکنم 
برای متخصصین هم یک پست تایپ با جت انجین درست کردم و  دسته بندی خدمات را براش قرار دادم

سلام مجدد، ببخشید گفتم تو متن زیاد خوب نمیشه توضیح بدم.

تو اینترنت گشتم آموزش شبیه رو پیدا کنم ، یه چیزی تقریبا شبیه پیدا کردم

یه نگاه به این ویدیو بندازید

ببینید تقریبا همین هست ، فقط توی این ویدیو داره محصولات ویژه رو قرار میده و شما تابع هایی رو که قبلا ساختید باید فراخوانی کنید به صورت شرطی، اینطوری که اگر مثلا شهر X رو انتخاب کرد فقط محتویاتی که توی پست تایپ ها ساخته بودید و تیک اون شهر خورده بود یا انتخابش کرده بودند رو فراخوانی کنه .

فکر میکنم اینطوری توضیحش راحت تر شد.

اینطوری میتونید تمام شهرها و تابع ها و ... رو توی یه صفحه فراخوانی کنید و نیاز نیست دائم صفحه بسازید اما مشکل url هست که اونی که میخواین نمیشه

برای url هم چیزی به ذهنم نمیرسه جز اینکه برای هر شهر یه صفحه بسازید با url مد نظر خودتون  و داخل اون صفحه باز با روش بالا یه جدول از خدمات رو فراخوانی کنید.

بازم امیدوارم این دفعه بهتر تونسته باشم توضیح بدم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...