alimelody

راهنمایی گام به گام انتقال از دایرکت ادمین به سی پنل

4 پست در این موضوع قرار دارد

درود به شما دوستان و اساتید عزیز خیلی مخلصیم 

بخاطر دسترسی اینترنت میخوام بکاپ سایتم که واسه دایرکت ادمین بوده رو انتقال بدم به هاست یکماهه سی پنل و بخاطر اینکه یکماهه ست شامل انتقال اطلاعات نمیشه من خیلی جستجو کردم داخل انجمن ولی متاسفانه به نتیجه نرسیدم و اکثرانم پاسخ داده بودن که تیکت بزن برات انتقال میدن 

واسه همین خواستم یک راهنمایی بگیرم در جهت '' انتقال اطلاعات هاست و سایتم " از دایرکت ادمین به سی پنل که دقیقا باید چیکار کنم اگه ممکنه روششو توضیح بدین اگه ممکنه بصورت گام به گام باشه که فوق‌العاده میشه ((البته فقط مشکل دیتابیس رو دارم ولی اگه یه توضیح کامل باشه بهتره چون تا حالا تجربه شو نداشتم و اولین باره که میخوام همچین کاری کنم

با توجه به اینکه ایمیلم نمیتونم دریافت بکنم

شرمنده همیشه از گوگل کمک میگرفتم ولی متاسفانه بخاطر محدودیت اینترنت نمیتونم کاری کنم 

ممنون از لطفتون 

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 ساعت قبل، alimelody گفته است :

سلام. وقت بخیر.

اگر فقط مشکلتون دیتابیس هست چرا از خود دیتابیس در phpMyadmin استفاده نمیکنید. اگر از دیتابیس هم جدا بک آپ گرفتید در سی پنل phpMyadmin رو باز کنید و بعد از ساختن دیتابیس جدید دیتابیسی رو اکسپرت کرده بودید اینجا ایمپورت کنید.

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود به شما سپاس از توجه‌تون اما متاسفانه من اصلا نمیدونم که چطوری باید این روش رو اعمال کنم و من فقط یک فایل زیپ 250 مگابایتی دارم که شامل فول بکاپ هستش 

اگه ممکنه کمی با جزئیات راهنمایی میکنید مثلا اینو میدونم که محتویات پوشه mysql نیاز هستش 

فقط در همین حد و توی این چند روز خیلی سعی کردم که بتونم به نتیجه برسم اما متاسفانه آموزشی در این باره پیدا نکردم

یکی از مشکلاتم دیتابیس هستش که بعد از کپی کردن محتویات public_html به هاست جدید آیا باید یوزر جدید با هر اسمی که بخوام بسازم و اگه ساختم باید اطلاعاتشو بدم به فایل wp-config یا نه بر اساس اطلاعات فایل wp-config باید دیتابیس و یوزر بسازم و منظورم از جزئیات اینا بودن 

فرض بر این کنید که قراره بصورت دستی انجام بدم چون در رابطه با ایمپورت کردن من فایل و فرمت phpMyAdmin رو نمیشناسم که بخوام انجام بدم 

سپاسگذارم از لطفتون 

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 19 ساعت قبل، alimelody گفته است :

درود به شما سپاس از توجه‌تون اما متاسفانه من اصلا نمیدونم که چطوری باید این روش رو اعمال کنم و من فقط یک فایل زیپ 250 مگابایتی دارم که شامل فول بکاپ هستش 

اگه ممکنه کمی با جزئیات راهنمایی میکنید مثلا اینو میدونم که محتویات پوشه mysql نیاز هستش 

فقط در همین حد و توی این چند روز خیلی سعی کردم که بتونم به نتیجه برسم اما متاسفانه آموزشی در این باره پیدا نکردم

یکی از مشکلاتم دیتابیس هستش که بعد از کپی کردن محتویات public_html به هاست جدید آیا باید یوزر جدید با هر اسمی که بخوام بسازم و اگه ساختم باید اطلاعاتشو بدم به فایل wp-config یا نه بر اساس اطلاعات فایل wp-config باید دیتابیس و یوزر بسازم و منظورم از جزئیات اینا بودن 

فرض بر این کنید که قراره بصورت دستی انجام بدم چون در رابطه با ایمپورت کردن من فایل و فرمت phpMyAdmin رو نمیشناسم که بخوام انجام بدم 

سپاسگذارم از لطفتون 

سلام، محتویات فایل public_html رو به روت اصلی هاستتون منتقل کنید، یدونه فایل دیتابیس هم با پسوند .sql باید باشه توی فولدر mysql (یا اینکه می‌تونید دیتابیس رو خودتون از هاست قبلی اکسپورت کنید)

بعدش یه دیتابیس جدید توی هاست جدید ایجاد کنید، فایل sql مرحله‌ی قبل رو از طریق phpMyAdmin داخلش ایمپورت کنید، بعدش به فایل wp-config مراجعه کنید و اطلاعات دیتابیس جدید که ساخته بودید (یوزرنیم، پسورد و اسم دیتابیس) رو داخل فایل وارد کنید، توی این خطوط:

/** The name of the database for WordPress */
define( 'DB_NAME', 'database_name_here' );

/** MySQL database username */
define( 'DB_USER', 'username_here' );

/** MySQL database password */
define( 'DB_PASSWORD', 'password_here' );

این مراحل رو که کامل انجام بدید سایتتون باید درست بالا بیاد، انجام بدید اگر مشکلی بود بپرسید من و سایر دوستان در حد توان راهنماییتون می‌کنیم.

ویرایش شده در توسط فرشاد گوهری
2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط nokte
      با سلام.
      بنده یک سایت فروشگاهی روی ورد پرس داشتم و میخواهم الان یک قالب دیگر روی آن نصب کنم و ابتدا قالب جدید را از قسمت قالب ها طبق روال عادی آپلود و نصب کردم ولی متاسفانه قسمتی از قالب قبلی باقی مانده است و سایت به صورت ترکیبی از دو قالب لود می شود و در اصل پوسته درست نصب نمی شود . تصمیم گرفتم قالب فارسی جدید را یک بار دیگر از ابتدا نصب و دمو را دروی یک هاست جدید درون ریزی کردم و سایت جدید کامل لود شد . حالا باید محصولات را انتقال دهم . قبلا محصولات را از ووکامرس برون ریزی کرده بودم و حالا می خواهم درون ریزی کنم ولی متاسفانه تصاویر وارد نمی شود تنظیمات زیادی هم دارد که اکثر آنها نوشته درون ریزی نشود . 

مشکل من این است که افراد حرفه ای چگونه محصولات را منتقل می کنند و با چه افزونه یا روشی درون ریزی کنم؟

فکر کنم اگر از طریق دیتابیس مشکل من را حل کنید بهتر است. برای مثال تصاویر محصول که روی هاست من جوجود هست فقط باید دیتابیس را جابجا کنم ولی نمدانم کدام جدول ها را جابجا کنم و چگونه؟

خلاصه که روش دقیق و درست را نمی دانم لطفا راهنمایی کنید از کدام روش و دقیقا چگونه سایت قدیم را به قالب جدید بیارم بدون هیچگونه مشکلی؟

با تشکر
    • توسط unid_user
      سلام و درود
      دوستان گرامی، بعد از اینکه وب سایتم رو از شرکت قبلی به هاستینگ شرکت جدید منتقل کردم تصاویری که با استفاده از افزونه foogallery به راحتی نمایش داده می شدن الان باز نمیشه.
      لطفا راهنمایی کنید.
      با تشکر و سپاس
    • توسط mohammad_mh
      سلام دوستان
      یک هاست سی پنل دارم که دوتا سایت داره الان یکی از اون سایت ها را میخوام انتقال بدم به هاست دیگر ولی با روش فول بکاپ هر دو سایت انتقال پیدا میکند
      آیا راهی هست که اطلاعات کامل یک سایت انتقال پیدا کند؟
    • توسط vazizi69@yahoo.com
      سلام دوستان
      من تصمیم دارم یه سری تغییرات تو قالب سایت و اکثر بخش ها بدم ، و این چند روزی زمان بر خواهد بود و از طرفی نمی خوام سایت غیر فعال باشه 
      چطور میتونم کل سایت رو از دایرکت ادمین کپی کنم و تو لوکال هاست ومپ بریزم و تغییراتم رو انجام بدم و بعد از اتمام کارم با سایت قدیمی جایگزین کنم ؟ 
      ممنون میشم راهنماییم کنید