رفتن به مطلب

مشکل در نمایش تقویم شمسی

پست های پیشنهاد شده

سلام

در قالب وردپرسی که دارم ، از jquery.datetimepicker.js استفاده شده و من از طریق مستنداتش در لینک https://xdsoft.net/jqplugins/datetimepicker زبانش رو فارسی کردم ، ولی سال و تاریخش شمسی نیست ، یک سری پارامتر های ساده توی این فایل رو خودم تغییر دادم ، مثلا روز اول هفته رو و ترتیب ماه ...  همینطور که در عکس زیر میبینید ، ماه اردیبهشت هست ولی تاریخ 12 می 2019 رو نمایش میده 

Untitled.jpg.c18ac6d433ef0065a0f3d126d25298cb.jpg

کسی از دوستان میتونه کمک کنه و   یا بگه که چطور میتونم این تقویم رو به شمسی نمایش بدم یعنی سال و تاریخ روز درست نمایش داده بشه 

تمام datepicker های موجود شمسی رو تست کردم قالبم رو بهم میریزه

ویرایش شده توسط soma
لینک به ارسال

نکته مهمی که فراموش کردم اینه که تمام تاریخهایی با همین تقویم که میلادی نمایش داده میشه وقتی انتخاب میشه و ذخیره میشه در جاهایی که باید نمایش داده بشه کاملا شمسی و درست هست . و مشکلی در  نهایت نیست  ،برای راحت تر شدن انتخاب تاریخ برای کاربرا نیاز دارم این کلندر نمایشی شمسی بشه 

توی قالبم هم با تغییر این دیتاپیکر امکانات زیاد دیگه ای از کار میفته و نمی تونم که عوضش کنم . 

برای همین این مورد رو در برنامه نویسی استاتیک گفتم ، چون فقط در فایل جاوا اسکریپت محاسبات سال شمسی باید قرار بگیره و من جاوااسکریپت رو هنوز یاد نگرفتم 

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، soma گفته است :

نکته مهمی که فراموش کردم اینه که تمام تاریخهایی با همین تقویم که میلادی نمایش داده میشه وقتی انتخاب میشه و ذخیره میشه در جاهایی که باید نمایش داده بشه کاملا شمسی و درست هست . و مشکلی در  نهایت نیست  ،برای راحت تر شدن انتخاب تاریخ برای کاربرا نیاز دارم این کلندر نمایشی شمسی بشه 

توی قالبم هم با تغییر این دیتاپیکر امکانات زیاد دیگه ای از کار میفته و نمی تونم که عوضش کنم . 

برای همین این مورد رو در برنامه نویسی استاتیک گفتم ، چون فقط در فایل جاوا اسکریپت محاسبات سال شمسی باید قرار بگیره و من جاوااسکریپت رو هنوز یاد نگرفتم 

وقتت بخیر دوست من

امیدوارم حالت عالی باشه

کافیه افزونه ی وردپرس فارسی رو نصب و فعال کنید

موفق باشید

لینک به ارسال
 <script type="text/javascript">
						jQuery(document).ready(function($) {
							jQuery("#age_date").datetimepicker({
								timepicker:false,
								format:	"Y/m/d",
								lang:"fa",
							});
						});
					</script>

کد بالا دقیقا این تقویم رو روی اینپوتی که با آی دی #age_date هست لود میکنه ، روی اینپوت کلیک میشه و این تقویم باز میشه

Untitled.jpg.dc28227838c22dc87a63aff98ebceac7.jpg

ویرایش شده توسط soma
لینک به ارسال

خب کسی گویا مشکل من رو متوجه نشد

علت اینکه نمیتونم از پرشین دیتاپیکرهای استفاده کنم ، تداخل جیکوئری هست که در من نتونستم حلش کنم  ، توی مستندات خود این پلاگین جیکوری نوشته با parsedate یا moment.js میشه تقویم رو شمسی کرد ولی وقتی کدهای مورد نظر این دو رو وارد میکنم  تداخل داره و کلا خیلی از بخش های قالب از کار میوفته .... 

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...