رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

میدونیم که فایل robots باید بسته به نوع سایت و نیازهاش ساخته بشه.

کسی میدونه چه معیارهایی رو باید ملاک قرار بدیم برای ساخت فایل ربات برای یه سایت خاص؟

مثلا بستن feed

خطاهای وبمستر و ...                         

سپاس

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال

سلام خیلی ممنون از راهنمایی تون. بله با سرچ میشه به این آموزش ها رسید.

اجازه بدین دقیق تر بگم:

مثلا اینو همه دارن:

Disallow: /wp-admin/
Allow: /wp-admin/admin-ajax.php
Sitemap: http://www.example.com/sitemap.xml

مثلا یه عالمه خطای اکسکلود در وبمستر که آخرش با feed تموم میشه دارم.

یا مثلا یه سری فایل ها و لینکا بلاک یا though block شده توی وبمستر

User-agent: *
Disallow: /cgi-bin
Disallow: /wp-admin
Disallow: /wp-content/plugins/

Disallow: /feed

Allow: /wp-admin/admin-ajax.php
Allow: /wp-content/uploads/

Sitemap: http://www.example.com/sitemap.xml

مثلا از کجا مطمئن بشم که دستورای بالا برای ساتم خوبه یا نه؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• مطالب مشابه

• توسط unid_user
      سلام و درود
      دوستان گرامی، بعد از ایندکس صفحه در سرچ کنسول گوگل خطای زیر نمایش داده شد. چطور باید برطرف شون کنم؟
      با تشکر و سپاس

• توسط saeedator
      سلام

چند روز پیش دیدم روی بعضی از پست ها این خطا ظاهر میشه:

Warning: file_exists(): File name is longer than the maximum allowed path length on this platform (260): E:\Vhost\weblight-1.ir\weblight.ir/wp-content/themes/weblighttemp/single-post-%d9%86%d8%a7%da%af%d9%81%d8%aa%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%88%d8%af%d8%ac%d9%88%db%8c%d8%a7%d9%86%d9%87%e2%80%8c%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%da%a9%d9%86%d8%b3%d8%b1%d8%aa-%d8%af%d9%88.php in E:\Vhost\weblight-1.ir\weblight.ir\wp-includes\template.php on line 659

Warning: file_exists(): File name is longer than the maximum allowed path length on this platform (260): E:\Vhost\weblight-1.ir\weblight.ir/wp-content/themes/weblighttemp/single-post-%d9%86%d8%a7%da%af%d9%81%d8%aa%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%88%d8%af%d8%ac%d9%88%db%8c%d8%a7%d9%86%d9%87%e2%80%8c%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%da%a9%d9%86%d8%b3%d8%b1%d8%aa-%d8%af%d9%88.php in E:\Vhost\weblight-1.ir\weblight.ir\wp-includes\template.php on line 662

Warning: file_exists(): File name is longer than the maximum allowed path length on this platform (260): E:\Vhost\weblight-1.ir\weblight.ir/wp-includes/theme-compat/single-post-%d9%86%d8%a7%da%af%d9%81%d8%aa%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%88%d8%af%d8%ac%d9%88%db%8c%d8%a7%d9%86%d9%87%e2%80%8c%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%da%a9%d9%86%d8%b3%d8%b1%d8%aa-%d8%af%d9%88.php in E:\Vhost\weblight-1.ir\weblight.ir\wp-includes\template.php on line 665
          سعی کردم رفعش کنم ولی نتونستم
      یکی از دوستان گفت پیوند یکتا رو بذار روی حالت ساده
      دوباره بذار رو نام نوشته
      گذاشتم
      حالا وقتی میذارم رو نام نوشته پست رو که کلیک میکنی میره رو صفحه اول
      دیتا بیس رو بررسی کردم
      وقتی یه جدول پست دیگه از سایت دیگه ای رو دیتا بیس آپ میکنم درست نمایش میده و پست رو با نامک درست تو نوار آدرس باز میکنه و به صفحه اصلی ارجاع نمیده
      اما جدول خود سایت رو که میذارم باز همهون میشه
      سطر نام نوشته تو دیتابیس رو هم بررسی میکنم همه چیش درسته
      از پلاگین های ریدایرکت هم استفاده کردم
      ولی مشکل حل نشد و پست هایی که ایندکس شده الان وقتی رو لینک گوگلش کلیک میکنی این ارور میاد
      Not Found
      The requested document was not found on this server
      اگر از دوستان کسی میدونه راه حل مشکل رو راهنمایی کنه ممنون میشم
      سپاس فراوان
    • توسط unid_user
      سلام و درود
      دوستان گرامی، وقتی در انتهای سایتم به صورت example.com/robots.txt رو وارد میکنم، خطای 404 گوگل میاد.
      ولی وقتی به صورت example.com/fa/robots.txt وارد میکنم. وارد سایت خودم میشه و خطای 404 میده. "برگه پیدا نشد".
      مطالب سایتم در گوگل ایندکس هستند. آیا مشکل جدید دارم یا نه؟
      چطور باید این مشکل و برطرف کنم؟

با تشکر و سپاس
    • توسط lidaaa
      سلام. در آدرس URL برخی از مطالب من ، دو تا // بعد از دسته بندی (category) ایجاد میشه و نمیدونم دلیلش چی هست. این مشکل رو فقط در دو دسته بندی از مطالب سایت (تکنولوژی و ترفند) دارم. بقیه مطالبم URL صحیح هست. تو سرچ کنسول، گوگل به عنوان exclude اینها را شناسایی کرده و گفته آدرسی که شما تعیین کردید رو ایندکس نمیکنم، خودم آدرس با یک (/) رو ایندکس میکنم. این مشکل، زمان خزیدن ربات ها در سایت رو بیشتر میکنه.
      خیلی سرچ کردم اما متاسفانه در فروم های ایرانی و خارجی، راه حلی براش پیدا نکردم. آیا می تونید راهنماییم کنید؟ برای مثال، آدرس ها به صورت زیر نشان داده میشن
      www.example//technology/samsung/galaxy
    • توسط aliresadeghi
      سلام من میخوام سایتم رو برای گوشی همگام سازی کنم ولی هرکاری که میکنم نمیتونم  تاحالا از افزون های زیادی مثل AMP استفاده کردم ولی فایده نداشته چکار کنم . اصلا خودتون باگوشی وارد سایت بشید متوجه میشید.    
        لینک سایت        shelbin.shop
  • اضافه کردن...