رفتن به مطلب

روش هاي جلوگيري از ريپ كردن قالب

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان...

ميدونم راهي نيست ، ميدونم نميشه و چون قالب يه مساله اي هستش كه سمت كاربره و راحت ريپ ميشه ولي بلا خره راه هايي هم هست كه بشه دشوارش كرد ديگه درسته؟ شما يه قالب طراحي ميكني بعد ميري ميبيني كه يه بچه مدرسه اي كلاس سوم ابتدايي قالب رو براي وبلاگش ريپ كرده!!! اخه بابا حد اقل يه ادم بزرگ اين كارو ميكرد ميگفتي دست مريزاد! ديگه يه بچه مهد كودكي كه نياد قالب رو ريپ كنه كه!!

لذا گفتم يه تاپيك بزنم كه دوستان هركدام ، روش ، پلاگين ، ايده و خلاصه هر طور كه ميتونن جلوگيري و يا دشوار كردن از ريپ شدن قالب رو ميدونن ، بگن.

متشكرم هر كسي هر منبع و تجربه و برنامه اي داره دريغ نكنه لطفا

لینک به ارسال

من هیچوقت از این که کارهام ریپ بشه ، بدم نمیاد بلکه خوشحال هم میشم ، به دلایلی :

- کارم انقدر خوب بوده و ارزش داشته که کسی حاضر شده اون رو ریپ کنه

- باعث پیشرفت کارهام میشه چون باید قالب جدیدی بزنم و هر کار بیشتر = تجربه ی بیشتر = کارهای بهتر

- وقتی قالبم ریپ میشه، کسی که قالبم رو ریپ میکنه به طور ناخواسته داره تبلیغ سایت من رو میکنه

- ...

--------------------

البته داستان ریپ شدن کارهای مشتری فرق داره

لینک به ارسال

- باعث پیشرفت کارهام میشه چون باید قالب جدیدی بزنم و هر کار بیشتر = تجربه ی بیشتر = کارهای بهتر

اين منطق شما باعث شد دقيقا همين لحظه دست از طراحي بكشم و برم يه چاي بنوشم......!!! :huh: چون ارومم ميكنه ،، جدا اوني كه ريپ ميكنه يه بحثه و اينكه شما ميگي ريپ ميكنن تجربت زياد ميشه يه بحث سنگين تر ديگه!!! دوست گلم ، سايتي كه براي قالبش ماه ها زحمت كشيده ايده نو داده ، يه چيز مدرن پياده كرده و ميخوام لا اقل 4 سال روش باشه!! اون بايد چيكار كنه بدبخت!! اين چه منطقيه اخه!

ببخشيد البته... تاپيك به بيراهه نره لطفا

متشكر ، يه نگاه ميندازم ولي دوستاني ديگه اگر باز راه و روشي دارن بگن! مشكل من الان اينه كه وقتي صفحه سايت رو Save As ميگيري كامل و شسته و رفته فايل استايل قالب مياد!! اينو بگين يه كاري كنم!

ویرایش شده توسط rasivell
لینک به ارسال

دوستان لطفا روش بگن و نه اسم، اسمش رو شايد خيلي ها بدونن ولي چطور ميشه اون رو پياده كرد مهمه ! مثلا لينك زير كه دوستمون دادن ديدم ، همه موارد فوق بغير از اولي ، تماما سايت هاي دكودر بودن و رمز گشا نه رمز نگار.. اون گذينه اول رو چطور ميشه از اسكريپتش اسفتاده كرد تو قالب؟

http://www.ioncube.c...tml_encoder.php

لینک به ارسال

minify كردن css يه راهشه !

چیزی که دوستمون مد نظر شون هست با minify هم حل نمیشه . minify فقط فشرده سازی و کاهش حجم اونهاست ...

از نظر من تنها راه همون encode هست...(توی پست 3 اشتباهاً decode گفته شد...)

ویرایش شده توسط Farzad
لینک به ارسال

عرض كردم كه دي كد كردن رو گفتيد! لطفا دوستان عزيز راهي براي اينكود كردن بگن لا اقل بشه فايل استايل رو يه طوري بست يا سخت كرد! اينجاست كه ارزش يه سيستم اختصاصي كاملا خودشو نشون ميده :)

لینک به ارسال

من قبلنا با یه برنامه جاوااسکریپت کد میکردمش اما بازم قابل دور زدن هست ، تنها راه فعلی اینه انقدر حرفه ای کد بزن که راحت نتونن ریپ کنن ، مثلا html5 بزن و lessCSS استفاده کن ، تا کسی که ریپ میکنه گیرپاچ بشه :) و به قول خودت یه بچه مدرسه ای نتونه ریپ کنه .

لینک به ارسال

اگه به اینکارا باشه themeforest و templatemonster و یا .... همه کاراشونو انکد می کردند. چون 95 درصد سایت های ایرانی از تماشون به صورت غیر قانونی استفاده می کنن. من توصیه می کنم دنبال انکد کردن و این مباحث نباشید انکد کنید به یه روش دیکد می کنن بجای تکنیک های جدید استفاده کنید بزارین بقیه هم از شما و کاراتون یاد بگیرن. اینطوری موفق تری زحمتتون جواب میده.

لینک به ارسال

سلام

اصلا نگران این مورد نباشید. چون اصلا نمیتونید جلوی اینکار رو بگیرید. شما هر تکنیکی بزنید بازهم براحتی قابل ریپ هست. من این مسئله رو اینقدر کم اهمیت میدونم که در کارهام کدها رو طوری مینویسم و در پوسته ها قرار میدم که نفر بعدی بتونه راحت کدخونی کنه!!

لینک به ارسال

چیزی که دوستمون مد نظر شون هست با minify هم حل نمیشه . minify فقط فشرده سازی و کاهش حجم اونهاست ...

از نظر من تنها راه همون encode هست...(توی پست 3 اشتباهاً decode گفته شد...)

ميدونم :دي

ولي با فشرده كردن ميشه باعث گيج شدن ريپر شد !

به هر حال فايرباگ اينو هم خنثي ميكنه !

لینک به ارسال

ميدونم :دي

ولي با فشرده كردن ميشه باعث گيج شدن ريپر شد !

به هر حال فايرباگ اينو هم خنثي ميكنه !

فایر باگ هم اگر نباشه ، دریم ویور یک گزینه داره به نام Apply Source Formatting که به راحتی از حالت minify درش میاره

--------------

در مورد پست 2 : من جنبه ی مثبت قضیه رو نگاه کردم ، هرکاری هم بکنیم ، باز قالب فابل ریپ شدن هستش و وقتی ریپ بشه دیگه کاری نمیشه کرد ، حداقل با این حرف ها خودمون رو آرومتر میکنیم :D

لینک به ارسال

من قبلنا با یه برنامه جاوااسکریپت کد میکردمش اما بازم قابل دور زدن هست ، تنها راه فعلی اینه انقدر حرفه ای کد بزن که راحت نتونن ریپ کنن ، مثلا html5 بزن و lessCSS استفاده کن ، تا کسی که ریپ میکنه گیرپاچ بشه :) و به قول خودت یه بچه مدرسه ای نتونه ریپ کنه .

بله افا رضا :) - اره خب برسي كردم يكي دو ترفند بكار بردم و فايل هاي استايل رو شوت كردم به جاهاي مختلف ببينم ميتونم تكميلش كنم يه چيز در بياد كه يه خورده طرفو گيج كنه! اي كاش كپي رايت داشتيم درست و حسابي :D

سلام

اصلا نگران این مورد نباشید. چون اصلا نمیتونید جلوی اینکار رو بگیرید. شما هر تکنیکی بزنید بازهم براحتی قابل ریپ هست. من این مسئله رو اینقدر کم اهمیت میدونم که در کارهام کدها رو طوری مینویسم و در پوسته ها قرار میدم که نفر بعدی بتونه راحت کدخونی کنه!!

واقعا؟ خب شايد براي ديگران اينطوري هستيد و يا مثلا مشتري چيزي ! يعني براي خودتونم باشه و روش به سختي زحمت كشيده باشيد هم باز همين مساله اس؟

.

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

هیچ کس تو ایران با کپی رایت موافق نیست

میدونی اگه کپی رایت تو ایران وجود داشت باید جیب هممون پر پول بود تا یه ویندوز 1000 تومنی را 800 هزارتومن بخری هر نرم افزاری را که میخواستی باید کلی پول میدادی هر فیلمی که میخریدی باید اورجینال باشه و اگه بخوای کپی کنی باید میرفتی اب خنک بخوری

خدا رو شکر کن ایران کپی رایت نداره وگرنه من که هیچ حتی بابام هم نمیتونست کامپیوتر داشته باشه

حالا مگه شما چی طراحی کردین که اینقد واستون با اهمیتی مطمن هستم شما هم اگه طراحی کردین بالاخره از یه جا الگو برداری کردین( البته ببخشین که میگم )

ولی به هر حال تو ایران اینطوریه و به نظر من خیلی هم خوبه واقعا باعث پیشرقت میشه

من خودم طراحی قالب اصلا بلد نبودم طی دو الی سه هفته همین قالب سایت اسان دانلود را ریپ کردم خیلی هم خوشحال بودم

ولی الان به چیزای بهتری فکر میکنم اون قالب را هم گذاشتم کنار

بزار برو بچ استفاده کنن لذت ببرن ( انجا ایرانه )

بالاخره اونا هم بعد یه مدت یاد میگرن مثل منو خودشون طراحی میکنن

لینک به ارسال

هیچ کس تو ایران با کپی رایت موافق نیست

میدونی اگه کپی رایت تو ایران وجود داشت باید جیب هممون پر پول بود تا یه ویندوز 1000 تومنی را 800 هزارتومن بخری هر نرم افزاری را که میخواستی باید کلی پول میدادی هر فیلمی که میخریدی باید اورجینال باشه و اگه بخوای کپی کنی باید میرفتی اب خنک بخوری

خدا رو شکر کن ایران کپی رایت نداره وگرنه من که هیچ حتی بابام هم نمیتونست کامپیوتر داشته باشه

حالا مگه شما چی طراحی کردین که اینقد واستون با اهمیتی مطمن هستم شما هم اگه طراحی کردین بالاخره از یه جا الگو برداری کردین( البته ببخشین که میگم )

ولی به هر حال تو ایران اینطوریه و به نظر من خیلی هم خوبه واقعا باعث پیشرقت میشه

من خودم طراحی قالب اصلا بلد نبودم طی دو الی سه هفته همین قالب سایت اسان دانلود را ریپ کردم خیلی هم خوشحال بودم

ولی الان به چیزای بهتری فکر میکنم اون قالب را هم گذاشتم کنار

بزار برو بچ استفاده کنن لذت ببرن ( انجا ایرانه )

بالاخره اونا هم بعد یه مدت یاد میگرن مثل منو خودشون طراحی میکنن

دوست گرامی چیزی که فعلا باعث رکود و عدم پیشرفت هست همین مشکلات عدم کپی رایت هست . وجود تمهایی که به راحتی با دزدی مورد استفاده قرار می گیره ضربه خیلی بزرگی رو به توسعه دهنده ها وارد کرده تا جایی که وقتی برمی گردی و می گی کارم اینه که توسعه دهندم درحد یه قالب آماده و دزدی نگاهت می کنن.

پس لطفا بی منطق و بی خرد در مورد موضوعی بحث نکنید.

لینک به ارسال
واقعا؟ خب شايد براي ديگران اينطوري هستيد و يا مثلا مشتري چيزي ! يعني براي خودتونم باشه و روش به سختي زحمت كشيده باشيد هم باز همين مساله اس؟

هیج فرقی نمیکنه. کد همون کد هست چه برای مشتری چه برای خودم. بهتره بجای فکر رو یهمچین مواردی روی فرهنگ سازی فکر کنیم تا کاربر بجای دزدی ترغیب به حراست و حفاظت از کارهای دیگران بشه.

لینک به ارسال

پس لطفا بی منطق و بی خرد در مورد موضوعی بحث نکنید.

زنده باد......

هیج فرقی نمیکنه. کد همون کد هست چه برای مشتری چه برای خودم. بهتره بجای فکر رو یهمچین مواردی روی فرهنگ سازی فکر کنیم تا کاربر بجای دزدی ترغیب به حراست و حفاظت از کارهای دیگران بشه.

قالب رو به يغما ميبرند و اگز 100 نفر هم قالب طراحي كنن اونام دزدي ميشه ولي باز خبري از فرهنگ نيست من حاضرم 2 سال رايگان قالب طراحي كنم اگر فرهنگ درست بشه ولي نميشه كه...

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

تنها راهی که بنظرم یکم سختش می کنه اینه که کد اج تی ام التون را انکد کنید و کد جاوایی که می ده بهتون را تو یه فایل جاوا بریزید یه جا آپلود کنید و در همون صفحه آدرس جاوا را وارد کنید و آدرس این صفحه را بردارید و با ای فریم وصل کنید به یم صفحه دیگه و اون کد ای فریم را انکد کنید

فکر کنم با این کار خود کسی که می خواد ریپ کنه هم خسته بشه و بزاره بره

ولی این راه هم آخرش یه نفر را می طلبه که وقت بزاره

و این که دوستمون گفتند که ارزش کار میره بالا و خیلی چیزه خوبیه به نظرم نیست چون من روزی با 10 نفر باید چت کنم که به صورت خیلی پروو پی ام می دند می گند اینجا خراب شده می تونی کمکم کنی و ...

و درسته که یه قالب را ریپ بزنند خیلی اهمیت نداره چون میشه گفت نسخه ریپ با اصل خیلی فرق داره

ولی من خودم با اچ تی ام ال صفحه استارت ویندوز 8 را طراحی کردم و همین الانم دارم روش کار می کنم که ریپ زدند و همه جا پخش کردند و خودم هم عصبانی شدم از این بابت که اینا همه زحمت من تو چند ماه را تو 1 روز یکی دیگه به دست بیاره ولی باهاش کنار امدم

باری راه های دیگه هم که گفتید همش یه راه در میونی هست مثلا لسس کردن فایل سی اس اس خیلی کمک می کنه

ولی من جایی هم دیدم که فایل لسس را تبدیل می کنه به سی اس اس

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...