رفتن به مطلب

چاپ عدد به صورت اتفاقی یا همان رندوم چجوریه ؟

پست های پیشنهاد شده

سلام

من یک مشکل دارم اینه که الان 20 تا جمله یا عدد دارم مثلا

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

1
2
3
4
....

19
20

حالا میخوام از این 20 تا ، تعداد 5 تاش به صورت تصادفی انتخاب بشه و چاپ بشه یعنی یه بار که صفحه لود میشه 5 تا از این عددا چاپ بشه و دفعه بعد 5 تای دیگه به صورت اتفاقی

هر باری که صفحه لود میشه 5 تا به صورت اتفاقی نمایش داده بشه

چجوری باید این کارو بکنم ؟

لینک به ارسال

اگه میخواهید هر بار 5 تا نمایش پیدا کنه و دفعه بعدی از اون 5 تای قبلی چیزی نمایش داده نشه باید مقادیر رو جایی ذخیره کنید

مثلا 1 لیست از 1-20 درست میکنیم و جایی ذخیره میکنیم وقتی میخواهید 5 ایتم رو انتخاب کردیم هر بار که ایتمی رو انتخاب میکنید اون ایتم رو از لیست حذف میکنیم و 2باره لیست رو ذخیره میکنیم

و به همین منوال پیش میریم تا لیست تمام بشه

لینک به ارسال

اگه میخواهید هر بار 5 تا نمایش پیدا کنه و دفعه بعدی از اون 5 تای قبلی چیزی نمایش داده نشه باید مقادیر رو جایی ذخیره کنید

مثلا 1 لیست از 1-20 درست میکنیم و جایی ذخیره میکنیم وقتی میخواهید 5 ایتم رو انتخاب کردیم هر بار که ایتمی رو انتخاب میکنید اون ایتم رو از لیست حذف میکنیم و 2باره لیست رو ذخیره میکنیم

و به همین منوال پیش میریم تا لیست تمام بشه

متوجه منظورتون نشدن ولی به این صورت مشکلم حل شد:

<?php

$nums = array(
'1',
'2',
'3',
'4',
'5',
'6',
'7',
'8');
shuffle($nums);
for ($i=0; $i <= 3 ; $i++) {
echo $nums[$i].'<br>'.PHP_EOL;
}

?>

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...