رفتن به مطلب

نمایش بهم ریخته سایت در مرورگهای قدیمی

پست های پیشنهاد شده

سلام

نمیدونم چرا سایت توی مروگرهای قدیمی بد نشون داده میشه . مثلا سایدبار وسط میاد بعد محتوای اصلی میره زیر سایدبار

لطفا کمک کنید

www.toolweb.ir

ممنون

لینک به ارسال

ببینید بزرگترین مشکل طراحان ایرانی و خارجی IE هستش ، چرا چون هم محبوبه هم ضعیف ، چند تا راه کار دارید ،

1. برید پلاگین مرورگر های فرسوده رو نصب کنید تا کاربر هدایت بشه به صفحه دانلود مرورگر مدرن
  2. بهتره از فریمورک های جدید Bootstrap یا Foundation استفاده کنید برای طراجی قالب های
  3. بیخیالش بشی :D چون اونقد باید باگ گیری کنی که ....

ویرایش شده توسط Ediablo77
لینک به ارسال

منظورم از مرورگر های قدیمی ورژن های قدیمی هست

بعدشم من نمیدونم که چرا باید از bootstrap استفاده کرد؟؟ اگه بخاطر رسپانسیو کردنش هست که bootstrap هم از طریق مدیا کوئری رسپانسیو میکنه پس اگر هم از bootstrap استفاده نشه و با مدیا کوئری ریسپانسیو بشه هیچ فرقی نداره

لینک به ارسال

نه این فریمورک با Normalize.css کار میکنه که اگر سایتی روش سوار بشه مطمئنا هیچ ایرادی نخواهد داشت مگر اینکه درست استفاده نشه ، بعدم میتونی از Validator استفاده کنی اگر زبانت خوبه بهت کمک میکنه

مثلا من خودم با Bootstrap قالب سوار کردم چند تا ،

اونقد مستندات کاملی دارن که فقط کافیه وقت بزاری

Responsive کردن باگ گیری کردن نیست ، پس بهتره که قالب های معروف استفاده کنی تا مشکلی پیش نیاد یا خودت با فریمورک سوار کنی

لینک به ارسال

من قالب وقتی html-css بود وقتی از validator w3shool استفاده کردم هیچ اروری نداشت

اما وقتی wp کردم چندتا ارور معمولی اومده اما رفع نکردم

اما تو مرورگر های ورژن قدیمی سایت بد نشون داده میشه

لینک به ارسال

فریم ورک ها مثل بوت استرپ میشه گفت یکی از قابلیت هاشون ریسپانسیو بودنه قابلیت های دیگشون اینکه سرعت طراحی قالب رو بالاتر میبرن و یه جورایی کدهاشون آمادست و وقت کمی از طراح میگیره که البته یکی از بزرگترین معایبش اینکه دست طراح رو باز نمیذاره و متکی به متغیر ها و دستورات خودش میکنه و طراح وب رو تنبل !!

شما میتونی توسط کتابخانه های مختلف استایل های متفاوتی برای مرورگر های قدیمی بنویسی که سایتتون در مرورگر های قدیمی استایل استاندارد و ساده ایی داشته باشه .

لینک به ارسال

برادر من ول کن مرورگرهای قدیمی رو همینا ریشه کن کردن طراحان ما رو که از زمان قاجار تا الان با اینترنت ایکسپلورر فقط و فقط میشه وارد سایت های دانشگاهی شد!!

الان خود مایکروسافت هم قهمیده مرورگرش دیگه بدرد نمیخوره. داره IE رو حذف میکنه حتی اسمشم قراره عوض کنه و داره یه مرورگر جدید میسازه!!!

بجای اینکه وقت خودت رو صرف کد نویسی برای مرورگرهای قدیمی کنی، بهتره بروز باشی و کدهای سایتت تحت کدهای استاندارد html و css نوشته بشه!

بهترین پیشنهاد اینه که وفتی کاربری با مرورگر قدیمی به سایتت میاد بهش پیغام بده که جان عمت مرورگرتو آپدیت کن هم امنیت داری هم سرعت بیشتر و هم ما وب سایت داران نفس راحتی بکشیم و شب موقع خوابیدن به این فکر نکنیم که امروز چند نفر سایت رو کجو کوله دیدن!!!

اینم نمودار رشد مرورگرها از سال 2013 تا 2014 در ایران!

http://gs.statcounte...y-201307-201407

ویرایش شده توسط mr.browser
لینک به ارسال

خب چه کدی باید بنویسم که وقتی کاربر با مرورگر قدیمی اومد پیغام بده که برای مشاهده سایت مرورگر خود را به روز رسانی کنید؟؟؟

لینک به ارسال

خب چه کدی باید بنویسم که وقتی کاربر با مرورگر قدیمی اومد پیغام بده که برای مشاهده سایت مرورگر خود را به روز رسانی کنید؟؟؟

مطمءن نیستم درست کار کنه.(تست نشده)

$browsers = "mozilla msie gecko firefox ";
$browsers.= "konqueror safari netscape navigator ";
$browsers.= "opera mosaic lynx amaya omniweb maxthon theworld traveler chrome";
$browsers = explode(" ", $browsers);
$nua = strToLower( $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']);
$l = strlen($nua);
for ($i=0; $i<count($browsers); $i++){
$browser = $browsers[$i];
$n = stristr($nua, $browser);
if(strlen($n)>0){
$GLOBALS["ver"] = "";
$GLOBALS["nav"] = $browser;
$j=strpos($nua, $GLOBALS["nav"])+$n+strlen($GLOBALS["nav"])+1;
for (; $j<=$l; $j++){
$s = substr ($nua, $j, 1);
if(is_numeric($GLOBALS["ver"].$s) )
$GLOBALS["ver"] .= $s;
else
break;
}
}
}
if( ($GLOBALS["nav"] == "firefox" && $GLOBALS["ver"] <= 15) || ( $GLOBALS["nav"] == "msie" && $GLOBALS["ver"] <= 8 ) ) {
// browser is older
}
else
{
// go to website
header("location: yourWebsiteFolder");
}

منبع :

http://stackoverflow.com/questions/16262406/redirect-old-browsers

+

https://wordpress.org/plugins/jt-old-browser-alert/
http://codecanyon.net/item/warning-old-browser-wordpress-plugin/3287536
https://wordpress.org/plugins/internet-explorer-alert/
https://wordpress.org/plugins/advanced-browser-check/

ویرایش شده توسط Ghasem Paran
لینک به ارسال

سلام

ممنون

توی این خط ورژن رو تعیین میکنیم؟

if( ($GLOBALS["nav"] == "firefox" && $GLOBALS["ver"] <= 15) || ( $GLOBALS["nav"] == "msie" && $GLOBALS["ver"] <= 8 ) ) {

لینک به ارسال

سلام

ممنون

فکر کنم :D

لینک به ارسال

سلام

آقا فک کنم فهمیدم چرا بد نشون داده میشه

اگر آیتم های منو زیر هدر بیان پایین قالب بندی صفحه از بین میره یعنی سایدبار میاد وسط و محتوای اصلی میره زیرش و....

برای امتحان کردنش شما به #navbar li بیاید marign-top:20px بدید میبینید چی میشه ای

برای حل این مشکل چی کنم؟؟

لینک به ارسال

سلام

ممنون

ورژن ها درست تعریف شدند

لینک به ارسال

سلام

آقا فک کنم فهمیدم چرا بد نشون داده میشه

اگر آیتم های منو زیر هدر بیان پایین قالب بندی صفحه از بین میره یعنی سایدبار میاد وسط و محتوای اصلی میره زیرش و....

برای امتحان کردنش شما به #navbar li بیاید marign-top:20px بدید میبینید چی میشه ای

برای حل این مشکل چی کنم؟؟

بهش position: relative; بدید و marign:auto; و display:bock; احتمال داره توی ورژن 8 هم درست بشه ولی برای آی ای ورژن 7 باید table بسازید

لینک به ارسال

من الان اومدم

بعد از </nav> تگ <div class="clear"></div> رو گذاشتم درست شد

اما آیتم ها منو اومدن پایین

چی کنم؟

لینک به ارسال

آیکون کنارش را باید داخل دایو navbar بسازید و با float بکشیدش کنار

(شما برای آی ای محدودیتهایی را دارید که چاره ای توشون نیست تنها راه چاره اینه که استایل جدا براش بنویسید نه اینکه استایل فعلی سایت را براش تغییر بدید چون نتیجه وقتی در آی ای درست شد در اپرا و موزیلا به هم میریزه و وقتی تو اونها درست بشه در سافاری و کروم )

خواص clear

.clear {
display:block;
clear:both;
overflow:hidden;
font-size:1px;
line-height:1px;
height:1px;
white-space:nowrap;
}

وحتما به این شکل استفاده بشه

<div class="clear"> </div>

لینک به ارسال

اینکه چی کنم تا آیتم های منو سرجاشون قرار بگیرن و آیکونی که من دادم رو داشته باشن

لینک به ارسال

مگه نگفتید با clear درست شد استایلی که دادم را به clear بدهید تا جای منو تغییر نکنه

لینک به ارسال

سلام

با clear اون چیزی که قالب بندی صفحه از بین میرفتم درست شد

اما الان هنوز اینجوزیه

80638353566809448247.png

لینک به ارسال

باید کد نویسیتون کلا بررسی بشه که من فرصتش رو ندارم بهترین راه حذف آیکون ها در ورژنهای پایین آی ایه

استایلی که برای این بخش دارید + خاصیت display:none برای آیکونها را در یک فایل با نام ie.css ذخیره کنید و این کد را بگذارید در header.php

<!--[if lt IE 8]>
<link href="<?php echo esc_url( get_template_directory_uri() . '/ie.css' ); ?>" rel="stylesheet" type="text/css">
<![endif]-->

لینک به ارسال

الان توی همه مرورگر ها اینجوریه

ایندفعه دیگه من گیج شدم

ببینید بجای

<div class="clear"> </div>

می گذارید

<div class="ie-clear"> </div>

بعد در استایل اصلی سایت بهش خاصیت display:none می دید و در فایل مخصوص ie های قدیمی بهش display:block و در عوض آیکونها را display:none

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...