رفتن به مطلب

آمار فعالیت های گروه وردپرس پارسی

Morteza

پست های پیشنهاد شده

در تکمیل حرف های مرتضی بایدبگم که خیلی از حرفاتون غیر قابل قبول کردن هست دلایلش :

سطحی نگاه کردن به انجمن

برای مثال تا به حال تاپیکی نبوده که بدون حل شدن بمونه و دوستانی که کمک و راهنمایی میکنن با توجه به سطح علمی اون شخص جواب میدن

تو حرفاتون گفتید ما درگیر اینیم که چجوری تگ title بزاریم

خب دوست عزیز یعنی شما انتظار دارید کسیکه تا بهحال کار نکرده بیاد خودش همه چیو بخونهو بدونه ؟

اصلا یکی از اهداف انجمن ها اینه که هرکی میخواد کاریو انجام بده نیاز نست چندین ساعت بشینه کد بخونه و ... و میتونه داخل تاپیک ها به دنبال مشکلش بگرده و اگر شما میبینید هنوز هم تاپیک های تکمراری و ساده زدهمیشه همش به خاطر اینه که 90% کاربابرای ایرانی با کلمه ی جستجو کردن دشمن هستن و دوس دارن یه سره برن تاپیک بزنن و جستجورو اصلا دوست ندارن !

در مورد توسعه و بخش های مختلف هم مرتضی عزیز گفت که قبلا بود اما .....

توسعه وردپرس چیز ساده ای نیست که بشه هر کسی اونو انجام بده نیاز به برنامه نویس با تجربه و حرفه ای داره و اینکه کارش فقط همین باشه نه اینکه صبحتا شب کار کنه و بعد بیاد ....

شما دارید اینجارو با خیلی از نقاط دنیا یکی میکنید امابهتره قبل از این کار یک نگاهی کنید ببینید کجا هستید !

برای مثال بنده میتونم مثلا افزونه ی بانک ملت برای وردپرس که دارم رو به رایگان در مخزن قرار بدمو دوستان و کاربرا استفاده بکنن اما 2 روز بعد هم فروش اون افزونه شروع میشه هم تغییر به نام خودشون و هزاران مشکل دیگه که به خاطر کپی رایت پیش میاد که منه طراح دلسرد میشم و هیچ انگیزه ای برای ادامه ی کار ندارم

برای مثال یک نمونه ی خیلی خوبش افزونه فروشگاهی ووکامرس بود که خودم به تنهایی فارسی سازی کردم ودوستانی بودن که افزونه های دیگه ای برای این افزونه مثل درگاه بانکی منتشر کردیم ( مثلا کاربر iehsan ) اما برید ببینید فایل های زبانش رو باز کنید اسم بنده هست ولی انتشارش در جاهای دیگه به اسمو گروه های خودشون هست !!!

و نکته ای که خیلی جالب بود این بود که شما در تمام گفته هاتون دارید وردپرس رو با جوملا یکی میکنید و مقایسه انجام میدید بین فروم های جوملا و وردپرس !!!

در آخر اینکه اگر کاربر وردپرس هستید باید بدونید که روش کاری جوملات با وردپرس متفاوت هست شما همون اول که هر 2 سیستم رو نصب میکنید تفاوت کاملا آشکار هست و دلیل مبتدی بودن خیلی از تاپیک های وردپرس ( از نظر شما ) هم همین هست !

باز هم میگم یک انجمن تخصصی نباید در اون اسپمی ارسال بشه و دلیل اینکه دوستان میگن اسپمه و .... به خاطر اینه که زودتر به هدفش برسه استارتر تاپیک مثل همون قوانین شهری هست که باید رعایت کنید تا مشکلی در زندگی روزمره شما پیش نیاد !

در آخر کمی صبور باشید انجمن تازه جون گرفته هنوز به ثبات خودش نرسیده و نیاز به زمان داره تا خودتون متوجه همه چی بشید ...

لینک به ارسال

در تایید صحبت دوستان،

خود من یه موقع بودم مسئول گروه فارسی سازی انجمن... که بخاطر کم کاری من و دوستان عضو این گروه گروه منحل شد... یک مشکل اساسی که کاربران ایرانی(خودمم میگم) داریم اینه که اوایل کار خیلی داغیم... ولی یکم که شد یخ میزنیم... برای مثال این افزونه وردپرس سئو ترجمه گروه وردپرس پارسی هست... ولی خب به علت نامردی سازنده این افزونه ترجمه رو به نام گروه خودش رد کرد... انصافا خیلی کار ها بود که کور کرد امید بچه هارو... (از جمله غیبت طولانی یه مدت خود من ;) )

لینک به ارسال

خب دوست عزیز اصلا فکر کنم متوجه صحبتام نشدید !

یا سر سری از حرفام گذر کردید !

یک لحظه با دقت چندبار بخونید :

موفقیت وردپرس پارسی یکی از دلایلش به اسمی هست که داره که میشه گفت نزدیک به وردپرس فارسی هست .

این به عنوان نکته اول .

خوب با این حال اگر هم در بخش همکاری ضعیف حمایت میشد چه لزومی داشت این بخش ها رو غیر فعال کنید ؟! بنظرم معقولانه نیست یک سایت بیاد بخشی که حمایتی باشه رو غیرفعال کنه حالا میخواد اون حمایت کننده و مشارکت کننده یک نفر باشه خواه 100 نفر باشه .

ببینید شما یک ایده یا یک کار گروهی 6 نفری را قبول می کنید یا یک کار گروهی 6+1 رو ؟

مسلما کار 6+1 می تونه یک نظر ثمر بخش داشته باشه .

این از دو .

سوم

البته همیشه برای همه چیز نباید از وردپرس استفاده کرد.

WordPress is web software you can use to create a beautiful website or blog.

برای همه چیز منظورتون چیه ؟ مگه وردپرس یک نرم افزار تحت وب برای ایجاد وبسایت و بلاگ نیست ؟

پس یعنی اینکه وردپرس هیچ قابلیتی نداره ؟!

یعنی یه سیستم مدیریتی Open Source !!!!! اصلا نمیشه قابلیت های خوبی بهش اضافه کرد ؟!؟!؟

قبول دارم برای همه چیز نه اما وقتی وردپرس به Buddy Press تبدیل میشه پس شک نکنید این اپن سورس قابلیت های خوبی میشه ازش بیرون کشید .

چهار .

در مورد نظرات بله بخاطر همین بود ... میرسیم به همون قضیه 6+1 :)

پنجم .

اونا یه چیزی میدونن شما هم یه چیزی میدونید ایده های خوب و خوبتر پیش میاد وردپرس که محدود نیست شما خودتم میدونی که یه قالب HTML معمولی بساز پسوندشو از html به php تغییر بده میشه قالب وردپرس , بخش تنظیمات قالب مگه چجوریه ؟ خیلی از کدهای html خیلی ساده و بچگونست .

در مورد این چیزی که گفتم فک کنم اصلا دقت نمی کنید ! واسه همین میگم سر سری رد میشید ...

گفتم ایده های خوب و خوبتر پیش میاد و اینکه وردپرس محدود نیست , ساده ترین حالتشو براتون بیان کردن که یک فایل HTML با تغییر پسوند هر کسی یه پوسته تک صفحه ای Index.php رو میتونه بسازه . پس چی شد ؟ در ساده ترین حالت

شش .

دوست عزیز همایش به کنار ! فرض تو همایش چیزای خوبی هم بررسی شد خوب ؟ تا اینجا درست ؟

خوب پس قراره رفع انتقاد دوستان بشه !

خب زمانی که شما دارید محدودیت اعمال می کنید به قول حرف خودتون دقت کنید :

حتی بخشی برای گاهنامه هم داشتیم اما فعالیت ها بسیار کم بود و تا ایجاد بخشهای جدید این گروه ها غیرفعال شدن.

اگه قراره غیر فعال بشه ( خدای نکرده ) نبودنش بهتر از بودنش هست !

هفت .

واسه همین چیزاست میگم انتقاد رو قبول نمیکنید ! میدونید قضیه وردپرس پارسی -> قضیه خودم هستش . امیدوارم متوجه شده باشید

ببینید قضیه اینه که یزودی زود ( البته خدا نکرده ها ) وردپرس فارسی , مرجع اصلی داره به کل از بین میره و قرار نیست دوستان وردپرسی هم کاری در این جهت کنند یعنی چی ؟

یعنی اینکه الان دیگه نسخه های زیادی از وردپرس های فارسی در حال ارائه هستش حرفتون در مورد اینکه همه چی به نفع وردپرس فارسی هست اصلا جور در نمیاد یعنی چی ؟

یعنی اینکه اختلاف رتبه ایران بین اینجا و خوده مرجع اصلی به 300 تا رسیده پس دوست عزیز انکار نکنید همه چی به نفع وردپرس فارسی هست .

چه مدت هست نسخه آزمایشی ( یا به قول خودمونی Beta ) قالب سایتتون هنوز رو همین مدل فرم باقی مانده ؟

بالاخره اعضای اصلی اینور و اونور تقریبا یکین ... تا حالا چقدر نه خدا وکیلی چقدر به فکر اون نمای صفحه اول سایت افتادید ؟

دیگه اون عکس ماله وردپرسه 2 شد بعد از این همه سال یه کوچولو تغییر و نشاط هم بد نیست !

======================

در جواب دوست عزیزم kasra

بازم میگم متاسفانه سر سری گذر کردن همین میشه دیگه :

بله ما درگیر هنوز title هستیم

الان توی سایت وردپرس مرجع حرف کاربراشون روی اینه که بیان توی هسته ی وردپرس دستکاری کنن و پیشرفته تر کنن وردپرسو .

ولی ما هنوز درگیر مستندات وردپرسیم ... توی سایت مرجع هم مستندات رو به خوبی برای یک فرد تازه کار شرح داده ! برای مثال گفته خودت مقدار دهیش کن ... بله حق با شما اون یه نفر تازه وارد خودش مقدار دهی کنه ببینیم چقدر وردپرس و php بله !

خداییش کسری جان تا حالا اینجا بحث شده که بیان توی وردپرس یه تحول بدن یعنی تغییرات اصلی بدن جای اینکه درگیر این باشن فلان افزونه مشکل داشت تگ title چی بود و کد نویسی مستندات چجوری هست ؟ اصلا تا حالا فکرش شده که بیاید حداقل یه نسخه جدا مثلا به اسم وردپرس ویژه با امکاناتی مثله سیستمای دیگه به دور از این وردپرس قرار داده بشه ؟ اصلا فکرش شده ؟

توسعه وردپرس چیز ساده ای نیست که بشه هر کسی اونو انجام بده نیاز به برنامه نویس با تجربه و حرفه ای داره و اینکه کارش فقط همین باشه نه اینکه صبحتا شب کار کنه و بعد بیاد ....

بله نبایدم ساده باشه بخاطر همین میگم از تجربه دیگران استفاده کنید خودتون که بزرگ مجلس هستید نذارید این بخش های اصلی ( یا همونایی که بسته شد ) بسته بمونه گرم کنید محفلو .

خودم به تنهایی فارسی سازی کردم

گفتم که قضیه خودم هست :) خودتون دارید عرض میکنید !

در مورد یکی کردن وردپرس و جوملا ! دوست عزیز بخش انجمن رو منظورم بود بعدش بزارید یه نکته ای رو بگم تا یه مدت پیش بچه های جوملایی یه سایتی رو راه اندازی کرده بودن که چیکار میکرد ؟ قالب جوملا رو طراحی میکرد . حالا شما به من بگو کجا کارم . :) حالا متوجه شدید ؟

روش کاری متفاوته ولی هدف یکیه !

جلب و رضایت کاربر ...

اما خودت بگو وردپرس اینقدر محدودتر از جوملا هست ؟ مشکلی که توی تغییر مکان فایل config توی جوملا هست ما توی وردپرس نداریم :)

گذشته از اینها همونطور که گفتم سادگی و راحتی کار و انعطاف پذیر و افزودن قابلیتهای ساده ( مثله اینکه کد آماده رو توی وردپرس قرار می دیم ) توی وردپرس داریم .

بله اسپم نباید بشه ولی زمانی که پیشنهاد روی پیشنهاد قرار داده بشه در نهایت آخرین پاسخ کامل و جامعتر و قابل درکتر خواهد بود . بعضی وقتا این اتفاق برای خودتونم احتمالا پیش اومده پاسخ یک فرد رو اشتباه دادید با یک کلمه ( حالا اسپم حسابش می کنید ) یه راهنمایی نزدیک یه نفر متوجه میشید اشکال اصلی و پاسختون کاملتر میشه .

================================

من قصد توهین ندارید دوست عزیزم شما دارید میگید نمیدونم یه بخشی رو اضافه میکنید جدا از این سایت ! خب یه نگاه به کل ماجرا بندازید :

دیروز : وردپرس فارسی

امروز : وردپرس پارسی

فردا : همایش وردپرس پارسی

پس فردا : انجمن پاسخگویی وردپرس پارسی

و همینطور هی بخش های بیشتر ...

منظور من همینه متمرکز بودن روی کار شما اگه از 0 تا 100 با وردپرس فارسی همراه باشید و همه چیو حتی پشتیبانی هم از وردپرس فارسی باشه خب خیلی خوبه اینطوری یه مرجع اصلی یا به قول معروف معتبر و رسمی هستش .

الان توی وردپرس پارسی شما افزونه ای رو ارائه میدید به طرف هم میگید خوب خودت برو وردپرس انگلیسی رو دانلود بعد افزونه رو نصب کن ! فارسی بشه !

من هرچی میخوام اسم نبرم شما میخواید من اسم ببرم ... خوب ببینید یه مدت پیش با یکی از پشتیبانی های ارائه دهنده هاست صحبت میکردم وقتی قضیه به معرفی اسکریپت رسید ایشون به من گفتن برو از مرجع اصلی ایران وردپرس , وردپرس رو دریافت کن !!! منظور من اینه دیگه دو روز دیگه مردم یادشون میره یه مرجعی هم به اسم wp-persian هم توی صفحه روزگار بود با این اوضاعیم که توی پست اول ( به قولی استارتر عزیز ) گفتن همینطور رتبه این سایت میاد پایین تا در نهایت دیگه کاربرا میگن خوب این رتبه پایینتری داره پس این که رتبش بیشتره وردپرسش بهتره !

من حرفای شما عزیزان رو قبول دارم اما نه اینطوری که گروه رو بگید 6 نفره ... امیدوارم استادان عزیز منظور کلی منو از 6+1 درست متوجه شده باشن که چی هست .

موفق باشید

لینک به ارسال

ببینید من منظور شما از همون اول متوجه شدم. و متوجهم منظورتون چی هست. ولی خوب خیلی از این شاخه به اون شاخه می پرید و چون جوابها هم از این سمت به اون سمت می پرده شما منظور بنده رو نمیگیرید و شما از نوشته ی من اشتباه برداشت کردید.

پس بزارید من خیلی ساده تر براتون بیان کنم.

ببینید استارت گروه با 8 نفر بود. هدف هم ایجاد فقط یک سایت پشتیبانی بود و لاغیر. یعنی اصلا قصدی برای ارائه نسخه وردپرس و یا سایت و افزونه این چیزها نداشتیم. ولی کم کم با کمک دوستان جدید و بعضی پیشنهادها شروع کردیم به ایجاد یکسری تحول. تحول با تولید افزونه های ساده و البته کاربردی شروع شد. بعد که مورد توجه قرار گرفت (بیشتر در بین خارجی ها!) و همچنین تاخیر و مشکلات وردپرس فارسی مشهود تر شد ترغیب شدیم که یک حرکت جدید ایجاد کنیم.

ولی نه یک نسخه جدید از وردپرس بلکه یک چیز جامع و با دردسر کمتر. پس افزونه ای نوشته شد که وردپرس رو بدون نیاز به دریافت نسخه بومی راست چین و شمسی میکنه. اینکار یعنی شروع یک پشتیبانی. اما در این بین ما گروه رو باز گذاشتیم. به افراد مختلف و فعال حوزه وب ایمیل زدیم. تماس گرفتیم اما متاسفانه هیچ همکاری صورت نگرفت. هیچکسی پیشنهاد برای ورود نداده. هیچکسی هم تا این لحظه باگ فیکسی نداشته!

ببینید در مورد اینکه می گید یک گروه ایجاد بشه و در صورت عدم فعالیت بسته نشه تجربه نشون داده اینکار باعث ایجاد موج منفی در سایت میشه. نمونه رو در این 2 سال بارها دیدیم. شما شاید به شخصه همچین مشکلی نبینید اما در وب مخصوصا از نوع فارسیش این نوع مشکلات کم نیستن.

نکته جالب اینکه شما بیشتر گلایه دارید تا انتقاد و البته نمیدونم چرا همش اصرار دارید ما انتقادی رو قبول نمی کنیم ولی اگر با دقیت بیشتری متون ما رو بخونید می بینید که ما چیزی رو رد یا انکار نمی کنیم بلکه دلایلی برای چیزهایی که پیش اومده رو می گیم.

فقط توجه کنید دوستان ما از گروه قبل کاملا جدا شدیم بنا به دلایلی که بارها گفته شده و اونجا فعالیتی نداریم.

در نهایت اگر برای مواردی که ذکر می کنید راه حل هایی حتی برای دراز مدت دارید ما خوشحال میشیم بخونیم :)

لینک به ارسال

دوست عزیز پروند

برای همه چیز منظورتون چیه ؟ مگه وردپرس یک نرم افزار تحت وب برای ایجاد وبسایت و بلاگ نیست ؟

پس یعنی اینکه وردپرس هیچ قابلیتی نداره ؟!

یعنی یه سیستم مدیریتی Open Source !!!!! اصلا نمیشه قابلیت های خوبی بهش اضافه کرد ؟!؟!؟

قبول دارم برای همه چیز نه اما وقتی وردپرس به Buddy Press تبدیل میشه پس شک نکنید این اپن سورس قابلیت های خوبی میشه ازش بیرون کشید .

به عنوان شخصی که یک سیستم مالی رو برروی وردپرس پیاده‌سازی کردم و بعد مجبور شدم از وردپرس جداش کنم

تجربه این رو دارم که بگم نمیشه از وردپرس برای هر کار استفاده کرد

اکثر عضوهای تیم توسعه‌دهنده هستند و به این سوالها برخوردند

و خب نمونه کارهای زیادی بر پایه وردپرس دارند

در انجمن بخش پیشنهادها و انتقادات داریم که دوستان زیادی انتقاد و پیشنهادهای خوبی داشتند که باعث تغییر روند کارمون شده

رتبه انجمن بیشتر به خاطر فعالیت خوب کاربرهای انجمن بوده تا نزدیکی اسم و آدرس و این جور چیزها

شما حتی اگر سایت برروی دومین wordpress.ir ایجاد کنید اما محتوای خوبی نداشته باشید رتبه خوبی بدست نمیارید

بین تیم ما و وردپرس فارسی هم تا حالا همکاری نبوده

و ما به عنوان تیم پشتیبانی وردپرس فعالیت داریم

اگر با وردپرس فارسی و سیاستهای مدیر سایت آشنا بودید چنین درخواست همکاری رو هیچ وقت نداشتید

بهتره بخش انتقادات انجمن وردپرس فارسی را بخوانید

خداییش کسری جان تا حالا اینجا بحث شده که بیان توی وردپرس یه تحول بدن یعنی تغییرات اصلی بدن جای اینکه درگیر این باشن فلان افزونه مشکل داشت تگ title چی بود و کد نویسی مستندات چجوری هست ؟ اصلا تا حالا فکرش شده که بیاید حداقل یه نسخه جدا مثلا به اسم وردپرس ویژه با امکاناتی مثله سیستمای دیگه به دور از این وردپرس قرار داده بشه ؟ اصلا فکرش شده ؟

قبول دارم تا حالا بین کاربران فارسی‌زبان خروجی تاثیرگذاری بر وردپرس جهانی نداشتیم

اما نمیشه از پله 0 به پله 100 به این سادگی رسید

هدف از ارایه افزونه بسته‌پارسی ساز فارسی سازی نبوده

و این یک امکانی هست که به اون افزوده شده

چند سالی میشه تعریف مثبتی از سیستم جوملا نشنیدم

برای وردپرس هم سرویسهای زیادی هستند که ابزارهای رایگان یا پولی در اختیار کاربران قرار میدهند

لینک به ارسال

چه تغیراتی ... :) واقعا خسته نباشید به همه دوستان هم کاربران و هم مدیران خوب انجمن

لینک به ارسال

من حرفهای شما رو همونطور که گفتم قبول دارم

اما کمی جور در نمیاد خیلی از چیزهای سایت انتقادی که من میکنم شاید بگید قصد تخریب دارم ولی اینطور نیست تقریبا میشه گفت یه ایده جدیده

باشه اینکه شما استادان بزرگ از وردپرس فارسی به قول معروف جدا شده اید صحیح ولی خوب ( دیگه با جوملا مقایسه نمیکنم که بگید باز یه انجمن دیگه رو ) شما سایت وردپرس مرجع رو نگاه کنید که به چه صورت دارن عمل میکنن.

خوب شما مثلا توی این انجمن بعضی از پست ها به قولی اسپم شده به حساب میرن چرا ما نمیخوایم تقریبا هم پله وردپرس کار کنیم .

اینکه قصد وردپرس پارسی بیشتر و حالا فقط برای فارسی سازی و راست چینی وردپرس هستش صحیح اما زمانی که قضیه وردپرس این وسط بوجود میاد یعنی پای وردپرس هم به میون هست نه فقط فارسی بودنش

شما سر فصل های ( همون عناوین ) سایت رو ملاحظه بفرمایید اصلا چیزی به نام هسته وردپرس وجود نداره . چرا باید در یک سایت وردپرسی همه چی از افزونه و پوسته و مستندات باشه ولی خبر از اون اصل کاری هسته نباشه ؟

حتی توی زیر مجموعه ها !

من سر این بحث نمیکنم که مثلا بیام یک گروه رو تخریب کنم اما شما رو به یه سری از نکات قابل توجه سوق میدم :

ببینید سایت مرجع WordPress.Org اومده چیکار کرده واقعا هم کارهای فوق العاده ای داره و بخش های فوق العاده تر یعنی چی میگم خدمتتون.

بخش اخبار وردپرس هرچند مدت یکبار به روز میشه ؟

وردپرس فارسی رو چیزی نمیگم چون اخبار اصلیش دیگه همه آگاهن سالی یه بار یه پیام بده و اخبارهای اصلیشم بیشتر درباره ارتقا ها هستش فقط .

اینجا هم که اخبار اصلی نداره فقط آخرین ارسالهای انجمن رو به وردپرس میفرسته.

مثلا خودتون وردپرسی هستید و قراره کاربرا رو به استفاده از وردپرس دعوت کنید در حالی که سایت خوده وردپرس پارسی اصلا بر پایه وردپرس نیست !

اما خوده مرجع اومده کلا سایتشو بر پایه وردپرس قرار داده .

خوب من تا به حال نیومدم ببینم وردپرس برای مثال میزنم این قسمتو شما قراره همایش برگزار کنی یا یه بخشی راه اهندازی کنی اما نه در اینجا

در یکجای دیگه اما مرجع اصلی همه چیز رو توی خودش نگه داشته یعنی نیومده یه سایت دیگه هم راه اندازی کنی بگه خوب برید توی این سایت افزونه بگیرید

توی این سایت پوسته بگیرید و توی این یکی فلان کارو .

ولی شما دارید وردپرس رو مثله جوملا میکنید طوری که دیگه اصلا معلوم نیست جوملای اصلی کدومه ! یعنی هی گروه جدا و جداتر میشه . دیگه تا جایی که باید شاهد این باشیم همه وردپرس کارها تک نفره میشن.

خب بیاید همین سایت رو هم بر پایه وردپرس قرار بدید بخشی که قراره برای سوالات کاربرا قرار داده بشه توی یه جا باشه نه اینکه اگه قراره بخش جدیدی درست بشه بگید برید فلان سایت .

به طور مثال : وقتی سوال پرسیده میشه توی همون صفحه , توی یه قسمت نظرات کلی کاربرا داده بشه و توی بخش دیگه اون نظری که جامعتر و بنظر کاملتر و دقیق تر و بهتر هستش رو توسط مدیر بگید قرار بده

تا اینکه یه طومار تشکیل بشه آدم بگرده خوب فلانی اینو گفت اون آقا اینو گفت اون خانوم اینو گفت حالا کدومش شد جواب اصلی ؟! هیچی در نهایت تاپیک بسته شد !

شما که وردپرسی هستید قبول استاد هستید من بنده کوچک شما اما زمانی که بحث وردپرس داره به میان میاد حرفم رو بالاتر گفتم یعنی همه چیز ...

پارسا جان منظور بنده این نیست که از 0 به 100 برسیم واقعا من میگم که سر سری از جملات من گذر میکنید .

منظور من اینه که کارتون رو توی یه سایت از صفر تا اینکه حالا به صد برسه ادامه بدید خوب تقریبا به تیکه تیکه کردن وردپرس داره پرداخته میشه .

هدف مشخص نیست ! شما میگید هدف فقط فارسی سازی هست از طرفی دیگه بر میگردید میگید هدف پشتیبانی کاربرای وردپرسی هست . پس هدف پشتیبانی کاربرای وردپرسی هست یعنی شامل خوده وردپرس هم میشه .

اگه بحث اینه که نمی دانید بهتره اون پست رو خالی رها نکنید مثله همون مرجع اصلی وردپرس فارسی بعد از 3 سال میبینی خالی مونده حداقل بعد از دو هفته اگه جوابی نمیدید بگید نمیدونم , یا برید از مرجع اصلی بپرسید بیاید پاسخ رو اینجا بگید .

بحث بعدی هم عناوین و طرز بیان سوال هست . شما که استاد هستید برای خودتون می بینید فرد مقابل عنوان سوالو اشتباه گذاشته شما تصحیحش کنید .

منظور من از تغییرات یک تغییر نیست . بله خودمم میدونم اینا کاری نیست که یه روزه بشه انجامش داد ولی من ( یه مثال کوچیک میزنم ) : معتقدم که اگه کامپیوتری روشن نشه نباید سریع بریم سراغ مادر بردش و Ram و غیره اول از همه باید ببینیم اصلا برق داریم ؟! کامپیوتر مربوطه Power داره ؟ سالمه ؟

اینم همینطوریه از یه دید بالا شروع کنید .

الان مدت خیلی زیادیه صفحه اصلی وردپرس پارسی روی همون نسخه Beta مونده . با گذشت این همه مدت تغییرات اعمال نشده نسخه کامل.

خوب شما که وردپرسی هستید سایت رو بر اساس خوده وردپرس بالا بیارید نمیدونم واقعا تفاوتش چیه یعنی ضریب امنیت وردپرس از IPBoard کمتره ؟

اگه اینقدر ضعیفه چرا پس خوده مرجع داره از وردپرس استفاده میکنه ؟ ( البته قبول دارم از همین وردپرس نیست تغییراتی زیادی داخلش داده شده )

پارسا جان یه صحبتی کردی بنظرم قبلش تحقیق میکردی بد نبود البته پوزش میخوام نسبت به این حرفم :

شما حتی اگر سایت برروی دومین wordpress.ir ایجاد کنید اما محتوای خوبی نداشته باشید رتبه خوبی بدست نمیارید

خوب حرف شما صحیح یه سر به این لینک بزنید به آمار دقت کنید ... رتبه جهانی و رتبه کشوری رو هم دقت کنید .

این سایتی هست که گفتید محتوای خوبی نداشته باشه :) بنظر من اصلا محتوا نداره !

پس می بینید اسم تاثیر به سزایی داره

یه مقایسه ساده : یه سایت به اسم وردپرسی ها نوین میادش توی عرصه در مقابلش یه سایت با اسم وردپرس پارسی هست شما کدومو ترجیه میدید ؟ خوب معلومه من اگه باشم میگم وردپرس پارسی حتی اگه مرجع اصلی هم نباشه و از طرف سایت مرجع معتبر نباشه میگم وردپرس پارسی فقط .

فعالیت کاربر بله این نقش به سزایی در این امر داره ولی این کاربر چجور اومده اون مهمه.

شما نباید انتظار تعریف مثبتی از یک سیستم مدیریت محتوای دیگه داشته باشید , این کاربره که تعریف میکنه .

مثال : من اگه برم بانک X و حساب بانکی باز کنم و هر وقت برم این بانک یا جوابمو ندن یا منو گیج کنن یا رفتار مناسب نداشته باشن دیگه این بانک نمیرم

در عوضش اگه به بانک Y برم و ببینم رفتارشون مناسبه پاسخگوییشون خوبه و نیازمو دارن برطرف میکنن معلومه حساب که باز میکنم هیچ تبلیغشم می کنم.

قصد ندارم بگم وردپرس باید مثله جوملا بشه . وردپرس ابزاری برای نشر مطالب و برای ایجاد یک بلاگ و یا یک سایت هستش . در حالی که جوملا ابزاری مانند پرتالی و سازمانی داره اما توی وردپرس ما دستمون بازتره تا جوملا یعنی به راحتی میتونیم افزونمونو بسازیم به راحتی براش پوسته بسازیم و خیلی , خیلی قابلیت اضافه کنیم .

بعدشم گذشته از این ها ( همه میدونن حتی گوگل هم اعتراف کرده ) وردپرس همینطوریش توی کمتر از یک هفته سایتتو باهاش درست کنی رتبه میگیره و از لحاظ سئو هم عالیه بطور معمولی .

شما سایت اینجا رو در نظر بگیرید خوب میتونید یکم حرفه ای روی سایت اینجا کار کنید الان اینجا رو اگه توی گوگل با اسمش جستجو کنی زیر مجموعه و بخش هاش به این صورته :

مشکلات دیگر - ‏وردپرس - ‏افزونه ها - ‏معرفی افزونه ها

حتی بصورت درختی هم نیست ! می بینید قضیه ای که میگم ما هنوز رو title هستیم اینه . اون اصله کاری ها هنوز بعد از 2 ساله افزونه - پوسته - مستندات - دریافت و این جور چیزا رو ثبت نشده .

البته کاری ندارم .

//* اما خارج از اینها بنظرم سایتو تیکه تیکه نکنید بهتره دیگه فردا یه وقت نگید برای پشتیبانی بریم به سایت wp-parsi-support .

//* منظورمم اینه که قضیه 6+1 هم رعایت بشه . شما میگید کاربرا حمایت میکنند ! در حالی که حتی بخشی به نام همکاری با ما توی سایت نیست ! اگه هم باشه توی عناوین و مجموعه های اصلیتون نیست !

//* حدود 2305 تاپیک و 15332 پاسخ وجود داره توی این بخش که سر جمع 20% سایت اسپم ! ( اگه میگید اشتباه میکنم از بخش اول بگردید ببینید چقدر پاسخ اسپم پیدا میشه )

//* توسعه دادن خیلی خوبه , رفع باگ امنیتی خیلی خوبه ولی در مقابل این همه مثله سایتیه که میزبانی رو داره ولی پشتیبانیش امروز تیکت بدی فردا یا پس فردا جواب بگیری هستش !

در نهایت اینا بازم پوزش میخوام قصد توهین به اساتید رو ندارم و یا شخص یا گروه خاصی .

می بینید هرچی سال به سال بگذره و نسخه به نسخه بالاتر بره مشکلات بشتر میشه وقتی نسخه 4 برسه دیگه مشکلات دو برابر تر میشه .

مثله درس ریاضی که پله وار هستش اگه بحث قبلی رو یاد نگیری بحث بعدی رو نمیتونی یاد بگیری و ااین زنجیره ادامه دار هست طی سال تا زمانی که میبینی حجم درس رسیده به 300 صفحه و نمیتونی دیگه حلش کنی .

توضیحات شاید نوشتاری کمی سخت باشه چی گفتم اگه بخواید فتوشاپیشو قرار بدم ;)

همچنان ما هم آرزوی موفقیت برای سایت وردپرس چه فارسی و چه پارسی اون داریم :)

لینک به ارسال

فقط دو نکته.

بسته رو برای این تولید کردیم که دیگه چند وردپرس نداشته باشیم. حتی نسخه 4 بیاد با ما سازگارتر میشه! چون اونهم یکجوری بسته مانند عمل میکنه. یعنی وردپرس اصلی + بسته زبانش.

در مورد تمرکز و همکاری مطمئن باشید بارها سعی شده و همش هم از سمت ما بوده. از نظر ما دیگه کافیه و فعلا تمرکز ما روی کارهای خودمون رفته پس کلا این داستان منتفی هست.

و نهایت پشتیبانی هنوز مهمترین دغدغه ماست. هر دوستی بتونه فعالیت مفیدی از خودش نشون بده مطمئنا از سمت ما دعوت به همکاری میشه. دوستانی هم که رزومه مناسب دارن درخواست بدن هم همینطوره. اینها توی بخش همکاری توضیح داده شده.

و همچنان تکرار میکنم اگر پیشنهادهایی عملی دارید ما خوشحال میشیم مطرح بشن.

لینک به ارسال

دوستان عزیز سلام ... بنده نمیگم که این انجمن بده .. اتفاقا خیلی هم خوبه و به شخصه خیلی ازتون کمک گرفتم و از این بابت بسیار سپاسگذارم ... اما بهتر بود فقط اسم این دو انجمن نمی اومد ... انجمنهای دیگری هم در رابطه با وردپرس هست که اونا هم وقتشونو و سرمایشونو در راه کمک به وردپرسی های عزیز صرف کرده اند .. شما یطوری حرف میزدید که انگار فقط همین دو تا انجمن توی ایرانه ... نمیدونم میتونم اسم ببرم یا نه .. مثلا انجمن راهنمای وردپرس فارسی اساتید بزرگ و عزیزی داره که از هیچ کاری دریغ نمیکنند . به شخصه جواب سوالاتی رو ازشون گرفتم که تاکنون هیچ انجمنی در کل ایران و حتی کشورهای خارجی(طبق جستجویی که داشتم ) قادر به پاسخگویی نبودند ... یا مثلا انجمن وردپرس پرو ... یا مثلا بخش وردپرس پی اچ پی ساپورت و غیره ... وردپرس رو به همین دو انجمن محدودنکنیم لطفا ...!

لینک به ارسال

سلام 686868 عزیز ,

بله موافقم با نظر شما بسیاری سایتهای هست اما همین بسیاری سایتها بعضی هاشون که نام نمیبرم اگه به مطالبشون دقت کنید کپی هست . بعضی ها هم که فقط یه چند کلمه بینشو تغییر دادن فقط همین !

آقای مرتضی عزیز گفتن

بسته رو برای این تولید کردیم که دیگه چند وردپرس نداشته باشیم.

الان ما واقعا چند وردپرس رو داریم توی همین سایتهایی که گفتید هر کدومم یه نسخه به نام خودشون زدن , البته نمیگم بده چون تحت مجوز Gnu Public License (GPL) هستش مثله لینوکسه که بزنی به نام خودت !

اما شما اصله کاری رو بچسب تماما اینا به وردپرس فارسی ختم میشه چه بخوای چه نخوای , هر انجمن و هر سایتی هم کم و کسری رو داره و نمیتونه هم ادعای کنه که نداره و برتره و باز هم اگه اینها همه به کنار برن مرجع اصلی وردپرس هستش . ( به این میگن نامبر وان ! )

پرسیدن سوال مهم نیست , اینکه چگونه پاسخ داده بشه مهمه .

============

مرتضی جان نسخه 4 بیاد فکرشو کن بسته زبان فارسی هم هنگام نصب داخلش باشه , میگیم شما هم باهاش Mach هستید و مشکلی نیست , اما یه نکته دوست عزیز با این اوضاع که تمرکز فقط روی پارسی سازی باشه با این حال با اومدن نسخه 4 اینجا کم کم محو میشه یعنی طرف وردپرس رو میگیره و نصب میکنه شاید تا دیروز میومد اینجا فارسی سازشم میگرفت و یه نگاهی هم به مطالب می نداخت و استفاده هم میکرد ولی اون موقع این بازدید یکم کم میشه .

پشتیبانی بله بایدم دغدغه اصلی اینجا باشه . شما خودتون استاد هستید و از اوضاع وردپرس فارسی انجمنش با خبرید بنده خدا 3 سال گذشته هنوز تاپیکش بدون پاسخه !

اینجا مثله اونجا نشه وگرنه ما به حرف شما اعتماد کامل داریم .

پیشنهاد واضحه ! اول خودتون وردپرسی بشید بقیه هم میان وردپرسی میشن :)

بعدشم 686868 عزیز من اگه محدود کردم به این دو انجمن و دو سایت دلیلش بر نوع پشتیبانی ای هست که همه کاربرا دیدن و میدونن جای پنهان کردن نیست . ( حرف سیاسی که نمیزنم واقعیته )

لینک به ارسال

1- من اصلا حرفم نسخه پارسی و فلان و بهمان نیست ... اتفاقا با اینکه هر کی بیاد یه نسخه پارسی به نام خودش بزنه کاملا مخالفم ... و کار این انجمن رو تحسین میکنم ...

2- دوست عزیزم ! شما عضو انجمن های دیگه هم بودید ؟

لینک به ارسال

توی جواب گزینه یک باید بگم این به مخالفت من و شما و ایشون و اوشون نه ربط داره نه میشه کاری کرد این خاصیت GPL هستش .

توی جواب گزینه ی دوم هم من باید بگم فقط یکی توی اینجا عضوم بخاطر اینکه کاره اینجا رو متعهد تر نسبت به بقیه جاها می دونستم و همچنین استادید بزرگی که حضور داشتن و توی خوده مرجع اصلی وردپرس.

اینکه میگم کپی منظورتون هست ؟

اگه دلیلش اینه باید بگم این چیزا نیاز به عضو شدن و اینجور چیزا نداره یکبار استفاده و دقت به سورس ها همه چی معلوم هست.

شما حتی به مطلب هم دقت کنی انگار برابره اصله :| خیلی مدت پیش که اصلا از سایت مرجع wp-persian عینا کپی پیست میکردن که واقعا من حرفی برای گفتن نداشتم.

و کلا اینا رو به کنار بذاری شما من یه بحثی درباره وردپرس پارسی و فارسی داشتم از نوع پیشنهادیش و بعضا قصد اینو نداشتم که بگم این و اون و اوشون ... نگاهی به اولین تاپیک ( استارتر ) بندازید متوجه میشید .

لینک به ارسال

ما اصلا کسی رو زیر سوال نمیبریم و نبردیم

دوستان دیگه هم زحمت میشکن و تشکر میکنیم

اما واقعا دلایلی دارم که اسمی از انجمن های دیگه نمیبرم. چند نکته رو دوستمون گفت یک نکته ساده دیگه رو هم بگم، در اون انجمن هایی که شما اسم بردی بعض از مدیرانش(توجه کنید به دوستان دیگه جسارت نشه) اینجا سوال میپرسن، جواب میگیرن. اونجا جواب میدن. در هیبت مدیر، ناظم و کاربر فعال.

ولی بازهم میگم زحمات سایر دوستان هم قابل ستایشه. اما خیلی ازفعالان اصلی وردپرس اینجا حضور دارن. به نوعی اینجا مرجعین از همین دوستان گرفته. هرچند ما هیچ جا خودمون رو مرجع چیزی معرفی نکردیم و نخواهیم کرد....

و اینکه اینیک رویارویی نیست. فقط انتشار یک آمار ساده بود. بحثی پیش اومده بود که چرا این انجمن ایجاد شد و چه فعالیت هایی داشته و چرا فعالیتی نداره!! و...

برای همین آمار ذکر شد.

در مورد بسته هم یک نکته رو متذکر بشم، اصلا تمرکز ما روی زبان نیست.

اگر به فایل زبان بسته نگاه کنید و همچنین توی توضیحات انتشار بخونید حتی فایل زبان از روی وردپرس فارسی گرفته شده.

مهمترین نکته بسته شمسی سازی با کمترین فشار بوده و هست و همچنین شمسی سازی افزونه های متصل مثل ووکامرس و امثالهم.

که توی نسخه جدید هم بیشتر روی اینها کار شده.

برای همین ما استقبال بالایی از نسخه 4 وردپرس خواهیم داشت ;)

لینک به ارسال

پس میشه اینطور برداشت کرد که قصد وردپرس پارسی , افزونه وردپرس پارسی نیست , هدف با ارائه یک بسته ( طبق قضیه با یک تیر 3 نشان ) چند بسته رو یکی کنید اگه اشتباه نکرده باشم.

و فقط میمونه یه بحث سنگینی تک افزونه !

یه خوبی ای که داره بسته زبانتون رو میخواید داخل بسته نصبی قرار بدید ؟ همراه با فایل اصلی ؟

خوب اگه قرار باشه وردپرس فایل زبانی هم قرار بده به طبع وردپرس فارسی رو که مرجع میدونه استفاده میکنه .

( در این صورت قصد دارید مرجع بشید ؟! )

لینک به ارسال

با توجه به اینکه ما هوک های بسته رو به پایینترین سطح زدیم کمترین فشار ممکن رو به سیستم وارد میکنه.

مورد اینکه ما فایل زبان قرار دادیم برای این بود که بعضا وردپرس فارسی چند هفته طول میکشه تا بخواد نسخه بیرون بده. هدف پوشش این مورد بود.

برای نسخه جدید یک قابلیت تعریف میشه که اگر لوکاله روی فارسی بود دیگه فایل زبانی رو فعال نکنه.

همچنی فایل زبان قابل انتخاب خواهد بود که اصلا نصب بشه یا خیر.

برنامه ای برای مرجعیت نداریم

مگر اینکه خود وردپرس پیشنهاد بده

با توجه به بازخوردهای که داشتیم دور از انتظار نیست ;) ولی فعلا برنامه ای نیست

لینک به ارسال

پس قضیه همون پلاگینی بودنش هستش . یعنی قراره کلا پلاگین بمونه ( تا اطلاع ثانوی )

قراره اینجا فارسی سازی انجام بشه و پلاگین شمسی ساز داشته باشه . این خیلی متفاوته در حالی که توی وردپرس به جز فارسی سازی تغییرات دیگری هم روی بسته ی وردپرس اعمال میکنه. چون من بسته اصلی وردپرس رو با فارسی مقایسه کردم .

بنظر من زمانی مرجعیت پیشنهادش پیش میاد که زبان فارسی در نظر وردپرس نباشه بلکه زبان پارسی مد نظر باشه . احتمالشم روی 50 50 هست :) چون wp-persian هستش .

و اینکه مرجع بودن پیش بیاد همون قضیه هسته وردپرس هم به پیش کشیده میشه ;)

;) به امید اینکه نه مرجعیت باشه نه رتبه , فقط کیفیت برتر باشه برای رقابت سالم.

لینک به ارسال

بله مهم نیست ... ونم از نظر شما :

که همون " زرت وردپرست فارسی شد " .

اما مهمه که چه کسی کد نویسیشو میکنه .. هرچه کد نویسی بهتر و فایل زبانی بهتر باشه اون موفق تر خواهد بود .

پارسی یا فارسی بودنش خیلی مهمه : وردپرس نسخه 4 با وردپرس پارسی //// وردپرس نسخه 3.9.2 با وردپرس فارسی ( مثاله )

تفاوت امنیت و بروز بودن ( چه زبان چه بخش های دیگه ) خیلیه !

اما اگه هدف فقط فکر و خیال شما اینه که فایل زبانی fa_IR هستش پس این انجمن بسته بشه بهتره ,

فقط یه گزینه ارسال باگ بزارن فقط همین ( مثله افزونه های دیگه ) ;)

لینک به ارسال

رنامه ای برای مرجعیت نداریم

مگر اینکه خود وردپرس پیشنهاد بده

با توجه به بازخوردهای که داشتیم دور از انتظار نیست

;)

ولی فعلا برنامه ای نیست

مرتضی جان شما که چندین بار در شبکه های اجتماعی و حتی در همین انجمن اعلام کرده بودید که به زودی به صورت رسمی نمایندگی وردپرس به زبان فارسی رو میگیرید!

لینک به ارسال

مرتضی جان شما که چندین بار در شبکه های اجتماعی و حتی در همین انجمن اعلام کرده بودید که به زودی به صورت رسمی نمایندگی وردپرس به زبان فارسی رو میگیرید!

بله اون برای وقتی بود که قرار بود یک اتفاق بین دو گروه بیوفته. ولی کنسل شد.

هرچند ما الان هم درخواست بدیم با کمی پیگیری میتونیم نماینده رسمی بشیم ولی فعلا ترجیح میدیم بازخودهای بیشتری بگیریم و خروجی ها رو بهتر کنیم.

لینک به ارسال

بله اون برای وقتی بود که قرار بود یک اتفاق بین دو گروه بیوفته. ولی کنسل شد.

هرچند ما الان هم درخواست بدیم با کمی پیگیری میتونیم نماینده رسمی بشیم ولی فعلا ترجیح میدیم بازخودهای بیشتری بگیریم و خروجی ها رو بهتر کنیم.

وردپرسی های ایران الان نیاز دارند که یک مرجع مناسب و در شان وردپرس داشته باشند. تا کی باید این وضعیت نابسامان ادامه داشته باشه؟

من توی کل سایت های وردپرسی، فقط روی وردپرس پارسی اینقدر تعصب دارم و تا جایی هم که امکان داشته باشه برای موفقیتش تلاش میکنم؛ هر چند که این سایت در حال حاضر بهترین فروم پشتیبانی وردپرس هست ولی با این حال اوضاع وردپرس هر روز داره آشفته تر میشه.

شما ببینید وقتی یه کسی که اطلاع زیادی نداره و میاد توی سایت های مختلف پرس و جو میکنه و میبینه که تعداد زیادی از افراد وردپرس رو بهش معرفی میکنن ولی وقتی میاد میبینه اوضاع اینطوریه، چه حسی بهش دست میده؟

به شخصه برای من هیچ فرقی نداره که الان وردپرس در ایران مرجع داشته باشه یا نه چون به هر حال اگر هم مشکلی باشه به لطف دوستان توی همین انجمن اوکی میشه اما وقتی یه مرجع اصلی و واقعا حرفه ای وجود داشته باشه برای خیلی ها اوضاع فرق خواهد کرد و حتی کسی مثل خود من هم دیدگاهش نسب به وردپرس تغیر خواهد کرد.

لینک به ارسال

اینم یه مشکل اساسی توی خودش هست . همونطور که توی گفته هام اگه برداشت صحیح نموده باشید وردپرس فارسی دست تنهاست .

خودتون هم اشاره کردید که کاره آسونی نیست اونم کار روی بسته وردپرس و نیازمند داشتن یه تیم قدرتمند هستش با چند نفر نمیشه که نسخه وردپرس رو بعد از هر بروزرسانی هم تغییر داد توش و هم باگ گیری کرد و هم پشتیبانی توی فروم اصلی وردپرسی انجام بشه .

خوده دست اندر کارانی که توی وردپرس کار می کنند بر روی وردپرس تعدادشون بیشتره .

مشکل اینجاست مرجعیت کاره آسونی نیست.

خوده وردپرس فارسی که توی اون گیر کرده و بنظرم هم اونا تلاششونو دارن میکنن ولی هر چه نسخه بالاتر بره دیگه سخت تر و سخت تر میشه .

طوری میشه که وردپرس فارسی بروزرسانی هاش میرسه به یک هفته بعد از انتشار نسخه رسمی.

و بعده بعدشم اینکه اجبار نیست کسی وردپرسی باشه یک پروژه ای هست که رایگان شروع شده و کلا رایگانه .

مشکل اینجاست خیلی از ایرانیا رایگان کار نمیکنند چیزیه که شادهش هستیم .

فوق العاده تعداد سایتهای وردپرسی بالا رفته . یعنی شما جستجو کنید متوجه میشید + بعضیا هم خودشون برای خودشون حکم مرجع وردپرسی هم صادر کردن.

لینک به ارسال

اینم یه مشکل اساسی توی خودش هست . همونطور که توی گفته هام اگه برداشت صحیح نموده باشید وردپرس فارسی دست تنهاست .

خودتون هم اشاره کردید که کاره آسونی نیست اونم کار روی بسته وردپرس و نیازمند داشتن یه تیم قدرتمند هستش با چند نفر نمیشه که نسخه وردپرس رو بعد از هر بروزرسانی هم تغییر داد توش و هم باگ گیری کرد و هم پشتیبانی توی فروم اصلی وردپرسی انجام بشه .

خوده دست اندر کارانی که توی وردپرس کار می کنند بر روی وردپرس تعدادشون بیشتره .

مشکل اینجاست مرجعیت کاره آسونی نیست.

خوده وردپرس فارسی که توی اون گیر کرده و بنظرم هم اونا تلاششونو دارن میکنن ولی هر چه نسخه بالاتر بره دیگه سخت تر و سخت تر میشه .

طوری میشه که وردپرس فارسی بروزرسانی هاش میرسه به یک هفته بعد از انتشار نسخه رسمی.

و بعده بعدشم اینکه اجبار نیست کسی وردپرسی باشه یک پروژه ای هست که رایگان شروع شده و کلا رایگانه .

مشکل اینجاست خیلی از ایرانیا رایگان کار نمیکنند چیزیه که شادهش هستیم .

فوق العاده تعداد سایتهای وردپرسی بالا رفته . یعنی شما جستجو کنید متوجه میشید + بعضیا هم خودشون برای خودشون حکم مرجع وردپرسی هم صادر کردن.

با بخش نسبتا زیادی از گفته هاتون در این تاپیک موافقم اما کلا متوجه نشدم که هدف تمامی صحبت هاتون چی هست و محوریت گفته هاتون چی هست چون در مورد هرچیزی که به وردپرس راهی داشته باشه صحبت کردید و هر چیزی رو به هم دیگه ربط دادید

خیلی تاکید بر این دارید که بقیه افراد صحبت های شما رو سرسری میخونن و متوجه نمیشن و درست منظور شمارو نمی گیرن و ... در حالی که خیلی راحت روشن نمیکنید دقیقا منظورتون راجع به چی هست

لینک به ارسال

وردپرسی های ایران الان نیاز دارند که یک مرجع مناسب و در شان وردپرس داشته باشند.

این به گفته شما , بله ما مرجع مناسب داریم و اونم خوده وردپرس فارسی این یک مرجع هست و شکی توش نیست.

تا کی باید این وضعیت نابسامان ادامه داشته باشه؟

این وضعیت دقیقا منظورتون چیه ؟ از لحاظ پشتیبانی و ارائه خدمات هستش ؟ زیاد شدن تعداد سایتها هستش که معلوم نیست کدومشون واقعا روی وردپرس کار میکنند ؟

وضعیت اکثر سایتها همینه . اگه به سوالاتی که میشه دقت کنید میبینید صد جا این سوال توی سایتای مختلف وردپرس ( انجمن های ایرانی ) پرسیده شده و جوابهای مختلفی به سوالشون داده شده چه درست چه غلط .

ما هیچ انجمنی رو نداریم که سریعا از لحاظ پشتیبانی به کاربراش رسیدگی کنند دیگه وردپرس فارسی جای خود داره !

هر چند که این سایت در حال حاضر بهترین فروم پشتیبانی وردپرس هست ولی با این حال اوضاع وردپرس هر روز داره آشفته تر میشه.

ببینید خوب وقتی میگم بیش از اندازه اشتباه توی گفتارتون هست میگید نه !

نخیر , اینجا بهترین فروم پشتیبانی وردپرس نیست! بهترین تالار گفتگو http://wordpress.org/support/ هستش .

( باید گفت بهترین فروم پشتیبانی وردپرس ایرانی )

از کمی و کیفی اینجا سرتر هست و همینطور تعداد راه حل هایی که اینجا بیان میشه از انجمن های دیگه بیشتره.

شما ببینید وقتی یه کسی که اطلاع زیادی نداره و میاد توی سایت های مختلف پرس و جو میکنه و میبینه که تعداد زیادی از افراد وردپرس رو بهش معرفی میکنن ولی وقتی میاد میبینه اوضاع اینطوریه، چه حسی بهش دست میده؟

کسی که اطلاع نداره نباید سرسری تصمیم بگیره برای سایتش وردپرس رو انتخاب کنه سیستم های Open Source زیادی در سطح اینترنت و همینطور رغیب سرسختش Joomla وجود داره باید تمام جوانب رو بسنجه برای انتخاب یک سیستم مدیریتی خوب. دلیل انتخاب وردپرس سادگی و بلاگی بودنشه.

پشتیبانی ضعیفه پاسخ های دیرتر به کاربر میرسه بخش آنلاین خدمات فروش میزبانی که نیست که وقتی وارد میشی اون گوشه بیاد بگه سوالتونو بپرسید همین الان جواب بگیرید . خوده آقا مرتضی گفتن خیلیا فقط استفاده کننده هستن و نقش ناظری رو دارن و فقط تعداد شاید کمی به سوالات پاسخ میدن ( حالا اشتباه یا درست )

به شخصه برای من هیچ فرقی نداره که الان وردپرس در ایران مرجع داشته باشه یا نه چون به هر حال اگر هم مشکلی باشه به لطف دوستان توی همین انجمن اوکی میشه اما وقتی یه مرجع اصلی و واقعا حرفه ای وجود داشته باشه برای خیلی ها اوضاع فرق خواهد کرد و حتی کسی مثل خود من هم دیدگاهش نسب به وردپرس تغیر خواهد کرد.

برای شما درسته فرقی نداره بودن یا نبودن مرجع و همینطور برای خیلیا فرقی نداره . بنظر شما توی این انجمن وردپرس پارسی کار داره روی هسته وردپرس انجام میشه ؟ یا افزونه ای که دارای قابلیتهای زیادی هستش ؟

مسلما تفاوت وجود داره شما به نوع کد نویسی WordPress و در نهایت چیزی که از WP-Persian تحویل میگیرید دقت کردید ؟

کاره اونا اینه که علاوه بر فارسی سازی روی بخش های مختلفش که باگ داره هم کار کنند اگه قرار باشه وردپرس فارسی فقط فارسی سازی کنه که دیگه این مشکلات وجود نداشت .

شما میخواید 7 8 نفر بشینن کل کارای وردپرس رو به تنهایی انجام بدن ؟ از تولید تا به مصرف ( از کد نویسیش تا پشتیبانیش ) بنظر شما میشه ؟

--------------

بله من درباره هرچیزی که به وردپرس ربط داشته باشه صحبت کردم چرا که کار بر روی وردپرس هست نه روی فقط زبانش , به قولی شما هدف رو تنها گذاشتید روی زبان وردپرس و اصلا نمی خواید بخش های دیگه رو هم در نظر داشته باشید .

پس اگه قرار باشه وردپرس پارسی باشه بنظرم باید وردپرس هم همراهش باشه نه فقط پارسیش .

------------

واقعا تو تعجبم شما هنوز هم با این همه صحبت های روشن من بازم نمیدونید من چی میگم ؟

شما حرفتون پشتیبانی ضعیفه ~> جوابتون کو پشتیبانش ؟

شما پشتیبانی کامل از وردپرس و مرجع کامل از وردپرس می خواید ~> در حالی که فقط توی بخش زبانش دارید بحث می کنید وردپرس فقط Language هستش ؟

و نکته آخر هم سرسری گذر کردن بنظرم من به شما نگفتم سرسری از حرفهام گذر کردید ؟ گفتم ؟!

لینک به ارسال

کسی که حرفه ایی باشه حتی میتونه بدون نیاز به پارسی سازی هم از وردپرس برای یک سایت فارسی استفاده کنه (حالا به جز تاریخ شمسی) کاربرای ایرانی هر چیزی که توی وب میبینن رو میخوان ترجمه کنن به فارسی که اصلا نیازی به این کار نیست از اسکریپت های مختلف گرفته تا سیستم های مدیریت محتوا و همه اینها هم فقط برای اینکه 80 درصد کاربری که زبان انگلیسی بلد نیستن رو راضی نگه دارن و ازشون کسب در آمد کنن .

پشتیبانی ما دو نوع داریم پشتیبانی رایگان و پشتیبانی غیر رایگان اگر بخواهیم این انجمن و سایر انجمن های دیگه رو از نظر پشتیبانی رایگان بهشون امتیاز بدیم میشه گفت کارشون عالیه و حتی بیشتر از حد اختیار و فعالیت خودشون که به اسم پشتیبانی رایگان هستش دارن خدمات ارایه میکنن . سیستم وردپرس الان مرجع اصلی داره و اون هم دامنه org هستش . اگه زبان انگلیسی بلد باشید اصلا نیازی دیگه به هیچ انجمن فارسی نخواهد بود و میتونید مشکلاتتون رو در انجمن org مطرح کنید و سریع هم جواب بگیرید و حتی شروع کنید به توسعه وردپرس .

لینک به ارسال

من اصولاً سوادم به این بحث‌ها نمیرسه - اما حس می‌کنم یه جای کار ایراد داره

کسی اصرار داره که وردپرس مرجع میخواد - خب که چی بشه؟

با مثلاً بحث شده که وردپرس فارسی (زیاد ف و پ مهم نیستند) فلان کارکرد رو باید داشته باشه یا نداشته باشه - مگر وردپرس انگلیسی یا هندی یا عبری یا فرانسوی ایجاد شده که وردپرس فارسی ایجاد بشه؟ صرفاً یه ساختار نوشتاری باید ایجاد بشه، که این دیگه اتفاق شاقی نیست و سال ها پیش اتفاق افتاده و به شکل های متنوع جلو آمده.

یا مثلاً بحث شده که باید توسعه پیدا کنه - در چه مواردی باید توسعه پیدا کنه؟ برداشتتون از مفهوم توسعه چیه؟ و متعلق به چه سالیه؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...