رفتن به مطلب

بهترین روش طراحی قالب.

پست های پیشنهاد شده

سلام.

میخواستم بپرسم که شما برای طراحی قالب برای ورپرس چه روشی را ترجیح می دید؟

منظورم که اول قالب را HTML میکنید و بعد روی وردپرس پیادش میکنید؟ یا اینکه مستقیم PSD را به ورپرس تبدیل میکنید؟

و سوال دیگه اینکه برای طراحی از Sass یا Compass استفاده میکنید؟

لینک به ارسال

سلام دوستم

من واسه کارای گرافیکی یا اختصاصیم اول PSD طراحی میکنم بعدش به html و wp تبدیل میکنمش و به نظرم اینجوری کار تمیز در میشه

لینک به ارسال

سلام

اگر در کد نویسی کمی مهارت داشته باشین دیگه نیازی به سه مرحله ای کردن نیست

و میتونین مستقیم بعد از کار گرافیک همراه توابع وردپرس کدنویسی کنید چون وقتی دارین قالب وردپرس رو کدنویسی میکنین توابع مشکلاتی ایجاد میکنه که باید رفع بشه به همین خاطر در دو مرحله ای سرعت عمل بالاتر میره

شما خودتون مقایسه کنید یکبار به اچ تی ام ال بنویسید و مشکلاتش رو رفع کنید و یکبار دگه توابع رو میانش بزارید و مشکلات ناسازگاری توابع با کد ها رو رفع کنید

ولی حالا اگه مرحله دوم نباشه شما مستقیم عمل میکنید و کمی سرعت بالاتر میره و هیچ مشکلی پیش نمیاد

حالا اگه میخواین حرفه ای تر بشین میتونین یه قالب پایه برای خودتون کدنویسی کنید که اساس یه قالب وردپرس باشه

بعد در کارهای بعدی اون قالب رو ویرایش و گسترش بدین اینطوری یک گام جلوتر هستین و مجبور به نوشتن کدهای های اولیه نیستین مثل کدنویسی قالب های سیستم های انجمن ساز که فقط باید قالب رو ویرایش کنی چون نمیتونی از 0 بنویسیشون

حالا برای اینکه یک گام جلوتر باشی و حرفه ای تر عمل کنی از فریم ورک ها استفاده میکنی چون دارای بانک کد هستن و نیازی به نوشتن کامل کد ها نیستش ( به عقیده من استفاده از فریمورک طراح رو تنبل میکنه و کدها رو فراموش میکنه )

ترفند برای افزایش سرعت عمل در کدنویسی و طراحی زیاده باید خودتون کشفشون کنی مثلا استفاده از ادیتور آنلاین مرورگر ها میتونه شما رو در رسیدن به هدفتون در اجرای یک کد کمک کنه و نیازی به باز و بسته کردن پنجره ها برای آزمایش کد ها نیست

ویرایش شده توسط فرهاد
لینک به ارسال

به نظر من HTML رو حتماً طراحی کنید

چون هنگام طراحی همزمان html و wp ممکنه مشکلی به وجود بیاد (این مشکل هم میتونه از html,css و هم از wp باشه) و برای رفع آن زمان کمتری میبره.

لینک به ارسال

بستگی به وقتتون داره اینکه بخواهید چقدر وقت بذارید . مثلا من وقتی که وقت آزاد داشته باشم اول ماکت گرافیکی قالب رو توی فتوشاپ یا فایرورک طراحی میکنم اگه نیاز به لوگو اختصاصی هم داشته باشم از کورل دراو و ایلستریتور واسه ساخت لوگو و وکتور استفاده میکنم کلا اول بخش گرافیکی کار باید تکمیل بشه . بعد سراغ کد نویسی خام قالب میرم من خودم بیشتر به جای css از Less استفاده میکنم چون خیلی حرفه ایی تر و سریع تره (توی پایان پروژه به CSS کامپایل میکنم) . Compass هم خوبه ولی من Less و Sass رو بیشتر ترجیح میدم . بعد از تموم شدن بخش قالب خام html سراغ تبدیل اون به وردپرس میرم .

در کل اگر وقت ندارید و زمان براتون مهمه مستقیم سراغ کد نویسی اولیه برید و از طرح های گرافیکی آماده استفاده کنید که خوب اینطوری یکم قالب UI خودش رو ممکنه از دست بده .

پ ن : الان طوری شده که یه بچه 15 ساله هم با یادگیری بوت استرپ جو طراح بودن به خودش میگیره همین میشه که بیشتر طراحی توی سطح وب اصلا چیزی به اسم UX درشون دیده نمیشه همش طرح کپی + پیتس از طرح های اماده خارجی هستن چهار تا کد کپی میکنن میذارن توی پروژه خودشون تمام !! الان توی سطح وب فارسی رو نگاه کنید حداقل 70 درصد قالب ها کپی شده از طرح های خارجی یا کد های اماده هستن :) :)

ویرایش شده توسط Alireza Xn
لینک به ارسال

بستگی به وقتتون داره اینکه بخواهید چقدر وقت بذارید . مثلا من وقتی که وقت آزاد داشته باشم اول ماکت گرافیکی قالب رو توی فتوشاپ یا فایرورک طراحی میکنم اگه نیاز به لوگو اختصاصی هم داشته باشم از کورل دراو و ایلستریتور واسه ساخت لوگو و وکتور استفاده میکنم کلا اول بخش گرافیکی کار باید تکمیل بشه . بعد سراغ کد نویسی خام قالب میرم من خودم بیشتر به جای css از Less استفاده میکنم چون خیلی حرفه ایی تر و سریع تره (توی پایان پروژه به CSS کامپایل میکنم) . Compass هم خوبه ولی من Less و Sass رو بیشتر ترجیح میدم . بعد از تموم شدن بخش قالب خام html سراغ تبدیل اون به وردپرس میرم .

در کل اگر وقت ندارید و زمان براتون مهمه مستقیم سراغ کد نویسی اولیه برید و از طرح های گرافیکی آماده استفاده کنید که خوب اینطوری یکم قالب UI خودش رو ممکنه از دست بده .

پ ن : الان طوری شده که یه بچه 15 ساله هم با یادگیری بوت استرپ جو طراح بودن به خودش میگیره همین میشه که بیشتر طراحی توی سطح وب اصلا چیزی به اسم UX درشون دیده نمیشه همش طرح کپی + پیتس از طرح های اماده خارجی هستن چهار تا کد کپی میکنن میذارن توی پروژه خودشون تمام !! الان توی سطح وب فارسی رو نگاه کنید حداقل 70 درصد قالب ها کپی شده از طرح های خارجی یا کد های اماده هستن :) :)

من دنبال یک روش منطقی و سریع هستم.

ولی اصلا دوست ندارم کیفیت کار اون چیزی که میخوام از اب درنیاد.

من به شخصه خودم تا الان اول html میکردم چون با استفاده از task runner های مثل Gulp.js این فرایند خیلی سریع انجام میشه.

و با خیال راحت از sass استفاده میکنم و نکته دیگه اینکه کار کردن روی فایل html به نظرم خیلی راحتر تر از کار کردن روی ورپرس هست

چون وردپرس سرعت refresh شدندش خیلی کمتر از html هست و این توی زمان خیلی تائیر داره.

ولی بازم حس میکنم یه راهی هست که بشه زمان تبدیل قالب به ورپرس را کمتر کرد.

چون اگه دقت کرده باشید قالب های سایت themeforest خیلی سنگین هستند و بعضی از تم ها چند کاربری هست .!!!!

یعنی واسه چندین موضوع مختلف میشه ازشون استفاده کرد و قطعا پیاده سازی این تم ها روی وردپرس خیلی زمان بر و پر هزینه خواهد بود

ولی با قیمت حداکثر 60$ برای فروش قرار میدند که این با توجه به درامد طراحان وب در کشور های دیگه که به پول ایران سالانه نزدیک 250 میلیون درامد دارند قابل توجه نیست.

پس

لینک به ارسال

تبدیل قالب به وردپرس کار زیاد سختی نیست فقط چندتا تابع باید اضافه کنید و چندتا فایل بسازید که اگر قالب html اصلی سالم باشه هیچ مشکلی نیست .

شما اگر میخواهید زمان تبدیل کردن قالب به وردپرس براتون کمتر بشه پیشنهاد میکنم با برنامه ریزی زمانی این کار رو انجام بدید کاری که خودمم انجام میدم اینطوری حداقل نیم ساعت از وقتتون صرفه جویی میشه برای هر قسمت یک وقت جدا تایین کنید مثلا برای یک قسمت 10 دقیقه و بعد از 10 دقیقه سراغ قسمت های دیگه برید مثلا فوتر یا هدر و بقیه قسمت ها . به شخصه من ابزاری ندیدم که باعث بشه سرعت تبدیل کردن قالب به وردپرس افزایش پیدا کنه مگر اینکه خودتون توی تبدیل کردن یکم سریع باشید .

قالب هایی که توی تم فارست به فروش میرسه همشون کار یک تیم طراحیه نه کار یک نفر بلکه یک تیم طراحی PHP کار و گرافیست و فرونت اند کار با هم دیگه شریک میشن و یک پروژه رو تکمیل میکنن توی ایران اصلا همچین چیزی دیده نمیشه بخاطره همین هم هستش که کیفیت کار ها پایینه توی اروپا سایت هایی مثل بازار کار آنلاین وجود داره که افرادی که تخصص در هر کاری دارن اونجا ثبت نام میکنن و مهارت های خودشون رو شرح میدن بعد یک پیمانکار یا یک کسی که میخواد پروژه ایی رو شروع کنه میاد و توی این سایت ها دنبال یک متخصص پیدا میکنه مثلا کسی که به PHP تسلط کافی داشته باشه یا کسی که توی UI قدرت تخیل بهتری داشته باشه بعد با هم دیگه توی یک پروزه شریک میشن و پروژه رو تموم میکنن مثل قالب صفحیه بعد در آمد حاصل رو تقسیم میکنن .

توی ایران یکی صفحه html میسازه به 300 جاش متن کپی رایت میچسبونه و حاضر نیست کل اثر رو بفروشه !!! ولی طراح های اروپایی اینطوری نیستن وقتی پروژه طراحیشون تموم شد کل طرح رو به صاحب کار میدن و میرن سراغ یه پروژه دیگه و صاحب کار میتونه بگه که من این قالب رو طراحی کردم .

ویرایش شده توسط Alireza Xn
لینک به ارسال

تبدیل قالب به وردپرس کار زیاد سختی نیست فقط چندتا تابع باید اضافه کنید و چندتا فایل بسازید که اگر قالب html اصلی سالم باشه هیچ مشکلی نیست .

شما اگر میخواهید زمان تبدیل کردن قالب به وردپرس براتون کمتر بشه پیشنهاد میکنم با برنامه ریزی زمانی این کار رو انجام بدید کاری که خودمم انجام میدم اینطوری حداقل نیم ساعت از وقتتون صرفه جویی میشه برای هر قسمت یک وقت جدا تایین کنید مثلا برای یک قسمت 10 دقیقه و بعد از 10 دقیقه سراغ قسمت های دیگه برید مثلا فوتر یا هدر و بقیه قسمت ها . به شخصه من ابزاری ندیدم که باعث بشه سرعت تبدیل کردن قالب به وردپرس افزایش پیدا کنه مگر اینکه خودتون توی تبدیل کردن یکم سریع باشید .

قالب هایی که توی تم فارست به فروش میرسه همشون کار یک تیم طراحیه نه کار یک نفر بلکه یک تیم طراحی PHP کار و گرافیست و فرونت اند کار با هم دیگه شریک میشن و یک پروژه رو تکمیل میکنن توی ایران اصلا همچین چیزی دیده نمیشه بخاطره همین هم هستش که کیفیت کار ها پایینه توی اروپا سایت هایی مثل بازار کار آنلاین وجود داره که افرادی که تخصص در هر کاری دارن اونجا ثبت نام میکنن و مهارت های خودشون رو شرح میدن بعد یک پیمانکار یا یک کسی که میخواد پروژه ایی رو شروع کنه میاد و توی این سایت ها دنبال یک متخصص پیدا میکنه مثلا کسی که به PHP تسلط کافی داشته باشه یا کسی که توی UI قدرت تخیل بهتری داشته باشه بعد با هم دیگه توی یک پروزه شریک میشن و پروژه رو تموم میکنن مثل قالب صفحیه بعد در آمد حاصل رو تقسیم میکنن .

توی ایران یکی صفحه html میسازه به 300 جاش متن کپی رایت میچسبونه و حاضر نیست کل اثر رو بفروشه !!! ولی طراح های اروپایی اینطوری نیستن وقتی پروژه طراحیشون تموم شد کل طرح رو به صاحب کار میدن و میرن سراغ یه پروژه دیگه و صاحب کار میتونه بگه که من این قالب رو طراحی کردم .

منم اینو قبول دارم

البته پونیشا هم تونسته یک مقدار بازار کار آنلاین رو جا بندازه ولی گروهی و... رو هنوز نزاشته http://ponisha.ir

لینک به ارسال

من میخواستم یک boilerplate واسه قالب ها اماده کنم که هر دفعه از اون استفاده کنم ولی میخواستم ببینم راه بهتری هم هست.

در مورد themeforest هم شاید بعضی هاشون تیم باشند و اکثرا یک نفر از 0 تا 100 را اجرا میکنه.

مگه شما یه طرح را به چند نفر میدید؟!!!!!

منم اینو قبول دارم البته پونیشا هم تونسته یک مقدار بازار کار آنلاین رو جا بندازه ولی گروهی و... رو هنوز نزاشته http://ponisha.ir

ضربه ای که پونشا به بازار کار طراحان زد هیچ چیز دیگه نزذ.!!

چون کلا بازار را خراب کرد و هرکی رسیده خودشو طراح معرفی کرد و پروژه انجام میده

و کل یک سایت را 200 تومن طراحی و پیاده سازی میکنه.!!!

که پر از مشکل و باگ هست.

لینک به ارسال

من میخواستم یک boilerplate واسه قالب ها اماده کنم که هر دفعه از اون استفاده کنم ولی میخواستم ببینم راه بهتری هم هست.

در مورد themeforest هم شاید بعضی هاشون تیم باشند و اکثرا یک نفر از 0 تا 100 را اجرا میکنه.

مگه شما یه طرح را به چند نفر میدید؟!!!!!

ضربه ای که پونشا به بازار کار طراحان زد هیچ چیز دیگه نزذ.!!

چون کلا بازار را خراب کرد و هرکی رسیده خودشو طراح معرفی کرد و پروژه انجام میده

و کل یک سایت را 200 تومن طراحی و پیاده سازی میکنه.!!!

که پر از مشکل و باگ هست.

ضربه نمیشه گفت همه دارن از یه طرف از این شرکت نون در میارن :D

قبلا یه نفر 1 تومن میگرفت الان کارت با 200 تومن راه میفته بده؟

لینک به ارسال

ضربه نمیشه گفت همه دارن از یه طرف از این شرکت نون در میارن :D

قبلا یه نفر 1 تومن میگرفت الان کارت با 200 تومن راه میفته بده؟

واسه مشتری خیلی خوب شد، البته اگه سایت همین 200 تومن ارزش داشته باشه چون خیلی کم دیدم کار فیلنسر قوی.

ولی واسه طراحی های وب که حرفه ای کار میکنند بد شد.

چون هم ارزش کارشون امده پایین و هم مشتریاشون کم شده.

ویرایش شده توسط sajadabedi
لینک به ارسال

ببینید بازار کار آنلاین توی ایران مثل پونیشا زیاده ولی چیزی که مهمه نیروی کار مجرب هستش خیلی از افراد میگن ما PHP کار هستیم ولی وقتی بهشون میگی یه اسکریپت ایمیل یا اپلودر بنویس هنگ میکنه !!!صرفا چون تونسته دوتا CMS رو دستکاری کنه اسم خودشو گذاشته PHP کار !! حالا من مثلا یک پروژه دارم مثلا پروژه طراحی یک پوسته پریمیوم با پنل تنظیمات حرفه ایی حالا من چطوری باید به یکی که به وردپرس مسلطه اعتماد کنم ؟؟؟ از کجا معلوم طرح منو ندزده ؟؟ از کجا معلوم واقعا بتونه از پس همچین پروژه ایی بر بیاد و در آخر جا نزنه بهونه بیاره بگه نمیتونم یا این ماه مشکلی واسم پیش اومده نمیتونم کار کنم یا اصلا 1 هفته پیداش نشه ؟؟

اول باید جو اعتماد سازی فراهم بشه بعد به سراغ این سایت ها رفت .

لینک به ارسال

ببینید بازار کار آنلاین توی ایران مثل پونیشا زیاده ولی چیزی که مهمه نیروی کار مجرب هستش خیلی از افراد میگن ما PHP کار هستیم ولی وقتی بهشون میگی یه اسکریپت ایمیل یا اپلودر بنویس هنگ میکنه !!!صرفا چون تونسته دوتا CMS رو دستکاری کنه اسم خودشو گذاشته PHP کار !! حالا من مثلا یک پروژه دارم مثلا پروژه طراحی یک پوسته پریمیوم با پنل تنظیمات حرفه ایی حالا من چطوری باید به یکی که به وردپرس مسلطه اعتماد کنم ؟؟؟ از کجا معلوم طرح منو ندزده ؟؟ از کجا معلوم واقعا بتونه از پس همچین پروژه ایی بر بیاد و در آخر جا نزنه بهونه بیاره بگه نمیتونم یا این ماه مشکلی واسم پیش اومده نمیتونم کار کنم یا اصلا 1 هفته پیداش نشه ؟؟

اول باید جو اعتماد سازی فراهم بشه بعد به سراغ این سایت ها رفت .

من همه جا گفتم اینجا هم میگم تا قانون کپی رایت تو ایران جا نیوفته و فرهنگ سازی نشه هیچ کدوم از اینا درست نمیشه :P

همینطور همه ما ایرانی ها دنبال کار مفت هستیم حتی خود من B)

الان برای مثال قالب صحیفه و جریده رو که ماشالله هر سایتی تو ایران میری قالبش اونا چرا ؟ به نظر من فروش این قالب باید خیلی خیلی از این بیشتر بود اما... ما هم تا از این حرفا میزنیم جایی میگن فروشنده سود خودشو کرده و...

خوب ما وقتی به لایستس ویندوز و... احترام نمیزاریم میخوایم به قالب و... احترام بزاریم بعد اونوقت تا خودمون یه قالب مبسازیم و کپی میکنن اعصابمون خورد میشه و... و همچنین به قول شما میایم 1000 تا جا میزنیم کپی نکنید و... ;):D

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...