رفتن به مطلب

چند سؤال اولیه در مورد سئو

Y-a--s--e-R

پست های پیشنهاد شده

سلام . ببخشید چند سؤال در مورد سئو داشتم ، چون سؤالات به یک حوزه مربوط میشد ( بیشتر جنبه راهنمایی خواستن داره ) ، گفتم همشو یکجا بپرسم تا واسه هرکدوم یک تاپیک باز نشه .

در هر صورت اگه لازمه که هر سؤال رو در تاپیک جدا عنوان کنم ، بفرمایید تا واسه هر کدوم یک تاپیک باز کنم .

سؤالات :

1- آیا نداشتن تگ H1 ، در صفحه ی آرشیو و برچسب ، به سئو ضرر میزنه ؟ آخه قالب سایتم جوریه که اگه قابلیت breadcrumb ( نان ریزه ها ) رو فعال کنم ، به صورت خودکار ، عنوان رو از صفحه ی آرشیو دسته ها و برچسب ها حذف میکنه ، مثلا اگه عنوان صفحه ی آرشیو برچسبی بوده : " تمام مطالب با برچسب وردپرس " و یا عنوان آرشیو دسته ای بوده : " تمام مطالب در دسته ی پلاگین های وردپرس " ، این رو حذف میکنه و breadcrumb رو جایگزینش میکنه و از اونجاییکه عنوان هایی که اعلام کردم در تگ H1 قرار داشته ، با حذف عنوان ها ، این تگ هم حذف میشه و این صفحات بدون H1 میشن ، ولی مابقی صفحات ( مثل برگه ها ، نوشته ها ) ، هم قابلیت breadcrumb بهش اضافه میشه و هم دارای تگ H1 هستند .

2- علامت سؤال ( ؟ ) در لینک مطالب و عناوین سایت ، واسه سئو ضرر داره و سرعت رو کاهش میده ؟

آخه بعضی جاها خونده بودم که گفته بودن باید علامت سؤال رو در فایل Robots.txt به صورت Disallow قرار داد چون اگه انتهای فایلی و یا آدرسی علامت سؤال باشه ، اون آدرس چون از ابتدا بارگذاری میشه ( چیزی شبیه به قابلیت Ctrl + F5 ) واسه همین لود رو کاهش میده و واسه سئو ضرر داره .

حالا با این توضیحات میخوام بفرمایید که آیا هیچکدوم از عناوین مطالب سایت نباید علامت سؤال داشته باشه ؟

3- آیا بعد از آپدیت افززونه ی Yoast ، همه ی تنظیمات قبلی افزونه از بین میره و بهم میریزه و باید دوباره قسمتهای مختلف افزونه رو تنظیم کنیم ؟ ( خواهشا کسانی که واقعا این مورد رو تست کردن و میدونن پاسخ بدن ، چون میخوام قبل از بروز کردن این افزونه مطمئن باشم که هیچکدوم از تنظیماتی که اعمال کردم بهم نمیریزه )

4- فایلهای php هرچقدر هم که با تعداد زیاد باشن و یا حجم بالایی داشته باشن ، آیا در سرعت و عملکرد و لود سایت تأثیر منفی ندارن ؟ ( آخه در مورد فایلهای CSS و Js جاهای مختلف ازجمله همین انجمن ، گفته بودن که نباید به تعداد خیلی زیاد باشن و همچنین حجم بالایی هم نباید داشته باشن ، چون روی سرعت و لود سایت و در نتیجه سئو تأثیر منفی میزاره ) ، میخواستم ببینم این مورد واسه فایلهای php هم صدق میکنه یا خیر ؟

لینک به ارسال

1. تگ H1 فقط باید یکبار تکرار شود در صفحات و بودنش بهتر از نبودنشه یعنی وجود نداشتنش ضرر نیست بلکه میزان بهینه بودن صفحه کم میشه

2. علامت سوال اگه در آخر لینک ها بیادش باعث خالی کردن کش میشه و اگه در جای دیگه بجز آخر لینک باشه مشکلی نداره

3. نه هیچ چیزی تغییر نمی کنه برای اینکه همیشه از تنظیماتتون یک پشتیبان داشته باشید میتونید از تنظیمات پلاگین تنظیماتش رو برون ریزی کنید ( یه فایل بهتون میده که دانلود میکنید و در مواقعی که تنظیماتتون حذف شد میتونید این فایل رو دوباره روی پلاگین بریزین تا خودش همه ی تنظیماتتون که قبلا وارد کرده بودین رو وارد افزونه کنه )

4. کلا هر چقدر میزان درخواست از سرور زیاد باشه سئو کاهش پیدا میکنه چون باعث از دست رفتن زمان میشه ( تعداد فایل پی اچ پی مهم نیست بلکه تعداد درخواستی که یک صفحه یا یک فایل میکنه مهم هستش )

لینک به ارسال

1. تگ H1 فقط باید یکبار تکرار شود در صفحات و بودنش بهتر از نبودنشه یعنی وجود نداشتنش ضرر نیست بلکه میزان بهینه بودن صفحه کم میشه

بله این مواردی که فرمودید رو میدونم که باید در هر صفحه یک تگ H1 باشه و ... ، ولی همونطور که عرض کردم ، در پوسته ی سایت بنده ، وقتی قابلیت breadcrumb ( نان ریزه ها ) رو فعال میکنم ، به طور خودکار عنوان صفحه ی آرشیو دسته و برچسب که با تگ H1 تنظیم شده حذف میشه و جاشو به breadcrumb میده . حالا سئوالم اینجاست که اگه صفحات آرشیو دسته ها و برچسب ها طبق توضیحات اولیه که دادم ، بدون تگ H1 بشن ، ضرری واسه سایت و سئو سایت نداره و در حالت کلی آیا صفحه ی آرشیو دسته ها و برچسبها به تگ H1 نیاز داره و یا مهم نیست که تگ H1 داشته باشه یا نداشته باشه ؟

( لازم به توضیحه که عرض کنم ، صفحات نوشته های سایت و همچنین برگه ها این مشکل رو نداره و فقط در دو صفحه ی مذکور این مورد دیده شده . )

2. علامت سوال اگه در آخر لینک ها بیادش باعث خالی کردن کش میشه و اگه در جای دیگه بجز آخر لینک باشه مشکلی نداره

پس با این فرمایش شما ، یعنی هیچکدوم از عناوین مطالب سایت نباید دارای علامت سؤال باشه ؟ و همچنین آیا این مشکل فقط در وردپرسه یا بقیه ی CMS ها هم این مشکل رو دارند ؟ و آیا راه حلی واسش وجود داره یا خیر ؟ ( آخه شاید بعضی از مطالب نیاز به گذاشتن علامت ( ؟ ) داشته باشه !!!

3. نه هیچ چیزی تغییر نمی کنه برای اینکه همیشه از تنظیماتتون یک پشتیبان داشته باشید میتونید از تنظیمات پلاگین تنظیماتش رو برون ریزی کنید ( یه فایل بهتون میده که دانلود میکنید و در مواقعی که تنظیماتتون حذف شد میتونید این فایل رو دوباره روی پلاگین بریزین تا خودش همه ی تنظیماتتون که قبلا وارد کرده بودین رو وارد افزونه کنه )

مطلب زیر رو اگه میشه لطف کنید و بخونید ، هم نویسنده ی این مطلب به قول خودش این مشکل رو داشته و هم یکبار واسه خودم پیش اومد که این نسخه های آخرش بود فکر کنم که بروز کردم و بعد دیدم که کل تنظیماتی که از قبل گذاشته بودم ، به حالت پیش فرض برگشته . آیا راهی هست که هیچوقت این مشکل ایجاد نشه ؟ اونم واسه این افزونه ی حساس که اگه تنظیمات از بین بره و حواسمون نباشه ممکنه ضربه ی بدی به سایت بزنه !!!

لینک : احتیاط در استفاده از افزونه Yoast WordPress SEO

4. کلا هر چقدر میزان درخواست از سرور زیاد باشه سئو کاهش پیدا میکنه چون باعث از دست رفتن زمان میشه ( تعداد فایل پی اچ پی مهم نیست بلکه تعداد درخواستی که یک صفحه یا یک فایل میکنه مهم هستش )

خوب منظور بنده هم همین بود که آیا فایلهای PHP اگه تعدادشون زیاد باشه و یا حجمشون زیاد باشه ، باعث افزایش این درخواستها و در نتیجه کاهش سرعت و لود سایت میشن ؟ یا این موضوع فقط مربوط به فایلهایی با فرمتهای Css و Js هست ؟

ویرایش شده توسط Y-a--s--e-R
لینک به ارسال

اگر دقت کنین گفتم که ضرری برای سئو نداره

سئو بصورت نمره ای هست که عدم وجودش کمی از نمره کم میکنه و ان صفحات هم ارزش آنچنانی برای سایت ندارن که بخواد صدمه بزنه مثلا برای صفحه برچسب فقط کلمات کلیدی مهم هستن

, شما میتونین بصورت دستی

breadcrumb را به قالبتون اضافه کنین تا این مشکل بوجود نیادش

در بحث سئو معمولا صفحه دسته مطالب رو ایندکس نمیکنن

کلا نباید در انتهای لینک علامت سوال باشه

همونطور که گفتم از اخرین تنظیمات افزونتون یک خروجی بگیریرن و هر موقع که تنظمیات صفر شد شما میتونین اون فایل رو در افزونه درون ریزی کنید تا تنظیمات به حالت اول برگرده

بله هر درخواستی باعث کند شدن میشه

لینک به ارسال

تشکر بابت پاسخگوییتون .

سئو بصورت نمره ای هست که عدم وجودش کمی از نمره کم میکنه و ان صفحات هم ارزش آنچنانی برای سایت ندارن که بخواد صدمه بزنه مثلا برای صفحه برچسب فقط کلمات کلیدی مهم هستن

, شما میتونین بصورت دستی

پس با گفته های شما ایشالله که ضرری نداره و مشکلی پیش نمیاد .

ببخشید دو تا سؤال در این قسمت واسم پیش اومد .

1- آیا میشه مثلا عنوان ظاهری مطالب سایت ( چیزی که کاربر میبینه ) رو با علامت سؤال گذاشت و لینک رو ویرایش کرد و علامت سؤالش رو حذف کرد ؟

مثلا یه مطلب میخوایم منتشر کنیم با عنوان : " آیا وردپرس را میشناسید ؟ " در اینصورت آیا میشه عنوان ظاهری با علامت سؤال باشه و فقط لینکی که ایجاد میشه رو ویرایش و بدون علامت سؤال کنیم ؟ یعنی لینک به این صورت بشه : " آیا وردپرس را میشناسید " و عنوان ظاهری مطلب به اینصورت : " آیا وردپرس را میشناسید ؟ " ====> در اینصورت آیا واسه سایت مشکلاتی که ذکر شد ایجاد نمیشه ؟

2- برخی از سایتها در فایل Robots.txt سایتشون علامت سؤال رو Disallow کردن به شکل زیر :

Disallow: /*?*
Disallow: /*?

میخواستم بدونم این کار واسه چیه و چه سودی داره ؟

همونطور که گفتم از اخرین تنظیمات افزونتون یک خروجی بگیریرن و هر موقع که تنظمیات صفر شد شما میتونین اون فایل رو در افزونه درون ریزی کنید تا تنظیمات به حالت اول برگرده

بله این مورد رو فرمودید ولی سؤالم اینجا بود که این مورد اصلا چرا ایجاد میشه ؟ و آیا هیچ راهی نیست که بشه این مشکل رو حل کرد ؟ آخه خیلی از افزونه ها هستند که با بروزرسانی مشکلی واسشون پیش نمیاد ولی این افزونه بعضی وقتها دچار مشکله !!!

میدونم که هر درخواستی باعث کند شدن سرعت و کاهش لود سایت میشه ، منظورم این بود که آیا فایلهای PHP هم ، مثل فایلهای Css و Js درخواست ارسال میکنن و در صورت زیاد بودنشون و یا حجم بالاشون باعث کاهش سرعت و تأخیر لود سایت میشن ؟

ببخشید این همه سؤال میپرسم ، آخه واقعا واسم سؤاله و از اونجاییکه مبتدی ام و جوابش رو نمیدونم ، مجبورم در این انجمن بپرسم .

به بزرگواری خودتون ببخشید .

لینک به ارسال

دوست عزیز باید بگم گوگل توی سال ۲۰۱۴ دیگه این چیزا واسش اهمیتی نداره تنها چیزی که مهمه محتواست !! همین !

لینک به ارسال

دوست عزیز باید بگم گوگل توی سال ۲۰۱۴ دیگه این چیزا واسش اهمیتی نداره تنها چیزی که مهمه محتواست !! همین !

این مطلب درسته ولی کاربر بازم از مطلب برای گوگل مهمتره یعنی اینکه اگر کاربر مطلب بی محتوا رو کلیک کنه گوگل به اون مطلب رنک می ده با این روش که کاربرای زیادی داشته باشی هنوز می شه سر گوگل کلاه گذاشت.

لینک به ارسال

این مطلب درسته ولی کاربر بازم از مطلب برای گوگل مهمتره یعنی اینکه اگر کاربر مطلب بی محتوا رو کلیک کنه گوگل به اون مطلب رنک می ده با این روش که کاربرای زیادی داشته باشی هنوز می شه سر گوگل کلاه گذاشت.

تشکر از شما دو دوست عزیز .

ولی این نکته رو باید بگم که بالاخره از ابتدا محتوا و مطلب مهم بوده ولی در حال حاضر مهمتر شده و به قول آقای Hamidwi ، رضایت کاربر از هر چیزی مهمتره که یکی از جنبه های رضایتی هم به قول آقای Alireza Xn ، محتوا و مطالب مفیده . ولی از همه ی اینها که بگذریم سؤالاتی که بنده پرسیدم هم فکر نمیکنم بی تأثیر باشه و بالاخره تأثیر داره و واسه همین ممنون میشم سؤالاتی که پرسیدم رو پاسخ بدید ، چون آقای فرهاد داشتن راهنمایی میکردن که دیگه رفتن و پاسخی ندادند.

از دوستانی که تجربه ی کافی دارند و پاسخ درست رو میدونن خواش میکنم که منو راهنمایی کنن در خصوص سؤالات زیر :

, شما میتونین بصورت دستی

پس با گفته های شما ایشالله که ضرری نداره و مشکلی پیش نمیاد .

ببخشید دو تا سؤال در این قسمت واسم پیش اومد .

1- آیا میشه مثلا عنوان ظاهری مطالب سایت ( چیزی که کاربر میبینه ) رو با علامت سؤال گذاشت و لینک رو ویرایش کرد و علامت سؤالش رو حذف کرد ؟

مثلا یه مطلب میخوایم منتشر کنیم با عنوان : " آیا وردپرس را میشناسید ؟ " در اینصورت آیا میشه عنوان ظاهری با علامت سؤال باشه و فقط لینکی که ایجاد میشه رو ویرایش و بدون علامت سؤال کنیم ؟ یعنی لینک به این صورت بشه : " آیا وردپرس را میشناسید " و عنوان ظاهری مطلب به اینصورت : " آیا وردپرس را میشناسید ؟ " ====> در اینصورت آیا واسه سایت مشکلاتی که ذکر شد ایجاد نمیشه ؟

2- برخی از سایتها در فایل Robots.txt سایتشون علامت سؤال رو Disallow کردن به شکل زیر :

Disallow: /*?*
Disallow: /*?

میخواستم بدونم این کار واسه چیه و چه سودی داره ؟

بله این مورد رو فرمودید ولی سؤالم اینجا بود که این مورد اصلا چرا ایجاد میشه ؟ و آیا هیچ راهی نیست که بشه این مشکل رو حل کرد ؟ آخه خیلی از افزونه ها هستند که با بروزرسانی مشکلی واسشون پیش نمیاد ولی این افزونه بعضی وقتها دچار مشکله !!!

میدونم که هر درخواستی باعث کند شدن سرعت و کاهش لود سایت میشه ، منظورم این بود که آیا فایلهای PHP هم ، مثل فایلهای Css و Js درخواست ارسال میکنن و در صورت زیاد بودنشون و یا حجم بالاشون باعث کاهش سرعت و تأخیر لود سایت میشن ؟

لینک به ارسال

سلام

دوسته عزیز اسپم ندید

به سوالاتتون پاسخ داده شده..مشکلتون چیه ؟؟

سلام به شما

دوست عزیز حتما پاسخ رو به طور کامل دریافت نکردم که دوباره دارم مطرحش میکنم .

ضمنا اسپم هم ندادم . فقط بعد از 2 روز که هیچکس پاسخی نداد ، تاپیک رو آوردم بالا که دیده بشه .

مشکلم سؤالاتیه که در این بخش پرسیدم .

ممنون میشم شما پاسخگو باشید اگه اطلاع کاملی در مورد سؤالات مطرحی دارید .

لینک به ارسال

ظاهرا باید واسه هر کدوم تاپیک جدا باز کرد ، چون به جواب کامل نمیشه رسید در این انجمن .

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...