رفتن به مطلب

گرفتن ID یوزر

پست های پیشنهاد شده

سلام

دوستان عزیز ، در قسمتی از قالب میخوام که ID هر یوزر رو بگیرم . میخواستم تکه کدی که این کارو میکنه رو بهم بدید.. متشکرم

گرفتن یوزر ای دی هر کاربر و نمایش اون...

لینک به ارسال

افزونه :

https://wordpress.org/plugins/reveal-ids-for-wp-admin-25/
http://wordpress.org/plugins/wp-show-ids/

کد :

add_filter('manage_users_columns', 'pippin_add_user_id_column');
function pippin_add_user_id_column($columns) {
$columns['user_id'] = 'User ID';
return $columns;
}

add_action('manage_users_custom_column', 'pippin_show_user_id_column_content', 10, 3);
function pippin_show_user_id_column_content($value, $column_name, $user_id) {
$user = get_userdata( $user_id );
if ( 'user_id' == $column_name )
return $user_id;
return $value;
}

#

لینک به ارسال

دوست عزیز متشکرم از وقتت ولی فکر کنم اشتباهی صورت گرفته.. یه گرفتن ID کاربر این همه کد!؟ یا افزونه؟ فکر کنم یه فانگشنه به نام: get_user_id که تو کد شما نیست اصلا! من ساده ترین راهو میخوام تا ای دی یوزر هامو در بیارم چون تو جایی نیازشون دارم..... ساده ترین راه. کدتونم تست کردم کار نکردمتشکرم

لینک به ارسال

اگر تابع نیاز دارید این تابع است :

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/get_currentuserinfo

لینک به ارسال

ببینید من از اونم استفاده کردم! اشکال کار اینجاست که ID یوزر اخر رو بر میگردونه نه هر کدوم رو جدا!

مثال: یه افزونه دارم که به هر کاربر با توجه به ای دی اون ، یه نمره میده ! مثلا میگه کاربری که ID اون 20 هستش ، نمره اش 40 میشه! (مثلا..) حالا این توابع ، میان کارنت یوزر رو میخونن! همونطور که بهتر از من میدونید ، یعنی یوزر اخر! بجای اینکه واسه هر یوزر نمره خودش رو بده ،‌ میاد و فقط یوزر اخر رو محاسبه میکنه چرا؟ چون این توابع ID یوزر اخر رو نشون میده !!! من این کد رو برای بخش نظرات میخوام! هر کاربر با توجه به فعالیتش یه امتیازی میگیره ، که از روی ID اون کاربر ، امتیازش داده میشه ، حالا نیازه ای دی هر کاربر جدا به دست باید و به اون کد افزونه داده بشه....

لینک به ارسال

ببینید من از اونم استفاده کردم! اشکال کار اینجاست که ID یوزر اخر رو بر میگردونه نه هر کدوم رو جدا!

مثال: یه افزونه دارم که به هر کاربر با توجه به ای دی اون ، یه نمره میده ! مثلا میگه کاربری که ID اون 20 هستش ، نمره اش 40 میشه! (مثلا..) حالا این توابع ، میان کارنت یوزر رو میخونن! همونطور که بهتر از من میدونید ، یعنی یوزر اخر! بجای اینکه واسه هر یوزر نمره خودش رو بده ،‌ میاد و فقط یوزر اخر رو محاسبه میکنه چرا؟ چون این توابع ID یوزر اخر رو نشون میده !!! من این کد رو برای بخش نظرات میخوام! هر کاربر با توجه به فعالیتش یه امتیازی میگیره ، که از روی ID اون کاربر ، امتیازش داده میشه ، حالا نیازه ای دی هر کاربر جدا به دست باید و به اون کد افزونه داده بشه....

فکر میکنم توی پیام خصوصی هم بهت گفتم که برای کاربر وارد شده از currentuser استفاده میشه

حالا اگر میخوای برای هر کاربر بخصوص بر حسب آیدی باشه برای مثال در یک صفحه که پست ارسال میشه باید به صورت :

get_userdata -> user_id

استفاده کنی که آیدی کاربر رو در خروجی نشون میده

لینک به ارسال

سلام

کدی که اینجا ذکر شده رو تست کنید ببینید جواب میده :

http://forum.wp-pars...بر/#entry118818

قربون چشم ماهت.... ، جواب نداد ، میدونی چرا؟ چون اون عدد 1 توی Get_userdate خودش ای دی کاربره و عوضش که میکنم امتیازات عوض میشه...

<?php $user_info = get_userdata(1);
echo 'Username: ' . $user_info->user_login . "\n";
echo 'User roles: ' . implode(', ', $user_info->roles) . "\n";
echo 'User ID: ' . $user_info->ID . "\n";
?>

فکر میکنم توی پیام خصوصی هم بهت گفتم که برای کاربر وارد شده از currentuser استفاده میشه

حالا اگر میخوای برای هر کاربر بخصوص بر حسب آیدی باشه برای مثال در یک صفحه که پست ارسال میشه باید به صورت :

get_userdata -> user_id

استفاده کنی که آیدی کاربر رو در خروجی نشون میده

من باید ناراحت باشم ولی انگار...... به پیشنهاد شما تاپیک زدم بعد 4 روز کسی جواب نداده خدا حفظ کنه برادران دیار کفر رو.. ایمیل زدم خواهش کردم دارن راهنمایی میکنن دقیقا چیزی رو که هموطنم میتونست بگه.. حالا سر یه ای دی کوچیک گیر کردم که هیچ کدومم جواب نمیده ،

ببینید توی سایت ، ما 60 هزار کاربر داریم!‌ منظورم ای دی هر کدومه ها! منظورم ای دی نویسنده ها نیست! هر کاربر امتیاز خودشو داره... که باید کنار اسمش تو بخش نظرات بیاد. کد شمام جواب نداد

لینک به ارسال

قربون چشم ماهت.... ، جواب نداد ، میدونی چرا؟ چون اون عدد 1 توی Get_userdate خودش ای دی کاربره و عوضش که میکنم امتیازات عوض میشه...

?>

خب شما یه خورده زحمت بده به خودت و اون عدد 1 رو تغییر بده

یک متغیر تعریف کن به این صورت :

$user = get_userdata () -> $user_id

بعد توی کد به جای عدد که برای کاربر هست از متغیر user که تعریف کردی استفاده کن

لینک به ارسال

?>

من باید ناراحت باشم ولی انگار...... به پیشنهاد شما تاپیک زدم بعد 4 روز کسی جواب نداده خدا حفظ کنه برادران دیار کفر رو.. ایمیل زدم خواهش کردم دارن راهنمایی میکنن دقیقا چیزی رو که هموطنم میتونست بگه.. حالا سر یه ای دی کوچیک گیر کردم که هیچ کدومم جواب نمیده ،

ببینید توی سایت ، ما 60 هزار کاربر داریم!‌ منظورم ای دی هر کدومه ها! منظورم ای دی نویسنده ها نیست! هر کاربر امتیاز خودشو داره... که باید کنار اسمش تو بخش نظرات بیاد. کد شمام جواب نداد

ناراحت ؟

ببینید کسی اینجا نه بدهکار کسی هست نه وظیفشه که به کسی پاسخ بده و دوستان همه سعیشونو میکنن که کار شما راه بیفته

حالا درسته که شما اینطوری در موردشون نظر بدی ؟

شما اگر توابع خود وردپرس رو نگاه کنید با مثال توضیح داده برای مثال بنده داخل پسته ارو گفتم حالا اگر برای بخش دیدگاه میخواید باید به صورت comment_author استفاده کنید تال آیدی نویسنده کامنت رو برگردونه

برای پست ها :

get_userdata(( $post->post_author))->user_id

برای بخش دیدگاه ها هم در بالا گفتن از comment_author در همین کد استفاده کنید

لینک به ارسال

خب شما یه خورده زحمت بده به خودت و اون عدد 1 رو تغییر بده

یک متغیر تعریف کن به این صورت :

$user = get_userdata () -> $user_id

بعد توی کد به جای عدد که برای کاربر هست از متغیر user که تعریف کردی استفاده کن

نشد متشکر ،

ناراحت ؟

ببینید کسی اینجا نه بدهکار کسی هست نه وظیفشه که به کسی پاسخ بده و دوستان همه سعیشونو میکنن که کار شما راه بیفته

حالا درسته که شما اینطوری در موردشون نظر بدی ؟

شما اگر توابع خود وردپرس رو نگاه کنید با مثال توضیح داده برای مثال بنده داخل پسته ارو گفتم حالا اگر برای بخش دیدگاه میخواید باید به صورت comment_author استفاده کنید تال آیدی نویسنده کامنت رو برگردونه

برای پست ها :

get_userdata(( $post->post_author))->user_id

برای بخش دیدگاه ها هم در بالا گفتن از comment_author در همین کد استفاده کنید

حرف بدی نزدم دوباره بخونید.. متشکرم ،‌ بزار کمی باهاش کار کنم ببینم میتونم درش بیارم فعلا نشده و یا 0 نشون میده یا ارور...

لینک به ارسال

نشد متشکر ،

حرف بدی نزدم دوباره بخونید.. متشکرم ،‌ بزار کمی باهاش کار کنم ببینم میتونم درش بیارم فعلا نشده و یا 0 نشون میده یا ارور...

نشد متشکر ،

من الآن برای بخش کامنت ها از این کد استاده کردم و آیدی هر کاربری که دیدگاه دادرو مقابلش نشون میده :

$id = get_comment(get_comment_ID())->user_id;

حالا این آیدی هر کاربر رو که دیدگه دادرو مقابل نام کاربریش مینویسه و میتونی از متغیر id$ هرجا خواستی استفاده کنی تا آیدی نویسنده دیدگاه رو برات نمایش بده

اگر خواستی بگو تصویر از نمایش آیدی هر کاربر بدم ببینی که کار میکنه

ویرایش شده توسط kasra
لینک به ارسال

متشکرم از همه دوستان گلی که بهم کمک کردن...

اقا کسرا من کلا ادم با حوصله ایم و از کوره در نمیرم... و بابت چیزی که میخوام تلاش میکنم و کلا دوس ندارم به من به چشم این نگاه بشه که یه کد مفت میخوام.. نه اینطور نیست ، مثلا همین اشاره شما به اینکه با تمام این کد ها داره کد نویسنه رو بر میگردونه و کلا ID بخش کامنت جداست و از این comment_author استفاده میشه ، همین اشاره شما باعث شد کد رو در اوردم! و متفاوت از اونیه که اینجا بهش اشاره شده... کلا متفاوته..

ولی دیدی که اشاره شما منو برد سمتش یعنی تلاشم رو میکنم! (یادمه سالها پیش تو مووبل تایپ وقت مسئول سئوی انجمن بودم ، کاربران که اسم نمیبرم ، یه کلمه زشت داشتن، هر کاربری سوال میپرسید بهش میگفتن: نکنه کد هلو بپر تو گلو میخوای!!!! این زشت ترین انگیزه انجمن داران مووبل بود که الان جمعش کردن! و کلا ماهیت انجمن رو میبرد زیر سوال.. )

پر حرفی کردم ببخشیدد

مشکلم حل شد ، ممنونم از همه :lol:

اپدیت : چه جالب کسرا ، منم از اون لینک برداشتمش یعنی این : http://wordpress.org...rs-id?replies=9 و مشکلم رو اون حل کرد البته قبل اشاره تو به کد فوق من پیداش کردم.. داشتم این رو مینوشتم :D

ویرایش شده توسط rasivell
لینک به ارسال

متشکرم از همه دوستان گلی که بهم کمک کردن...

اقا کسرا من کلا ادم با حوصله ایم و از کوره در نمیرم... و بابت چیزی که میخوام تلاش میکنم و کلا دوس ندارم به من به چشم این نگاه بشه که یه کد مفت میخوام.. نه اینطور نیست ، مثلا همین اشاره شما به اینکه با تمام این کد ها داره کد نویسنه رو بر میگردونه و کلا ID بخش کامنت جداست و از این comment_author استفاده میشه ، همین اشاره شما باعث شد کد رو در اوردم! و متفاوت از اونیه که اینجا بهش اشاره شده... کلا متفاوته..

ولی دیدی که اشاره شما منو برد سمتش یعنی تلاشم رو میکنم! (یادمه سالها پیش تو مووبل تایپ وقت مسئول سئوی انجمن بودم ، کاربران که اسم نمیبرم ، یه کلمه زشت داشتن، هر کاربری سوال میپرسید بهش میگفتن: نکنه کد هلو بپر تو گلو میخوای!!!! این زشت ترین انگیزه انجمن داران مووبل بود که الان جمعش کردن! و کلا ماهیت انجمن رو میبرد زیر سوال.. )

پر حرفی کردم ببخشیدد

مشکلم با اشاره کسرای عزیز حل شد ، ممنونم از همه :lol:

اپدیت : چه جالب کسرا ، منم از اون لینک برداشتمش یعنی این : http://wordpress.org...rs-id?replies=9 و مشکلم رو اون حل کرد البته قبل اشاره تو به کد فوق من پیداش کردم.. داشتم این رو مینوشتم :D

فرقی نمیکنه کی باشه کلا هدف همه ما اینه که به چیزی که مد نظرته برسی

این تاپیکی هم که گفتیرو ندیدم من از این قسمت استفاده کردم :

http://codex.wordpre.../comment_author

و همون کدهایی که خودم قبلا استفاده کردم و نمیدونم چرا با این افزونه انقدر به مشکل میخوری

البته شاید به خاطر اینه که من مستقیم از کدهاش استفاده میکنم

برای هر کاری که میخوای درسته میتونی تاپیک بزنی ولی خودت هم میتونی 5 دقیقه وقتت رو بزاری در سایت وردپرس از مستندات خودت کد رو پیدا کنی چون خیلی ساده و اصولی خودش توضیح داده

البته خودم در کدهام از یه فانکشنی که نوشتم استفاده میکنم به این صورت

function count_user( $userid) {
global $wpdb;
$where = get_comment_by_author_sql( $userid );
$count = $wpdb->get_var( "SELECT COUNT(*) FROM $wpdb->comment $where" );
return apply_filters( 'get_usernumposts', $count, $userid );
}

یه چیزیرم یادت باشه شاید وقتی تو میگی ما بتونیم دقیقا کد آمادرو بهت بدیم و بری استفاده کنی اما همین اشاره ای که میگی با اشاره من رفتی و به کدت رسیدی خودش باعث میشه با کدها کار کنی و خودت کم کم حرفه ای بشی

ویرایش شده توسط kasra
لینک به ارسال

فرقی نمیکنه کی باشه کلا هدف همه ما اینه که به چیزی که مد نظرته برسی

این تاپیکی هم که گفتیرو ندیدم من از این قسمت استفاده کردم :

http://codex.wordpre.../comment_author

و همون کدهایی که خودم قبلا استفاده کردم و نمیدونم چرا با این افزونه انقدر به مشکل میخوری

البته شاید به خاطر اینه که من مستقیم از کدهاش استفاده میکنم

برای هر کاری که میخوای درسته میتونی تاپیک بزنی ولی خودت هم میتونی 5 دقیقه وقتت رو بزاری در سایت وردپرس از مستندات خودت کد رو پیدا کنی چون خیلی ساده و اصولی خودش توضیح داده

اره بارها تو این انجمن این مثال رو زدم که انسان باید اول ماهیت یه چیز رو درک کرنه بعد ازش توقع داشته باشه! مثلا من تا همین 10 دقیقه پیش نمیدونستم که کد به دست اوردن ID کاربرا تو بخش کامنت ها متفاوته! تا اینکه شما اشاره کردید... خب وقتی نمیدونستم هیچ وقت نمیتونستم مستندات رو بخونم.. به مرور خیلی چیزا رو یاد گرفتم تو این سالها... امروز هم یکی بیشتر. ولی وااااقعا مستندات عاااالیه! همین نگاهم واسه این تکه کد ، اونقدر چیزای جدید دیدم توش و ایده به دست اوردم که حد نداره

علت مشکل من با این افزونه اینه که زیادی کامله ، و از طرفی گفته فعال کنید و یا علی :lol: فعال میکنی میبینی بابا خامه! باید حالا کاستومایزش کنی! کدش کو؟ نیست! باید بری سایت خود افزونه شخصی مستندات رو بخونی! احالا اونجام مشکل همین مثال من یعنی ماهیت افزونه پیش میاد! ولی نویسنده ای با حوصله داره که مو به مو و روان کمکم کرده...

یه سوال ازش دارم و اونم اینه که میتونم بدون نصب هیچ گونه افزونه ای ، و... یه صفحه درست کنم برای هر کاربر وقتی واردش میشه امتیازش و خریداش و.. توش باشه؟ یه چی مثل پروفایل بدون افزونه البته، با این پلاگین میشه!؟

ویرایش شده توسط rasivell
لینک به ارسال

اره بارها تو این انجمن این مثال رو زدم که انسان باید اول ماهیت یه چیز رو درک کرنه بعد ازش توقع داشته باشه! مثلا من تا همین 10 دقیقه پیش نمیدونستم که کد به دست اوردن ID کاربرا تو بخش کامنت ها متفاوته! تا اینکه شما اشاره کردید... خب وقتی نمیدونستم هیچ وقت نمیتونستم مستندات رو بخونم.. به مرور خیلی چیزا رو یاد گرفتم تو این سالها... امروز هم یکی بیشتر. ولی وااااقعا مستندات عاااالیه! همین نگاهم واسه این تکه کد ، اونقدر چیزای جدید دیدم توش و ایده به دست اوردم که حد نداره

علت مشکل من با این افزونه اینه که زیادی کامله ، و از طرفی گفته فعال کنید و یا علی :lol: فعال میکنی میبینی بابا خامه! باید حالا کاستومایزش کنی! کدش کو؟ نیست! باید بری سایت خود افزونه شخصی مستندات رو بخونی! احالا اونجام مشکل همین مثال من یعنی ماهیت افزونه پیش میاد! ولی نویسنده ای با حوصله داره که مو به مو و روان کمکم کرده...

یه سوال ازش دارم و اونم اینه که میتونم بدون نصب هیچ گونه افزونه ای ، و... یه صفحه درست کنم برای هر کاربر وقتی واردش میشه امتیازش و خریداش و.. توش باشه؟ یه چی مثل پروفایل بدون افزونه البته، با این پلاگین میشه!؟

دقیقا باید همین باشه تو تاپیک قبلیت هم اشاره کردم وقتی خود وردپرس رو هم نصب میکنی خام هست اما دنیای امکانات رو میشه در اون پیاده کرد

در مورد سوال بله میشه باید برای هر چیزی که میخوای یک فانکشن بنویسی یعنی کاری که من میکنم بدون هیچ افزونه ای همه اون امکاناتی رو که دیدیرو پیاده کردم

برای هر چیزی که میخوام یک متا برای کاربر در دیتابیس اضافه میکنم و کاربر مثلا برای خریدش وقتی خرید میکنه کافیه متا رو آپدیت کنی تا اطلاعاتش هم آپدیت بشه مثلا برای قسمت خرید از سایت به این صورت استفاده میکنم :

$cust = explode("|", $cust);
$order_id = $cust[0];
$uid = $cust[1];
$datemade = $cust[2];
$amount = $cust[3];
$opt = get_option('kasrashop_deposit_'.$uid.$datemade);
if ($opt != "1")
{
$cr = kasrashop_get_credits($uid);
$newcr = $cr + $amount;
kasrashop_update_credits($uid, $newcr);
update_option('kasrashop_deposit_'.$uid.$datemade, "1");

هیچ افزونه ای هم نیاز نداره !

حالا انشاالله خودت کم کم دستت راه میفته و به جایی میرسی که خودت کدهاتو مینتویسی و نیازی به افزونه نداری

لینک به ارسال

متشکرم ازت ... ممنونم بله همینطوره..

مساله این کد خرید و.. نیست ! مساله اون صحفه است که هر کاربر واردش شد اطلاعات خودشو ببینه... گویا واسه اون نمیشه کاری کرد ! یه چیزی مثل صفحه پروفایل برای هر کاربر!

لینک به ارسال

متشکرم ازت ... ممنونم بله همینطوره..

مساله این کد خرید و.. نیست ! مساله اون صحفه است که هر کاربر واردش شد اطلاعات خودشو ببینه... گویا واسه اون نمیشه کاری کرد ! یه چیزی مثل صفحه پروفایل برای هر کاربر!

اطلاعات خودشو ببینه ؟

خب توی پروفایل مگه اطلاعات خودشو نمیبینه ؟

منظورت اینه که بتونه ویرایشم کنه ؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...