رفتن به مطلب

DNS

destroyer

پست های پیشنهاد شده

سلام

یه مشکلی با دی ان اس هاست و دامینم داشتم گفتم تو اینجا مطرحش کنم

آخه پشتیبانی هاست خیلی دیر جواب میده و الان من سایتم دو روزه که قطعه

من دامینم رو از یه جا گرفتم و هاست لینوکس رو از یه جای دیگه. و الان سایتی که ازش هاست رو گرفتم سرورش رو انتقال داده و آی پی های کنترل پنل عوض شده.

به من گفتن که این آی پی رو روی دی ان اس ها قرار بدم.

یعنی باید جایگزین آی پی قبلی بکنم و چند ساعت منتظر بمونم که وصل بشه یا باید NameServer هم عوض بشه؟

• امتیاز 1
لینک به ارسال

بستگی به دامین سایت شما دارد.

دامین های ایرانی ، حداکثر 72 ساعت و دامین های بین المللی معمولاً زیر 1 ساعت روی دی ان اس جدید بالا میان .

• امتیاز 5
لینک به ارسال

سوال شما 2 حالت داره :

1. دی ان اس های شرکتی که هاست رو ازش خرید :

شرکتی که هاست رو ازش خریدید یه DNS داره اگر میخوای از اون استفاده کنید که اونا خودشون ip رو تغییر دادن و فقط باید شما DNS اونا رو بری توی پنل تنظیمات دامنتون تغییر بدید .

2. اگر شما از DNS های اختصاصی استفاده میکنید که برای شرکتی که هاست رو ازشون خریدید نیست میتونه برای شرکتی باشه که دامنه رو ازشون خریدید یا هر چیز دیگه ای مثل CDN ها :

توی این مورد هست که شما نیاز دارید آی پی رو تغییر بدید و ای پی بدرتون میخوره . که اگر شرکتی که دامنه رو خریدید DNS اختصاصی به شما داده باشه باید IP شرکت هاست رو ببرید توی پنل دامنتون تغییر بدید و اینجا نباید DNS و تغییر بدید البته فکر نکنم این توی اختیارات شما باشه ( بسته به تنظیمات داره )وباید بدید به پشتیبانی دامنتون تا ستش کنن فکر کنم نیاز به دسترسی WHM داشته باشیدکه شما ندارید .

خوب توی حالت 1 حداقل 12 و در بدترین حالت 72 ساعت طول میکشه .

اما توی حالت 2 در کمتر از یک دقیقه دامنتون از هاست جدید لود خواهد شد .

برای اطلاع از رخ دادن تغییر هم به این سایت مراجعه کنید : intodns.com

ویرایش شده توسط sos
  • امتیاز 2
لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...