رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی در خصوص راه اندازی سایت فروش فایل بصورت آنلاین

پست های پیشنهاد شده

درود بر تمامی دوستان

قبل از هر سخنی روز مهندس رو تبریک میگم.

من در صدد راه اندازی سایتی (تحت سیستم مدیریت محتوای وردپرس) هستم تا بشه از طریق اون به فروش فایل پرداخت. به گونه ای که بعد از پرداخت وجه (از طریق درگاه اینترنتی بانکی) لینک دانلود برای کاربر باز بشه تا بتونه فایل مربوطه رو دانلود کنه.

در این راستا سوالاتی و ابهاماتی برام پیش اومده:

1- برای فروش فایل بصورت آنلاین (تحت هر عنوانی که نامیده میشه؛ بر فرض مثال: «فروشگاه ساز فایل!») به شکلی که توضیح داده شده چه افزونه ای مناسبتره؟ (ترجیحاً رایگان، در وهله دوم پولی)

همینطور میخوام افزونه فوق بتونه اطلاعات پرداخت کننده رو ذخیره کنه تا در صورت بروز مشکل بشه تشخیص داد که فلان خرید مربوط به کدام کارت شتابه (به همراه شماره تراکنش بانکی مربوطه) و بصورت گزارش به مدیریت تحویل داده بشه.

2- ذکر افزونه های بانکی که با افزونه مورد فوق (شماره 1) بونند هماهنگ بشن و کار کنند

3- ابهام: فایل های مربوطه باید کجا ذخیره بشن؟ (روی هاست؟!!) آیا تدابیر امنیتی لازمه تا اگر به طریقی آدرس ذخیره شده لینک به دست کاربر افتاد اصطلاحاً نتونه لینک رو دور بزنه؟! بر فرض مثال یکی از فایل ها در آدرس mysite.com/archive/file.zip ذخیره شده که پس از پرداخت آنلاین برای دانلود در اختیار کاربر قرار میگیره، بحث اینجاست که با وارد کردن مستقیم آدرس فوق در مرورگر چه اتفاقی می­ افته؟ یا اینکه اگر آدرس لینک مخفی باشه و بعد از پرداخت وجه نمایان بشه و برای دانلود در دسترس قرار بگیره، آیا کاربر 1 پس از خرید میتونه این لینک رو به کاربر 2 بده و اصطلاحاً دورش بزنه یا نه؟ در واقع اگر آدرس لینک فایل بعد از یکبار خرید لو بره و برای بار دوم (کاربر دوم) قابل دور زدن باشه؟!

4- افزونه فرم خرید یا عضویت که حداقل شامل بخش ایمیل باشه تا در صورت پرداخت ناموفق بشه با کاربر ارتباط مجدد برقرار نمود تا اگر وجهی پرداخت شده و فایلی دریافت نشده بشه بهش رسیدگی کرد و فایل یا وجه را به کاربر بازگرداند.

5- بخش فرم عضویت برای مشتریهای دائمی (یا اگر صلاح میدونید ب مورد 4 ادغام بشه)

6- افزونه مطالب مرتبط (یا مشابه)

7- افزونه بخش نظرات

8- افزونه اسلایدشو آخرین و پربازدیدترین مطالب سایت

نکته: مطمئنا سایت کاملاً فارسی قراره ارائه بشه و سازگاری تمام موارد فوق با زبان فارسی لازمه کاره.

ممنون میشم اگر راهنمایی کامل برای پیاده سازی توی حوصلتون نمی گنجه حداقل نام افزونه های پیشنهادی رو ذکر کنید تا خط سیری برای جستجوی بیشتر پیدا کنم. همچنین اگر قصد ارائه پاسخهای خیلی تخصصی هم دارید، مسئله ای نیست من متوجه خواهم شد.

شاید ذکر این نکته هم لازم باشه که بنده با وردپرس کار کردم و باهاش آشنایی دارم و با طرز کارش آشنا هستم.

پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم

لینک به ارسال

سلام

شما وردپرس رو نصب میکنید ؛ قالب مد نظتون رو هم نصب میکنید

برای دانلود هم افزونه های مختلفی وجود داره :

لینک به ارسال

به نظر من بهترین و کاملترین افزونه افزونه رایگان Easy Digital Downloads هست که البته فارسی شده اش موجوده

تمامی امکانات خواسته شده رو + امکانات بیشتر دارا می باشد

لینک به ارسال

به نظر من بهترین و کاملترین افزونه افزونه رایگان Easy Digital Downloads هست که البته فارسی شده اش موجوده

تمامی امکانات خواسته شده رو + امکانات بیشتر دارا می باشد

ضمن تشکر از اساتید محترم

میتونم درخواست کنم که اگر امکانش هست لینک چند سایت رو که از افزونه Easy Digital Downloads استفاده میکنند رو برای نمونه ذکر کنید رو تا به عنوان یک مشتری (کاربر) یه برآوردی از مکانیسم خرید الکترونیکیش داشته باشم؟

متاسفانه من چیزی پیدا نکردم

ممنون میشم این لطف رو در حق بنده انجام دهید

لینک به ارسال

ضمن تشکر از اساتید محترم

میتونم درخواست کنم که اگر امکانش هست لینک چند سایت رو که از افزونه Easy Digital Downloads استفاده میکنند رو برای نمونه ذکر کنید رو تا به عنوان یک مشتری (کاربر) یه برآوردی از مکانیسم خرید الکترونیکیش داشته باشم؟

متاسفانه من چیزی پیدا نکردم

ممنون میشم این لطف رو در حق بنده انجام دهید

براتون پیغام خصوصی کردم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...