رفتن به مطلب

برای انجمن ساختن چکار کنم؟

پست های پیشنهاد شده

سلام

یه انجمن ساده بخوام بزنم چجوریه؟

افزونه های بی بی پرس و بادی پرس چین؟

یا برم جدا انجمن ساز نصب کنم؟

پول نمیخوام بدم. وی بولتین رو بیخیال :lol:

لینک به ارسال

به نظرم انجمن سازی که خود گروه ازش استفاده کرده خوبه و امکانات زیادی داره.

http://ipbfarsi.ir/

http://forums.ipbfarsi.ir/

لینک به ارسال

بنظرم اگر میخواهید یه انجمن با رابط کاربری بسیار ساده و انعطاف پذیر بزنید mybb بهترین گزینه واسه شماست

ای پی بورد هم خوبه و خیلی حرفه ای هستش ولی رابط کاربریش یکم پیچیدست

انتخاب با خودتونه بنظرم روی لوکال مای بی بی و ای پی بورد رو نصب کنید و باهاش کار کنید تا مدیریتش رو یاد بگیرید ..

لینک به ارسال

ممنون

وقتی بی بی پرس هست چرا مردم انجمن ساز جدا میریزن؟

من خودم به شخصه به عنوان یک کاربر معتقدم که کار با فروم مای بی بی یا همین انجمن خیلی راحت تر از وی بولتین هست.

چرا مردم پول میدن وی بولتین میریزن؟

حتما یه چیزی هست دیگه.

لینک به ارسال

ممنون

من خودم به شخصه به عنوان یک کاربر معتقدم که کار با فروم مای بی بی یا همین انجمن خیلی راحت تر از وی بولتین هست.

حتما یه چیزی هست دیگه.

ویبولتین از نظر سئو و امکانات مدیریت انجمن و پوسته هایی که براش طراحی شده خیلی کامل هست مخصوصا سئو بالایی داره به خاطر همین همه مرن ویبولتین نصب میکنین .

لینک به ارسال

سلام پيشنهاد من همون بي بي پرس هست ! درسته امكانات انجمن ساز ها رو نداره ولي ناقص هم نيست ! دردسر متصل كردن رو هم نداره ... !‌

لینک به ارسال

ممنون

حتما یه چیزی هست دیگه.

وی بی هم پولیه تازه لایسنسش خیلی هم گرون تر از IPB هستش ولی چون رابط کاربریش خیلی ساده هستش بیشتر مردم به اینانجمن ساز روی آوردن

دقیقا حرف های پست #7 رو تایید میکنم میشه گفت هر اسکریپتی برای یه عده از افراد خاص و امکانات و نیاز ها ساخته شده

شما بیینید از یک انجمن ساز چه امکاناتی رو انتظار دارید و تمام این موارد رو فاکتور کنید تا به جوابتون برسید

مثلا خود من چند ماه پیش تمام این موارد و اکاناتی رو که نیاز داشتم رو جمع زدم دیدم bbpress بهترین انتخاب و مناسب ترین هستش ..

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

قیمت وی بولتین رو دیدم خیلی بالاست.

آی پی بورد هم گرونه.

اولا مشکل mybb چیه که کمتر استفاده میشه؟

دوما ارزش داره یه فروم ساز از صفر بنویسیم؟

یعنی همین انجمن خودمون رو یه کم آپشن و پوسته و رابط کابری بدیم و مردم نصب کنن.

استقبال میشه؟

http://xerxes-co.ir/

لینک به ارسال

قیمت وی بولتین رو دیدم خیلی بالاست.

آی پی بورد هم گرونه.

اولا مشکل mybb چیه که کمتر استفاده میشه؟

دوما ارزش داره یه فروم ساز از صفر بنویسیم؟

یعنی همین انجمن خودمون رو یه کم آپشن و پوسته و رابط کابری بدیم و مردم نصب کنن.

استقبال میشه؟

mybb تا یکی 2 سال پیش بزرگترین ضعفش ویرایشگرش بود که بعدش 1 ویرایشگر براش درست کردن که خیلی خوب شد .

من خودم شخصاً تا به حال بالای 100 تا انجمن ویبولتین برای مردم طراحی کردم و ... با IPB , Mybb هم تا حدودی کار کردم همشون خوب هستند اما باید شما ببینی که از انجمنت چه قابلیت هایی انتظار داری

اول ببین که چه چیز هایی میخوای داشته باشه و... بعد راحت تر میتونی انتخاب کنی

مثلاً IPB از نظر سرعت بارگذاری و قابلیت آژاکسی بودنش از تمام انجمن ساز ها برتر هستش ( سایت های مثل سونی , یاهو و ... الان دارن از این اسکریپت استفاده میکنند )

Vbulletin هم از نظر کاربر پسند بودن و افزونه های زیادش و گستردگی قالب هاش از همه تو این زمینه ها بهتره

Mybb هم با تقریباً مثل همین ها هستش اما اشکالی که داره 1 جورایی خرفته ( البته من 2 سالی میشه دیگه اصلاً سمت این اسکریپت نرفتم و شاید الان خیلی بهتر شده باشه ) اما بهترین تعریفی که ازش میشه کرد رایگان بودنش هست

به نظر من اگر میخوای انجمنی با این موضوعات الانی که داری بزنی ، نزنی بهتره - به دنبال 1 نوآوری باش . 1 موضوع جدید انتخاب کن و براش انجمن بزن تا پا بگیره وگرنه الان انجمن با این موضوعات پٌره و الکی وقتتو تلف کردی

موفق باشی

لینک به ارسال

نه

به موضوع انجمن نگاه نکنید.

به انجمن سازش نگاه کنید.

این آدرسی که دادم اسکریپتش دستیه php & js .

یعنی پست دادن توش مثل چت کردن میمونه و رفرش نمیخواد.

یعنی ما بشیم رقیب فارسی Vbulletin (مثلا)

شما به عنوان یک طراح فروم میای اسکریپت ما رو نصب کنی به جای mybb ؟ (بازم مثلا)

منظورم این بود که ارزش وقت گذاشتن داره؟

لینک به ارسال

نوشتن اسکریپت انجمن ساز از اول می تونه تجربه بسیار عالی براتون باشه، ولی برای استفاده عموم مطمئنا به مشکل بر می خورید. اگه مشکلاتش هم رفع بشه، برای فراگیر شدنش مشکل هست..

یعنی عملا اگه شما بخوای یه اسکریپت انجمن ساز برای استفاده کاربران در اینترنت انتشار بدین بین این همه رقیب به قول خودتون فکر نمی کنم کار ساده ای باشه. یه ایده خوب و البته جدید + برنامه نویسی عالی میتونه کاربر جذب کنه. این ایده که گفتم به نظر خودم خیلی مهمه. حالا دیگه تصمیم خودته که ارزش وقت گذاشتن داره یا نه!

لینک به ارسال

قبلا بسیار توضیح دادم :

IPB : متاسفانه باید خریداری بشود اما امنیت مناسب و ظاهر معمولی

MyBB رایگان و با امکانات اما از نظر سئو و... ضعیف

phpBB : امکانات کم اما سبک

VB : امکانات و زیبایی اما بایذ خریداری شود و منیت جالب نیست

ZenForce بیخیال

datalifeبیخیال

لینک به ارسال

قبلا بسیار توضیح دادم :

IPB : متاسفانه باید خریداری بشود اما امنیت مناسب و ظاهر معمولی

MyBB رایگان و با امکانات اما از نظر سئو و... ضعیف

phpBB : امکانات کم اما سبک

VB : امکانات و زیبایی اما بایذ خریداری شود و منیت جالب نیست

ZenForce بیخیال

datalifeبیخیال

در مورد امنیت ویبولتین اصلاً صحبتتون را قبول ندارم

اگر میبینید انجمن هایی که ویبولتین هستند خیلی هاشون هک میشه دلیلش ، استفاده از نسخه نال این سیستم هستش و دوم هم استفاده نا آگاهانه از هک و افزونه ها که خودشون کلی باگ دارن

لینک به ارسال

VB شاید برای دلار دارها ارزون باشه ولی برای ریالی ها 400 تومن خیلیه.

ما هاستمون 40 تومنه.

IPB چنده؟ مگه نباید سایت پشتیبانیش لایسنس بفروشه؟

لینک به ارسال

VB شاید برای دلار دارها ارزون باشه ولی برای ریالی ها 400 تومن خیلیه.

ما هاستمون 40 تومنه.

IPB چنده؟ مگه نباید سایت پشتیبانیش لایسنس بفروشه؟

قیمت لایسنس را توی لینک زیر میتونید ببینید :

http://www.invisionpower.com/buy

برای خرید نیاز به پشتیبان نیست شما میتونید از سایت هایی که تو کار فروش اکانت های پی پال و ... هستند استفاده کنید

به هاستینگتون هم بدید شاید بتونه براتون بخره . افراد زیادی هم توی همین انجمن هستند که میتونن براتون بخرند . کسیو پیدا نکردید به خودم بگید براتون میگیرم

ضمنا خوبی ipb این هست که خرید لایسنسش اجباری نیست و اگر شما نصب کنی چند بار بهتون ایمیل میزنه که شما میتونی لایسنس این اسکریپت را خریداری کنی و . . . اما اگر هم نخری بیخیالتون میشه و اصلا به هاست و ... گیر نمیده که ساپسندتون کنند

موفق باشید

لینک به ارسال

در مورد امنیت ویبولتین اصلاً صحبتتون را قبول ندارم

اگر میبینید انجمن هایی که ویبولتین هستند خیلی هاشون هک میشه دلیلش ، استفاده از نسخه نال این سیستم هستش و دوم هم استفاده نا آگاهانه از هک و افزونه ها که خودشون کلی باگ دارن

امنیت VB حتی نسخه خریداری شده هم پایین هست میتونید تحقیقات به عمل آمده ببیند درضمن همه افزونه ها چه ویبلتون و چه وردپرس مشکلات امنیتی دارند

نسخه نال شده هم که خدای باگ هست

لینک به ارسال

قیمت لایسنس را توی لینک زیر میتونید ببینید :

http://www.invisionpower.com/buy

برای خرید نیاز به پشتیبان نیست شما میتونید از سایت هایی که تو کار فروش اکانت های پی پال و ... هستند استفاده کنید

به هاستینگتون هم بدید شاید بتونه براتون بخره . افراد زیادی هم توی همین انجمن هستند که میتونن براتون بخرند . کسیو پیدا نکردید به خودم بگید براتون میگیرم

ضمنا خوبی ipb این هست که خرید لایسنسش اجباری نیست و اگر شما نصب کنی چند بار بهتون ایمیل میزنه که شما میتونی لایسنس این اسکریپت را خریداری کنی و . . . اما اگر هم نخری بیخیالتون میشه و اصلا به هاست و ... گیر نمیده که ساپسندتون کنند

موفق باشید

فکر کنم دلیلش اینکه IPS میخواد اسکریپتش جا بیوفته بخاطره همین واکنشی نسبت به نسخه های نال شده این سیستم نشون نمیده

برعکس VB که سنگر گرفته که هر کی از نسخه نال شده استفاده کرد سریع هاستش رو بنابر قانون کپی رایت مسدود کنه ...

لینک به ارسال

اجباری هست اونهم به شدت پیگیر میشن و حتی اگر انجام ندید سریعا تو مدت 24 ساعته شما رو ساسپند میکنن. اصلا بیخیال نیستن بدتر از vB هستن.

فکر کنم دلیلش اینکه IPS میخواد اسکریپتش جا بیوفته بخاطره همین واکنشی نسبت به نسخه های نال شده این سیستم نشون نمیده

IPB یکی از قدیمی های انجمن سازهاست. توی ایران کمی ناشناخته مونده اونهم بخاطر سخت بودن در کارکرد مخصوصا در مدیریتش هست.

توی خارج از ایران به شدت جا افتاده ولی توی ایران چون اصلا راحت طلب نیستیم ;) دنبالش نمیریم.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...