رفتن به مطلب

سئوال در مورد css sprite

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید من یک قالب رو می خوام بهینه کنم و برای این کار می خوام از css sprite بهره بگیرم حالا مشکلی که برام پیش اومده تو قرار دادن عکس بک گراند در حالت css sprite هست چون برای سcss sprite باید عرض و طول مشخص کنی که از نقطه شروع ببره عکس رو و نشون بده دیگه repeat نمی شه

مثلا من یک عکس درست کردم 202 در 85 پیکسل می خوام برای بخش هدر سایتم به عنوان بک گراند استفاده کنم وقتی می خوام استفاده کنم ازش در سی اس اس اسپرینت این کد رو بکار می برم

header{
background:url (image.png) -580px -85px repeat-x;
width:202px;
height:85px;
}

در این کد برای ریپیت مشکل وجود داره مشکلشم اینه که طول و عرض داره و از اون بیشتر نمی تونه بشه عکس و ریپیت بشه و اگرم طول و عرض رو بردارید تا ریپیت اجرا بشه باز css sprite کار نمی کنه و کل عکس رو از نقطه شروع نمایش می ده و قالب کلا بهم می ریزه ممنون می شوم کمک کنید

لینک به ارسال

کدش اینجوری میشه

.header { background: url('images/example.png') no-repeat -580px -85px; width: 202px; height: 85px; }

لینک به ارسال

کدش اینجوری میشه

.header { background: url('images/example.png') no-repeat -580px -85px; width: 202px; height: 85px; }

دوست عزیز فکر کنم شما منظور من رو متوجه نشدید بنده گفتم ریپیت نمی شه و من می خوام ریپیت بشه باز شما اومدید کد no-repeat می دید

من می خوام عکس repeat بشه

لینک به ارسال

پاسخ مشخص،

در روش sprite نمیتونید تصاویر رو به صورت موزاییکی تکرارکنید. اما در جاهایی میشه از repeat-x استفاده کرد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...