رفتن به مطلب

ساختار پوسته ها در وردپرس

پست های پیشنهاد شده

دوستان سلام

من در این انجمن و ایضا در وردپرس تازه وارد هستم .

من دوست دارم که مطالبی را بصورت کامل و عملی یاد بگیرم . به همین دلیل سعی کردم که یه پوسته برای خودم بنویسم . 

من این فایلها را در پوسته خودم ایجاد کردم :

footer.php
functions.php
header.php
index.php
page.php
page-articles.php
style.css

من با آشنایی که از Bootstrap دارم یک منوی ساده برای هدر درست کردم . 

برای شروع بکار یک سری برگه درست کردم و اونها را با ایجاد کد مربوطه در page.php نمایش دادم . بعدا اومدم و یک دسته بندی به عنوان articles ایجاد کردم و مقالاتی را در اون بصورت پست وارد کردم .

اونها را با کدهای مربوط به loop در صفحه اول نشون دادم و البته فکر میکنم که نمایش اونها در صفحه مربوط به page-article.php هم با استفاده از کدهای مشابه یکسان باشه .

حالا مشکل من این است که :

1- از ساختار فایلها و رکوردهای مربوط به وردپرس آشنایی ندارم

2- میخوام این کار را در سایتم انجام بدم ولی نمیدونم چطوری :

میخوام برای Articles زیر دسته بندی های مختلفی ایجاد کنم و بتونم اونها را با لینک زیر در سایت نمایش بدم :

• در صورتی که بازدیدکننده این  صفحه  را باز کنه :domain.com/articles سایت بهش کل دسته بندی های ایجاد شده را نمایش بده . برای اینکار باید چه صفحه ای در تمپلیتم ایجاد کنم و چه نمونه کدی در اون وارد کنم؟
  • در صورتیکه بازدید کننده این صفحه را باز کنه : domain.com/articles/subcat1/ کل پستهای مربوط به زیر دسته subcat1 بصورت ردیفی نمایش داده بشه و لینک و thumbnail داشته باشه ، این بخش چه صفحه ای نیاز داره ایجاد کنیم؟
  • در صورت کلیک برروی یک مقاله که در صفحه زیر دسته بندی هست ، صفحه مقاله باز بشه . این چه صفحه ای نیاز داره ایجاد کنیم ؟
  • آیا برای نمایش لینکها به روشی که گفتم نیاز به نصب افزونه ای هست؟
  • اگه بخوام کار مشابهی را برای تگ ها انجام بدم چه کاری باید انجام بدم؟

اگه هر بخش را یه لینک یا یه مطلب نمونه بهم بدید ممنون میشم . اگه هم مطلبم تکراریه و طولانی ، پیشاپیش معذرت خواهی میکنم.

یا علی

لینک به ارسال

سلام خوش اومدی به انجمن

والا من که نفهمیدم چی گفتی!!برای اینکه اساسی وردپرس رو یاد بگیری باید آموزش های تبدیل قالب به وردپرس رو کامل بخونید و تمرین کنید و اینکه انقدر نیاز نیست کار رو پیچیده کنی.اصلا لازم نیست برای نمایش مطالب باز یه فایل جدا بسازی.داخل همون فایل index.php از حلقه استفاده کن 

<?php if(have_posts()) : ?>
<?php while(have_posts()) : the_post(); ?>
<article>کد هاي محتوا...</article>
<?php endwhile; ?>
<?php endif; ?>

در کل باید بیشتر آموزش ببینید...

موفق باشید

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، M.Javad گفته است :

سلام خوش اومدی به انجمن

والا من که نفهمیدم چی گفتی!!برای اینکه اساسی وردپرس رو یاد بگیری باید آموزش های تبدیل قالب به وردپرس رو کامل بخونید و تمرین کنید و اینکه انقدر نیاز نیست کار رو پیچیده کنی.اصلا لازم نیست برای نمایش مطالب باز یه فایل جدا بسازی.داخل همون فایل index.php از حلقه استفاده کن 

<?php if(have_posts()) : ?>
<?php while(have_posts()) : the_post(); ?>
<article>کد هاي محتوا...</article>
<?php endwhile; ?>
<?php endif; ?>

در کل باید بیشتر آموزش ببینید...

موفق باشید

ممنونم از پاسخت

ببین اینکارو میخوام انجام بدم :

مقالات    لینک : site.com/articles/

مقالات بهداشتی    site.com/articles/behdashti/

مقالات تکنولوژی   site.com/articles/technology

.....

برای اینکه اون ساختار لینکها را همونطوری که گفتم پیاده کنم چه کاری باید بکنم؟

برای اینکه این مطالب را مثل همون ساختار نمایش بدم چه فایلهایی توی قالبم باید اضافه کنم؟

لینک به ارسال

اینی که شما میگی مربوط به پیوند های یکتا هستش که اید از بخش تنظیمات/پیوندهای یکتا روی گزینه عنوان نوشته قرار بدید ضمن اینکه می تونید هر دسته ای که ساختید نام دسته رو در لینک هر طور شما میخواید نمایش بده مثلا دسته بهداشتی به طور پیش فرض اینطوریه site.com/بهداشتی و شما میتونید به جای بهداشتی از کلمه behdashti استفاده کنید

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، M.Javad گفته است :

ینی که شما میگی مربوط به پیوند های یکتا هستش که اید از بخش تنظیمات/پیوندهای یکتا روی گزینه عنوان نوشته قرار بدید ضمن اینکه می تونید هر دسته ای که ساختید نام دسته رو در لینک هر طور شما میخواید نمایش بده مثلا دسته بهداشتی به طور پیش فرض اینطوریه site.com/بهداشتی و شما میتونید به جای بهداشتی

من مشکلم تو این هست که قالب جدید درست کردم و نمیدونم برای نمایش اینها چه فایلهایی را باید توی شاخه قالبی که درست کردم ایجاد کنم و چه کدهایی را توی اون بنویسم

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، M.Javad گفته است :

میگم که نیازی نیست فایل جدیدی درست کنی از پیوندهای یکتا میشه همچین کاری کرد

ممنون :

بله در بخش permalink گزینه Custom Structure را انتخاب میکنیم و تنظیمات آنرا بصورت :

/%category%/%postname%/

تغییر میدهیم . اطلاعات بیشتر در لینک زیر :

https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...