رفتن به مطلب

راهنمایی در باره فایل Robots.txt

پست های پیشنهاد شده

سلام

اول اینکه Robots.txt چیه و با سایت مپ چه قدر فرق داره؟ کارشون یکیه؟

دوم اینکه من با افزونه فوق العاده yoast یه فایل Robots.txt ساختم که فایلش اینطوری شده:

User-agent: *

Disallow: /wp-admin/

تو گوگل وب مستر هم ربوت تکست و اینطوری زده:

User-agent: *

Disallow: /wp-admin/

Sitemap: http://guard3d.com/sitemap.xml

به نظرتون مشکلی وجود داره؟ البته اون سایت مپ و که قرمز کردم با افزونه گوگل ساخته شده که فعلا غیر فعالش کردم ....

لینک به ارسال

این فایل به موتور جست و جو میگه چه قسمت هایی رو دنبال کن و چه قسمت هایی رو نه ( ایندکس کردن یا عدم ایندکس کردن )

الان این کد ها که در فایل ریبوت شماست خوبه می تونه دیگه بهش کاری نداشته باشید البته این مورد بستگی داره برای هر سایتی هم متفاوت هست.

نقشه سایت فقط لینک های موجود در سایت رو نشون میده و کارش دسترسی سریع موتور جست و جو به مطالب هست مثلا

مثلا نقشه سایت این سایت که همیشه مثال میزنم bigtheme دسترسی سریع به لینک های سایت هست.

لینک به ارسال

سلام.

ربات به موتور های جستجو مختلف میگه که کدوم قسمت سایت رو ببینن و کدوم قسمت سایت رو نه.

مثلاً موتور های جستجو که میخوان یه سایت پزشکی رو بگردن لازم نیست برن فایل های آپلودیش رو نگاه کنن و اینطور چیزا...

یا اگر مثلاً سایت شما مربوط به روابط نا مشروع هست باید به برخی از موتور های جستجو که پشتیبانی نمیکنن از این تصاویر و ویدئو های غیراخلاقی بگین که این قسمت سایت من رو نگرد تا جلوگیری بشه از بلاک شدن سایت ها (برعکس اون چیزی که ما ایرانیا استفاده میکنیم و ربات رو فقط برای گوگل تنظیم میکنیم)

و امّا نقشه سایت درواقع میاد و معرفی میکنه به موتور های جستجو که این لینک ها به سایت من اضافه شده ، این لینک هر روز آپدیت میشه این لینک نه ماهانه هم اگر آپدیتش کنی مشکلی پیش نمیاد!

البتّه یادتون باشه که درسته که میتونی شما همه رو روی روزانه تنظیم کنی امّا این کار رو سئوی سایت تأثیر منفی داره.

بهتره حقیقت رو توش بنویسین! مثلاً اگر پست های شما ماهانه هم آپدیت بشی مسئله ای به وجود نمیاد...

راجب رباتتون هم اگر گوگل وب مستر (Google WebMaster) خطایی رو نشون نمیده درسته.

لینک به ارسال

سلام.

ربات به موتور های جستجو مختلف میگه که کدوم قسمت سایت رو ببینن و کدوم قسمت سایت رو نه.

مثلاً موتور های جستجو که میخوان یه سایت پزشکی رو بگردن لازم نیست برن فایل های آپلودیش رو نگاه کنن و اینطور چیزا...

یا اگر مثلاً سایت شما مربوط به روابط نا مشروع هست باید به برخی از موتور های جستجو که پشتیبانی نمیکنن از این تصاویر و ویدئو های غیراخلاقی بگین که این قسمت سایت من رو نگرد تا جلوگیری بشه از بلاک شدن سایت ها (برعکس اون چیزی که ما ایرانیا استفاده میکنیم و ربات رو فقط برای گوگل تنظیم میکنیم)

و امّا نقشه سایت درواقع میاد و معرفی میکنه به موتور های جستجو که این لینک ها به سایت من اضافه شده ، این لینک هر روز آپدیت میشه این لینک نه ماهانه هم اگر آپدیتش کنی مشکلی پیش نمیاد!

البتّه یادتون باشه که درسته که میتونی شما همه رو روی روزانه تنظیم کنی امّا این کار رو سئوی سایت تأثیر منفی داره.

بهتره حقیقت رو توش بنویسین! مثلاً اگر پست های شما ماهانه هم آپدیت بشی مسئله ای به وجود نمیاد...

راجب رباتتون هم اگر گوگل وب مستر (Google WebMaster) خطایی رو نشون نمیده درسته.

گوگل وب مستر خطا نشون میده!! اما نمیدونم چه طوری اس برطرفش کنم!

لینک به ارسال

ممنون از استاد به خاطر آموزش عالی .... فقط من یه مشکل دارم!

اول اینکه سایت مپ Google XML Sitemaps و غیر فعال کردم و از سایت مپ wordpress seo by yoast استفاده میکنم! مشکل اینجاست که آدرس سایت مپ من

http://guard3d.com/sitemap_index.xml هست و گوگل قبولش نمیکنه!

باید چیکار کنم که آدرس سایت مپ Sitemap: http: //guard3d.com/sitemap.xml بشه؟

ویرایش شده توسط hosseinbrusli
لینک به ارسال

یک فایل به نام sitemap.xml در روت سایت بسازید و این کدها را بگذارید داخلش

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<sitemapindex xmlns="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9">
<sitemap>
<loc>http://guard3d.com/sitemap_index.xml</loc>
<lastmod>2014-12-01T18:11:06+03:30</lastmod>
</sitemap>
</sitemapindex>

لینک به ارسال
یک فایل به نام sitemap.xml در روت سایت بسازید و این کدها را بگذارید داخلش
 http://guard3d.com/sitemap_index.xml 2014-12-01T18:11:06+03:30 

ممنونم استاد فخار عزیز ..... فایل تکست سایت مپ جدید و ایجاد کردم

فقط یه نکته: من تو روت رفتم یه فایل شبیه تصویر زیر توش بود .. محتواشم عجیب بود! همش در باره دیباگ واین چیزا بود! گذاشتم اگر براتون مقدوره خودتون ببینید: این فایل و که دورش قرمز شده حذف کنم؟

post-3776-0-40271600-1417544470_thumb.jp

فایل تکست تصویر بالا

1111.rar

با انجام این کار اون کلمه index حذف میشه؟ دقیقا وضعیت سایت مپ چه طوری میشه؟

لینک به ارسال

نه چرا حذفش کنید؟

نمیدونم ... گفتم چونکه دو تا هست تکراری میشه ..... اونی که بهتره و باشه و اونی که بهتر نیست حذف بشه ....

استاد ممنونم ... مشکلم کاملا حل شده - سپاسگذار وقتی که برای پاسخ گذاشتین

لینک به ارسال

توضیح(شاید به درد دیگران بخوره): فایل sitemap.xml که عرض شد بسازید کارش معرفی سایت مپیه که افزونه براتون می سازه

لینک به ارسال

توضیح(شاید به درد دیگران بخوره): فایل sitemap.xml که عرض شد بسازید کارش معرفی سایت مپیه که افزونه براتون می سازه

استاد همه افزونه ها یا فقط افزونه

wordpress seo by yoast؟

لینک به ارسال

همه افزونه ها که سایت مپ نمی سازند

ممنونم استاد .... اینو بگم که

wordpress seo by yoast سایت مپ میسازه ... اما آدرسش به صورت ایندکسه و خود ایندکس شامل چند تا لینک زیر مجموعه میهش که اسمش تو تمامی تاریخ های سال بدون تغییر باقی میمونه ... در نتیجه فقط کافیه فایل های شاخه ایندکس افزونه

wordpress seo by yoast به مورتور ها معرفی بشن ....

استاد برای اطمینان بیشتر میپرسم: اگر افزونه ای سایت مپ درست کنه و سالم باشه، با کدی که دادین و گفتین بذاریم تو هاست، تداخلی که پیش نمیاد؟!

لینک به ارسال

دوست من شما سئوال اولتون رو مرور کنید

کاری که من عرض کردم انجام بدید فقط و فقط برای زمانی بود که این افزونه ی خاص فایل که برای سایت مپ می سازه را با اسم sitemap_index.xml ذخیره می کنه و گوگل آنالیز فقط نام sitemap.xml را قبول می کنه تو هیچ شرایط دیگه ای هم نباید ازش استفاده بشه

لینک به ارسال

دوست من شما سئوال اولتون رو مرور کنید

کاری که من عرض کردم انجام بدید فقط و فقط برای زمانی بود که این افزونه ی خاص فایل که برای سایت مپ می سازه را با اسم sitemap_index.xml ذخیره می کنه و گوگل آنالیز فقط نام sitemap.xml را قبول می کنه تو هیچ شرایط دیگه ای هم نباید ازش استفاده بشه

ممنونم استاد .... yoast دقیقا

sitemap_index.xml میسازه ..... موضوع کاملا حل شده ....

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...