رفتن به مطلب

ایجاد دو سایت با یک وردپرس

jpmo02

پست های پیشنهاد شده

سلام

من میخوام روی سایتم یک قالب نسبتا استاتیک نصب کنم که بعضی جاهای قالب به صورت داینامیکه+قسمتی که متن کامل یک مطلب قرار میگیره

حالا میخوام برای یک بخش دیگه از سایتم یک قالب دیگه که قالبش بیشتر برای سایت های خبرگزاری هست استفاده کنم..

حالا این قسمت دوم روی سابدامین باشه یاروی دامین اصلی فرقی نداره برام

یک راه حل مناسب برای این کار لطفا بهم معرفی کنید

یک راه حلی که ایمن ترین راه وبهترین راه باشه

سپاس

لینک به ارسال

/سلام. جستجو کنید!

https://www.google.c...beta&channel=sb

میشه یک سایتی که بهترین روش روگفته بهم معرفی کنید؟

چون توی هرنتیجه ازین جستجو یک روش گفته شده ومنم نمیدونم کدومش بهتر یا کامل تره

سپاس

لینک به ارسال

سلام

به نظر من سایت اصلی رو داخل ریشه هاست نصب کنید. و سایت دوم رو به صورت ساب دامین. حالا هر کدوم به مدیریت نیاز دارن می تونید cms نصب کنید. مورد خاصی وجود نداره.

لینک به ارسال

نه نظرم بیشتر توی همین استفاده از قالی مجزا برای یکی دو دسته خاص گرفته

چون برای کاری که میخوام 1.زیاد ارزش این رو نداره که دو cmsنصب کنم

و2.کسی که میخواد مطلب بذاری نیاز نداشته باشه ازدوcms استفاده کنه

اگر ممکنه درمورد همین روش توضیح دهید یایک مرجع ساده وکامل معرفی نمایید

راستش کل فرقی که توی قالب این دودسته هست وجود یک اسلایدشو هست

ولی شاید بعدن مثلا اخرین مطالب هم به یکیش اضافه بشه همین!

سپاس

لینک به ارسال

فکر میکنم هسم سایتها سنگین تر میشه وهم اینکه چند مطلب ارزش این کار رو نداره!!

مثلا میشه به غیر ازاینکه برای مطالب یک دسته خاص قالب متفاوتی نشون داد یک قسمت از قالب اصلیsingle رو درمطالب اون دسته نشون نداد یایک قسمتی رو فقط در مطالب اون دسته نشون داد؟؟

وگرنه فکر میکنم همین تعریف یک قالب برای دسته خاص بهتر باشه

اگر اشتباه میکنم بگید..

راهنمایی لطفا سپاس

لینک به ارسال

من میخوام روی سایتم حدود 8-12صفحه بذارم که توضیحات سایت وچند تاجدول و.. هست و بعد درکنار اینها هر وقت وقت شد یا هر چند وقت یکبار یک مقاله اموزشی در سایت ارسال کنم

توتمام صفحات سایت بعد ازلوگو ومنوها یک اسلایدشو هست وبعدشم متن مطلب

میخوام در صفحه مقالات اون اسلایدشو نباشه

حالا اگردر کنار این موضوع بشه دوسه تاعکس یالینک هم درهمون صفحه مقالات نمایش داده بشه که چ بهتر

به نظرتون اگر اون صفحات نسبتا ثابت رو با برگه بنویسم ومقالات رودر قسمت نوشته ها ارسال کنم بهتر نیست؟

چون سایتم تقریبا میشه گفت معرفی چند محصول و لیست قیمتهاشونه برای همین اون چند صفحه اول فقط جدول قیمت هست که هر یه مدت یکبار تغییر میکنه

ومقالات هم هروقت نیاز باشه در قسمت مقالات ارسال میکنم

لطفا پیشنهادتون روبهم بدید

+در اینصورت چطور باید در برگه تگ مطلب وارد کنم؟

راهنمایی لطفا سپاس

لینک به ارسال

با این تفاسیر شما یه سایت می خوای داشته باشی نه دو تا..

به راحتی و با استفاده از دسته بندی ها و برگه ها می تونید آرشیو های جداگونه بسازید و بخش های سایت رو جدا کنید. پس نیازی به نصب cms اضافی هم نیست.

لینک به ارسال

با این تفاسیر شما یه سایت می خوای داشته باشی نه دو تا..

به راحتی و با استفاده از دسته بندی ها و برگه ها می تونید آرشیو های جداگونه بسازید و بخش های سایت رو جدا کنید. پس نیازی به نصب cms اضافی هم نیست.

چون من اطلاعی در این مورد نداشتم قبل از ایجاد تاپیک این عنوان روبرگزیدم

الان که شما میفرمایید وکاربرpouya راهنماییم کردند

درسته ومن یک سایت میخوام

ولی همین روشی که میفرمایید روباید چطور کار کنم؟

یا اگربه همون روشی که گفتم -برگه ونوشته- کار کنم چطوره؟

دراین مورد راهنماییم کنیدسپاس

ویرایش شده توسط jpmo02
لینک به ارسال

به عنوان مثال شما یه بخش مقالات دارید و می خواید قالبش متفاوت باشه. یه دسته با نام article و یک فایل با نام category-article.php می سازید. به این صورت این فایل میشه قالب صفحه مقالات شما. بعد داخل حلقه می نویسید و استایل دهی می کنید و تمام.

حالا اگه بخش دیگه ای هم هست هم می تونید با استفاده از روشی که گفتم بسازید و هم برگه دلخواه که می تونید داخل انجمن در موردش جستجو کنید. موارد مشابه مورد شما هم زیاد بحث شده. اگه جستجو کنید به نکات خوبی می رسید.

لینک به ارسال

به عنوان مثال شما یه بخش مقالات دارید و می خواید قالبش متفاوت باشه. یه دسته با نام article و یک فایل با نام category-article.php می سازید. به این صورت این فایل میشه قالب صفحه مقالات شما. بعد داخل حلقه می نویسید و استایل دهی می کنید و تمام.

حالا اگه بخش دیگه ای هم هست هم می تونید با استفاده از روشی که گفتم بسازید و هم برگه دلخواه که می تونید داخل انجمن در موردش جستجو کنید. موارد مشابه مورد شما هم زیاد بحث شده. اگه جستجو کنید به نکات خوبی می رسید.

1.نام دسته باید article باشه؟

یا میتونم نام دسته رو مقالات کنم و نامک روarticle ؟

2.اگر از روش برگه و نوشته برای این کار هم برم مشکلی نداره؟

3.تفاوت برگه ونوشته چیه؟ (از دید سئو وموتورهای جستجو وموارد دیگر

سپاس فراوان

لینک به ارسال

اون Article که من نوشتم مثال بود. شما می تونی هر اسمی دوست داری بزاری و فایلش رو طبق روشی که گفتم بسازی. یعنی اول category بعد یه - و بعد نام دسته.

این روشی که گفتم هم دقیقا با نوشته سروکار داره. یعنی شما بعد از اینکه دسته بندی رو ساختید مطلب ارسال می کنید داخل اون دسته.

نوشته ها مطالب سایت هستند. ولی برگه ها صفحات سایت.

حالا نوشته می تونه شامل عکس، متن، مقاله و ... باشه.

برگه ها هم کاربردهای مختلفی دارند. می تونند متن و عکس و .. داشته باشند. می تونند صفحات جداگونه رو داخل خودشون نمایش بدن. مثلا شما یه فرم ساختی و می خوای بزاری داخل سایت. باید از طریق برگه اقدام کنی. و ... :D

لینک به ارسال

اون Article که من نوشتم مثال بود. شما می تونی هر اسمی دوست داری بزاری و فایلش رو طبق روشی که گفتم بسازی. یعنی اول category بعد یه - و بعد نام دسته.

این روشی که گفتم هم دقیقا با نوشته سروکار داره. یعنی شما بعد از اینکه دسته بندی رو ساختید مطلب ارسال می کنید داخل اون دسته.

درست..

نه منظورم این بود که باید نام دسته رو اون چیزی که میخوام بذارم یا نامک رو؟

نوشته ها مطالب سایت هستند. ولی برگه ها صفحات سایت.

حالا نوشته می تونه شامل عکس، متن، مقاله و ... باشه.

برگه ها هم کاربردهای مختلفی دارند. می تونند متن و عکس و .. داشته باشند. می تونند صفحات جداگونه رو داخل خودشون نمایش بدن. مثلا شما یه فرم ساختی و می خوای بزاری داخل سایت. باید از طریق برگه اقدام کنی. و ... :D

1.پس من میتونم از روش برگه و نوشته استفاده کنم؟

یعنی برای جداول وقیمت ها از برگه استفاده کنم+فرم تماس باما وردخواست حضوردرمحل

و مقالاتم رو درنوشته ها ارسال کنم

حالا تغییراتی رو که میخوام در صفحات وجودداشته باشه در فایلpageوsingle متمایزشون میکنم..

2.دراین حالت مشکلی ایجاد نمیشه برای سایت؟

3.یک سوال خارج ازین بحث:

وقتی یک برگه میسازم اون برگه درموتورهای جستجو ایندکس میشه دیگه؟ میتونم برگه رو حذف کنم؟ یعنی مشکل ایجاد نمیکنه برای سایتم؟

سپاس فراوان

لینک به ارسال

آره تو نام دسته نامک باید وارد بشه.

در جواب تمام سوالات باید بگم که نه مشکلی پیش نمیاد :)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...