رفتن به مطلب

چطور میشه از یک قالب درون قالب دیگر استفاده کرد؟

Meiti

پست های پیشنهاد شده

درود.

اگر قصد دارید یک صفحه با صفحه دیگر متمایز باشد می توانید برای آن صفحه یک استایل جدا تعریف نمایید

مطالعه نمایید :

http://forum.wp-parsi.com/tutorials/article/453-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-custom-page-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B2%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D8%A7%D8%AA/

http://forum.wp-parsi.com/tutorials/article/70-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-template-page/

لینک به ارسال

خب این کار رو کردم . اما چجوری یه قالبی رو که تو هاستم هست رو فراخوانی کنم ؟

که مثلا فایل home.php اون قالب رو واسم بیاره ؟

لینک به ارسال

دوست عزیز آموزشها رو خونده باشید

کافی هست فایل home.php رو پوشه قالب اپ کرده باشید

بعد در مدیریت در بخش برگه ها یک برگه جدید بسازید و در ستون سمت چپ می تونید برای برگه جدید قالب home را انتخاب کنید

لینک به ارسال

دوست عزیز آموزشها رو خونده باشید

کافی هست فایل home.php رو پوشه قالب اپ کرده باشید

بعد در مدیریت در بخش برگه ها یک برگه جدید بسازید و در ستون سمت چپ می تونید برای برگه جدید قالب home را انتخاب کنید

آقا خوندم اونو ... قالب home خب از خارج که نمیاد وابسته به همین قالب فعلیه ... یه قالب دیگه بخوام بزارم 20 تا پوشه و فایل php داره .. اونارو چجوری اجرا کنم تو این template home

لینک به ارسال

شما فرمودید که " چطور میشه توی یه صفحه ی خاص از یک پوسته ی جداگانه استفاده کرد " دوستان هم به شما راهنمایی کردن

اما الان شما منظورتون این هست که یه قالب کامل دیگه دارین و می خواین برای یه صفحه از وردپرس استفاده کنید !

خب یه راه دیگه هم هست برای ایجاد یه template جدید برای صفحه ای خاص یا دسته بندی خاص میتونید از child theme در قالبتون استفاده کنید

لینک به ارسال

child theme رو امتحان کردم الان ... فعال هم هست . منتها نمیدونم چطوری میتونم واسه یه صفحه ی خاص ازش استفاده کنم.. میخوام صفحه ی اصلی قالب فرزند رو به عنوان صفحه ی اصلی قالب مادر انتخاب کنم. امکانش هست ؟

لینک به ارسال

سلام

شاید سوالم بی ربط باشه ولی : هدف از اینکار چیه؟ شاید راه ساده تری بتونم پیشنهاد بدم.

لینک به ارسال

مثل روش قبل در همان پوشه پوسته فرزند یک قالب مجزا برای برگتون ایجاد کنید و بعد در مدیریت در صفحه ایجاد برگه انتخابش کنید

لینک به ارسال

یه قالب دیدم از صفحه ی اصلیش خوشم اومد ، ولی نمیخوام به این قالب فعلیم دست بزنم ، فقط میخوام صفحه ی اصلی اون قالب مد نظر رو جایگزین کنم با صفحه ی اصلی فعلیم.

لینک به ارسال

اگر ارسال قبلیتون به صورت سوال بوده

بله می تونید فایل ایندکس جدا در پوسته فرزند ایجاد کنید تا وردپرس اون فایل رو براتون شناسایی کنه

پلاگین Child Theme Configurator رو نصب کنید کمی در این زمینه بهتون کمک می کنه

لینک به ارسال

فایل ایندکس رو ایجاد کنم داخلش چه کدایی باس باشه ؟ میشه توضیح بدید ؟ دست شما هم درد نکنه

لینک به ارسال

یه قالب دیدم از صفحه ی اصلیش خوشم اومد ، ولی نمیخوام به این قالب فعلیم دست بزنم ، فقط میخوام صفحه ی اصلی اون قالب مد نظر رو جایگزین کنم با صفحه ی اصلی فعلیم.

برای این کار کافیه داخل همون پوشه تم یک فایل PHP ایجاد کنین و بعد این کد رو در ابتدای صفحه قرار بدین

<?php
/*
Template Name: Index
*/
?>

حالا بعد از این اون کدهایی که میخواین رو قرار بیدن

حالا برین در قسمت مدیریت وردپرس و از قسمت برگه ها یک برگه جدید ایجاد کنید مثلا: " صفحه اصلی " حالا از ستون سمت چپ گزینه قالب : شما منو کشویی مقابلش رو باز کنید و Index رو انتخاب و منتشر کنید

حالا به قسمت تنظیمات وردپرس برین و " خواندن " رو باز کنید حالا قسمت اول برای تنظیم ایندکس سایت هست و شما گزینه یک برگخ یکتا رو تیک بزنید و در منو پایینش اون برگه ای رو که ساختین انتخاب کنین

حالا صفحه اصلی سایت شما کلا مجزا از دیگر صفحات هستش و نیازی به کاردیگه ای نیست

لینک به ارسال

برای این کار کافیه داخل همون پوشه تم یک فایل PHP ایجاد کنین و بعد این کد رو در ابتدای صفحه قرار بدین

.

.

.

با تشکر اما این کار منظورم نیست دوست عزیزمون Nested منظورم رو فهمیدن ... اشاره کردم میخوام چه کاری انجام بدم . تمام کد ها و فایل های یک قالب رو نمیشه فقط تو همین یه برگ آورد مسلما

لینک به ارسال

برخلاف فایل فانکشن اصلی که خودش همراه با قالب فرزند لود می شه فایل های دیگه قالب لود نمیشن و کل فایل جدید به جای فایل اصلی نمایش داده میشه

برا همین شما می تونید یه فایل index.php جدید توی قالب فرزند بسازید پوشه های عکس و استایل جدید رو هم درون پوشه قالب فرزند بگذارید و صفحه ایندکس جدید رو تگ گذاری کنید تا بجای

ایندکس اصلی ، ایندکس جدید لود بشه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...