رفتن به مطلب

مدارک برنامه نویسی تفاوت دارند؟

پست های پیشنهاد شده

من قصد دارم مدرک برنامه نویسی زبان های مختلف رو بگیرم

امروز رفته بودم واسه مدرک. هر جا یه قیمت متفاوت میگفت و ادعا داشت که مدرک اونا بهتره

واسه شروع میخوام مدرک css+html رو بگیرم و میخوام معتبر ترین مدرک باشه

تفاوت مدرک ها چیه و معتبر ترین مدرک ها، کدوم مدرکه؟

لینک به ارسال

ببین من خودم به شخصه میگم تو ایران هیچ مدرک معتبری برای وب نیست :| ، بهتره که دنبال مدرک نباشی ، دنبال یادگیری باشی

لینک به ارسال

معتبر ترین مدرک اگر منظورتون در سطح دیپلم فنیه مدرک مهارت کاری سازمان فنی و حرفه ایه کشوره که زیر نظر وزارت کار فعالیت می کنه ساختمانهای مرکزیش اطراف میدان بهمن تهرانند ولی آموزشگاه رایانه اش سعادت آباد

لینک به ارسال

سلام

دوست عزیز به نظرم شما اول خودت این چیزایی که میخوای رو یاد بگیر و بعد به صورت فقط آزمون ( با خود آموزشگاه ها صحبت کنی توضیح میدن ) آزمون میدی و اگر تایید شد مدرکت رو میگیری

چون اگر بخوای همین زبان ساده html و css رو در آموزشگاه یاد بگیری چند ماه طول میکشه و هزینه خیلی زیادیبایدپرداخت کنی ولی اگر خودت بخوای یاد بگیریو انگیزه داشته باشی من بهت قول میدم 20روزه همرو یاد میگیری و در آزمونش قبولمیشی اینظوری هزینه ها یک دهم میشه !

لینک به ارسال

واسه یادگیری فیلم های آموزشی رو نگاه میکنم و هرگز به امید اساتید دانشگاه و کتاب های دانشگاهی درس نمیخونم

میخوام خودم این دو زبان رو یاد بگیرنم و برم واسه مدرک

یه مدرک میخوام که بتونم باهاش 4 سال کلاس آموزشی بزارم و بعد از دانشگاه هم که میخوام از ایران خارج بشم، توی کشور آمریکا معتبر باشه (با دیدن مدارک برنامه نویسی من، یه شرکت بزرگ در خارج از کشور بتونه من رو استخدام کنه)

لینک به ارسال

سلام

مدرک فقط به درد تدریس میخوره

من به شخصه قصد تدریس توی یک آموزشگاه رو داشتم و مدرک هنوز نگرفته بودم و گفتن مدرک لازمه

لینک به ارسال

لطفا دیگه دانش برنامه نویسی رو مدرک گرایی نکنید!!!

خوشبختانه برنامه نویسی جز اون دسته از حرفه هاست که توانایی شخص هست که اونو به بازار کار معرفی میکنه نه صرفا مدرکی که دارد یا ندارد !

به طور مثال بنده هیچ گونه مدرک برنامه نویسی ندارم فقط دانشجوی آی تی هستم :) که اونم ربطی به زبان برنامه نویسی که کار میکنم نداره

یا دوستان دیگه ، اکثرشون مدرکی ندارند اما تا دلتون بخواد تواناییهایی دارن که اگر پتانسیل لازم باشه و شرایطش مهیا باشه سخترین و پیچیده ترین برنامه ها رو پیاده سازی میکنن .

مورد میشناسم فوق لیسانس نرم افزار داره و توی دانشگاه درس میده خیلی هم به خودش افتخار میکنه اما بهش بگی یه سایت از بیس بساز سنگ کوب میکنه :D

یه مدرک میخوام که بتونم باهاش 4 سال کلاس آموزشی بزارم و بعد از دانشگاه هم که میخوام از ایران خارج بشم، توی کشور آمریکا معتبر باشه (با دیدن مدارک برنامه نویسی من، یه شرکت بزرگ در خارج از کشور بتونه من رو استخدام کنه)

آموزش برنامه نویسی مثل آموزش ریاضی و فیزیک و ... نیست ، بخواید مبحثی مثل متغییر ها رو درس بدید باید خودتون شی گرایی رو تسلط کامل داشته باشید ، میپرسید چرا ؟

چون احتمال خیلی زیادی داره کسی که میاد سر کلاس شما دانشش از شما بیشتر باشه و حسابی سوال پیچتون کنه :D

همچنین اگر به فکر خارج از کشور هستید بهتره برید دنبال zend certification که فکر کنم بتونید برید دوبی امتحان بدید البته یه خورده گیر و گور داره و کار هر کسی نیست گرفتنش

ولی خب اگر میخواید میرید اونور کسی تحویلتون بگیره بهتره مدرکی داشته باشید که واسشون مهم باشه .

لینک به ارسال

لطفا دیگه دانش برنامه نویسی رو مدرک گرایی نکنید!!!

خوشبختانه برنامه نویسی جز اون دسته از حرفه هاست که توانایی شخص هست که اونو به بازار کار معرفی میکنه نه صرفا مدرکی که دارد یا ندارد !

به طور مثال بنده هیچ گونه مدرک برنامه نویسی ندارم فقط دانشجوی آی تی هستم :) که اونم ربطی به زبان برنامه نویسی که کار میکنم نداره

یا دوستان دیگه ، اکثرشون مدرکی ندارند اما تا دلتون بخواد تواناییهایی دارن که اگر پتانسیل لازم باشه و شرایطش مهیا باشه سخترین و پیچیده ترین برنامه ها رو پیاده سازی میکنن .

مورد میشناسم فوق لیسانس نرم افزار داره و توی دانشگاه درس میده خیلی هم به خودش افتخار میکنه اما بهش بگی یه سایت از بیس بساز سنگ کوب میکنه :D

آموزش برنامه نویسی مثل آموزش ریاضی و فیزیک و ... نیست ، بخواید مبحثی مثل متغییر ها رو درس بدید باید خودتون شی گرایی رو تسلط کامل داشته باشید ، میپرسید چرا ؟

چون احتمال خیلی زیادی داره کسی که میاد سر کلاس شما دانشش از شما بیشتر باشه و حسابی سوال پیچتون کنه :D

همچنین اگر به فکر خارج از کشور هستید بهتره برید دنبال zend certification که فکر کنم بتونید برید دوبی امتحان بدید البته یه خورده گیر و گور داره و کار هر کسی نیست گرفتنش

ولی خب اگر میخواید میرید اونور کسی تحویلتون بگیره بهتره مدرکی داشته باشید که واسشون مهم باشه .

من هنوز سربازی نرفتم...

میتونم برم دبی؟ گرفتن مردک css+html چقدر هزینه داره؟

لینک به ارسال

خلاصه و مفید.برای مدارک ساده مثل ICDL و برنامه نویسی های مثل c و ... مجتمع فنی تهران و لایتک (دانشگاه شریف) معتبر هستند.برای مدارکی مثل شبکه و سیسکو و.. هم بین المللی را پیشگریش شو.البته سازمان فنی حرفه کشور هم است.برو به سایتش و دنبال کلاس مورد نظرت.

http://www.portaltvto.com/

من هنوز سربازی نرفتم...

وثیقه بزار برو آزمون را بده و بیا.ولی برای html+css نمی ارزه که بری خارج از کشور.

ویرایش شده توسط alireza1375
لینک به ارسال

من هنوز سربازی نرفتم...

با یه سری روشا میشه بدون اینکه سربازی رفته باشی از ایران بریمثل گواهی اشتغال به تحصیل و تعهد به بازگشت به میهن ( عین حرفی که میزنن )

اگر زیاد سخت گیری کنن باید سند بزاری یا 15 میلیون سفته

ولی خو با گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه به راحتی میتونی بری

مدرک cs و html رو شما کلا فراموش کن چون هیچ شرکتی در دنیا فک نکنم برای گرفتن کارمند حتی به این فک کنه چون جزئی از اصول و پایه هستش که هر کسی باید بلد باشه حتی اگر در شرکتی که کارش آنلاین باشه و ربطی به برنامه نویسی نداشته باشه میبینی تو فرم استخدام زده باید بلد باشی

شما برو سراغ مراحل بالاتر مثل php و mysql و حتی پایتون و زند و فریمورک هایی که معروف هستن

البته مرحله به مرحله یعنی شما همون html و css و جاوا اسکریپت رو یاد بگیر پله پله برو بالا

بازم میگم هیچ کلاسی نمیتونه بهت چیزی یاد بده چون برنامه نویسی چیزی نیست که با درس و خوندن و اینا یاد بگیری من تو کل تجربه شخصی و کسایی که میشناسم فقط عمل موفقیتدر برنامه نویسی 3 تا چیز بود :

علاقه ، تلاش و تمرین تمرین تمرین

برنامه نویسی مثل درس ریاضی میمونه شما توی کلاس بهترین استاد دنیارم داشته باشی و بهت یاد بده ولی بری و تمرین نکنی چند روز دیگه یادت میره !

من خودم برای یادگیری php کتاب جعفر نژاد قمی رو گرفته بودم نزدیک به 3 ماه خوندم 300 صفحه بود ولی هیچی نفهمیدم و همش میگفتم چرا نمیتونم کاری کنم

ولی از وختی شروع کردم چیزیرو که یاد میگیرمو تمرین کنم باعث شد من که مستقیم رفته بودم سمت php بدون اینکه html و css بلد باشم خود به خود با تمرین کردن css و html رو هم یاد بگیرم !

اگر علاقه داشته باشی به راحتی بدون صرف کردن هزینه میتونی به راحتی php و html و css رو در حداکثر 2 ماه یا 3 ماه یاد بگیریو در حدود 6 ماه یا 9 ماه میتونی برنامه نویس بشی

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...