رفتن به مطلب

امکان طراحی قالب وردپرس بدون PSD هست ؟

پست های پیشنهاد شده

سلام

سوال 1 - یه قالب وردپرس اگه بخواد گرافیک قشنگی داشته باشه حتما باید براش PSD طراحی کرد ؟

بدون PSD امکانش هست که یک قالب وردپرس ساخت ؟

طراحی قالب با PSD خوبه یا بدون PSD ؟

سوال 2 - بعد از اینکه PSD طراحی بشه ، باید هر قسمت از PSD را به وردپرس کد نویسی کرد ؟

ویرایش شده توسط site
لینک به ارسال

1- بدون فتوشاپ ، چطور می تونید گرافیک رو تامین کنید ؟

امکانش هست ، می تونید بدون PSD طراحی کنید ، ولی قالب تون گرافیک لازم رو نداره .

اگر نیازی به PSD نداشته باشید ، میشه فقط استایل و اسکلت کلی رو طراحی کنن براتون و بعد از طراحی و کدنویسی شکل کلی سایت ، بخش های گرافیکی مانند هدر و لوگو و ... جایگزین بشن .

2- ابتدا PSD طراحی میشه ، سپس این PSD باید به HTML تبدیل بشه. بعد اینکه کاملاً به HTML تبدیل شد ( یعنی تمام المان ها CSS و استایل لازم رو داشته باشند ) نوبت به تبدیل HTML به WP میرسه

که میشه جایگزین کردن کد های PHP وردپرس داخل HTML و البته تقسیم بندی بخش های مختلف HTML به فایل های اصلی وردپرس و صفحات مختلف اون .

اگر بخش های خاصی هم داخل PSD تدارک دیده باشید ، مثلاً نظرسنجی و ... باید جداگانه روی اونها برای وردپرس کار بشه.

لینک به ارسال

1- بدون فتوشاپ ، چطور می تونید گرافیک رو تامین کنید ؟

امکانش هست ، می تونید بدون PSD طراحی کنید ، ولی قالب تون گرافیک لازم رو نداره .

اگر نیازی به PSD نداشته باشید ، میشه فقط استایل و اسکلت کلی رو طراحی کنن براتون و بعد از طراحی و کدنویسی شکل کلی سایت ، بخش های گرافیکی مانند هدر و لوگو و ... جایگزین بشن .

2- ابتدا PSD طراحی میشه ، سپس این PSD باید به HTML تبدیل بشه. بعد اینکه کاملاً به HTML تبدیل شد ( یعنی تمام المان ها CSS و استایل لازم رو داشته باشند ) نوبت به تبدیل HTML به WP میرسه

که میشه جایگزین کردن کد های PHP وردپرس داخل HTML و البته تقسیم بندی بخش های مختلف HTML به فایل های اصلی وردپرس و صفحات مختلف اون .

اگر بخش های خاصی هم داخل PSD تدارک دیده باشید ، مثلاً نظرسنجی و ... باید جداگانه روی اونها برای وردپرس کار بشه.

ممنون

در مورد سوال 2 ، من الان دارم یک PSD برای قالب سایت طراحی می کنم

این PSD را باید با ابزار Slice tools قطعه قطعه کنیم . درسته؟

این قطعات رو کی و کجا استفاده می کنیم ؟

مثلا بعد از استفاده از ابزار اسلایس ، بعضی از قسمت های PSD به صورت عکس های زیر شد .

1798414047222448237_background.jpg

43569140472224445431_header.jpg

28123140472224444537_header-29.jpg

13795140472224537987_header-38.jpg

21448140472224439047_header-42.jpg

این تکه ها به چه دردی می خورند ؟

روی این عکس ها که نمیشه کد نویسی کرد

لینک به ارسال

بله تصاویر باید تکه تکه بشن،

این آموزش رو بررسی بفرمائید :

http://forum.wp-pars...tool-در-فتوشاپ/

بعد از اینکه عکس ها رو بدست آوردید ، باید اون عکس ها رو به کد تبدیل کنید. یعنی اگر المانی دارید که بک گراند اون ، یک تکسچر فتوشاپ هست ،

باید اون قطعه عکس رو به background-image اون المان در CSS تعیین کنید .

لینک به ارسال

بله تصاویر باید تکه تکه بشن،

این آموزش رو بررسی بفرمائید :

http://forum.wp-pars...tool-در-فتوشاپ/

بعد از اینکه عکس ها رو بدست آوردید ، باید اون عکس ها رو به کد تبدیل کنید. یعنی اگر المانی دارید که بک گراند اون ، یک تکسچر فتوشاپ هست ،

باید اون قطعه عکس رو به background-image اون المان در CSS تعیین کنید .

خیلی خیلی ممنون

من یکم سردرگم شدم

عکس زیر را نگاه کنید :

template-elements.jpg

منظور از شماره ها ، بخش های اسلایس شده این طرح psd هست

حالا چرا اون کادر " عنوان مطلب " ، اون کادر پایین شماره 2 و بقیه جاهای مهم اسلایس نشدند ؟

ویرایش شده توسط site
لینک به ارسال

سلام دوسته من

بزار اینجوری بهت بگم که کامل بتونی بفهمی :

هرچیزیو که نشه با css کشید یا ساخت رو باید slice کنیش ..مثلا تو همین طرح خودت میتونی عکسه دفترچه رو با css بکشی؟؟

نه نمیشه کشید پس باید slic کنیش

موفق باشی همیشه

لینک به ارسال

ببینید استفاده از فتوشاپ برای طراحی بخش گرافیکی سایت فقط یک ابزاره !! نه یک چیز لازم ! من خودم قالب هایی که تا الان طراحی کردم رو بدون استفاده از فتوشاپ طراحی کردم در واقعم من از ذهن خودم کمک گرفتم بجا فتوشاپ !! این نرم افزار ها فقط یک ابزار کمکی هستند که کارتون با کیفیت خروجی بالا بیرون بیاد شما توی فتوشاپ فقط ماکت سایت رو میسازید بعد با کد نویسی این ماکت رو تبدیل به یک قالب میکنید .

توی معماری و کلا توی همه حرفه های طراحی اول میان ماکت رو درست میکنن بعد میرن سراغ پروژه نهایی .

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

از همه عزیزان متشکرم

آیا از طراحی PSD میشه در زبان های php ، asp.net و ... برای طراحی وب استفاده کرد ؟

مثلا یه psd را به زبان asp.net تبدیل کرد

لینک به ارسال

از همه عزیزان متشکرم

آیا از طراحی PSD میشه در زبان های php ، asp.net و ... برای طراحی وب استفاده کرد ؟

مثلا یه psd را به زبان asp.net تبدیل کرد

دوست عزیز شما به هر زبانی که بخواید طراحی کنید باید اول psd ؤو به html تبدیل کنید چون در همه زبان ها این html هست که در کنار css قالب سایت رو درست میکنه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...