رفتن به مطلب

فراخوان کردن یک فایل config در config دیگر

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

یه اسکریپ دارم که فایل config.php توی روت هاست هست . چنتا افزونه دست نویس هم برای این اسکریپت دارم که طراحش یه نفر دیگه بوده و برای هر یک از این افزونه ها یه فایل config.php داخل پوشه خودش گذاشته ( افزونه ها به صورت جدا و داخل یه فولدر هستند)

ولی اطلاعات دیتابیسی که باید داخل همه config.php ها وارد بشه یکی هست . امکانش هست که کاری کرد config.php توی روت هاست رو فایل مرگزی بکنیم و بقیه config.php ها اطلاعات رو از اون بگیرند؟

بعنی فقط یه بار توی config.php اصلی وارد بشه و بقیه از اون فراخوان کنند و نیازی نباشه توی همه اون ها وارد کرد؟

لینک به ارسال

اطلاعات MySql هاست رو در یه فایل دیگه مثل config.php وارد کنید ، بعد در فایل های دیگه Include کنید.

اگر هم می خوای کلا فایل ها یکی بشن ، باس تو همه اسکریپت و افزونه ها بگردید و اونجایی که config.php فراخوانی شده رو تغییر بدید به اون فایل مشترکی که گفتم.

لینک به ارسال

البته یه سوال هم پیش میاد. اینکه آیا این فایل های config دارای محتویات و کارهای یکسانی هستن یا متفاوت؟

لینک به ارسال

فایل

config توی روت نزدیک 40 خط هست و به جز مشخصات دیتابیس اطلاعات دیگه ای هم داخلش هست

ولی بقیه config ها که مال افزونه ها یکی هست و چهار خط هستن

$pro_database = "rojin_a"
$pro_sqlhost = "localhost";
$pro_sqluser = "rojin_a";
$pro_sqlpass = "123456";

ویرایش شده توسط ℳIℒȺD
لینک به ارسال

این کاری که شما می خواید ، انجام شدنیه اما طولانی. چون شما دو راه دارید.

اول اینکه اون اطلاعات افزونه ها رو بریزید توی یه فایل config دیگه ، بعد با PHP اینکلود کنید توی فایل های دیگه که در اصل فایل ها رو پاک نکردید و فایل جدیدی هم اضافه کردید اما مزیتشم اینه که برای تغییر اطلاعات دیتابیس کافیه که اطلاعات توی اون فایل رو یه بار تغییر بدید.

روش دوم هم اینه که باز اون فایلی رو که گفتم بسازید و config خود افزونه ها رو حذف کنید ، بعد بگردید توی فایل افزونه ها و دونه دونه اون config ها رو به آدرس config مشترک تغییر بدید که این روش مزیت بالا رو داره و همینطور اینکه فایل های دیگه هم از بین میرن که بهتره.

اما بدیش اینه که زمان بره و با آپدیت افزونه ها و اسکریپت باید از اول مراحل رو طی کنید.

لینک به ارسال

با روش اول چجوری میتونم انجام بدم؟ اموزشی توی نت هست که بشه باش این کارو انجام داد؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...