رفتن به مطلب

کمک در طراحی سایت

پست های پیشنهاد شده

سلام به همه،

من میخوام یه سایت برای نمایش محصولات طراحی کنم به شرح زیر و به کمک شما نیاز دارم ببخشید اگه یکم طولانیه.

صفحه اول سایت میخوام عناوین زیر رو داشته باشه اخبار،مقالات،محصولات،مجوزهاو...

حالا فرض کنید که کاربر روی محصولات کلیک کنه توی صفحه ای که باز می شه لیست محصولات میاد مثلا:صندلی،میز،کمد و...

حالا وقتی کاربر روی صندلی کلیک میکنه لیست صندلی ها به همراه عکس نمایش داده میشه این تا اینجای کار.

کاربر دوباره میره به صفحه اصلی و ایندفعه روی اخبار کلیک میکنه توی صفحه ای که باز میشه لیست خبر ها میاد مثل همون پست هایی که که توی همه ی قالب ها نمایش داده میشه و وقتی کاربر روی هر کدوم از خبر ها کلیک میکنه توی صفحه جدید متن کامل خبر ها میاد و بقیه گزینه های سایت هم به همین ترتیب.

سوال من اینه!!!

از چه روشی برای طراحی این قالب استفاده کنم که یک فردی که تا حالا با وردپرس کار نکرده به راحتی بتونه همه ی صفحات این سایت رو ویرایش کنه و مطالب و محصولات رو اضافه و یا حذف کنه.

ممنون از اینکه وقت گذاشتید و خوندید،لطفا راهنماییم کنید.

فایل های پیوست رو هم نگاه کنید.

post-2210-0-55802600-1401828892_thumb.pn

post-2210-0-30710300-1401828897_thumb.pn

post-2210-0-65656000-1401828901_thumb.pn

post-2210-0-57063500-1401828906_thumb.pn

post-2210-0-37710600-1401828910_thumb.pn

post-2210-0-82280300-1401828913_thumb.pn

ویرایش شده توسط hami73
لینک به ارسال

برای محصولات باید پست تایپ تعریف کنید

برای اخبار هم اگر از مطالب اصلی سایت مجزاست به همین ترتیب

می تونید برای انواع محصولات هم تاکسونامی تعریف کنید

ما بقیش هم هنر و سلیقه ی خودتونه که چی رو چجوری نشون بده

این مطلب را بخونید و به پیوندی که در آموزش اومده برید تا هم تاکسونامی و هم پست تایپ را به راحتی بسازید

[sharedmedia=tutorials:tutorials:250]

لینک به ارسال

این هم شاید به دردتون بخوره (آموزش با استفاده از پست تایپ هست):

فروش محصولات سیستم همکاری در فروش با ساخت پست تایپ

لینک به ارسال

از هر دو عزیز به خاطر پاسختون متشکرم،

اما یه مشکل دیگه وجود داره

فرض کنید من این کار رو با پست تایپ انجام دادم و مطالب صفحه محصولات رو توسط پست تایپ اضافه کردم،مانند عکس => post-2210-0-68535600-1401892158_thumb.pn

حالا وقتی که روی محصول اول کلیک میکنم صفحه مربوط به محصول اول باز میشه مانند عکس=> post-2210-0-86969700-1401892361_thumb.pn خب من اگر مدیر سایت باشم میتونم این صفحات رو به صورت دستی به هم لینک بدم مثلا وقتی که روی محصول اول کلیک میکنم به محصول اول لینک بدم که به صفحه مربوط به خودش بره اما یه کاربر عادی اگه مدیر سایت بشه نمیتونه این کار رو انجام بده و اگر هم بتونه وقتی که محصولات زیاد بشن کار خسته کننده ای میشه من میخوام اگر مدیر سایت محصول nام رو اضافه کرد به صفحه اون محصول به صورت اتومات لینک داده بشه و لیست محصولات محصول nام در صفحه جدید باز بشه و وقتی روی هر کدوم از محصولات این صفحه کلیک بشه صفحه single مربوط به اون محصول باز بشه و توضیحات محصول نمایش داده بشه.

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم،

و مهم تر اینکه خیلی معذرت میخوام از این که وقت گرانبهای شما رو اشغال میکنم.

لینک به ارسال

در وردپرس هیچ کاری را دستی انجام نمی دهید ( اگر قبل از شروع کار کارتون رو درست آنالیز کرده باشید و اسکلتبندی درستی ازش ترسیم کرده باشید

به عرض من که دقت کنید گفتم باید یک تاکسونامی برای محصولاتتون داشته باشید و یک پست تایپ

در تاکسونامی عناوین کالاهای اصلی پیوند می خورند به صفحه بایگانی پست تایپ و از بایگانی هم که هر مطلبی را خواستید خود مطلب باز می شه

تاسیس فروشگاه اینترنتی موردی نیست که تجربه نشده باشه و الان با شک و تردید پاسختون رو عرض کنم حداقل صد موردش رو خودم اجرا کردم شاید هم بیشتر

روش همونه که عرض شد و مابقیش بر می گرده به شناختتون از توابع و خلاقیتتون در کار

لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

سلام،

آقای فخار کار هایی رو که گفتید انجام دادم ،به کد های زیر توجه کنید:

کد مربوط به پست تایپ عناوینی که در یک صفحه قرار میگیرند(محصولات،اخبار،مقالات و..):

add_action( 'init', 'create_titles' );
function create_titles() {
$labels = array(
'name' => _x('عناوین صفحه اصلی', 'post type general name'),
'singular_name' => _x('عناوین', 'post type singular name'),
'add_new' => _x('افزودن', 'عناوین'),
'add_new_item' => __('افزودن عنوان'),
'edit_item' => __('ویرایش عنوان'),
'new_item' => __('جدید عنوان'),
'view_item' => __('نمایش عنوان'),
'search_items' => __('جستجوی عنوان'),
'not_found' => __('عنوانی وجود ندارد'),
'not_found_in_trash' => __('در زباله دان عنوانی نیست'),
'parent_item_colon' => __('همه عناوین'),
);
$supports = array('title', 'editor', 'custom-fields', 'revisions', 'excerpt');
register_post_type( 'create_titles',
array(
'labels' => $labels,
'public' => true,
'supports' => array( 'title', 'editor', 'excerpt', 'author', 'thumbnail', 'trackbacks', 'custom-fields', 'comments', 'revisions', 'post-formats' ), //'page-attributes'
)
);

}

کد مربوط به تاکسونامی پست تایپ عناوین صفحه اصلی:

function custom_taxonomy() {
$labels = array(
'name' => _x( 'Genres', 'Taxonomy General Name', 'text_domain' ), // نام عمومی مورد استفاده برای دسته بندی
'singular_name' => _x( 'Genre', 'Taxonomy Singular Name', 'text_domain' ), // نام مفرد مورد استفاده برای این دسته بندی
'menu_name' => __( 'Genre', 'text_domain' ), //نام مورد استفاده در
'all_items' => __( 'All Genres', 'text_domain' ), // نام مورد استفاده برای دکمه نمایش تمامی دسته بندی ، بطور مثال اگر نام دسته بندی "ژانر" باشد این کلمه بهتر است "تمامی ژانرها" باشد.
'parent_item' => __( 'Parent Genre', 'text_domain' ), // نام دسته بندی والد برای پست ملحق شده به دسته ی خاص
'parent_item_colon' => __( 'Parent Genre:', 'text_domain' ), // نام دسته بندی والد در عنوان نام آن در جدول نمایش پست ها
'new_item_name' => __( 'New Genre Name', 'text_domain' ), // عنوان مورد استفاده برای نمایش دکمه ی یک دسته بندی جدید
'add_new_item' => __( 'Add New Genre', 'text_domain' ), // عنوان مورد استفاده برای نمایش دکمه ی یک دسته بندی جدید که در بالای جدول نمایش داده میشود.
'edit_item' => __( 'Edit Genre', 'text_domain' ), // عنوان مورد استفاده برای دکمه ی ویرایش دسته
'update_item' => __( 'Update Genre', 'text_domain' ), // عنوان مورد استفاده برای دکمه ی بروزرسانی دسته
'separate_items_with_commas' => __( 'Separate genres with commas', 'text_domain' ), // متن مورد استفاده برای این عنوان که با گذاشتن کاما در بین دسته ها میتوان دسته های جدید را در پست مورد نظر ساخت.
'search_items' => __( 'Search genres', 'text_domain' ), // عنوان مورد استفاده برای دکمه ی جستجو در دسته ها
'add_or_remove_items' => __( 'Add or remove genres', 'text_domain' ), // عنوان مورد استفاده برای اضافه یا پاک کردن دسته ها
'choose_from_most_used' => __( 'Choose from the most used genres', 'text_domain' ), // عنوان مورد استفاده برای قابلیتی که وردپرس برای دسته بندی گذاشته به این معنا که میتوان از بیشترین دسته مورد استفاده ، دسته ی پست را انتخاب کرد.
);
$args = array(
'labels' => $labels,
'hierarchical' => true, // اضافه کردن قابلیت فرزند و والد برای دسته هت
'public' => true,
'show_ui' => true, // تولید یک رابط کابری برای مدیریت دسته بندی
'show_admin_column' => true, // راه اندازی قابلیت اضافه نمودن دسته ی جدید هنگام اضافه کردن پست جدید
'show_in_nav_menus' => true, // اضافه کردن قابلیت مدیریت دسته بندی در navigation
'show_tagcloud' => true, // اضافه کردن قابلیت Tag Cloud
);
register_taxonomy( 'genre', 'create_titles', $args );

}
add_action( 'init', 'custom_taxonomy', 0 );

خب حالا برای لیست محصولات هم از پست تایپ زیر استفاده کردم که در صفحه ای مجزا با قالب بندی مجزا باید باز شود:

add_action( 'init', 'products' );
function products() {
$labels = array(
'name' => _x('محصولات', 'post type general name'),
'singular_name' => _x('محصولات', 'post type singular name'),
'add_new' => _x('افزودن', 'محصولات'),
'add_new_item' => __('افزودن محصول'),
'edit_item' => __('ویرایش محصول'),
'new_item' => __('جدید محصول'),
'view_item' => __('نمایش محصول'),
'search_items' => __('جستجوی محصول'),
'not_found' => __('محصولی وجود ندارد'),
'not_found_in_trash' => __('در زباله دان محصولی نیست'),
'parent_item_colon' => __('همه محصولات'),
);
$supports = array('title', 'editor', 'custom-fields', 'revisions', 'excerpt');
register_post_type( 'products',
array(
'labels' => $labels,
'public' => true,
'supports' => array( 'title', 'editor', 'excerpt', 'author', 'thumbnail', 'trackbacks', 'custom-fields', 'comments', 'revisions', 'post-formats' ), //'page-attributes'
)
);

}

تا اینجای کار رو مشکلی ندارم،مشکل من اینجاست،

فرض کنید که توی پست تایپ عناوین صفحه اصلی یه مطلبی رو ارسال کردم مثلا همون محصولات یا اخبار و یا مقالات و توی پست تایپ محصولات هم لیست محصولات رو ارسال کردم، حالا باید چطوری از تاکسونامی استفاده کنم که وقتی کاربر روی محصولات کلیک کرد لیست محصولات باز بشه؟

من شرمنده ام از اینکه اینقدر سوال میپرسم چون تازه کارم یکم گیج شدم.

ممنون.

لینک به ارسال

من درست متوجه سئوالتون نشدم وقتی کاربر روی محصولات کلیک کرد خوب به صورت طبیعی لینکی که به محصولات دادید باز می شه

لینک به ارسال

من درست متوجه سئوالتون نشدم وقتی کاربر روی محصولات کلیک کرد خوب به صورت طبیعی لینکی که به محصولات دادید باز می شه

خب مشکل من هم همینه نمیدونم چطوری به محصولات لینک بدم.

الان وقتی که روی محصولات کلیک میکنم صفحه single باز میشه چی کار کنم که وقتی روی محصولات کلیک کردم صفحه لیست محصولات باز بشه؟

لینک به ارسال

شما نباید برای همه چی پست تایپ بسازید

عرض کردم برای محصولات پست تایپ بسازید همین یک پست تایپ برای کارتون کفایت می کرد

برای این هم که در یک صفحه عناوین همه محصولات را نمایش بدید باید کد زیر را به کدهای ساخت محصولات اضافه کنید

'rewrite' => array('slug' => 'product'),

در اینصورت با نشانی

http://yoursite.com/product/

می شه نشانی لیست عناوین محصولاتتون

لینک به ارسال

آقای فخار ممنون،متوجه منظورتون شدم اما نمیدونم مراحل کار رو باید چطوری انجام بدم؟؟

میشه لطف کنید و مراحل انجام این کار رو به زبان ساده تر در حد مبتدی برام شرح بدید؟؟؟

همون طور که گفتم من تازه کارم و گیج شدم!!!! :wacko:

لینک به ارسال

مراحلی نداره

یک پست تایپ به نام product می سازید و در هر پستش یک محصول را معرفی می کنید

در بایگانیش لیست تمام محصولات را خواهید داشت

اگر بخواهید شخصی سازی دیگری بکنید که بفرمایید عرض می کنم

لینک به ارسال

ببینید من میخوام دسته بندی زیر رو داشته باشم:

صفحه ایندکس:

محصولات مقالات اخبار مجوز ها .....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

صفحه محصولات :

صندلی مدیریت صندلی گردان صندلی انتظار صندلی کنفرانسی ......

صفحه مربوط به صندلی مدیریت:

صندلی مدل n900 صندلی مدل n9040 صندلی مدل n9035 .......

صفحه مربوط به صندلی n900:

مشخصات صندلی

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

صفحه اخبار:

خبر اول خبر دوم خبر سوم ......

صفحه خبر اول:

متن کامل خبر

مجوزها و مقالات هم به همین ترتیب.

مرسی.

ویرایش شده توسط hami73
لینک به ارسال

دو تا پست تایپ که خود وردپرس داره داره پست تایپ نوشته ها و برگه ها مجوزها را هم متوجه نشدم چیه ولی به نظرم در حد یک برگه است نه یک تایپ مجزا محصولات را می توانید پست تایپ کنید و انواع صندلی ها دسته بندی های پست تایپ و خود صندلی ها پستهای پست تایپ

لینک به ارسال
دو تا پست تایپ که خود وردپرس داره داره پست تایپ نوشته ها و برگه ها مجوزها را هم متوجه نشدم چیه ولی به نظرم در حد یک برگه است نه یک تایپ مجزا محصولات را می توانید پست تایپ کنید و انواع صندلی ها دسته بندی های پست تایپ و خود صندلی ها پستهای پست تایپ

ببینید من متوجه منظور شما شدم اما نمیدونم چه کدهایی رو باید در قالب قرار بدم!

فرض کنید مدیر سایت اومد توی صفحه ایندکس بخش محصولات و یا هر چیزی که دلش خواست حالا ما میگیم "صندلی ها" رو اضافه کرد،

در مرحله بعد میخواد انواع صندلی ها رو اضافه کنه باید چطوری دسته بندی کنه که وقتی روی صندلی ها کلیک کرد انواع صندلی ها باز بشه؟

منظور من از اینکه مراحل رو توضیح بدید اینه که توابع مورد نیاز رو معرفی کنید و بگید که در چه صفحه هایی باید قرار بدم؟

البته من با این تابع

<?php the_category($separator, $parents, $post_id); ?>

که در این صفحه معرفی شده تونستم کارم رو راه بندازم اما چیزی که من میخوام نیست.

چون در این صورت باید با آیدی دسته فراخوانی بشه.

اومدیمو مدیر سایت یه دسته بندی دیگه اضافه کرد!!!

لینک به ارسال

در بخش محصولات شما برای هر صندلی یک پست می زنی که دسته بندی مادرش صندلی است و دسته بندی فرزند مثلا صندلی مدیریتی

کل توابع term ها را که شما احتیاج دارید به زودی تو یک آموزش می گذارم اما قبل از فراخوانی مهمه که آنالیزتون درست باشه و مطالب را صحیح ایجاد کنید

لینک به ارسال

چرا وقتی کد زیر رو میزارم هیچ چیزی نشون نمیده؟

<?php echo get_the_term_list( $post->ID, 'lncat', '<br />دسته: ', ', ', '' ); ?>

لینک به ارسال

کجا کد را می گذارید؟این کد داخل حلقه ترمهای تاکسونامیه lncat را که برای مطلب جاری انتخاب شدند باید نشون بده

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...