رفتن به مطلب

مشکل عجیب با افزونه جلالی

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت دوستان

بنده بعد از آزمون و خطا متوجه شدم وقتی افزونه ی جلالی فعال هست و قسمت "تبدیل خودکار تاریخ در نشانی (URI) نوشته ها" روی "بله" هست ، ابزارک های مربوط به پربازدیدترین ها و تازه ترین مطالب و غیره در داخل پست ها قاطی می کنن! یعنی مطالب رو درست نشون نمیدن (مثلا به ترتیب بازدید یا جدید بودن نشون داده نمیشه!)

لازم به ذکر هست که در قسمت پیوندهای یکتا بنده "ماه و نام" رو انتخاب کردم.

چیزی که من فهمیدم بخاطر همین URL هست که ابزارک ها مطالب اشتباه نشون میدن و برای حلش یا باید افزونه ی جلالی رو غیرفعال کنم که خب نمیشه! یا باید تبدیل url رو غیرفعال کنم (که وقتی اینطوری کردم دیدم که مطالبم هم از طریق تاریخ شمسی قابل دسترسن و هم از طریق تاریخ میلادی که خب درنتیجه احتمالا مطالبم دوبار ایندکس میشن و این خوب نیست) و یا باید پیوندهای یکتارو فقط بر روی "نام" قرار بدم که خب هم نمیخوام اینطوری باشه و هم اینکه ورودی های گوگل به 404 بر می خورن!

ممنون میشم اگه دوستان کمک کنید که چیکار باید کنم :)

ویرایش شده توسط faver
لینک به ارسال

بسته ی پاسی ساز گروه رو جایگزین کنید

parsidate را در قسمت افزودن افزونه جستجو کنید و مستنداتش رو از طریق صفحه ی اول همین انجمن بخونید

لینک به ارسال

بسته ی پاسی ساز گروه رو جایگزین کنید

parsidate را در قسمت افزودن افزونه جستجو کنید و مستنداتش رو از طریق صفحه ی اول همین انجمن بخونید

ممنون

حقیقتش خودم هم به این مورد فکر کردم

ولی گفتم شاید هنوز افزونش به پختگی کامل نرسیده باشه و از اونطرف هم هنوز افراد زیادی ازش استفاده نکردن و اکثریت با همون جلالی کار می کنن !

حالا اگه این افزونه رو بخوام نصب کنم در مورد ایندکس ها مشکلی به وجود نمی یاد؟ یا مثلا گوگل به 404 بر نمی خوره؟ (چون پیوندهای یکتا بر روی ماه و نام هست)

ویرایش شده توسط faver
لینک به ارسال

افزونه را که نمی پزند می نویسندش برادر من

افزونه باید روی سیستم های متعدد نصب بشه و مشکلاتش گزارش بشه تا بشه رفع ایرادش کرد و الا بعد از ده سال وردپرس با این عظمتش که هر چند وقت یکبار به روز رسانی نمی شد

به ایندکس ها که کاری نداره ولی باید توابع جایگزین و کاراییشون رو بشناسید که با خوندن مستندات متوجه می شید

لینک به ارسال

افزونه را که نمی پزند می نویسندش برادر من

افزونه باید روی سیستم های متعدد نصب بشه و مشکلاتش گزارش بشه تا بشه رفع ایرادش کرد و الا بعد از ده سال وردپرس با این عظمتش که هر چند وقت یکبار به روز رسانی نمی شد

به ایندکس ها که کاری نداره ولی باید توابع جایگزین و کاراییشون رو بشناسید که با خوندن مستندات متوجه می شید

سلامی دیگر

آقای فخار فعلا از سوی کاربران مشکلاتی مطرح شده که بنده تصمیم به این گرفتم که فعلا از همون جلالی استفاده کنم

قالب من جریده هست که خودم از سایت خارجی دانلود کردم و فارسی سازیش کردم. ولی وقتی از قالب جریده ی فارسی شده ای که تو سایت 3zar هست استفاده می کنم این مشکل وجود نداره! من فکر می کنم باید تابعی رو تغییر بدم ولی نمیدونم چه تابعی رو ؟ ممنون میشم کمک کنید :)

ویرایش شده توسط faver
لینک به ارسال

فایل اصلی افزونه جلالی را باز کنید

و

//get_the_date();
//get_the_time();

را جستجو کنید و دو اسلش قبل هر کدوم رو بردارید و تست کنید

می تونید افزونه wp persian رو هم تست کنید توابعش با جلالی یکیه ولی فشارش به منابع به نسبت کمتره

نکته: من روی نزدیک 30 سایت در همون روزهای اول parsidate را نصب کردم و تا امروز به مشکل حادی نخوردم یکی دو تا خطا داره که در اصل قضیه فرقی نمی کنه ولی سرعت سایت تا چند برابر بالا می ره و کاربر و خواننده مطلب با سرعت سایت کار داره نه با تقویم و ساعتش

لینک به ارسال

فایل اصلی افزونه جلالی را باز کنید

و

//get_the_date();
//get_the_time();

را جستجو کنید و دو اسلش قبل هر کدوم رو بردارید و تست کنید

می تونید افزونه wp persian رو هم تست کنید توابعش با جلالی یکیه ولی فشارش به منابع به نسبت کمتره

نکته: من روی نزدیک 30 سایت در همون روزهای اول parsidate را نصب کردم و تا امروز به مشکل حادی نخوردم یکی دو تا خطا داره که در اصل قضیه فرقی نمی کنه ولی سرعت سایت تا چند برابر بالا می ره و کاربر و خواننده مطلب با سرعت سایت کار داره نه با تقویم و ساعتش

تو فایل wp-jalali.php کدهای زیر رو پیدا کردم

//require_once(MPS_JD_DIR.'/inc/tables-date.php');
//require_once(MPS_JD_DIR.'/inc/tinymce-button.php');

و به

require_once(MPS_JD_DIR.'/inc/tables-date.php');
require_once(MPS_JD_DIR.'/inc/tinymce-button.php');

تغییر دادم و بعدش دیدم که صفحه اصلی باز میشه ولی پست ها نه ! و صفحه ی سفید میاد!

در مورد مشکلی که گفتم ، منظورم این تاپیک جدید بود http://forum.wp-pars...ate/page__st__0

که خیلی ها مشکل داشتن و حالا یه نفر گفته که با بروزرسانی مشکل حل شده http://forum.wp-pars..._40#entry148048

ولی من متوجه شدم که توابع قسمت recent post و popular post و ... در theme function در نسخه ی جدید جریده تغییراتی داشته که باعث ایجاد این مشکل شده و حالا هم در پی حل کردنشم.

مثلا در قسمت random post تابع (در خط چهارم تغییر ایجاد کردم)

function tie_random_posts($numberOfPosts = 5 , $thumb = true){
global $post;
$orig_post = $post;

$lastPosts = get_posts('orderby=rand&suppress_filters=0&no_found_rows=1&numberposts='.$numberOfPosts);
foreach($lastPosts as $post): setup_postdata($post);
?>
<li>
<?php if ( function_exists("has_post_thumbnail") && has_post_thumbnail() && $thumb ) : ?>
<div class="post-thumbnail">
<a href="<?php the_permalink(); ?>" title="<?php printf( __( 'Permalink to %s', 'tie' ), the_title_attribute( 'echo=0' ) ); ?>" rel="bookmark"><?php the_post_thumbnail( 'tie-small' ) ; ?></a>
</div><!-- post-thumbnail /-->
<?php endif; ?>
<h3><a href="<?php the_permalink(); ?>"><?php the_title(); ?></a></h3>
<?php tie_get_score(); ?> <span class="date"><?php tie_get_time(); ?></span>
</li>
<?php endforeach;
$post = $orig_post;
}

باید به

function tie_random_posts($numberOfPosts = 5 , $thumb = true){
global $post;
$orig_post = $post;

$lastPosts = get_posts('orderby=rand&numberposts='.$numberOfPosts);
foreach($lastPosts as $post): setup_postdata($post);
?>
<li>
<?php if ( function_exists("has_post_thumbnail") && has_post_thumbnail() && $thumb ) : ?>
<a href="<?php the_permalink(); ?>" title="<?php printf( __( 'Permalink to %s', 'tie' ), the_title_attribute( 'echo=0' ) ); ?>" rel="bookmark"><?php tie_thumb('',60,60); ?></a>
<?php endif; ?>
<h3><a href="<?php the_permalink(); ?>"><?php the_title(); ?></a></h3>
<?php tie_get_score(); ?> <span class="date"><?php the_time('d F Y'); ?></span>
</li>
<?php endforeach;
$post = $orig_post;
}

تبدیل شه تا درست شه

ولی در قسمت popular post نمی دونم باید چه تغییری در

function tie_popular_posts($pop_posts = 5 , $thumb = true){
global $post;
$orig_post = $post;

$popularposts = new WP_Query( array( 'orderby' => 'comment_count', 'order' => 'DESC', 'posts_per_page' => $pop_posts, 'post_status' => 'publish', 'no_found_rows' => 1, 'ignore_sticky_posts' => 1 ) );
while ( $popularposts->have_posts() ) : $popularposts->the_post()?>
<li>
<a href="<?php echo get_permalink( $post->ID ) ?>" title="<?php printf( __( 'Permalink to %s', 'tie' ), the_title_attribute( 'echo=0' ) ); ?>" rel="bookmark"><?php the_post_thumbnail( 'tie-small' ) ; ?><span class="overlay-icon"></span></a>
<?php endif; ?>
<h3><a href="<?php echo get_permalink( $post->ID ) ?>" title="<?php echo the_title(); ?>"><?php echo the_title(); ?></a></h3>
<?php tie_get_score(); ?> <span class="date"><?php tie_get_time(); ?></span>
</li>
<?php
endwhile;
$post = $orig_post;
}

به وجود بیارم تا درست شه!

ویرایش شده توسط faver
لینک به ارسال

جناب فخار عزیز دیگه با بروزرسانی جدیدش افزونه parsidate رو نصب کردم و جلالی رو غیرفعال کردم و خدارو شکر فعلا مشکل حل شد :) ولی تغییر خاصی در سرعت مشاهده نکردم!

سپاس از لطفتون

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...