رفتن به مطلب

مشکل امنیتی در قالب های رایگان

سیدرضا بازیار

پست های پیشنهاد شده

من امروز متوجه ارور عجیبی در بعضی قالب های رایگان شدم. نمونش هم قالب خودم

http://game.baliyan.ir/wp-content/themes/game/index.php

آنتی ویروس ها این قسمت رو به عنوان یک خطر شناسایی می کنند!

راه حل برطرف کردن این ارور چیه؟

لینک به ارسال

به جای :

<?php get_header(); ?>

از این کد استفاده کنید:

<?php if (function_exists('get_header')){ get_header();}else{exit;}?>

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

به جای :

<?php get_header(); ?>

از این کد استفاده کنید:

سلام و عرض ادب .

در فایل index.php پوسته ی بنده هم از دستور :

<?php get_header(); ?>

استفاده شده .

حالا 2 سؤال واسم پیش اومد .

1- بنده هم بایستی دستور فوق را با :

عوض کنم ؟

2- آیا طبق گفته ی کاربر محترم ( سیدرضا بازیار ) این یک خطر و مشکل امنیتی محسوب میشه ؟

لینک به ارسال

سلام و عرض ادب .

در فایل index.php پوسته ی بنده هم از دستور :

<?php get_header(); ?>

استفاده شده .

حالا 2 سؤال واسم پیش اومد .

1- بنده هم بایستی دستور فوق را با :

عوض کنم ؟

2- آیا طبق گفته ی کاربر محترم ( سیدرضا بازیار ) این یک خطر و مشکل امنیتی محسوب میشه ؟

آره عوضش کنید.هر جا که از این کد استفاده کردین جایگزینش کنید.

دیگه این مشکل پیش نمیاد.

لینک به ارسال

آره عوضش کنید.هر جا که از این کد استفاده کردین جایگزینش کنید.

دیگه این مشکل پیش نمیاد.

یعنی در هر فایل از پوسته ، که از دستور مذکور استفاده کرده بود رو به کد :

تغییر بدم ؟ ( اینکار هیچ مشکل یا اختلالی تو هیچ فایل پوسته یا کارایی پوسته پیش نمیاره ؟ )

ضمنا اگه لطف کنید سؤال دوم بنده که پرسیده بودم :

آیا طبق گفته ی کاربر محترم ( سیدرضا بازیار ) این یک خطر و مشکل امنیتی محسوب میشه ؟

رو هم پاسخ بدید ممنون .

لینک به ارسال

من خبری در این مورد ندارم.

اما این خط کد چیه؟

ببینید هیچ فرقی با کد قبلی نداره هر دو یه کار انجام میدن.

تنها فرقش با اون کد اینه که اگر هدر موجود بود فراخوانی میشه اگه نبود فراخوانی نمیکنه.

همیشه این شکلی بهتره.

یعنی اگه تابعی وجود داشت فراخوانی بشه و نه اینکه در هر صورت فراخوانی بشه.

لینک به ارسال

تشکر بابت پاسخگویی .

آخه تعجب کردم ، چون این دستور در خیلی از پوسته ها استفاده میشه و کد عجیبی هم نیست و طبق گفته ی شما مشکلش اینه که در همه ی حالتها فراخوانی میکنه ( چه در صورت وجود و چه در صورت عدم وجود ).

البته از نظر امنیتی اگه بخوایم مورد بررسی قرار بدیم ، یه جورایی مشکل امنیتی داره !

چرا ؟ چون وقتی به آدرس تعریف شده ی فایل index.php تون برید ، اروری میده که تو اون ارور ، آدرس دقیق روت هاست و همچنین نام کاربری که انتخاب کردید رو نشون میده که بنده واسه رفع این مورد از طریق تعریف یه تکه کد در فایل ( .htaccess ) ، تونستم این مشکل رو حل کنم و الان که اون آدرس رو بزنم به جای نمایش ارور ، صفحه ی سفید میاد .

تکه کدی که بنده مورد استفاده قرار دادم :

php_value display_errors 0

البته اگه دوستان تجربه یا نظرات دیگه ای دارن با بقیه به اشتراک بزارن تا اگه در آینده کسی به این تاپیک رسید ، لااقل به طور کامل و جامع به جواب برسه .

موفق باشید و یا علی .

لینک به ارسال

از نظر امنیتی که چند تا از آنتی ویروس ها بهم اخطار دادن

قبلا هم یکی از اساتید وردپرس در خارج از کشور به من گزارش دادن که: این ارور واسه سایت شما خطر داره

البته راه نفوذ به اون رو هنوز نفهمیدم... .

http://cro.ma/?p=400

ویرایش شده توسط سیدرضا بازیار
لینک به ارسال

از نظر امنیتی که چند تا از آنتی ویروس ها بهم اخطار دادن

قبلا هم یکی از اساتید وردپرس در خارج از کشور به من گزارش دادن که: این ارور واسه سایت شما خطر داره

البته راه نفوذ به اون رو هنوز نفهمیدم... .

http://cro.ma/?p=400

استادتونم فرمودن : این ارور واسه سایت شما خطر داره و دقیقا هم درست فرمودن ، که بنده یه خطر مهمشو در پیام قبلی عنوان کردم و راه مسدود کردنشم عرض کردم تا کلا اروری نده که بخوادخطری داشته باشه .

تکه کد زیر به تنهایی چیز خاصی نداره که بخواد مشکل ساز باشه و کارش مثله کدهای مشابه فراخوانی یه فایل هست نه چیز دیگه ای که در خیلی از پوسته ها ازش استفاده میشه .

<?php get_header(); ?>

شما راه بالا که طریقه ی حذف ارور بود رو یه بار انجام بدید و بعد به همون آدرس قبلی که ارور رو دریافت میکردید برید و ببینید که خطایی نشون میده یا فقط صفحه ی سفید میاد ؟

لینک به ارسال

استادتونم فرمودن : این ارور واسه سایت شما خطر داره و دقیقا هم درست فرمودن ، که بنده یه خطر مهمشو در پیام قبلی عنوان کردم و راه مسدود کردنشم عرض کردم تا کلا اروری نده که بخوادخطری داشته باشه .

تکه کد زیر به تنهایی چیز خاصی نداره که بخواد مشکل ساز باشه و کارش مثله کدهای مشابه فراخوانی یه فایل هست نه چیز دیگه ای که در خیلی از پوسته ها ازش استفاده میشه .

<?php get_header(); ?>

شما راه بالا که طریقه ی حذف ارور بود رو یه بار انجام بدید و بعد به همون آدرس قبلی که ارور رو دریافت میکردید برید و ببینید که خطایی نشون میده یا فقط صفحه ی سفید میاد ؟

انجام دادم و ارور رو برطرف میکنه

اما کد زیر باید بهتر باشه. چون صفحه سفید هم نمیاد و کاربر رو مستقیما انتقال میده

<?php if (function_exists('get_header')) {
get_header();
}else{
header("Location: http://" . $_SERVER['HTTP_HOST'] . "");
exit;
}; ?>

به هر حال از همه اساتید تشکر میکنم.

مشکل برطرف شد :)

ویرایش شده توسط سیدرضا بازیار
لینک به ارسال

تشکر بابت پاسخگویی .

آخه تعجب کردم ، چون این دستور در خیلی از پوسته ها استفاده میشه و کد عجیبی هم نیست و طبق گفته ی شما مشکلش اینه که در همه ی حالتها فراخوانی میکنه ( چه در صورت وجود و چه در صورت عدم وجود ).

البته از نظر امنیتی اگه بخوایم مورد بررسی قرار بدیم ، یه جورایی مشکل امنیتی داره !

چرا ؟ چون وقتی به آدرس تعریف شده ی فایل index.php تون برید ، اروری میده که تو اون ارور ، آدرس دقیق روت هاست و همچنین نام کاربری که انتخاب کردید رو نشون میده که بنده واسه رفع این مورد از طریق تعریف یه تکه کد در فایل ( .htaccess ) ، تونستم این مشکل رو حل کنم و الان که اون آدرس رو بزنم به جای نمایش ارور ، صفحه ی سفید میاد .

تکه کدی که بنده مورد استفاده قرار دادم :

php_value display_errors 0

البته اگه دوستان تجربه یا نظرات دیگه ای دارن با بقیه به اشتراک بزارن تا اگه در آینده کسی به این تاپیک رسید ، لااقل به طور کامل و جامع به جواب برسه .

موفق باشید و یا علی .

با این کار فقط ارور های php غیر فعال میشن.

که هم میتونه خوب باشه هم نه.

چون اگه سایت مشکلی هم داشته باشه دیگه شما متوجه نمیشید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...