رفتن به مطلب

شبکه کردن دو سیستم

silver21

پست های پیشنهاد شده

قبل از هر چیز شبکه دو سیستمو میدونم و این یه گروه باشن و نام دوتا کامپیوتر باید متفاوت باشه و اولی آی پی میدیمو و دومی گت وی و ...

دو تا سیستم هست که کارت شبکشون آنبرده:

روی سیستم 1 پرینتر و اسکنر وجود داره

یک مودم اینترنت TP-LINK چند پورته وجود داره که دوتا کابل LAN ازش خارج شده ، یکی به کارت شبکه آنبرد سیستم 1 و کابل دیگه به کارت شبکه آنبرد سیستم 2 رفته که در اینصورت هر دو سیستم اینترنت داشته باشه.

سوال: از طریق سیستم 2 ، پرینتر و اسکنر سیستم 1 رو چطور Share کردن اونم بدون اینکه به نتورک کانکشن بخش وی پی آی و تی سی آی IP ای داده باشن؟؟ چک کردم IP نداشت، سیستم 1 پرینترش share بود و اسکنر و رایترش و نام سیستم 2 رو تغییر داده بودن و هر دو یک گروه بودن.

بدون IP چطور اینکارو انجام دادن ؟ و اینکه چطور از طریق مودم، پرینتر و ... سیستم 1 ررو share کردن؟

(هر دو XP sp3)

نیاز اضطراری

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

برای این کار باید از کابل کراس استفاده کنید این کابل شبیه کابل lan میمونه فقط تفاوتش در اینکه یک سر سیم ها به صورت A هستش و یک سر دیگه به صورت B هستش

ساختنش هم زیاد کار ساختی نیست باید یک کابل Lan داشته باشید و پس از اون از این آموزش تصویری استفاده کنید - کلیک کنید

البته آموزش های ویدئویی هم توی اپارات موجود و توی گوگل هم میتونید آموزش های زیادی رو برای ساخت کابل کراس استفاده کنید

لینک به ارسال

با کابل مشکل ندارم؛ (هر چند بعدا باید یکی بسازم واسه خودم) /کابل وصله؛ الان میخوام بدونم چطور share کنم ، یعنی خود کابل بدون ip دادن دو تا رو share میکنه؟ کابل کراسو از چی به چی وصل کنم از مودم به سیستم 2 یا از مودم به سیستم 1 ؟؟ ip نداده سیستم میشناسه!!؟

لینک به ارسال
با کابل مشکل ندارم؛ (هر چند بعدا باید یکی بسازم واسه خودم) /کابل وصله؛ الان میخوام بدونم چطور share کنم ، یعنی خود کابل بدون ip دادن دو تا رو share میکنه؟ کابل کراسو از چی به چی وصل کنم از مودم به سیستم 2 یا از مودم به سیستم 1 ؟؟ ip نداده سیستم میشناسه!!؟

کابل کراس رو مستقیم به سیستم و یا از طریق موم روتر adsl وصل کنید و از طریق Network and Sharing Center میتونید share کنید توی آموزش تصویری که لینکشو دادم کامل توضیح داده

نیازی به IP نیست چون توی این روش از ip خود مودم استفاده میشه و اطلاعات رو اشتراک گذاری میکنه ..

لینک به ارسال

ندیدم ؛ فقط نحوه ساخت کابل هست

شما کابل رو بسازید و بعد از اون از این نرم افزار استفاده کنید که همون کار رو انجام میده ولی فقط کار شمارو راحت میکنه - کلیک کنید

لینک به ارسال

برای به اشتراک گذاری پرینتر داخل سیستم دوم، مراحل نصب رو از داخل کنترل پنل شروع کنید. فقط اونجایی که نوع پرینتر رو می خوام به جای local printer گزینه network printer رو بزنید.

لینک به ارسال

رفتم و دقیق دیدم:

مودم روتر adsl بود و کانفیگ PPPOE بود که با یه کابل lan به سیستم 1 وصل بود و یه کراس به سیستم 2 / پرینتر و سیدی رام سیستم 1 share شده بود.

ویندوز سیستم 1 رو زدم تعویض، بالا اومد(نصب درایورا) مودم که کانفیگ بود و اینترنت برا شد. پرینتر و یه درایو هم حالت share گذاشتم که دیدم سیستم 2 شناخت.

1- کار خاصی نکردم ، چطور مودم share رو انجام داد !؟ یعنی از قبل تنظیم خاصی شده بود؟

2- چطور سیستم 2 از طریق مودم سیستم 1 رو شناخت یعنی سیستم 2 تنظیم شده بود؟

(قبلا با کارت شبکه به سیستما ip میدادم تابحال با مودم ندیده بودم)

لینک به ارسال

اگر دو سیستم به یک مودم وصل بشند یعنی شبکه شده اند و تنظیمات از طریق پنل مودم انجام شده برای مشاهده اش

http://192.168.1.254/

یا

http://192.168.1.1/

را در آدرسبار لود کنید (بعضی مودم ها آی پی اول وارد می شه و بعضی آی پی دوم)

لینک به ارسال

اگر دو سیستم به یک مودم وصل بشند یعنی شبکه شده اند و تنظیمات از طریق پنل مودم انجام شده برای مشاهده اش

http://192.168.1.254/

یا

http://192.168.1.1/

را در آدرسبار لود کنید (بعضی مودم ها آی پی اول وارد می شه و بعضی آی پی دوم)

192.168.1.1 و یا آی پی دیگه که برای ورود به پنل مودم هستو و به اصطلاح برای کانفیگ کردن مودم بکار میره که معمولا مودم رو pppoe و vpi ,vci میدن که راحتتر و بدون نیاز به سیستم به اینترنت متصل بشه و وقتی به هر سیستمی وصل میکنید چون تنظیمات به مودم داده شده نیازی به ساخت کانکشن در سیستم نباشه و ویندوز بالا اومد اینترنت براه باشه.

بخش که باید تنظیم شبکه کردن رو داد کجاست؟ اصلا چنین چیزی تو تنظیمات مودم هست؟ یا نه فی امان الله وصل میشه

لینک به ارسال

تنظیمات در ساختار ویندوزه

ویندوز xp و بالاتر این آی پی ها دیفالتند و با اتصال چند سیستم به هم شبکه با این آی پی ها درست می شه مشروط به اینکه آیپی سرور مشخص باشه و مودم آی پیش رو به عنوان سرور زیر مجموعه هاش مشخص می کنه

برای ایمن کردن شبکه لازمه که آی پی ها دستی تعریف بشند و سیستمها شخصی سازی بشند

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...