رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی در توابع وردپرس

پست های پیشنهاد شده

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان...

با توجه به اینکه تازه با توابع وردپرس آشنا شدم و مبتدی هستم نیاز به چند راهنمایی کوچک در زمینه تبدیل یک قالب به وردپرس دارم.

بنده در صفحه اصلی ام یه بلوک هایی دارم که قراره 5 تا لینک آخر از هر موضوع در داخلش قرار بگیره و یه دکمه بغلش که میره به آرشیو اون موضوع!

حالا من باید چه تابعی و چه جوری بکار ببرم که وقتی کاربر رو دکمه آرشیو کلیک کرد بره در صفحه category که طراحی کردم...یعنی چه جوری صفحه categoryیم رو فراخوانی کنم؟ و تمام پست های مربوط به اون موضوع رو ببینه...

در حقیقت تو فایل category که درست کردم چه توابعی قرار بدم؟

و تو صفحه Category ای که طراحی کردم هم که در دسته های مختلف اون بالا بنویسه : شما اینجا هستید..خانه / دسته فلان....

و زیرش ، تصویر شاخص های دسته و متاپست و خود پست و ادامه مطلب که میره تو single.php .......که اونا رو بلدم...و زیرش شماره صفحه...

یک تصویر از کارم پیوست میکنم تا منظورمو بفهمید؟

یه دنیا ممنون میشم راهنمایی کنید... :)

post-5219-0-26771100-1393603715_thumb.jp

لینک به ارسال

اگر آرشیو هر دسته بندی طراحی جداگانه داره، صفحه آرشیو دسته را به این صورت نامگذاری کنید و در پوشه قالب قرار دهید

category-[ID].php

که بجای [iD] شماره آی دی دسته را می گذارید و الا صفحه قالب تمام بایگانی دسته ها را category.php نامگذاری کنید

پیوند مربوط به هر دسته می شود

<?php bloginfo('url');?>/?cat=[ID]

که باتز هم بجای [iD] شماره آی دی دسته را بگذارید

لینک به ارسال

ممنون ایمان جان.در پاسخ درست شما شکی نیست ولی از آنجا که بنده در وردپرس مبتدی هستم متوجه نشدم!

اولا باید بگم که هر دسته بندی طراحی جداگانه نداره و همونی هست که ملاحظه میکنید...

پس من فایل category.php رو میسازم و داخل حلقه ای که تکرار میشه ( همون خلاصه مطلب و تصویر شاخص و ...) این کد رو جایگزین کنم ؟

<?php bloginfo('url');?>/?cat=[ID]

حالا یعنی برای هر بلوک در صفحه اصلی باید همچین کدی قرار بدم و شماره آیدی دسته و بذارم جلوش ؟ یا با یک بار گذاشتن این کد در فایل category.php به صورت هوشمند کار میکنه؟

ببخشید دیگه...همین یه مورد گیجم کرده که چیکا باید بکنم...( فک کنم این ماجرا باید 5/6 بار پست بدم و دوستان رو زحمت بدم تا حل شه ) :mellow:

لینک به ارسال

این کد ارتباطی با صفحه category.php نداره اون صفحه رو با استفاده از کدهای archive.php یا index.php بسازید

حالا فرض کنید نشانی سایت شما http://site.com است و یک باکسی ساختید برای نمایش 5 مطلب آخر دسته بندی شماره 5 و یک کلید هم می خواهید برای مشاهده همه مطالب اون دسته بندی

کد کلیدتون می شود:

<a href="http://site.com/?cat=5">مشاهده همه مطالب دسته بندی</a>

که با توجه به اینکه شاید بخواهید قالب را در سایتهایی با نشانی های مختلف هم بشه استفاده کرد بجای نشانی سایت تابع bloginfo رو قرار می دیم

<?php bloginfo('url');?>/?cat=5

لینک به ارسال

سلام

تشکر می کنم از استاد خوبمان آقا ایمان که همیشه پاسخگوی ما هستن دوست عزیز منم مثل شما اوایل زیاد با توابع وردپرس آشنا نبودم و به پیشنهاد یکی از دوستان قالبهای رایگان رو در لوکال تست کردم و توابعش رو جابجا کردم تا وقتی که الان تقریبا روی این توابع مسلط شدم.

لینک به ارسال

منونم استاد عزیز ..اما من تا اونجا که گفتید رو میدونم....

مشکلم در اینجاست که وقتی کلیک شد روی به قولی ( مشاهده همه مطالب دسته بندی ) صفحه ای بیاد که ساختم ..یعنی همون عکس بالایی که تصویر شاخص و مطلب چکیده داره و مشاهده کاملم در single...

سوالم اینه که فایل category.php رو که ساختم و عکسشم بالا پیوست کردم با چه حلقه و توابعی بنویسم که مثلا 10 تا مطالب اون دسته رو نشون بده.....و بقیه هم بره رو شماره که با pagenavi بلدم..

فقط مشکلم اون قسمت توابعه هست...که نمیدونم چیه!

تو اینجا هم یه کاربر همین سوال منو پرسیده در رابطه با category و پارسا عزیز به طور کلی جواب دادن...حالا من اون توابع رو میخوام...

بازم ممنون استاد..حلالم کن که وقتتو میگیرم.. ^_^

لینک به ارسال

منونم استاد عزیز ..اما من تا اونجا که گفتید رو میدونم....

مشکلم در اینجاست که وقتی کلیک شد روی به قولی ( مشاهده همه مطالب دسته بندی ) صفحه ای بیاد که ساختم ..یعنی همون عکس بالایی که تصویر شاخص و مطلب چکیده داره و مشاهده کاملم در single...

سوالم اینه که فایل category.php رو که ساختم و عکسشم بالا پیوست کردم با چه حلقه و توابعی بنویسم که مثلا 10 تا مطالب اون دسته رو نشون بده.....و بقیه هم بره رو شماره که با pagenavi بلدم..

فقط مشکلم اون قسمت توابعه هست...که نمیدونم چیه!

تو اینجا هم یه کاربر همین سوال منو پرسیده در رابطه با category و پارسا عزیز به طور کلی جواب دادن...حالا من اون توابع رو میخوام...

بازم ممنون استاد..حلالم کن که وقتتو میگیرم.. ^_^

فایل category.php همون فایل index.php هست و از نظر کد نویسی فرقی با هم ندارن و توابع همون توابع هستن

حالا کسی میاد در فایل category تغییراتی میده که اون دیگه مربوط به خود کاربر میشه

شما اگر میخواید مثلن تصویر شاخص داشته باشه در موضوعات خب در فایل category.php میتونید مثلن از بند انگشتی استفاده کنید :

the_post_thumbnail();

در حلقه مطلب استفاده کنید

شما هر تابعی و برای هر قسمتی که بخواید به راحتی و با مثال های زیادی در این جا میتویند پیدا کنید :

http://codex.wordpress.org

ویرایش شده توسط kasra
لینک به ارسال

توابعتون همونطور که فرمودند کاملا به توابع قالب بستگی داره و عینا توابع index.php است شما حتی می تونید بجای ساخت صفحه category.php از index.php به طور مستقیم استفاده کنید و بخش باکس های داخل ایندکس را شرط گذاری کنید که در صفحات آرشیو دسته بندی ساخته نشوند

برای توضیح بیشتر فایل index.php قالبتون رو پیوست کنید

(شما که صفحات را ساختید و ازشون هم اسکرین گرفتید دیگه مشکلتون چیه؟)

لینک به ارسال

همچنین بخوانید :

http://fakharblog.com/pages/example/example

[sharedmedia=tutorials:tutorials:324]

[sharedmedia=tutorials:tutorials:326]

[sharedmedia=tutorials:tutorials:295]

[sharedmedia=tutorials:tutorials:301]

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...