رفتن به مطلب

چند سوال مرتبط با دیتابیس

پست های پیشنهاد شده

سلام

دوستان قصد دارم قابلیت ارسال پیامک رو به سیستمم اضافه کنم. چند تا سوال برام پیش اومد که ممنون می‌شم راهنماییم کنید:

یک پیامک که به صورت گروهی ارسال میشه دارای یک متن هست ولی برای مثلا 100 نفر ارسال می‌شه. راه حل برای ذخیره این پیامک و گیرنده‌هاش و ... چیه؟ این راه حل به نظر من رسید که شماره‌ها و وضعیت ارسالشون رو جدا ذخیره کنم، متن پیامک و اطلاعتش رو هم جدا. درسته یا راه حل بهتری هست؟

- در مورد ذخیره اطلاعات، اصلا اطلاعات رو ذخیره بکنم یا هر بار کاربر خواست از طریق وب‌سرویس بگیرم؟

لینک به ارسال

سلام

یه جدول برای پیامک های ارسالی در نظر بگیرید که یه ستون چند مقداری داشته باشه و کد گیرنده ها رو ذخیره کنه.

وضیعیت پیامک ها رو هم داخل یه جدول ذخیره کنید و بعد از اینکه وضعیت پیامک به تحویل داده شد رسید اون سطر از جدول پاک شه.

لینک به ارسال

فیلد چند مقداری یک مقدار فلسفه‌ی پایگاه داده رو زیر سوال نمی‌بره توی این مورد؟

وضعیت پیامک‌ها باید برای هر شماره جدا ذخیره بشه دیگه؟ پاک کردنش هم باشه مثلا 15 روز یک‌بار، چون آنی ضایست!

ویرایش شده توسط Anisi
لینک به ارسال

باید نرمال بشه. تو نرمال سطح 1 فیلد چند مقداری نباید وجود داشته باشه. می تونی یه جدول دیگه طراحی کنی که گیرنده ها رو ذخیره کنی. ولی خب نرمال سازی در بیشتر موارد افزونگی داره..

لینک به ارسال

شما میتوانید جدولی را برای کاربران

و جدولی برای پیامها

و جدولی را برای ارتباط بین این دو در نظر بگیرید

در جدول ارتباط وضعیت و شناسه کاربر و شناسه پیام رو نگهدارید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...