رفتن به مطلب

راهنمای شروع طراحی وب برای یک تازه کار

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

بسیاری از دوستان بنده بارها از من در مورد نحوه شروع طراحی وب رو خواستن که بگم از کجا شروع کنند و یک نقشه ی راه دستشون باشه که بدونن چی رو از کجا و کی بخونن ولی با توجه به اینکه وب بی کرانه!!! و بنده دانش اندکی دارم و اساتیدی هستند که خیلی بهتر میتونن راهنمایی بفرمایند این تایپیک رو ایجاد کردم که دوستان و البته بنده خودم بهتر بتونیم به مسیرمون ادامه بدیم و.....

نظر و پیشنهاد بنده :

HTML :

قدم اول : کسانیکه انگلیسی مسلط نیستند یکبار کامل وبسایت های neopersia.org , html.ir رو مطالعه نمایند.

قدم دوم : وبسایت W3Schools.com بخش html رو مطالعه کنند (به جز html5)

قدم سوم (اختیاری) : مطالعه pdf زیر که مولفش آقای امیر سروری هستند:

1.pdf

CSS :

قدم اول : وبسایت W3schools.com بخش CSS (به جز بخش CSS3)

قدم دوم : خرید و مطالعه کتاب "101نكته و ترفند براي استفاده از CSS در طراحي وب " مترجم : امیرعباس عبدالعلی، انتشارات : ناقوس

HTML5 , CSS3

و

Javascript , jQuery

لینک به ارسال

البته این نکته رو نباید فراموش کرد که قدم اول برای طراحی‌وب ، طراحی اون در یک محیط گرافیکی هست و در ابتدا باید به دنبال یاد گیری این مورد بود و بعد پیاده‌سازی اون در وب .

موفق باشید

لینک به ارسال

اموزش های html و css از http://www.developer1.ir/ دنبال کنن و زمانی که حداقل روی 30 در صد آن مسلط شدن

برای وردپرس از فیلم ها سایت cgtv و رابین وب

و بعد مباحث پیشرفته تر

لینک به ارسال

البته این نکته رو نباید فراموش کرد که قدم اول برای طراحی‌وب ، طراحی اون در یک محیط گرافیکی هست و در ابتدا باید به دنبال یاد گیری این مورد بود و بعد پیاده‌سازی اون در وب .

موفق باشید

بله درسته . خب حالا که اینطوره من یک فایل psd رایگان برای بچه هایی که میخوان کار کنند قرار میدم که دانلود کنند و روی این کار کنند و مشکلاتشون رو در این تایپیک بیان کنند.

articles.zip

لینک به ارسال

من سایت وب مهراز رو پیشنهاد میکنم که واقعا عالی + روان هستش و یاد گیری رو خیلی آسون میکنه من خودم اولین بار با این سایت تونستم راه بیوفتم و به همه پیشنهاد میکنم ...

http://w3.webmehraz.ir/

در ضمن آموزش های لیندا هم نباید ازش غافل شد که یکی از بهترین منابع آموزشی هستش من همیشه همه ترافیک اینترنتم رو به پای دانلود فیلم های آموزشی خوبشون گذاشتم ... :D

لینک به ارسال

من سایت وب مهراز رو پیشنهاد میکنم که واقعا عالی + روان هستش و یاد گیری رو خیلی آسون میکنه من خودم اولین بار با این سایت تونستم راه بیوفتم و به همه پیشنهاد میکنم ...

http://w3.webmehraz.ir/

در ضمن آموزش های لیندا هم نباید ازش غافل شد که یکی از بهترین منابع آموزشی هستش من همیشه همه ترافیک اینترنتم رو به پای دانلود فیلم های آموزشی خوبشون گذاشتم ... :D

سایت خوبی بود ولی یک نکته دوست من این سایت اومده کلا سایت w3schools.com رو به فارسی ترجمه کرده

کارشون قشنگه دستشون درد نکنه

لینک به ارسال

این فایل آموزشی هم از محیط photoshop اموزش رو شروع میکنه تا کد نویسی و...

امیدوارم مفید باشه

desing site.pdf

لینک به ارسال

سوال ماندگاروب از آقای فخار عزیز که شاید برای شما مفید باشه :

شما کدامیک از زبانهای برنامه نویسی را به علاقمندان این عرصه پیشنهاد میکنید، علت این انتخاب و این پیشنهاد چیست؟

در زبان های برنامه نویسی تحت وب مسلما زبانهای پایه html, CSS, Javascript هستند و در ادامه PHP زبانهای دیگر مانند ASP.net تقریبا کم اهمیت ترند در صورتی که در آموزش عالی ما به این دسته از زبان های ماکروسافتی که به خاطر محدودیت های اجرایی و بصری تقریبا منسوخ شده اند بیشتر توجه می شود

علت ها هم مشخص است:

Html زبان مادر اغلب اسناد خروجی تحت وب است و CSS و Javascript با توجه به شی گرایی بصری کننده صفحاتند PHP هم زبان پایه محاسباتی وتحلیل گر توابع است که قبل از ساخت، صفحه را بر مبنای درخواستهای کاربر می سازد در مراحل بعدی XML و SQL و آشنایی و شناخت همزمان تکنولوژی هایی مانند Ajax یا کتابخانه هایی مانند JQuery جزو پیبش نیاز های اصلی هستند

مهمتر از سلسله مراتب صحیح و کامل آموختن هر زبان است

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...