رفتن به مطلب

اتصال SQL Server به ویژوال بیسیک 2010

پست های پیشنهاد شده

با سلام. بنده با ویژوال بیسیک 2010 یه برنامه نوشتم. یه پایگاه داده هم با SQL Server 2008 ساختم که میخوام این رو رو بهم لینک کنم.

البته لینک کردن با موفقیت انجام گرفته و وقتی اطلاعات رو در فرمی که ساختم وارد و ثبت میکنم، اطلاعات توی دیتابیس ذخیره میشن.

اینم کدی که استفاده کردم برای ثبت:

If TextBox1.Text = "" Or TextBox2.Text = "" Or TextBox3.Text = "" Or TextBox4.Text = "" Or ComboBox1.Text = "" Then
MsgBox("پر کردن همه فیلدها الزامی است", MsgBoxStyle.Information, "توجه")
Else
SetData("insert into mydbbank ([fname],[lname],[stdid],[tel],[gen]) values (N'" & TextBox1.Text & "','" & TextBox2.Text & "','" & TextBox3.Text & "','" & TextBox4.Text & "','" & ComboBox1.Text & "')")
TextBox1.Text = ""
TextBox2.Text = ""
TextBox3.Text = ""
TextBox4.Text = ""
ComboBox1.Text = ""
TextBox1.Focus()
End If

مشکل اول اینجاست که نمیدونم اطلاعات چطوری باید توسط برنامه فراخوانی بشن. مثلا با وارد کردن شماره دانشجویی یک فرد و فشردن کلیدی، اطلاعات فردی دانشجو (اطلاعات تک تک Column های یک Row توی Textbox های مربوطه) به نمایش در بیاد

و مشکل دوم اینکه با وارد کردن شماره دانشجویی و فشردن کلید حذف، کلیه اطلاعات اون دانشجو ( Row ) حذف بشه. الان من یه قطعه کد نوشتم اما نمیدونم چرا به جای پاک کردن سطر مربوط به دانشجویی که شماره دانشجوییش وارد شده، تمام سطرها رو پاک میکنه. اینم قطعه کدش:

Dim mbr As MsgBoxResult
mbr = MsgBox("do you sure?", MsgBoxStyle.YesNo + MsgBoxStyle.Exclamation + MsgBoxStyle.Information, "Attention")
If mbr = MsgBoxResult.Yes Then
SetData("delete from mydbbank where [stdid]=stdid")
End If

ضمنا تصویری از ستونهای table دیتابیس رو ضمیمه کردم

post-478-0-91490700-1385294844_thumb.jpg

ویرایش شده توسط kavoshgar
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...