رفتن به مطلب

دوستان نسخه 3.5.2 ایی، سایتتون رو میدین؟

پست های پیشنهاد شده

دوست عزیز کل تایپیک ها رو خوندم

1. شما موظفید درست و کامل سئوالتون رو بپرسید و اصلا دوستان نباید وقت بگذارند و با تجسس مشکل شما را کشف کنند

در نتیجه پرسیدن سئوالهای دوستان لطف مضاعفشونه که جا داره بخاطر

سوالات دانش پژوهی نپرسید

عذرخواهی کنید

2. تمام مشکلات شما به طرف سرور سایت شما مربوط می شه نه سمت وردپرس این نوع ایرادها در مرحله اول می تونه از کم بودن حجم هاست و پایین بودن سطوح دسترسی پوشه ها ایجاد بشه و در مرحله بعد در اثر غیر متمرکز بودن و معیوب بودن سخت افزاری هاستینگ و ایجاد محدودیت های رایج بین سرور ها برای کنترل ترافیک داده های سایتها

پیشنهاد می کنم سایتتون رو روی هاستهای دیگه تست کنید

منظور هاست از طریق سرویس های دیگه است و حتی المقدور از هاستهایی با کنترل پنل cpanel

در انجمن نیز می تونید در مورد عدم یکپارچه بودن هاست جستجو کنید تا نتیجه صحیح بگیرید

لینک به ارسال

مشکل پلیر منظورتون هست؟

بله ، مشکل پلیر که گفتم به عنوان مثال آخرین پست سایت "خواننده کودک 4 ساله" رو نگاه کنید وعلاوه بر اون rss و امتیاز به کامنت و بخش آپلود عکس ( Insert Media ) هم مشکل پیدا کرده و همه اینا همزمان رخ میده.

2. تمام مشکلات شما به طرف سرور سایت شما مربوط می شه نه سمت وردپرس این نوع ایرادها در مرحله اول می تونه از کم بودن حجم هاست و پایین بودن سطوح دسترسی پوشه ها ایجاد بشه و در مرحله بعد در اثر غیر متمرکز بودن و معیوب بودن سخت افزاری هاستینگ و ایجاد محدودیت های رایج بین سرور ها برای کنترل ترافیک داده های سایتها

پیشنهاد می کنم سایتتون رو روی هاستهای دیگه تست کنید

منظور هاست از طریق سرویس های دیگه است و حتی المقدور از هاستهایی با کنترل پنل cpanel

در انجمن نیز می تونید در مورد عدم یکپارچه بودن هاست جستجو کنید تا نتیجه صحیح بگیرید

به تسلط شما در بخشها و مباحث مختلف وردپرس کاملا احترام میذارم - اما این مورد که میگید مشکل از هاست هست رو رد میکنم:

1- کم بودن حجم هاست/ تقریبا 1/4 هم نرسیده

2- خداروشکر هاست قبلا دوبار عوض شده و یکبار هم بی جهت

3- پنل cpanel هست

4 - و این مشکل قبلا پیش اومده که بی ربط با مشکل هاست و با آپدیت برطرف شده ، اما اینبار برای بنده مقدور نیست و اصلا چرا آپدیت ، رفع مشکل.

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

مهــم؛

اساتید لطفا به این حرفم دقت کنید: یه فایل functions.php هست با سطح دسترسی 644 در wp-includes .

از بک آپم functions.php قدیمی رو روش جایگزین کردم و سایت درست شد اینم همینجا بگم که 24 ساعت دیگه مجددا functions.php داخلش مقادیری اضافه میشه و دوباره سایت رو با مشکل روبرو میکنه.

هر دو فایل فانکشن :

فانکشن بک آپم، که سایت باهاش درست کار میکنه :functions (khob).php

فانکشن مشکل ساز: functions(moshkel).php

ضمنا گاهی اصلا دیگه با جایگزین کردن این فایلم ، سایت درست نمیشه و همه بک آپم رو برمیگردونم ، اما اینبار با functions.php رو جایگزین کردم و درست شد. ( 24 ساعت دیگه باز روز از نو و روزی ... )

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

خب چرا دسترسی فایل فانکشن رو به 444 تغییر نمیدید؟فانکشن وردپرس که تغییر پذیر نباید باشه... پس بهتره فقط بشه خوندش...

لینک به ارسال

دوست عزیز من همین الان گزارش سایتتون رو گرفتم بدون هیچ خطایی کار می کنه خودم هم تست کردم بدون مشکل بود :)

post-8-0-25307900-1380996087_thumb.png

post-8-0-36215000-1380996104_thumb.png

لینک به ارسال

دوست عزیز من همین الان گزارش سایتتون رو گرفتم بدون هیچ خطایی کار می کنه خودم هم تست کردم بدون مشکل بود :)

post-8-0-25307900-1380996087_thumb.png

post-8-0-36215000-1380996104_thumb.png

سلام ؛ کمی دیر پیغامو خوندید ، چندساعتی مشکل پابرجا بود تا اینکه باز بک آپ رو برگردوندم ، برخی دوستان پیگیر بودن و مشکلو دیدن؛ بله الان مشکلی نداره (هر وقت خراب شد پیام خصوصی براتون میفرستم)

یکبار دیگه کل مشکل پیش اومده رو بیان میکنم :

زمانی که رخ میده:

1- صفحه آپلود ، عکسهارو نشون نمیده

post-1826-0-25764000-1380554686_thumb.jpg

2- فید سایت تغییر کرده و این شکلی شده

post-1826-0-05722200-1380554697_thumb.jpg

3- پخش فیلم اخطار XML میده

post-1826-0-81979200-1380554761_thumb.jpg

4- لایک به کامنتها از کار افتاده

post-1826-0-10431400-1380554719_thumb.jpg

یه فایل functions.php هست با سطح دسترسی 644 در wp-includes .

از بک آپم functions.php قدیمی رو روش جایگزین کردم و سایت درست شد اینم همینجا بگم که 24 ساعت دیگه مجددا functions.php داخلش مقادیری اضافه میشه و دوباره سایت رو با مشکل روبرو میکنه.

هر دو فایل فانکشن :

فانکشن بک آپم، که سایت باهاش درست کار میکنه :php.gif functions (khob).php 116.17K 0

فانکشن مشکل ساز: php.gif functions(moshkel).php 123.4K 0

ضمنا گاهی اصلا دیگه با جایگزین کردن این فایلم ، سایت درست نمیشه و کل بک آپم رو برمیگردونم ، اما اینبار functions.php رو جایگزین کردم و درست شد. ( 24 ساعت دیگه باز ... )

الان چند روزه به روشهای مختلف تست میکنم ؛ روز سوم رو 444 هم گذاشتم ؛ جواب نداد.

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

قربان این تصویری که از فید سایتت گزاشتی، خوب مثلا تو گوگل کروم اینطوری نمایش میده (برای همه خیلی از سایتا تست کردم).ولی توی فایرفاکس و ie استایل داره.حالا این نشد مشکل که.

لینک به ارسال

دوست عزیز اولا که من فید شمارو به این صورت که عکس گذاشتید نمیبینم و بدون مشکل هست ..

سایر مشکلات هم میتونه به هر چیزی ربط داشته باشه جز وردپرس و قابل حل هستش ، چون تماما مشکلات پلاگین‌ها هستش ، دوما دلیل استفاده شما از این نسخه چیه ؟ با بالاترین نسخه امتحان کنید ..

لینک به ارسال
دوست عزیز اولا که من فید شمارو به این صورت که عکس گذاشتید نمیبینم و بدون مشکل هست ..

سایر مشکلات هم میتونه به هر چیزی ربط داشته باشه جز وردپرس و قابل حل هستش ، چون تماما مشکلات پلاگین‌ها هستش ، دوما دلیل استفاده شما از این نسخه چیه ؟ با بالاترین نسخه امتحان کنید ..

قربان این تصویری که از فید سایتت گزاشتی، خوب مثلا تو گوگل کروم اینطوری نمایش میده (برای همه خیلی از سایتا تست کردم).ولی توی فایرفاکس و ie استایل داره.حالا این نشد مشکل که.

الان چک کنید و مشکلو ببینید ...

جناب این یه اختلال هست و چندین مورد همزمان باهم مشکل پیدا میکنن که نمونه گفتم rssچک بشه؛ پست و مطالب بنده رو بدقت بخونین / برخی مرورگرها قابلیت استایل فید رو خودشون دارن مثه maxthon و IE

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

یک روز کامل سایتو با نقص گذاشتم تا ببینید ؛ چه دیده باشید و چه نه ؛ مجددا من فایل بک آپو جایگزین میکنم تا بتونم خبر ارسال کنم و راه بیفته (موقتیه و 24 ساعت دیگه خراب میشه) ( لطفا الان نگید سایتتون مشکلی نداره و داره درست کار میکنه)

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

در مورد بدافزار توی اون تاپیک توضیحی نوشتم. اون بخش رو هم بررسی کنید

لینک به ارسال

دیدم ، میرم ببینم میتونم رو هاستای رایگان نصب کنم یا نه / البته اول میرم 3 روزی مجدد تک تک افزونه ها و کدها و قالبو بررسی کنم تا ببینم جواب میگیرم یا نه / خدایا ...

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

دوستانی که پیگیر بودن و پست ها رو خوندن جواب بدن ؛ لطفا

همچنان با روشهای مختلف در حال چک کردنم ؛ لطفا سوالایی که دارم راهنمایی کنید:

احتمال به قالب دادم ؛ یک قالب دیگه نصب کردم و همه افزونه ها رو هم غیرفعال.

حال حاضر به دو مورد شک دارم :

1- کل فولدرهارو از بک آپ یکماه قبل (بجز wp-content) ریختم تو هاست و قبلی ها رو پاک کردم ؛ همونطور که گفتم افزونه ها همه غیرفعال هستن و قالب جدید قرار دادم ؛ احتمال داره چیزی مشابه ویروس از فولدر قبلی قالب و یا افزونه به بیرون این فولدرها نفوذ کنه و دوباره اختلال بوجود بیاره (در هاست) ؟

2- این احتمال وجود داره که مشکل از دیتابیس باشه ؟ دیروز ریپایر و اپتیموم هم کردم ولی دوباره مشکل پابرجا هست. میتونه دیتابیس باشه؟

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

1- کل فولدرهارو از بک آپ یکماه قبل (بجز wp-content) ریختم تو هاست و قبلی ها رو پاک کردم ؛ همونطور که گفتم افزونه ها همه غیرفعال هستن و قالب جدید قرار دادم ؛ احتمال داره چیزی مشابه ویروس از فولدر قبلی قالب و یا افزونه به بیرون این فولدرها نفوذ کنه و دوباره اختلال بوجود بیاره (در هاست) ؟

بله در هر فایلی میشه

2- این احتمال وجود داره که مشکل از دیتابیس باشه ؟ دیروز ریپایر و اپتیموم هم کردم ولی دوباره مشکل پابرجا هست. میتونه دیتابیس باشه؟

میتونید تغییرات وردپرس رو هم بررسی کنید؟

لینک به ارسال

میتونید تغییرات وردپرس رو هم بررسی کنید؟

منظورتون از تغییرات وردپرس رو متوجه نشدم! - با میزبانی هم تماس گرفتم ، هاستو گذاشتن برای report ، گفتن تا 3 ساعت دیگه نتیجه رو میگن (اینکه مشکل بد افزار داره یا نه) ؛ نمیدونم الان باید کاری انجام بدم یا نه ؛ منتظرم تا جواب بدن.

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

buy-vps-for-cms-wordpress.jpg

جواب :

ویروس ، malware ، تروجان

1- در یکی از قالبها که به عنوان یدک در کنار فولدر قالب اصلی قرار داشت

2- افزونه ای که از یکی از سایتهای ایرانی که شانس باهاش یار بوده که یادم نمیاد چه سایتی بود :

افزونه scrolltotop

و افزونه ucan-post

نتیجه :

1- افزونه هارو فقط از سایت اصلی وردپرس دریافت کنید wordpress.org و از افراد معتبر وردپرس پارسی.

2- قالب ها رو هم مراقب باشید از چه سایتهایی دریافت میکنید.

3- بک آپ همیشه نجات بخش شماست ؛ هر یکماه حداقل بک آپ از سایتتون داشته باشید.

و...

* هر از چندگاهی اطلاعات هاستو ویروس اسکن کنید:

کسانی که از Cpanel استفاده می کنن:

:::::1post-1826-0-12788800-1381245855_thumb.jp::::::2 post-1826-0-48517600-1381245871_thumb.jp

+ فایلهای فانکشنی که در این تاپیک قرار دادم هم ویروسی هستن دانلود نکنید و از مدیران میخوام پاکشون کنن.

چند سوال :

1- چرا این ویروس ها و تروجان ها رو وقتی فایلهای هاست رو در هارد سیستم، اکستراکت کردم آنتی ویروس اخطاری نداد؟ رو چند تا سیستم با آنتی ویروسهای مختلف (NOD smart sec , avira , avast ) و بروزرسانی شده جابجا کردم!

2- نکنه ویروسهای هاست فرقی می کنن!؟ چطور ClamAV آنتی ویروس موجود در هاست تونست شناسایی کنه ؟ مشابه این آنتی ویروس وجود داره که بر روی سیستم خانگی نصب کنم؟

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

پس بالاخره از وردپرس رفع اتهام شد ;)

حدس بدافزار هم از اونجا به ذهنم رسید که شما گفتید هر 24 ساعت تغییر ایجاد میشه

1- ببینید همه بدافزارهای وب قرار نیست با آنتی های ویندوزی قابل تشخیص باشن.

نوع کدهای وب و نوع کدینگشون معمولا با آنتی های وب قابل تشخیص هستن.

2- آنتی های سرور دیتابیس کاملتر و بروزتری دارن. ClamAV نمونه معمولی از آنتی هست.

لینک به ارسال

پس بالاخره از وردپرس رفع اتهام شد ;)

حدس بدافزار هم از اونجا به ذهنم رسید که شما گفتید هر 24 ساعت تغییر ایجاد میشه

1- ببینید همه بدافزارهای وب قرار نیست با آنتی های ویندوزی قابل تشخیص باشن.

نوع کدهای وب و نوع کدینگشون معمولا با آنتی های وب قابل تشخیص هستن.

2- آنتی های سرور دیتابیس کاملتر و بروزتری دارن. ClamAV نمونه معمولی از آنتی هست.

یه دوست دارم هر وقت یه نفر چیزی بهش میگه، میگه بهم تهمت زدن و... | اتهام که نبود از اول گفتم حدس میزنم...

(فکر الانو کرده بودم - مرسی بابت راهنمایی ها ;) )

ولی هنوز میترسم ؛ چون 24 ساعت نشده ؛ میترسم باز ... خدایا ، نه ...

تا یادم نرفته ؛ دوستان اگه نتونستید با ClamAV ، ویروس یا... پیدا کنید ؛ موضوع رو با میزبانی هاست در جریان بذارید تا هم اسکن ویروس کنن و هم سطح ایمنی هاستتون رو چک کنن.

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

کار این نرم افزار چیه ؟

یه توضیح بده چطور میتونم سایت رو اسکن کنم ؟!

ای بابا ؛ تو همین صفحه گذاشتم ، از بالا دومین پست ( عکس سکو که وردپرس رتبه 1 هست) پایینش نحوه کار آنتی ویروس ClamAV رو هم با دوتا عکس نشون دادم . البته بازم میگم، اگه نتونستید با ClamAV ، ویروس یا... پیدا کنید ؛ موضوع رو با میزبانی هاست در جریان بذارید تا هم اسکن ویروس کنن و هم سطح ایمنی هاستتون رو چک کنن.

مشکل من رفع شد؛ برای شما هم 100% با توصیفایی که داشتین ، همینه

- بعد از اسکن احتمال اینکه سایت بالا نیاد زیاده > آدرس فایلهایی که مشکل دارن ،آنتی ویروس نشون میده ، حتما از آدرسها که چی مشکل داشته و پاک شده ، کپی بگیرید و بخاطر بسپارید، تا بدونید چه فایلهایی از کجا پاک شده و سالمشو از بک آپ یا ... جایگزین کنید.

** موفق باشیـــد

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

سلام

دوست عزیز یه چیزی میگم ناراحت نشی

تو صفحه اول وقتی دیدم و یک پست دادم گفتم که ایراد از وردپرس نیست همینطور همه دوستان گفتنم اما شما ....

چون همچین مشکلی قبلن بوده و به خاطر اضافه شدن یک کد مخرب این اتفاق میفته که تو انجمن 3 بار این مشکل مطرح شده و حل شده !

لحن پست زدن و صحبت شما طوریه که آدم رو از پاسخ دادن به سوالتون پشیمون میکنه یه جورایی طلبکارانه پست میدید و کسایی که راهنمایی میکنن رو طوری بهشون حرف میزنید که انگاری هیچی بارشون نیست !

در هر صورت خوشالم مشکلت حل شده فقط خواستم تو این پست فقط یه چیزو بگم :

یاد بگیریم کسایی که بهمون کمک میکنن ، وظیفشون نیست و از لطفشونه

قبل از ارسال یه جستجو بد نیست

دقیقن مشکل رو مطرح کنیم نه اینکه ........

شرمنده

موفق باشی

لینک به ارسال

سلام

سلام

دوست عزیز یه چیزی میگم ناراحت نشی

پس میدونی که میخوای ناراحتم کنید؟ اما نمی تونید نگید

تو صفحه اول وقتی دیدم و یک پست دادم گفتم که ایراد از وردپرس نیست همینطور همه دوستان گفتنم اما شما ....

منم میگم نیست ؛ گفتم حدس میزنم به فرض که یقین گفته باشم ( خیلی از مومنین هم به خدا ایمان دارن ولی گاهی ایمانشون سست میشه و نیاز به اثبات و راهنمایی دارن ... خدایا ببخشید مثال دیگه ای پیدا نکردم)

چون همچین مشکلی قبلا بوده و به خاطر اضافه شدن یک کد مخرب این اتفاق میفته که تو انجمن 3 بار این مشکل مطرح شده و حل شده !

کاش همون موقع با صبوری توضیح میدادین و لینکشو میذاشتین ؛ گاهی کد مخرب مفهوم نیست و بهتره صحبت از راه درمان مطرح بشه ، اسکنو ...

لحن پست زدن و صحبت شما طوریه که آدم رو از پاسخ دادن به سوالتون پشیمون میکنه یه جورایی طلبکارانه پست میدید و کسایی که راهنمایی میکنن رو طوری بهشون حرف میزنید که انگاری هیچی بارشون نیست !

لحن و صحبت که از نوشته مشخص نمیشه ؛ بیشتر SMS ها و درگیریها از همین موارده، که در ذهن فکر میشه الان طرف داره میتوپه و مسخره میکنه و ...

در هر صورت خوشالم مشکلت حل شده فقط خواستم تو این پست فقط یه چیزو بگم :

حاله مارو که آخرش گرفتی ؛ چرا خوشحال نباشی

یاد بگیریم کسایی که بهمون کمک میکنن ، وظیفشون نیست و از لطفشونه

100%

قبل از ارسال یه جستجو بد نیست

یادمه اولین بار اینو چندسال پیش تو انجمن phpbb و نیوک به کاربرا، مخصوصا فروم بازای ب سنتر به اون مبتدیا میگفتن

دقیقا مشکل رو مطرح کنیم نه اینکه ........

تو هر پست من داشتم مطرح میکردم

شرمنده

دشمنت ش

موفق باشی

از ته دل نگفتی ؛ بداخلاقی هستی ؛ تا حدودی موفق باشی. بداخلاقی ندید مشخصه

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...