رفتن به مطلب

به هم ریختگی حروف فارسی به صورت علامت سؤال و درصد

پست های پیشنهاد شده

با سلام و خسته نباشید.

نمی دونم عنوان را خوب انتخاب کردم یا نه.

سؤالم این بود:

من با یه افزونه کار می کنم که نیاز به اسم دسته ها داره. ولی نمی دونم چرا توی این افزونه اسم دسته ها رو به صورت علامت سؤال و درصد و عجیب غریب نشون میده. مثلا "دسته بندی نشده" رو به این شکل نشون می ده:

"%d8%af%d8%b3%d8%aa%d9%87%e2%80%8c%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c%e2%80%8c%d9%86%d8%b4%d8%af%d9%87"

توی دیتابیس رفتم دیدم تو دیتابیس اینطور است، افزونه های دیگه مثل my category order درست نشون می ده، مشکل از کجاست؟ می شه دستی توی دیتابیس اسم ها رو عوض کنم؟ اگه Collation رو عوض کنم درست نمیشه؟

جستجو هم کردم چیزی پیدا نکردم. البته پست های زیر رو خوندم و این کارا رو کردم فایده ای نداشت:

مشکل در فارسی کردن

مشکل با متن فارسی در وردپرس

مشکل در فارسی نوشتن افزونه

مشکل حروف فارسی در خروجی

با تشکر

ویرایش شده توسط مهرابی
لینک به ارسال

کلا لینکهای فارسی اینطوری نمایش داده می شوند ولی می توانید با همین شکل در هرجایی که خواستید استفاده کنید.

راه دوم: استفاده از نامک دسته هاست که می توانید آن را به صورت انگلیسی بنویسید و به راحتی از آن استفاده کنید.

لینک به ارسال

این درسته

همون نام افزونه است با انکد ایزو که برای آدرس بار خواناست

مشکل شما چیه؟

اونهایی که درست نشون می دند یک کانورتور سر راهش گذاشتن که دو باره به فارسی تبدیلش می کنه اگر می خواهید url هاتون رو انکد کنید به اینجا سری بزنید

http://jesin.tk/url-encodingdecoding-tool/

لینک به ارسال

سلام و خسته نباشید و خداقوت

کلا لینکهای فارسی اینطوری نمایش داده می شوند ولی می توانید با همین شکل در هرجایی که خواستید استفاده کنید.

راه دوم: استفاده از نامک دسته هاست که می توانید آن را به صورت انگلیسی بنویسید و به راحتی از آن استفاده کنید.

1. به همین شکل که نمی شه استفاده کرد، اصلا معلوم نیست چی به چیه. فرض کنید حداقل 50 دسته داشته باشیم یکی یکی باید اون دسته رو تو افزونه انتخاب کنیم و صفحه را رفرش کنیم تا ببینیم درست انتخاب شده یا نه.

2. از نامک انگلیسی هم نمی خوام استفاده کنم.

این درسته

همون نام افزونه است با انکد ایزو که برای آدرس بار خواناست

مشکل شما چیه؟

اونهایی که درست نشون می دند یک کانورتور سر راهش گذاشتن که دو باره به فارسی تبدیلش می کنه اگر می خواهید url هاتون رو انکد کنید به اینجا سری بزنید

http://jesin.tk/url-...gdecoding-tool/

مشکل اینه که معلوم نیست چی به چیه. کاری به آدرس بار ندارم. مشکلم توی افزونه است، وقتی می خوام دسته ای رو انتخاب کنم دسته همون طور به هم ریخته به نمایش در میان و مشخص نیست کدوم رو باید انتخاب کنم.

این کانورتور که گفتید قضیه اش چیه.

url ها رو نمی خوام انکد کنم. مشکلم توی افزونه است.

اینم عکس از دسته ها که نامشخص هستند:

post-2477-0-55867900-1374306359_thumb.jp

لینک به ارسال

اسم افزونه چی هست؟ بگید تا کدش رو بررسی کنیم

سلام و تشکر

اسم افزونه : WP Theme Switcher Plus. برای قرار دادن قالب جدا برای هر دسته، هر پست، هر برچسب و ... هست از بین قالب های موجود در پوشه theme وردپرس.

البته تو مخزن وردپرس پیداش نکردم.

ممنون اگه این کارو انجام بدید.

لینک به ارسال

به پیشخوان - نوشته ها و دسته بندی ها برید و برای هر دسته بندی با حروف انگلیسی و آندرلاین یا اعداد یک نامک بگذارید (نام و آدرس دسته تغییری نخواهد کرد )

لینک به ارسال

به پیشخوان - نوشته ها و دسته بندی ها برید و برای هر دسته بندی با حروف انگلیسی و آندرلاین یا اعداد یک نامک بگذارید (نام و آدرس دسته تغییری نخواهد کرد )

سلام و تشکر

فکر کنم منظورتون رو دقیق متوجه نشدم.

اگه منظورتون اینه که نامک رو انگلیسی بنویسم که نمیشه هم کلی ریدایرکت باید بشه و هم خوب آدرس انگلیسی می شه دیگه.

اگه هم منظورتون اینه که مثلا دسته آموزش را بنویسم مثلا: "1_آموزش" اینم مقبول نیست.

"نام و آدرس دسته تغییری نخواهد کرد" رو که فرمودید، دقیق نفهمیدم.

ممنون از پاسختون

چطور میتونم encoding رو عوض کنم؟ تابع تبدیل انکودینگ چیه که تو فایل های افزونه جست و جو کنم و تغییرش بدم؟

لینک به ارسال

انکد مال نمایشسه شما اگر تغییرش بدید برای دیدن خودتون تغییر می کنه نه جای دیگه مگر اینکه از داخل افزونه تغییر کنه که جناب گرانسایه فرمودند چک می کنند چک کردن افزونه کار زمان بریه باید منتظرش باشید

در مورد تغییر در نامک چه انگلیسی باشه چه فارسی نام دسته بندی همان که قبلا بوده باقی می ماند و نشانی دسته بندی نیز همینطور نامک فقط در آدرس بار نمایش داده می شود

اگر ساختار پیوند یکتا دیفالت نباشه در هر حال ری دایرکت انجام می شه و فرقی نمی کنه

لینک به ارسال

آدرس سایت/دریافت افزونه رو بدید تا بررسی کنیم

عرض سلام

خیلی ممنون

لینک فایل:

wp-theme-switcher-plus.zip

خدمت آقای فخار هم سلام

انکد مال نمایشسه شما اگر تغییرش بدید برای دیدن خودتون تغییر می کنه نه جای دیگه

بله بنده هم فقط برای نمایش خودم می خوام. می خوام ببینم چی به چیه که بتونم دسته رو انتخاب کنم. نه اینکه ببینم تو افزونه چی می گذره!

نامک فقط در آدرس بار نمایش داده می شود

بله؛ اگه بشه می خوام آدرس نمایشی تغییر نکنه

اگر ساختار پیوند یکتا دیفالت نباشه در هر حال ری دایرکت انجام می شه و فرقی نمی کنه

منظورم توی سئو و اینا بود. البته زیاد چیزی سر در نمیارم. ولی اگه آدرس تغییر کنه توی سئو تأثیر نداره مگه؟ اگه اشتباه گفتم شما عفو بفرمایید.

بازم تشکر از همه اساتید فن

لینک به ارسال

برای کانوررت انکدینگ در ابتدای همین تایپیک آدرس دادم

آدرس دسته بندی با آدرس نمایشی فرق می کنه مثلا

دسته بندی "موضوع جدید" اگر دستاه بندی آی دی 1 باشه نشانیش

yoursite.com/?cat=1

است اگر ساختار پیوندیکتا نام باشه این نشانی به صورت

yoursite.com/موضوع_جدید

که کد شده اش می شه

yoursite.com/%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9_%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF

و نشانی اول ری دایرکت می شه روی این نشانی ولی نشانی اصلی هنوز نشانی اول است و اگر نامک دسته به new_cat تغییر کنه این نشانی تبدیل می شه به

yoursite.com/new_cat

و نشانی اول و دوم ری دایرکت می شند روی این نشانی ولی هیچکدوم به ارور نمی خوره و نشانی اصلی هنوز همون نشانی اوله

اگر نشانی اول تغییر کنه (یعنی دسته بندی موضوع جدید را حذف کنیم و دوباره ایجادش کنیم حتی با همان نام و نامک) در سئو تاثیر منفی دارد

لینک به ارسال
  • 7 سال بعد...

سلام

یک سوال داشتم آقای Morteza

در وردپرس قسمت همه نوشته های سایت:

عنوان

عنوان سئو

و توضیحات متا

به صورت بهم ریخته نشون میده و یک سری کارهایی هم انجام دادم ولی درست نشد.

راه حل برای حل این مشکل چی هست؟Untitled.png

ویرایش شده توسط metal_khafan2014
لینک به ارسال
در در ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ در 18:35، metal_khafan2014 گفته است :

سلام

یک سوال داشتم آقای Morteza

در وردپرس قسمت همه نوشته های سایت:

عنوان

عنوان سئو

و توضیحات متا

به صورت بهم ریخته نشون میده و یک سری کارهایی هم انجام دادم ولی درست نشد.

راه حل برای حل این مشکل چی هست؟Untitled.png

علت این بهم ریختگی اینه که عرض ستونها کمه و متن بصورت عمودی میاد، راه حل ساده اش اینه که از گوشه بالا سمت چپ، گزینه تنظیمات صفحه رو بزنید و تیک ستونهایی که نیازی بهشون ندارید رو بردارید تا بقیه ستونها فضای کافی داشته باشن.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...