رفتن به مطلب

افزایش شدید و ناگهانی مصرف منابع سرور

پست های پیشنهاد شده

سلام به همه دوستان

من سایتم سه چهار روز قبل به طور ناگهانی دو روز مصرف منابعش به طرز فجیعی بالا رفته بود.

یه دو روزی خوب شده بود تا اینکه دیروز دوباره همین اتفاق افتاد و شرکت هاستینگ متوجه شد و سایت رو قطع کرد تا اینکه سرویسم رو ارتقا دادم و وصل شد.

جالب اینجاست که در طی این روزها هیچ افزونه ای رو نصب/حذف نکرده بودم و هیچ کاری روی سایت انجام نداده بودم.

آمار وبگذر هم نشون میده که بازدیدم اونقدرها تغییر چندانی نداشته که بخواد اینهمه فشار روی سرور بیاره ولی Statpress تعداد بازدید رو در این دو روزی که مصرف منابع بالا بوده، شش هفت برابر روزهای دیگه نشون میداد که البته statpress رو حذف کردم.

به نظر شما احتمال داره که اسپایدری چیزی باشه که Statpress رو به فعالیت شدید وا داشته تا آمار رو غیرمنطقی نشون بده و همین فعالیت شدیدش باعث فشار بر سرور شده باشه؟

به پیوست، آماری رو که وبگذر میده همراه با آمار مصرف منابع در روزهای اخیر رو براتون گذاشتم تا بیشتر متوجه ماجرا بشید.

با تشکر

post-1942-0-62394500-1374130535_thumb.pn

post-1942-0-70909800-1374130553_thumb.pn

لینک به ارسال

وضعیت آکیسمت چطوره ؟ منظورم اینه روزانه چه تعداد جفنگ براتون ثبت میشه ؟ سایتتون DDos نشده ؟

از چه افزونه‌هایی استفاده میکنید ؟

لینک به ارسال

اکسیمت رو قبلا چک کرده بودم مشکلی نداشت. از اول ماه تا الآن (18 روز) 135 تا جفنگ گرفته. یعنی اندازه استاندارد.

کل افزونه هام اینها هستند:

اکیسمت

All In One SEO Pack

Auto Refresh Single Page

BWP Google XML Sitemaps

فرم تماس نسخه 7

MobilePress

Multi-column Tag Map

Sendit!

uCan Post

Virastar

W3 Total Cache

WordPress Backup to Dropbox

WordPress Related Posts

wp-jalali

WP-PageNavi

WP Robot 3

هیچکدوم از این افزونه ها بغیر از WordPress Backup to Dropbox فکر نمیکنم فشار زیادی روی سرور بیاره که اون هم هفته ای یک بار فعالیت میکنه و در ضمن اون روزهایی که مصرف منابع سایت خیلی بالا رفته، روز فعالیت این افزونه نبوده

DDos یعنی چی؟ نمیدونم!

لینک به ارسال

افزونه جلالی هم جزء دسته افزونه هایی هست که فشار میارن

لینک به ارسال

دی‌داس یک نوع حمله اینترنتی هستش که به سرور سایت شما تعداد بالایی پینگ ارسال میشه و مصرفش رو بالا میبره تا جایی که داون بشه ..

میتونید به میزبانتون درخواست بدید بهتون گزارش بدند که بیشترین مصرف رو کدوم قسمت‌ها دارند برای رفع مشکل ..

لینک به ارسال

افزونه هایی که شما دارید شامل :

Statpress

wp-jalali

WordPress Related Posts

هر سه باعث فشار به cpu میشه. بیخیال این افزونه آمار statpress بشید. هم حجم دیتابیش فوق العاده بالا میبره هم خودش باعث فشار رو cpu میشه.

افزونه WordPress Related Posts که تو مصرف منابع خیلی معروفه!

اگه دیدی پایین نمیاد اول این 3 تا رو غیرفعال کن

لینک به ارسال

افزونه هایی که شما دارید شامل :

Statpress

wp-jalali

WordPress Related Posts

هر سه باعث فشار به cpu میشه. بیخیال این افزونه آمار statpress بشید. هم حجم دیتابیش فوق العاده بالا میبره هم خودش باعث فشار رو cpu میشه.

افزونه WordPress Related Posts که تو مصرف منابع خیلی معروفه!

اگه دیدی پایین نمیاد اول این 3 تا رو غیرفعال کن

Jalali و Related post که دوتا افزونه حیاتی هستن اصلا نمیشه غیرفعالشون کرد. اونم با توجه به قالب من که اگر نگاه کنید متوجه میشید چرا اینو میگم.

ولی مسأله اینه که تا الآن با همین افزونه ها داشته کار میکرده و بطور متوسط 1 درصد CPU رو اشغال میکرده ولی یهویی رسیده به 14 درصد!

فلذا مشکل از این افزونه ها فکر نمیکنم باشه

لینک به ارسال

منم قبلا این مشکل رو داشتم که مجبور شدم سرویس هاستمو ارتقا بدم! بعدش دیگه افزونه جلالی و کلافم کرد و غیرفعالش کردم! کسی میدونه چرا این افزونه بهینه سازی نمیشه؟

لینک به ارسال
کسی میدونه چرا این افزونه بهینه سازی نمیشه

:)

نگران نباشید

بزودی این مشکل حل میشه

لینک به ارسال

موقتا از wp persian جای جلالی استفاده بشه بهتره

ولی اینکه یکدفعه و بدون ارتقا یا فعال سازی افزونه ای فشار بالا بره باید دی داس را جدی بگیرید که جناب فرد فرمودند

لینک به ارسال

دوستان امروز دوباره شرکت سرویس من رو قطع کرده بود. به دلیل تصویری که در پیوست می بینید!

سایت من هنوز 3.63 درصد از CPU و 1.19 درصد از رم سرور رو اشغال میکنه و با توجه به اینکه 250 سایت دیگه روی این سرور هستند، تهدید جدی شدم که اخراج میشم و باید سرور مجازی بخرم و از طرفی پول اون رو هم ندارم!

فیدخوان Wp-Robot، جلالی و Wordpress backup to Dropbox رو غیرفعال کردم و بجاش Wp-persian رو نصب کردم. چون بدون افزونه فارسی ساز، قالبم کار نمیکنه.

درباره دیداس هم به کارشناس شرکت توضیح دادم ولی میگن احتمالش کمتر از 1 درصد هست ولی قرار شد دوباره بررسی کنند اما فکر نمیکنم این مورد رو قبول کنند.

به نظرتون با این تغییراتی که در پلاگین ها دادم مصرف منابع پایین میاد؟ چون بصورت ناگهانی بالا رفته و این یه ذره مشکوکه!

کمک کنید واقعا وضع خرابه! :wacko:

post-1942-0-50461700-1374306395_thumb.pn

لینک به ارسال

قالب سایت بنده هم بدون فارسی ساز کار نمیکنه به خاطر همین مجبور شدم یه سری از کارکرد های افزونه جلالی رو غیرفعال کنم. و واقعا جواب داد !

تا 50 درصد فشاری که افزونه جلالی روی cpu میاورد رو کم کرد.

پیشنهاد می کنم بعضی از فعالیت های این افزونه رو غیرفعال کنید تا تاثیر فوق العاده ش رو ببنید!

لینک به ارسال

دوستان شرکت دوتا فایل رو به من معرفی کرد که فایلهایی هستند که بی حد و حصر منابع رو مصرف می کنند.

یکی فایل Jquery.form.js (فایل پیوست) که مربوط به افزونه Contact form 7 بود و یکی هم فایل Style.css قالبم.

اون فایل مربوط به فرم تماس رو حذف کردم و خوشبختانه پلاگین هنوز بدون مشکل کار میکنه. فایل Css رو هم ویرایش کردم و فایلی رو که روی قالب اصلی اولیه ام بود (چون بعدا خودم یه سری دستکاریهایی توی Style.css کرده بودم) جایگزینش کردم.

دوستانی که تو کار برنامه نویسی و پلاگین نویسی هستند میتونند این فایل رو چک کنند که ایا مشکلی داره یا نه؟

اگر مشکل داشته باشه میشه به سازنده پلاگین اعلام کرد که در آپدیت های بعدی مشکلش رو حل کنند.

اینطوری مصرف منابعم به نظرتون پایین میاد یا نه؟

jquery.form.zip

ویرایش شده توسط jalal768
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...