رفتن به مطلب

نظر شما در مورد قالب جدید دنوج چیست؟

پست های پیشنهاد شده

دوستان سلام و خسته نباشید

بالاخره کار قالب سایت من تموم شد و دیشب قالب را روی سایتم گذاشتم. لطف کنید به صورت تخصصی در مورد نقاط ضعف و قوت قالب جدید سایت من نظراتتون را بفرمایید تا بتونم نقاط ضعف اون رو برطرف کنم.

ورود به سایت

ویرایش شده توسط سعید شعبانی
لینک به ارسال

فعلاً که Server not found

میدونین چرا؟

چون لینکی روکه در پست بالا گذاشتید غلطه

اما در کل از دید من قالب قبلی خوش فرم تر و خوش رنگ تر بود - ضمن اینکه الان هدر ثابت خیلی بهتر شده اما یه لحظه پرش داره از دید من که بهتره کلاً فیکس بشه

ویرایش شده توسط isk
لینک به ارسال

میدونین چرا؟

لینک رو تصحیح کردم.

میدونین چرا؟

اما در کل از دید من قالب قبلی خوش فرم تر و خوش رنگ تر بود - ضمن اینکه الان هدر ثابت خیلی بهتر شده اما یه لحظه پرش داره از دید من که بهتره کلاً فیکس بشه

خوب میشه نقاط ضعف طراحی این قالب را بفرمایید تا بتونم بهترش کنم؟

لینک به ارسال

صفحه اول و صفحات داخلی کلاً تمام عرض هستند - ایده ی خوبیه اما معمولاً تمام پهنا برای زمانی به کار میره که ابزار خاصی به کار برده بشه اما به هر حال ایده ی خوبیه ولی سعی کنین که وقتی صفحه تمام پهنا هست از کل عرض استفاده بشه - الان توی صفحات داخلی مثلاً عکس در راست قرار گرفته و یا مطالب و یا فرم کامنت

حالا که دارید تمام عرض استفاده می کنید بد نیست اینا هم هماهنگ بشه

یه ایده : برای مطالب ساید فیکس بذارید که در ساید کامنت و مطالب مرتبط و درباره نویسنده بیاد - فیکس هم باشه - یعنی مثل هدر باشه و اسکرول نخوره

لینک به ارسال

سلام آقا سعيد خسته نباشيد ميدونم خيلي زحمت كشيديد تا قالب جديد و ساختيد

ولي دركل قالب قبليتون كامل تر بود و زيبا تر هم بود

قسمت موضوعات سايت به نحوي معلوم ترش كنيد مثلا يه فلش بزنيد بهش...

به صفحه بندي سايتتون استايل بديد يه كاري كنيد تو باكس هايي كوچيك باشه كه زيبا تر بشه

ولي در كل ما طرف دار قالب قبليتون هستيم :)

ویرایش شده توسط abolfazl
لینک به ارسال

صفحه اول و صفحات داخلی کلاً تمام عرض هستند - ایده ی خوبیه اما معمولاً تمام پهنا برای زمانی به کار میره که ابزار خاصی به کار برده بشه

منظورتون از ابزار خاص چیه؟

سعی کنین که وقتی صفحه تمام پهنا هست از کل عرض استفاده بشه - الان توی صفحات داخلی مثلاً عکس در راست قرار گرفته و یا مطالب و یا فرم کامنت

حالا که دارید تمام عرض استفاده می کنید بد نیست اینا هم هماهنگ بشه

یعنی چی یعنی مثلا عکس را بزارم سمت چپ یا کامنته ها را چپ چین کنم؟ اگر منظورتون این هست فکر نکنم بشه چون ما داریم فارسی می نویسم و فارسی هم از سمت راست شروع میشه نه چپ

یه ایده : برای مطالب ساید فیکس بذارید که در ساید کامنت و مطالب مرتبط و درباره نویسنده بیاد - فیکس هم باشه - یعنی مثل هدر باشه و اسکرول نخوره

منظورتون این هست که کنار مطالب یک نوار لغزان بگذارم و درونش بتعداد کامنت ها یا مطالب مرتبط و ... را قرار بدم؟

لینک به ارسال

سلام آقا سعيد خسته نباشيد ميدونم خيلي زحمت كشيديد تا قالب جديد و ساختيد

ولي دركل قالب قبليتون كامل تر بود و زيبا تر هم بود

قسمت موضوعات سايت به نحوي معلوم ترش كنيد مثلا يه فلش بزنيد بهش...

به صفحه بندي سايتتون استايل بديد يه كاري كنيد تو باكس هايي كوچيك باشه كه زيبا تر بشه

ولي در كل ما طرف دار قالب قبليتون هستيم :)

نمی دونم اون قالب قبلی چی داشت که همه اون رو به این قالب جدید ترجیح می دند. قالب قبلی خیلی مشکلات داشت مثلا نمی شد عنوان مطالب را طولانی نوشت چون قالب بهم می خورد , یا باید یک اندازه تصویر شاخص مشخص برای مطالب می گذاشتم نوشته هاشم خیلی ریز بود و کابر باید به صفحه نزدیک می شد تا بتونه مطالب رو درست و حسابی بخونه. ولی توی این قالب همه این مشکلات را رفع کردم و حتی رنگ قالب قبلی هم باعث فرار کاربر از سایت می شد. ولی داخل قالب جدید از تکنولوژی ریسپانسیو استفاده کردم و با اکثر صفحه نمایش ها و البته اکثر مرورگر ها سازگاری داره.

لینک به ارسال

بله می دونم فارسیه - اما الان سوالی که مطرحه اینه که انگیزه ی تمام پهنا چیه؟

از طرف دیگه الان کتگوری ها و صفحه نخست همشون از یه فرمت استفاده میشه - که اگر یه کمی متفاوت باشه بد نیست

لینک به ارسال

نمی دونم اون قالب قبلی چی داشت که همه اون رو به این قالب جدید ترجیح می دند. قالب قبلی خیلی مشکلات داشت مثلا نمی شد عنوان مطالب را طولانی نوشت چون قالب بهم می خورد , یا باید یک اندازه تصویر شاخص مشخص برای مطالب می گذاشتم نوشته هاشم خیلی ریز بود و کابر باید به صفحه نزدیک می شد تا بتونه مطالب رو درست و حسابی بخونه. ولی توی این قالب همه این مشکلات را رفع کردم و حتی رنگ قالب قبلی هم باعث فرار کاربر از سایت می شد. ولی داخل قالب جدید از تکنولوژی ریسپانسیو استفاده کردم و با اکثر صفحه نمایش ها و البته اکثر مرورگر ها سازگاری داره.

درسته شايد مشكل داشت ولي يه قالب ساده و در عين حال زيبايي بود

اما قالب فعلي شما خيلي ساده هستش شما دنوج و براي چي ساختيد؟منظورم هدفش هستشا؟اينكه مثل يه دفترچه توش مطلب بنويسيد فقط

اگه هدف اينه قالب جديدتون خيلي خوبه

اما اگه ميخاين كاربرا جذب بشند صادقانه بگم جذاب نيست

لینک به ارسال

بله می دونم فارسیه - اما الان سوالی که مطرحه اینه که انگیزه ی تمام پهنا چیه؟

وقتی که سایت تمام صفحه باشه خیلی راحت کاربر می تونه مطالب رو بخونه و البته می توان از فضاهای سفید مفید هم بیشتر استفاده کرد. من می خواستم تا اندازه فوت جوری باشه که کاربر اگر از مانیتور هم دور باشه باز بتونه به راحتی مطالب رو بخونه و مشکلی در خوندن مطالب نداشته باشه که برای داشتن فونت بزرگتر باید بود از صفحه عریض استفاه می کردم.

لینک به ارسال

درسته شايد مشكل داشت ولي يه قالب ساده و در عين حال زيبايي بود

اما قالب فعلي شما خيلي ساده هستش

خوب اون قبلی هم خودم ویرایش کرده بودم و تا جاییی که تونسته بودم سادش کردم ولی خیلی از بخش هاش با هم همخونی نداشت و المان های اضافی زیادی داشت که کاربر سرگردون می شد ولی توی این قالب جدید از المان های اضافی صرف نظر کردم و هر المانی را بسته به اهمیتش در مکان بهتری قرار دادم. مثلا بخش که بیشتر به چشم می خوره سایدبار هست. وقتی کاربری وارد مطلبی در نگاه اول عنوان مطلب و مقداری از مطلب رو می بینه و بیشتر ترقیب میشه تا مطلب رو بخونه ولی توی قالب قبلی باید اسکرول می کردی تا به متن مطلب برسی. بعد ساید ار هم خیلی تغییر دادم و از تصویر شاخص داخلش استفاده کردم چونکه اکثر کاربرای وب اول چشمشون کار میکنه بعد متن رو می خونند و اینجوری مطالب بهتر دیده می شوند.

شما دنوج و براي چي ساختيد؟منظورم هدفش هستشا؟اينكه مثل يه دفترچه توش مطلب بنويسيد فقط

اگه هدف اينه قالب جديدتون خيلي خوبه

در ابتدا من دنوج را از روی علاقه ای که به مطالب علمی داشتم راه انداختم و می خواستم تا مردم یک جور دیگه ای به موضوعات علمی نگاه کنند. ولی الان می خواهم تا در نوشتن مقالات دنوج بجز خودم کاربرای دیگه هم سهمی داشته باشند به همین منظور بخش ارسال مطلب دنوج را با افزونه WP User Frontend راه اندازی کردم که در یک محیط بسیار ساده کاربرا بتونند مطالبشون رو منتشر کنند.

اما اگه ميخاين كاربرا جذب بشند صادقانه بگم جذاب نيست

خوب کجاش جذاب نیست مثلا اگر چجوری بود بهتر می شد؟

لینک به ارسال

چونکه اکثر کاربرای وب اول چشمشون کار میکنه بعد متن رو می خونند و اینجوری مطالب بهتر دیده می شوند.

اين قسمت و خيلي قبول دارم

چند تا پيشنهاد ديگه هم دارم براي بهتر شدن قالب

براي پست ها منظورم دورشون هست يه قاب قشنگ بساز تا زيبا تر بشه

براي عكس پست هات هم يه افكت قشنگ بزار

براي تيتر پست هات هم يه باكس و افكت زيبا بهش بده

دكمه ي ادامه مطلب رو براي پست هات طراحي كن

البته ما كي باشيم كه نظر بديم همشون يه پيشنهاد بودن تا كمكي كره باشيم به دوست خوبمون سعيد آقا :)

ویرایش شده توسط abolfazl
لینک به ارسال

قالبت خیلی عالی

فقط یه چیزی برای پست ها یه متن ادامه مطلب بنویس

یه چیز دیگه دنوج یعنی چی؟

لینک به ارسال

طراحی به نقصهایی داره که با رفع کردنشون قالب خوبی از آب در میاد از قالب قبلیتم ایدش بهتره ...

اول از همه ساختار رسپاسیو سایت ایراد داره بهتر بود وقتی از مدیا کوئری استفاده می کنی اگه بر حسب درصد استفاده می کنی خوب درصدا رو رعایت کنی که اینطور نیوده ....

post-1230-0-76140900-1373468062_thumb.jp

بعد قسمت پست اگه به thumbnail یه بردر میدادی بهتر بود در ضمن برای عمومیت بیشتر ادامه مطلب برازی بد نیست ...

همچنین متا پست ها تو بیشتر کنی بهتر یه چیزی مثل

post-1230-0-79249800-1373468473_thumb.jp

برای page menu هم یه قسمتی درست کن ....

برای post navigation یه استایل بهتر قرار بده ....

در آخر این تگ رو درست کن از

<meta name="viewport" content="width=device-width; initial-scale=1.0">

به این تغییر بده

<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">

لینک به ارسال
قالبت خیلی عالی فقط یه چیزی برای پست ها یه متن ادامه مطلب بنویس یه چیز دیگه دنوج یعنی چی؟

حتما دکمه ادامه مطلب هم به پست های اضافه می کنم. دنوج به معنی دانشمند هست

لینک به ارسال
طراحی به نقصهایی داره که با رفع کردنشون قالب خوبی از آب در میاد از قالب قبلیتم ایدش بهتره ... اول از همه ساختار رسپاسیو سایت ایراد داره بهتر بود وقتی از مدیا کوئری استفاده می کنی اگه بر حسب درصد استفاده می کنی خوب درصدا رو رعایت کنی که اینطور نیوده .... post-1230-0-76140900-1373468062_thumb.jp

لطف می کنید یک چک کنید بینید درصد کدوم بخش ها مشکل داره تا درستش کنم.

همچنین متا پست ها تو بیشتر کنی بهتر یه چیزی مثل post-1230-0-79249800-1373468473_thumb.jp

منظورتون چی هست که بیشترش کنم؟

برای page menu هم یه قسمتی درست کن ....

منظورتون از این چیه؟

برای post navigation یه استایل بهتر قرار بده ....

چشم حتما

در آخر این تگ رو درست کن از
 به این تغییر بده 

تغییر دادم مشکل تگ قبلی چی بود؟

لینک به ارسال

دوستان اگر امکانش هست از نظر سرعت و کارایی هم قالب رو بررسی کنید و نظراتتون رو در همین تاپیک بفرمایید

لینک به ارسال

لود اولیه که خیلی خوب بود.

چیدمان سایت هم خوب هست و میشه گفت موارد در جای مناسب تعبیه شدن.

البته موارد ریزی هم هستن مثلا بخش ورود زیاد توی چشم نیست.

نمیدونم بعضی جاها اصلا فونت ندارن یا همین فونت مثلا اریال هست؟

لینک به ارسال

لود اولیه که خیلی خوب بود.

چیدمان سایت هم خوب هست و میشه گفت موارد در جای مناسب تعبیه شدن.

البته موارد ریزی هم هستن مثلا بخش ورود زیاد توی چشم نیست.

نمیدونم بعضی جاها اصلا فونت ندارن یا همین فونت مثلا اریال هست؟

با بخش ورود موافقم خیلی توی چشم نمیاد بعدا تغییرش می دهم. فونت هم از فونت نسیم و تاهامو استفاده کردم

لینک به ارسال

به نظر من اگر عرض تصویر رو به 960 پیکسل محدود میکردی که از این بزرگتر نشه بهتر بود و بیشتر نما و جذابیت داشت

این نظر شخصی من هست

لینک به ارسال

فونت هم از فونت نسیم و تاهامو استفاده کردم

توی بعضی بخشها مخصوصا باکس های پایین لود نمیشه

لینک به ارسال

به نظر من اگر عرض تصویر رو به 960 پیکسل محدود میکردی که از این بزرگتر نشه بهتر بود و بیشتر نما و جذابیت داشت

این نظر شخصی من هست

بله به نظر من هم خیلی جذابیتش بیشتر میشه ولی برای این که حالت رسپانسیو حفظ بشه مثلا 80% به width,body بدی خیلی زیبا میشه.

لینک به ارسال

این نظر شخصی من هست

منظورتون کدوم تصویر هست؟

لینک به ارسال

منظورتون کدوم تصویر هست؟

منظور من تمام قالب هست دیگه

عرض سایت

لینک به ارسال

منظور من تمام قالب هست دیگه

عرض سایت

عرض سایت رو میشه کم کرد ولی من دوست دارم تا عرض سایت زیاد باشه. البته این نظر شخصی من هست نه چیز دیگه ای

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان من قالب سامانه پرسش و پاسخ دنوج را هم تغییر دادم اگر لطف کنید و نظراتتون رو در مورد اون هم بدید ممنون می شم.

فقط چندتا مشکل کوچک داره (از جمله دکمه امتیاز دهی و ترجمه و البته ریسپاسیو بدودن قالب و لوگو) که دارم حلشون می کنم.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...