رفتن به مطلب

آموزش به يه كسي كه تازه كار هست

پست های پیشنهاد شده

با عرض سلام خدمت تمامي دوستان عزيز.من تازه امروز وردپرس رو كشف كردم و اومدم توي بخش.نياز به يه نفر

دارم كه مراحل ثبت نام و اينجورچيزا رو يادم بده.

نرم افزارهاي FileZilla_Server-0_9_41 // vcredist_x86 // wampserver2.2d-x32 // wordpress رو هم نصب

كردم.فقط نياز به يه آموزش واسه ثبت نام دارم و يه راهنمايي مختصر كه از چه سايتي و از كجا بايد شروع كنم.من 3 تا وبلاگ دارم، ازشون

خسته شدم و تكراري شدن.ميخوام يه محيطي جديد و نو داشته باشم.ممنون ميشم كمكم كنيد

دوستان.اين ايميل منه: m.valipour1989@yahoo.com

اين هم يكي از وبلاگ هامه: www.lord-setup.lxb.ir

لینک به ارسال

ثبت نام در کجا؟

وردپرس در دو حالت wordpress.org (Self hosting) و wordpress.com ارائه میشه - که دومی مانند مثلاً بلاگفا نیاز به ثبت نام داره البته با امکانات باورنکردنی و رایگان

اما اولی نیاز به ثبت نام نداره فقط کافیه که هاست خریداری کنید و وردپرس رو نصب کنید

شما کدوم یکی رو مدنظرتونه؟

لینک به ارسال

من يه فايل آموزش wordpress رو دانلود كردم كه با تمامي جزييات آموزش ميده مرحله به مرحله.خيلي خوب و كارآمده.

اما من در صفحه ي 31 اين

فايل pdf به مشكل برخوردم و نتونستم به جلو تر برم.لينك دانلودش رو براتون ميذارم تا دانلودش كنيد حجمش 4.5 مگابايت هست.

لينك دانلود: دانلود

من توي صفحه 31 كه گفته:: براي ساخت دیتابیس در cPanel ابتدا از طریق آدرس yourdomain.com/cpanel وارد کنترل پنل شوید.

من هرچي اون آدرس رو ميزنم انتقال داده ميشه به يه سايت ديگه.گيج شدم.توي اين مرحله از آموزش گير افتادم.لطفا راهنماييم كنيد.با تشكر

لینک به ارسال

من توي سايت wordpress.com عضو شدم.من توي كامپيوترم 100 تا قالب آماده wordpress دارم.از كدوم منو ميتونم اين قالب ها رو براي خودم اونجا قرار بدم تا با قالبهاي پيشفرضشون كار نكنم؟؟؟؟؟

ميخوام اين قالبهايي كه دارم رو جايگزين قالبه wordpress كنم

لینک به ارسال

فایل قالب رو در پوشه ی themes کپی کنید و از داشبورد=>نمایش=> قالبتونو فعال کنید

لینک به ارسال

من يه فايل آموزش wordpress رو دانلود كردم كه با تمامي جزييات آموزش ميده مرحله به مرحله.خيلي خوب و كارآمده.

اما من در صفحه ي 31 اين

فايل pdf به مشكل برخوردم و نتونستم به جلو تر برم.لينك دانلودش رو براتون ميذارم تا دانلودش كنيد حجمش 4.5 مگابايت هست.

لينك دانلود: دانلود

من توي صفحه 31 كه گفته:: براي ساخت دیتابیس در cPanel ابتدا از طریق آدرس yourdomain.com/cpanel وارد کنترل پنل شوید.

من هرچي اون آدرس رو ميزنم انتقال داده ميشه به يه سايت ديگه.گيج شدم.توي اين مرحله از آموزش گير افتادم.لطفا راهنماييم كنيد.با تشكر

دوست عزیز اینی که اینجا شما میگین مثال زده.

yourdomain.com/cpanel یک مثال هستش.

yourdomain.com منظور دامنه ی سایت خودتون هستش.

که طبق گفته های شما دامنه یا هاستی ندارین.

پس نمیتونین وارد cpanel سایت بشین و دیتابیس بسازین.

البته با لوکال میشه بدون خرید هاست و دامنه فعلا با وردپرس کار کرد اما نمیشه سایتی برای نمایش عمومی راه اندازی کرد.

ویرایش شده توسط اشکان
لینک به ارسال

يعني اين نرم افزارهايي كه نصب كردمو اين قالبهايي كه دانلود كردمو اينا همشون كشك؟؟؟؟

اين كه انگليسيه سايته :huh:

http://kb.siteground..._access_cpanel/

ویرایش شده توسط lord-setup
لینک به ارسال

اين آدرس وب من توي wordpress هست: iebusines.wordpress.com . تم هاي خوبي نداره.جايي واسه آپلود تم نداره؟؟؟ تا تم ي كه خودم دارمو آپلود كنم؟؟؟

توي cpanel دامين رايگان ندارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :huh:

http://www.siteground.com/cpanel-hosting.htm

لینک به ارسال

دوست عزیز در پست دوم عرض کردم که وردپرس بر دو نوع است - یکی دات ارگ و دیگری دات کام

شما در دات کام ثبت نام نمودید و اصولاً سلف هاستینگ نیست و ربطی به هاستینگ نداره

احتمالاً اهل دقت نیستید

اینجا انجمن پشتیبانی وردپرس دات ارگ هست (سلف هاستینگ) و هر دامنه به طور مستقل در مالکیت صاحب دامنه است و دسترسی به هاست موجود است

لینک به ارسال

به نظر شما كدوم بهتره؟؟؟؟ wordpress.org يا wordpress.com

توي كدوم خدمات بيشتره ؟؟؟

چجوري ميتونم تم آپلود كنم؟؟؟

ميشه يه چندتا آدرس وب هاتون رو كه ساختيد اينجا بذاريد تا به محيطشون نگاه بندازم و ببينم جريان چيه؟؟

لینک به ارسال

به نظر شما كدوم بهتره؟؟؟؟ wordpress.org يا wordpress.com

توي كدوم خدمات بيشتره ؟؟؟

چجوري ميتونم تم آپلود كنم؟؟؟

ميشه يه چندتا آدرس وب هاتون رو كه ساختيد اينجا بذاريد تا به محيطشون نگاه بندازم و ببينم جريان چيه؟؟

دوست عزیز نگاه کنید همونطور هم که دوستان گفتند دو نوع وردپرس داریم یکی سلف هاست (wordpress.org) یکی هم سرویس وبلاگدهی وردپرس (wordpress.com) در مورد سیستم وبلاگ دهی محدودیتی از نظر ترافیک ندارید ولی نمیشه به طور کامل همه چی رو مدیریت کرد ولی اگر خودتون یک هاست بخرید و وردپرس سلف هاست را روی اون نصب کنید دیگه محدودیتی از نظر امکانات وردپرس ندارید می تونید از همه امکانات وردپرس استفاده کنید. البته تا جایی که سرویس دهنده هاست شما اجازه بده

ميشه لطفا كامل تر توضيح بديد؟؟؟؟؟ پوشه ي تم كجاست؟؟؟؟

پوشه تم در مسیر زیر قرار داره.

site.com\wp-content\themes

البته این فقط برای وردپرس سلف هاست هست چون وبلاگ دهی وردپرس به شما اجازه نمی ده که به ftp دسترسی داشته باشید

ویرایش شده توسط سعید شعبانی
لینک به ارسال

شما در انجمن پشتتیبانی سیستم مدیریت محتوای wordpress هستید این سیستم مربوط می شه به wordpress.org و wordpress.com یک سرویس وبلاگ دهی است که با این سیستم تهیه شده امکانات و تجهیزات اون سایت ربطی به اینجا نداره و هیچکدوم از مقالات این سایت کمکی به شما نمی کنه چون اصولا شما در wordpress.com دسترسی به سورس کدها ندارید

cpanel هم یک سیستم مدیریت هاسته و باز ربطی به دامین رایگان نداره

چیزی که شما می خواهید از طریق سایتهایی مثل http://gigaservices.ir/ و http://xzn.ir/ مقدوره وارد یکی از اونها بشید و کاربری ایجاد کنید هر دو سایت امکان راه اندازی وردپرس را به شکل خودکار دارند سیستم وردپرس را نصثب کنید و اگر مشکلی بود در تایپیک جدا مطرح کنید

لینک به ارسال

این دوستمون بنده خدا فرق وردپرس وبلاگدهی رو با وردپرس نرم افزار تحت وب رو نمیدونه توضیحات دوستان رو هم متوجه نمیشه.

wordpress.com یه سایتی شبیه بلاگفا و میهن بلاگه که میتونی وبلاگ بسازی.

wordpress.org یه نرم افزار تحت وب در اختیارت میزاره که روی هاستی که میخری نصب میکنی و میتونی تم هایی که دانلود کردی رو اونجا به روشی که دوستان توضیح دادن نصب کنی و یک وبسایت اختصاصی داشته باشی.

ویرایش شده توسط نگار صادقی
لینک به ارسال

ا

از توي سايت wordpress.org بايد هاست بخرم؟؟؟

صفحه ي ثبت نام http://wordpress.org كجاست!!؟؟؟

احتیاجی به ثبت نام نیست. اصلا اون سایت ها رو بیخیال شید. wp-persian.com مقاله های این سایت رو مطالعه کن متوجه میشی

لینک به ارسال

ا

احتیاجی به ثبت نام نیست. اصلا اون سایت ها رو بیخیال شید. wp-persian.com مقاله های این سایت رو مطالعه کن متوجه میشی

بگذارید یک جور دیگه براتون بگم( شاید از نظر اساتید درست نباشه ولی برای فهمدن موضوع خوبه) : فکر کنید شما یک کامپیوتر دارید بعد روی اون کامپیوتر دو تا ویندوز نصب می کنید یک مثلا ویندوز xp و یکی هم 7 بعد از ویندوز 7 برای کارهای خودتون استفاده می کنید. حالا هاست و وردپرس هم مثل کامپیوتر و ویندوز هستند. شما از یک سرویس دهنده هاست یک هاست می گیرید که تقریبا میشه اون رو مثل یک کامپیوتر شخصی در نظر گرفت که از همه جا با اینترنت میشه بهش دسترسی داشت بعد شما روی اون یک اسکریپت نصب می کنید که اسکریپت هم مثل ویندوز در کامپیوتر هست که اینجا شما می خواهید از اسکریپت وردپرس (سیستم مدیریت محتوای وردپرس) استفاده کنید. بعد از خرید هاست و نصب وردپرس اونوقت شما می تونید مطالبتون رو منتشر کنید و همه دنیا بتونند به اون دسترسی داشته باشند :D

ویرایش شده توسط سعید شعبانی
لینک به ارسال

شماها چش ميگيد؟؟؟؟ اي خدا غلط كردم، چرا حاليم نميشه حرفهاي شماهااااااااا.انگار يك قرن از دنيا عقب ام.فقط مثل احمق ها 4 سال وبلاگ داشتم به جا اينكه پي ه اينجور چيزا باشم :( :(

:(

ویرایش شده توسط lord-setup
لینک به ارسال

wordpress.org راباید دانلود کرد و بر روی هاست شخصی آپلود کرد اما دو تا آدرسی که قبلا دادم اینکارها را کردند و با عضویت در آنها می توانید سایت وردپرسی خود را رایگان بسازید

این سایت می تواند به قدرتمندی wordpress.com باشد و شما با همین سیستم (البته با خرید دامین و هاست) می توانید سیستم وبلاگ دهی شبیه به wordpress.com بزنید

قالبها و باقی آنچه دانلود کرده اید را می توانید در همان سرویس های رایگان به کار گیرید

یک مثال برای روشن تر شدن قضیه

فرض کنید نرم افزار ورد را از مجموعه ی office نصب کرده اید و با آن می توانید تمام فایلهای وردی خود را بخوانید یا فایل جدید بسازید و ذخیره کنید

wordpress.org حکم نرم افزار را دارد و سایت wordpress.com حکم یک فایل ذخیره شده

در این انجمن مشکلات مربوط به مورد اول رسیدگی می شود

لینک به ارسال

wordpress.org به بسته نرم افزار متن باز رو در اختيارت قرار ميده مث جوملا يا نيوك يا ...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...