رفتن به مطلب

قالب جدا برای هر دسته

پست های پیشنهاد شده

با سلام و تشکر و معذرت

جستجو کردم چیزی که می خواستم پیدا نکردم

چطور میشه برای هر دسته یه قالب جدا درست کرد.

بخش استایل جدا برای هر دسته را خوندم چیزی نفهمیدم.

بخش استفاده از چند پوسته را هم خوندم.

یه افزونه هم معرفی شده بود که نمی دونم چطور کار می کرد.

هر سایتی هم دیدم نوشته بود categury[n].php ایجاد کنید و کد خود را درون این فایل قرار دهید. اما من کد نویسی بلد نیستم. چه کدی باید اینجا قرار بدم؟

در واقع می خوام از چند قالب استفاده کنم.

کاری که می خوام بکنم اینه:

مثلا سه قالب دارم. چط

کدی که قالب رو فراخوانی بکنه در وردپرس یا php چی هست؟

نمیشه مسیر داد که برای این دسته از این قالب استفاده کن؟

یه چیزی پیدا کردم نوشته بود این کد را به functions.php قالب خود اضافه کنید.

< ?php
$post = $wp_query- >post;
if ( in_category('1') ) {
include(TEMPLATEPATH . '/single1.php');
} elseif ( in_category('2') ) {
include(TEMPLATEPATH . '/single2.php');
} else {
include(TEMPLATEPATH . '/single_other.php');
}
? >

اما بازم تو فایل single.php نمی دونم چی باید بنویسم.

نمی شه تو همین کد به جای مثلا single1.php مسیر یه قالب دیگه رو داد که ازش استفاده کنه(منظورم قالب آماده هست نه کد نویسی)

پیشاپیش تشکر از همه شما دوستان عزیز.

لینک به ارسال

سلام

این مطلب رو بخونید کمکتون میکنه در مورد استایل جدا برای هر دسته .... در ضمن کدی که گذاشتید مربوط میشه به استایل جدا برای ادامه ی مطلب که آموزش کاملش رو اینجا میتونید بخونید .

لینک به ارسال

سلام

این مطلب رو بخونید کمکتون میکنه در مورد استایل جدا برای هر دسته .... در ضمن کدی که گذاشتید مربوط میشه به استایل جدا برای ادامه ی مطلب که آموزش کاملش رو اینجا میتونید بخونید .

با سلام و تشکر

بنده هر دو تاپیک ذکرشده رو خونده بودم و یه چیزایی فهمیده بودم.

عرض کردم کد نویسی بلد نیستم.

بنده مثلا دوتا دسته دارم با آی دی 4 و 5. و دوتا قالب از پیش ساخته شده دارم مثلا theme1 و theme2 که هر دو رو در قسمت قالب های وردپرس کپی کرده ام.

برای اینکه قالب این دو تا دسته با قالب اصلی متفاوت باشند، باید دوتا فایل با نام های category-4.php و category-5.php توی قالب فعلی درست کنم، تا اینجا درست. اما فرض کنید من می خوام دسته با ای دی 5 با قالب دوم یعنی theme2 نمایش داده بشه، چه کدی باید توی فایل ategory-5.php بنویسم که وردپرس از قالب theme2 برای این دسته استفاده کنه.

نمی شه مثلا توی فایل category-4.php کدی نوشته که بره مثلا قالب theme1 را فراخوانی کنه که این دسته با این قالب نمایش داده بشه.

یه سؤال دیگه هم پیش میاد اینکه آیا افزونه ها و نیز ابزارک های هر کدام از این دو قالب متفاوت خواهد بود؟ چطور میشه مثلا وقتی دسته ی با آی دی 4 را مشاهده می کنیم( که این دسته از theme1 استفاده می کنه) ابزارک های خاصی متفاوت از ابزارک های دیگه فعال یا غیر فعال باشه.

بازم تشکر از همگی شما.

لینک به ارسال

ببینید مقداری از راه رو اشتباه رفتید (البته اگر از نوشته هاتون درست متوجه شده باشم)

شما نمیتونید دو پوسته جدا رو فراخوانی کنید

منظور از دو قالب جدا یعنی کدهای جدا در همون فایلهای category

یعنی وقتی فایلی برای هر آی دی درست می کنید میتونید توی همون فایل کدهای جدا و با استایل متفاوت رو قرار بدید

امیدوارم متوجه مطلب شده باشید

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

ببینید مقداری از راه رو اشتباه رفتید (البته اگر از نوشته هاتون درست متوجه شده باشم)

شما نمیتونید دو پوسته جدا رو فراخوانی کنید

منظور از دو قالب جدا یعنی کدهای جدا در همون فایلهای category

یعنی وقتی فایلی برای هر آی دی درست می کنید میتونید توی همون فایل کدهای جدا و با استایل متفاوت رو قرار بدید

امیدوارم متوجه مطلب شده باشید

با سلام و تشکر

اگه امکان داره یه نمونه کد یا یه قالب برای دانلود قرار بدید که دسته ای قالبش متفاوت از دسته های دیگه باشه تا طبق اون، یاد بگیریم چطور دسته ای رو با قالب جدا اجرا کنیم. یا به منبع معرفی کنید.

اگه پوسته ای باشه که قالب های متفاوت برای هر دسته داشته باشه خیلی عالی میشه. B)

لینک به ارسال

شما میتوانید با نامگذاری فایلهای پوسته برای هر دسته قالبی جدا ایجاد کنید

category-[id].php

id شناسه دسته هست

نمونه

category-10.php

لینک به ارسال

شما میتوانید با نامگذاری فایلهای پوسته برای هر دسته قالبی جدا ایجاد کنید

category-[id].php

id شناسه دسته هست

نمونه

category-10.php

بازم سلام

اول تشکر از پاسختون

اما سؤال من این نیست.

تا اینجای کار رو بلدم. ولی توی این category-10.php باید چی بنویسم. چیزی که خواستم اینه که اگه کسی قالبی داره که مثلا حداقل برای یک دسته اش قالب جدا تعریف کرده باشه برای دانلود بذاره برای مثل من که نحوه تعریف قالب جدا رو یاد بگیریم.

اگه امکانش هست کسی همچین قالبی داره برای دانلود بذاره یا حداقل خود فایل category-10.php را بذاره برای دانلود.

ببخشید پررو شدم یه چیز دیگه هم می خواستم قالب جدا برای ادامه مطلب.

اینو هم اگه کسی قالب آماده داره بذاره برای دانلود.

اگه کسی طراحی بلده و زیاد وقت گیر نیست و امکانش براش هست یه همچین قالبی آماده کنه چون فکر کنم این کار سؤال خیلی ها باشه.

بازم تشکر فراوان از همه ی دوستان و اساتید فن.

ویرایش شده توسط mmki
لینک به ارسال

ببینید اصلا نیازی به دانلود یک فایل آماده نیست

شما کافیه کدهای فایل single رو توی همین فایل قرار بدید. بعد هر تغییری دوست دارید روش انجام بدید. به همین سادگی

در مورد "قالب جدا برای ادامه مطلب" یعنی چطور؟ با بقیه بخشهای سایت متفاوت باشه یا چیز دیگه؟

لینک به ارسال
ببینید اصلا نیازی به دانلود یک فایل آماده نیست شما کافیه کدهای فایل single رو توی همین فایل قرار بدید. بعد هر تغییری دوست دارید روش انجام بدید. به همین سادگی در مورد "قالب جدا برای ادامه مطلب" یعنی چطور؟ با بقیه بخشهای سایت متفاوت باشه یا چیز دیگه؟

با سلام و تشکر از جوابتون

در مورد "قالب جدا برای ادامه مطلب" یه چنین چیزی باشه:

هر دسته که با قالب خاص خودش باز میشه ولی می خوام اگه بشه ادامه مطلب بعضی از پست هایی که با همون قالب اصلی باز می شه متفاوت باشه ولی قالب صفحه اصلی یعنی index با بقیه یکی باشه.

مثلا فرض کنید یه بخش "قالبها" برای سایتم دارم که می خوام ویژگی هایی جدا از قسمت های دیگه داشته باشه البته فقط "ادامه ی مطلبش"

در مورد قالب جدا برای هر دسته هم بنده چیزی که فرمودید را می دونم ولی عرض کرده بودم کد نویسی بلد نیستم شما گفتید تغییرات دلخواه را انجام بدید من تغییر بلد نیستم. می خواستم یه قالب دیگه که قبلا طراحی شده رو فایل ایندکسش رو کپی کنم بذارم توی این قالب اصلی. اما مثلا فراخوانی فایل style.css را توی وردپرس بلد نیستم. یعنی توی همین فایل ایندکس باید استایل قالب جدید فراخوانی بشه یا توی header.php قالب اصلی؟

کمی htmlبلدم. و کمتر از اون php هم کار کردم ولی نه زیاد.

من این کارو انجام دادم لطف بفرمایید ببینید درسته؟ و راهنمایی کنید.

پوشه ی قالب دوم را کپی کردم توی این قالب حالا باید توی این category-id.php چطوری مسیر دهی کنم که قالب این دسته با قالب اصلی متفاوت باشه.

روش دیگه ای هست بفرمایید.

قالب آماده که گفتم اگه کسی داره بذاره خواستم ببینم چکار کرده یاد بگیرم نه چیز دیگه که قبلا هم عرض کردم.

بازم تشکر از شما و خداقوت.

ممنون بابت پیگیری هاتون و اینکه جواب مارو میدید.

ویرایش شده توسط مهرابی
لینک به ارسال

بجای id در category-id.php آی دی دسته رو قرار میدید

بعد محتوای کدهای اون چیزی که مدنظرتون هست رو درش قرار بدید

اگر خیلی سردرنیاوردید کدهاتون رو بزارید اینجا تا ست کنیم(برای نمونه)

لینک به ارسال
  • 3 ماه بعد...

خب حالا اگه بخوایم برای ادامه مطلب یه دسته خاص صفحه ای متفاوت طراحی کنیم باید چه کنیم

یعنی صفحه ادامه مطلب اون دسته با بقیه فرق داشته , اون موقع باید چه کنیم؟

لینک به ارسال

خب حالا اگه بخوایم برای ادامه مطلب یه دسته خاص صفحه ای متفاوت طراحی کنیم باید چه کنیم

یعنی صفحه ادامه مطلب اون دسته با بقیه فرق داشته , اون موقع باید چه کنیم؟

<?php add_filter('single_template', create_function('$t', 'foreach( (array) get_the_category() as $cat ) { if ( file_exists(TEMPLATEPATH . "/single-{$cat->term_id}.php") ) return TEMPLATEPATH . "/single-{$cat->term_id}.php"; } return $t;' )); ?>

برای هر دسته دلخواه فایلی ایجاد کنید

single-10.php

10 شماره دسته هست

لینک به ارسال

خیلی ممنون

من یه مقاله پیدا کردم قبل از پست شما و به درستی هم کار کرد

و به قسمت اموزش اضافه کردم

http://forum.wp-parsi.com/tutorials/article/424-%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%AC%D8%AF%D8%A7%DA%AF%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%B7%D9%84%D8%A8-%D9%87%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%87/

ویرایش شده توسط فرهاد
لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

سلام

تابع in_category فقط در دسته خاص عمل می کند و در زیر دسته هایش عمل نمی کند؟

چطوری میشه هم در دسته خاص و هم در زیر دسته هایش عمل کند؟

لینک به ارسال
  • 2 سال بعد...

اینت کد رو باید کجا بگذاریم:

<?php add_filter('single_template', create_function('$t', 'foreach( (array) get_the_category() as $cat ) { if ( file_exists(TEMPLATEPATH . "/single-{$cat->term_id}.php") ) return TEMPLATEPATH . "/single-{$cat->term_id}.php"; } return $t;' )); ?>

و اینکه در این کد چطور میشه id دسته رو مشخص کرد ؟

و اینکه ایا این کد کار همین کد زیر رو میکنه و فرق داره ؟:

<?php $post = $wp_query->post;
if ( in_category('72') ) {
include(TEMPLATEPATH . '/single108.php'); }

else { include(TEMPLATEPATH . '/singlemaster.php'); }

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...