رفتن به مطلب

یک پیمانکار باید چه وبژگی هایی داشته باشه؟

پست های پیشنهاد شده

باسلام

دوستان بنده کم کم دارم به طراحی ، دیزاین و سئو سایت ها میپردازم و به نوعی دارم یه پیمانکار برای خودم میشم اما نمیخوام بدون آگاهی واردش بشم!

بنابراین صلاح دونستم از تجربه شما استفاده کنم ؛ خوب سوالم اینجاست که یک پیمانکار چه ویژگی هایی باید داشته باشه؟

برای پیمانکار خوب شدند باید از کجا شروع کرد؟ چه کارهایی باید انجام داد؟

باتشکر صادق

لینک به ارسال

در وب دو اصطلاح است یکی developer و دیگری designer

حالا developer در حد حرفه ای میشه

Front-end Developer

Back-end Developer

حالا اصطلاح پیمانکار رو من یکی نمی تونم هضم کنم یاد ساخت و ساز ساختمون میوفتم .

لینک به ارسال

در وب دو اصطلاح است یکی developer و دیگری designer

حالا developer در حد حرفه ای میشه

Front-end Developer

Back-end Developer

حالا اصطلاح پیمانکار رو من یکی نمی تونم هضم کنم یاد ساخت و ساز ساختمون میوفتم .

آخه بیشتر با پونیشا کار میکنم اونجا هم میگند پیمانکار در اصل هم درسته چون یه پروژه را در اختیار میگیری و....

بهتره بگم یه designer و یه سئو کار :)

لینک به ارسال

سئوکار هم با دیزانر فرق داره

به صورت کلی یک وب سایت دو بخش داره زیر ساخت و نمای عمومی

زیر ساختهای یک سایت رو معمولا یک برنامه نویس می نویسه ولی مهمتر از اون یک تحلیل گر خوبه که بتونه نیازهای مشتری را با توجه به شناختی که از توانمندی ها و امکانات وب داره تحلیل کنه و در واقع پلان اصلی سایت رئ ترسیم کنه این تحلیل گر باید بتونه تشخیص بده که کاربر می تونه نیازهاش رو با یک سیستم طراحی شده مثل وردپرس انجام بده یا اینکه باید براش یک cms جدا نوشت و همینطور گزینه های دیگه رو تفکیک می کنه مثلا سایت یک شرکت تولیدی که محصولات مشخصی داره اصلا نیازی به فضای داینامیک نداره و در فضای ایستاتیک می شه هم زیباتر و قوی تر طراحی کرد و هم سایت را باسرعتی بسیار مطلوبتر لود کرد اما چون اغلب کارفرمایان ترجیح می دهند بخشی هم برای گزارشات و خبر داشته باشند می شه این بخش را با CMS طراحی کرد و در سایت ایستاتیک جاسازی کرد این ها وظایف تحلیل گره

بعد نوبت برنامه نویسه که برنامه های مود نیاز هر بخش رو بنویسه و فایل کنه و در نهایت گرافیست سایت و برنامه نویس با کمک هم برنامه ها و گراف ها را می چینند و سایت را می دوزند

البته با توجه به امکاناتی مثل جی کوئری و کتابخانه های دیگه طراحی همینطور وجود منابع و نمونه های متعدد خارجی و داخلی که هر برنامه نویسی با دیدنشون می تونه اجراشون کنه، خواهی نخواهی گرافیست و برنامه نویس در حال ادغامند و یکی شدنند

سئو یکی از دانش های مورد نیازه برای برنامه نویس سایت و البته اتفاقاتی که معمولا به عنوان سئو و بهینه سازی برای مشتریان انجام می شه تاثیر چندانی در بهینه شدن سایتها ایفا نمی کنه اصل مطلب سئو به متصل کردن سایت و موتورها مربوط می شه که با تگ h1 و h2 اتفاق نمی افته و به مطالب و نویسنده محتوای سایت بر می گرده

اما چون در ایران معمولا مشتری ها اول اقدام می کنند بعد تصمیم می گیرند و در نهایت اگر فرصت شد مطالعه اول یک سایت می زنند بعد از آماده شدن سایت تصمیم می گیرند که چه تخصصی رو در سایت دنبال کنند در نتیجه مهمترین بخش که تحلیل سایته حذف می شه بعد هم طرف فکر می کنه اینهمه امکانات رایگان چرا پول خرج کنم می آد و از هر باغچه ای یک شاخه گل می کنه و یک دسته گل درست می کنه و گاهی تا این امکانات رایگان رو بشناسه دو سه تا کلاه هم سرش می ره در نهایت متوجه می شه باید شناخته بشه و می افته دنبال سئو

و به این ترتیب شغلی جدید ایجاد می شه برای سئو نمودن یک سایت

لینک به ارسال

خیلی ممنون

من برای اینکه یه پیمانکار خوب باشم حتماً باید به اکثر cms ها مسلط باشم! خوب راستش فکر کردن به cms غیر از وردپرس برام خیلی سخته و الان هم فکر میکنم توی وردپرس 60 درصد راه را بیشتر طی نکردم.

نظرتون چیه که همزمان با اینکه با وردپرس کار میکنم به سراغ دیگر cms ها هم برم و با نحوه کارشون آشنا بشم؟

اگر بله ، به نظرتون به سراغ کدوم برم؟

یک سوال دبگه،من قصد دارم این کار را به عنوان کار آیندم هم انتخاب کنم اما اکثر که نه تمام افرادی که بااونها مشورت کردم گفتند که به عنوان شغل دوم انتخاب کن و هر کدوم هم دلایلی داشتند،ولی نمیدونم چی توی این کار هستش که منا اینقدر درگیر و مجذوب خودش کرده!

اگر بخوام این شغل را در پیش بگیرم ، نظرتون چیه که در زمینه گرافیگ هم فعالیت کنم و به نوعی یه دیزاینر تمام بشم؟

باتشکر از پاسخ شما

لینک به ارسال

میتونه به عنوان یک شغل اول هم باشه (در ایرن) و میتونید بصورت فری لنس با خارج ایران هم کار کنید. ولی باید بصورت تخصصی کار کنید و وقت و هزینه زیادی رو صرف اینکار کنید.

به شخصه در اویل کار با تمام سیستمهای موجود در نت کار کردم. اونهایی که پولی بودن رو هم دانلود و نصب و تست می کردم.

ولی درنهایت یکی دو سیستم رو (در هر رده) برای کار انتخاب کردم. اما اگر php کار کنید(برای تسلط بیشتر perl هم خوبه) میتونید براحتی با هر سیستمی کار کنید.

برای طراحی هم مشخصا html-css-javascript کار کنید هیچ مشکلی با هیچ سیستمی نخواهید داشت.

شما حداثل تا چند سال آینده رو باید در کاوش در سیستم های دیگه سپری کنید

موفق باشید

لینک به ارسال

خیلی ممنون مرتضی

الان چند تا کتاب آموزش perl گرفتم ، راستش همین الان اسمش را از شما شنیدم.

فعلا توی php در قسمت توابع دو رشتیه‌ای موندم و هنوز مطالعه نکردم.

با اتمام امتحان ها تابستون جدی تری را شروع خواهم کردش و تمام سعی و تلاشم را برای بالا بردن اطلاعات و دانشم پیش میگیرم.

برای اینکه بصورت فری لنس کار کنم ، حتما به انگلیسی مسلط باشم،اما زمانی برای رفتن به کانون زبان را ندارم/از طرفی هم کم کم داریم بزرگ میشم و توی سن بالاتر کارایی ذهنمون میاد پایین :lol:

شما خودتون چطوری زبان انگلیسی را فرا گرفتید؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...