رفتن به مطلب

خطای 503 با افزونه ووکامرس

پست های پیشنهاد شده

عرض سلام و درود

دوستان وقتی میخوام چند تب از قسمت های مدیریتی سایت (نوشته ها، رسانه، برگه، دیدگاه و ...) رو باز کنم، بیشتر تب ها خطای 503 میدن و سایت DOWN میشه (به تایید UP TIME ROBOT) و بعد از چند دقیقه دوبار UP میشه

با تماس و بررسی که با پشتیبانی هاست داشتیم و بررسی سی پنل فهمیدیم که مشکل از منابع هاست نیست (رم و سی پی یوی منابع هاست تحت فشار نیستن که کم بیارن) خلاصه مشکل از خود وردپرسه سایت منه

حالا من دونه دونه افزونه هر رو از کار انداختم و فهمیدم مشکل از ووکامرس هستش چیکار باید بکنم دوستان؟ ووکامرس رو نیاز دارم

آدرس سایت: Shop-Hyunda.ir

لینک به ارسال

سلام به انجمن خوش آمدید

ووکامرس به خودیه خود مشکلی نداره اما به هرحال به منابع بیشتری نسبت به یه سایت وبلاگی نیاز داره

با ارتقا هاست به احتمال زیاد مشکل حل میشه، اما باید از پایه سایتتون رو بهینه بالا بیارید

برای مثال یه افزونه صفحه ساز مثل اامنتور و ... میتونه تاثیر منفی روی سایتتون داشته باشه

بهینه بودن خود قالب و کدنویسی استاندارد رو هم باید در نظر بگیرید

در نهایت می‌تونم بگم، مشکل از ووکامرس نیست،

مشکل میتوننه از محصولاتی باشه که در کنار ووکامرس دارن استفاده میشن ( قالب و افزونه های سنگین و یا نال )

و یا اینکه منابع هاستتون برای استفاده از ووکامرس کافی نیست

لینک به ارسال

درود بر شما

راستش این سایتمو تازه بالا آوردم

قالب آماده وودمارت (یکی از پر فروش ترین قالب های وردپرسی) رو خریدم و صرفا از افزونه ووکامرس، المنتور، یوآست و یکسری افزونه پیش فرض مثل ادیتور پیش فرض وردپرس استفاده می کنم

تا اونجایی که من میدونم وردپرس منابع زیادی از سرور مصرف میکنه من از سال 93 تا 1400 جوملا کار می کردم و تازه به وردپرس اومدم

ممنون میشم شرکتی که شما یا هرکدوم از دوستان ازش هارد اشتراکی خریداری کردید و با وردپرس جواب داده معرفی کنید به عنوان آخرین قدم میخوام هاست سایت رو عوض کنم اگر چه در سی پنل بخش منابع نشون میده که خیلی از منابع (رم و سی پی یو) استفاده نمیشه و تحت فشار نیستن

با تشکر

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، ali-shariat گفته است :

قالب آماده وودمارت (یکی از پر فروش ترین قالب های وردپرسی)

این موارد رو اگر از فروشگاه‌های ایرانی خریدید اعتباری بهشون نیست ( باید از وبسایت اصلی خریداری بشه اینا نال هستن )

در خصوص هاست اگر سایت تازه تاسیس هست نباید مشکلی وجود داشته باشه و با همون پنل اشتراکی به خوبی اجرا میشه

شما اول با یک قالب رایگان از مخزن و بدون المنتور چک کنید ببینید بازم خطا می‌گیرید یا نه

لینک به ارسال

درود بر شما

با قالب های دیگه و با فعال و غیر فعال کردن المنتور و ووکامرس و خلاصه مشورت با پشتیبانی هاست به این نتیجه رسیدیم که وقتی مثلا 12 تب از سایت رو برای ادیت باز می کنم (زمانی که تمام افزونه ها فعال باشن) سایت من از منابع سرور (خصوصا CPU) بیش از اندازه مجاز مصرف میکنه و سایت دان میشه و بعد ار اینکه تب ها بسته شد و فشار برداشته شد مجدد بالا میاد

یا باید سرور مجازی بخرم که هزینه بالایی داره یا باید کمتر به منابع هاست فشار بیارم یا باید افزونه ای برای مدیریت منابع پیدا کنم، شما چه راهکار یا افزونه ای پیشنهاد می کنید که کار باهاش راحت باشه؟

لینک به ارسال

سعی کنید سایتتون رو از پایه بهینه بالا بیارید

اگر از قالب تجاری استفاده می‌کنید حتما از سایت سازنده قالب خریداری بشه نه فروشگاه‌های زرد ایرانی. ( مثال هر فروشگاه ایرانی که وودمارت رو گذاشته نسخه نال و بی اعتبار هست )

سعی کنید از افزونه های صفحه ساز استفاده نکنید این افزونه ها به صورت معمول DOM صفحه رو زیاد می‌کنن

و البته که با فراخوانی اسکریپت‌هایی که همه اونها برای سایت شما ضروری نیست سرعت سایت شما رو کم می‌کنن

اینا اولین مراحل بود که باید رعایت بشه،

و البته به نظر نمیاد که هاستتون هم هاست مناسبی باشه

به نظرم بهتره با یک شخص متخصص کار کنید تا نتیجه بهتری رو بگیرید

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

درود بر شما

با راهنمایی شما درست شد

دقیقا همونطور که گفتید اول شروع کردم یکسری بهسازی ها انجام دادم تا مصرف منابع بیاد پایین بهتر شد ولی درست نشد و مشکل از هاست بود

هاست سایت رو عوض کردم و کلا مشکل برطرف شد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...