رفتن به مطلب

از چه سروری برای راه اندازی وبسایت با وردپرس استفاده کنم؟

پست های پیشنهاد شده

من میخوام یه سایت با وردپرس بیارم بالا (یه فروشگاه آنلاین هست) ولی اطلاعاتم راجع به سرور محدود هست. طبق تحقیقاتی که داشتم استفاده از سرور ابری زس خوبه ولی نمیدونم تفاوتش با vps ابری چیه. ممنون میشم دوستانی که در این باره تخصص دارن نظر بدن. اگر سرور بهتری رو میشناسین ممنون میشم معرفی کنید.

لینک به ارسال

سلام

باتوجه به محدودیت های اینترنتی بهترین گزینه سرور ایران هستش و اینکه سرور های ابری ایران مشکلات زیادی دارن و بهتره که روی سرور های معمولی داخل ایران سایت رو پیاده کنید تا براحتی برای کاربران ایرانی باز بشه

لینک به ارسال

سلام

برای انتخاب سرور به یه سری چیزا قبلش باید توجه کنید

نوع سایتتون (که گفتید فروشگاهی هست)

تعداد محصول حدودی

تعداد بازدید که فکر میکنید برای سایت میتونه داشته باشه 

برای سایت میخواین تبلیغ کنید و بازدید کننده جمع کنید یا نه

میران هزینه ای که در نظر دارید

میزان فضای مورد نیاز

همه ی گزینه ها روی انتخاب سرور تاثیر داره البته میتونید اگر یه فاکتور رو دیدین کم در نظر گرفتید حین کار هاست رو ارتقاء بدید(فقط از همون شرکتی که خریدید چون تغییر هاست از یه شرکت دیگه چند روز سایت رو میخوابونه و مشکلات خاص خودش رو داره و باید حرفه ای باشید )

سایت شما فروشگاهی هست میتونید از شرکت های داخلی اقدام به خرید سرور کنید ، سرورهای ارزون قیمت هم نخرید چون اونقدر کند عمل میکنند که ارزش نداره حتی برای فروشگاه بهشون نگاه کنید

از شرکت های داخلی سرورهای خارج از کشور رو خریداری کنید به خاطر محدودیت های اینترنت یه زمانی سرورهای داخلی نمیتونست با منبع وردپرس ارتباط داشته باشه و تقریبا یک ماه طراحان سایت با سرور داخلی رو اذیت میکرد و امکان داره این محدودیت ها دوباره برگرده ، خودم از یه شرکت ایرانی هاست معمولی (سرعت بالا تو رده ی خودش) از آلمان رو خریدم و حدودا 300.000 تومان شد.

اول براش سرور ایرانی رو گرفته بودم اما به مشکلات زمان محدودیت خورد و بعضی کارها توش انجام نمیشد و مجبور شدم تعویض کنم و گفتم کاش از اول 140 ت بیشتر میدادم و سرور خارجی انتخاب میکردم.

بعد که آمار بازدید و فروش رفت بالا باز دیدم سرعت سایت کم شده چون بازدید زیاد بود و محصولات هم زیاد شده بود و فضای هاستم آخرش بود درخواست ارتقاء دادم و کل هزینه ها شد حدود 450ت.

تو محاسبات اولیه اشتباه کرده بودم اما همش جای جبران داشت و خودکار خودشون تغییر میدادن برام ، رو افزایش فضا هزینه نمیگیرن اما این که بخوای از سرور داخلی بری روی خارجی یه هزینه برای انتقال میگیرن و چند ساعت (معمولا میزارن آخر شب) سایتت قطع میشه اما هیچی بهم نمیریزه

برای کارتون اول به این فاکتورها نگاه کنید و بعد سرور رو انتخاب کنید.

اگر از نظر مالی مشکلی نداشتید یه سرور با سرعت بالاتر از پیشبینی رو انتخاب کنید.

بعد اگر دیدید کارتون خوب پیش رفت برین سراغ سرورهای بالاتر و فضای ابری و سرور اختصاصی (تو این بخشم تجربه دارم صاحب یه کارخونه از اول میگفت پولش مطرح نیست و سرور اختصاصی میخوام کلی هزینه کرد تو اون سال نزدیک ده میلیون تومان پول سرور داد، بعد سایت رو تحویل گرفت مسئول سایتشون رو که قرار بود خودشون بزارن و من فقط پشتیبان باشم بعد از چند ماه رفت و سایت رو هم ول کردن و حتی دنبال نیروی جدید نبودن و میگفتن به درد نمیخورد و فروش نداشت، حالا فروش نداشتن دلایل زیادی داره که بحث نمیکنم اما بحثم سر ریسک اولیه هست که خیلی هزینه کرد ولی نتیجه نگرفت و میتونست آزمایشی اون زمان یه هاست خوب رو به سیصد هزارتومان بگیره (الان شده هفتصد و پنجاه هزار تومان) اما این کار رو نکرد و کلی ضرر کرد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...