رفتن به مطلب

نحوه ایجاد نیم فاصله

Hoomanhpc2

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان. می خواستم بپرسم در هنگام تایپ کردن چطور میشه نیم فاصله گذاشت؟

برای مثال در حالت عادی " می شود " نوشته میشه. چطور میشه نوشت " می‌شود " ؟

لینک به ارسال

برای اینمنظور افزونه ای به نام ویراستار هست که به صورت خودکار به نیم فاصله تبدیل میکنه.

و به صورت دستی:

مثال " می‌شود"

Ctrl + Shift + 2

ویرایش شده توسط Mohammad
لینک به ارسال

برای درج نیم‌فاصله یا درون‌فاصله توصیه می‌کنم از برنامه کم‌نظیر «تری‌لی‌اوت» استفاده کنید که صفحه کلید رو به طور کامل یونی‌کد می‌کنه.

لینک به ارسال

بستگی به برنامه کیبورد داره , TrayLayout رو نصب کنید با

Shift + Space

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

اگر از TrayLayout استفاده نمی کنی تو صفحه کلید معمولی ویندوز ترکیب کلیدهای Ctrl و دَش (خط تیره) نیم فاصله می‌ذاره. اما اگه کلمه آخر سطر باشه ممکنه دو تیکه بشه.

به جاش از Ctrl+Shift+2 هم می‌تونی استفاده کنی که دقیقاً همون نیم‌فاصله‌ي استاندارده.

ولی باز هم از TrayLayout استفاده کنی بهتره چون صفحه کلید استاندارد فارسی را بهت تحویل می‌ده. با این برنامه Shift+Space نیم‌فاصله می‌ندازه که خیلی کار تایپ‌و راحت‌تر می‌کنه.

لینک به ارسال

دوستان من برنامه TrayLayout رو هم نصب کردم و با ویندوز 7 سازگاری نداشت که توی تنظیماتش ؛ ویندوز ایکس پی رو به عنوان ویندوز سازگار گذاشتم. و الان برنامه رو اجرا کردم ولی نیم فاصله رو رعایت نمی کنه.

راه حلی دارید؟

لینک به ارسال

دوستان من برنامه TrayLayout رو هم نصب کردم و با ویندوز 7 سازگاری نداشت که توی تنظیماتش ؛ ویندوز ایکس پی رو به عنوان ویندوز سازگار گذاشتم. و الان برنامه رو اجرا کردم ولی نیم فاصله رو رعایت نمی کنه.

راه حلی دارید؟

shift + space نیم فاصله ایجاد نمیکند؟

لینک به ارسال

shift + space نیم فاصله ایجاد نمیکند؟

تشکر ! نمی دونستم ...

ولی توی متن های طولانی کارساز نیست . . .

فکر کردم خودکار این کار رو میکنه !

لینک به ارسال

تشکر ! نمی دونستم ...

ولی توی متن های طولانی کارساز نیست . . .

فکر کردم خودکار این کار رو میکنه !

افزونه ویراستار را که دوستان گفتند بریزید برای اصلاح خودکار متن های قدیمی

لینک به ارسال
  • 3 ماه بعد...

سلام

توی ویندوز xp شیفت+اسپیس، نیم فاصله می نوشت ولی توی ویندوز 7 و 8 دیگه اینجور نیست و خودتون هم می دونید که ترک عادت مرضه :) برای هر نیم فاصله که کاربردش هم زیاده اگه بخواهیم یه چیز دیگه بزنیم دردسره، حالا هیچ راهی وجود نداره که با شیفت درست شه؟

لینک به ارسال

توی ویندوز 8 که کلا جواب نمیده، همینکه اجراش می کنم صفحه کلید کلا از کار میفته! و تا وقتی که logoff نکنم دیگه هیچی نمی شه نوشت

ویندوز 8 یه صفحه کلید استاندارد داره خودش که نیم فاصلش خوب کار می کنه ولی حروفش کلا قاطی پاتی هستن!

لینک به ارسال

آره اونجوری میشه ولی خب خیلی دردسر داره، سرعت تایپ رو خیلی میاره پائین، اصلا نمی دونم مایکروسافت چرا این کار رو کرده :wacko:

لینک به ارسال
  • 5 ماه بعد...

برای اینمنظور افزونه ای به نام ویراستار هست که به صورت خودکار به نیم فاصله تبدیل میکنه.

و به صورت دستی:

مثال " می‌شود"

Ctrl + Shift + 2

این افزونه ظاهرا رو نوشته های قبلی هم تاثیر میذاره.

اگه افزونه رو نصب کنیم و بعد پشیمون بشیم و حذفش کنیم مطالب به حالت قبل برمیگردن یا نه تغییرات روی مطالب باقی می مونن.

به عبارت دیگه این افزونه تغییرات رو روی دیتابیس و اصل مطالب اعمال می کنه یا نه فقط تو نمایش مطالب.

لینک به ارسال

از هم می‌تونید استفاده کنید ، تست شده روی تمامی نسخه‌های ویندوز

kbdfasgf.zip

لینک به ارسال

از این بسته استفاده کنید.

از هم می‌تونید استفاده کنید ، تست شده روی تمامی نسخه‌های ویندوز

ممنون دوستان. من سوالم چیز دیگه ای بود. البته اگر در پاسخ به من این برنامه (ها) رو گذاشتید.

لینک به ارسال

ذوست عزیز شما در هر جایی از ویرایشگر یا محتوا متن‌تون رو به صورت نیم‌فاصله تایپ کنید به همین صورت هم در سایت شما نمایش داده خواهد شد ، پس مسئله فقط تایپ کردن اون هست که برنامه‌ها براتون قرار داده شد و راهنمایی شد

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...