رفتن به مطلب

آموزش حسابداری

پست های پیشنهاد شده

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی دوستان حاضر در انجمن.

من رضا تسلیمی هستم کارشناس موسسه حسابداری رهنما.

موسسه حسابداری رهنما یکی از بهترین ارائه کنندگان خدمات حسابداری، حسابرسی و امور مالیاتی در استان گیلان هست که بنده افتخار همکاری با این مجموعه رو سالهاست که دارم.

همونطور که میدونید با توجه به سخت گیری های اخیر سازمان امور مالیاتی علم حسابداری و آشنایی به قوانین مالیاتی بسیار با اهمیت تر از گذشته شده.

همین سخت گیری ها باعث شده تا بازار کار حسابداری بسیار داغ بشه و علاقه مندان به حضور در دوره های کارآموزی حسابداری بسیار بیشتر از پیش بشن.

اگر دوستان موافق باشند بنده قد دارم در این قسمت از انجمن آموزش های حسابداری رو قرار بدم.

سعی میکنم آموزش ها بصورت کوتاه و مختصر باشند.

حتی اگر بتونم یک درصد به علم کسی اضافه کنم برای من کافی هست و قطعاً باعث خوشحالی من میشه

لینک به ارسال

-  1صورت سود و زیان یعنی چه

گزارش صورت سود و زیان گزارشی از درآمدها و هزینه های موسسات در طی دوره زمانی معینی مثل یک سال یا شش ماه می باشد. مهم ترین بخش اطلاعاتی موسسات که سود ویژه آن است در صورت سود و زیان قید می شود. سود ویژه عبارت است از مازاد درآمد بر هزینه موسسات و به مراتب زیان ویژه نیز مازاد هزینه بر درآمد موسسات تعریف می شود.

-  2صورت حساب سرمایه چیست؟

گزارش تغییرات در سرمایه موسسات در دوره زمانی مشخصی (یک سال، نه ماه، …) را صورت حساب سرمایه موسسات گویند. اقلام تشکیل دهنده صورت حساب سرمایه عبارتند از: سرمایه ابتدای دوره، سرمایه گذاری های مجدد، برداشت های صاحب موسسات و سود یا زیان ویژه موسسات که در صورت سود و زیان محاسبه شده است. د رنهایت صورت حساب سرمایه نشان دهنده سرمایه انتهای دوره موسسات خواهد بود.

- 3ترازنامه چیست و چه کاربردی دارد

ترازنامه لیستی از دارایی ها، بدهی ها و سرمایه موسسات در تاریخ مشخصی است که عموما این تاریخ آخر ماه یا سال مالی می باشد. به طور مثال ترازنامه موسسات خدماتی همانند عکسی است که در تاریخ مشخصی از موسسات خدماتی گرفته می شود. ترازنامه که به آن صورت وضعیت مالی نیز گفته می شود شامل موارد دارایی های جاری و ثابت، بدهی های جاری و غیرجاری و سرمایه صاحب یا صاحبان موسسات است.

- 4صورت گردش وجه نقد به چه معناست

این صورت مجموعه ای از دریافتی ها و پرداختی های موسسات در طی یک سال مالی را ارائه می دهد. صورت گردش وجه نقد در حسابداری خدماتی شامل 1

- گردش وجوه حاصل از فعالیت های عملیاتی، 2- گردش وجوه حاصل از فعالیت های سرمایه گذاری و 3- گردش وجوه حاصل از فعالیت های تامین مالی می باشد که بالنتیجه وجه نقد پایان دوره را عرضه خواهد کرد.

صورت گردش وجه نقد

-  5بستن حساب های موقت در چه زمانی انجام می شود

جهت بستن حساب های موقت آنها را ابتدا در دفتر ثبت روزنامه معکوس (حساب های بدهکار را بستانکار و حساب های بستانکار را بدهکار می کنیم) و آن را با حسابی تحت عنوان خلاصه سود و زیان می بندیم، نهایتا حساب خلاصه سود و زیان با حساب سرمایه بسته می شود.

- 6بستن حساب های دائمی و تهیه تراز آزمایشی نهایی

کلیه دارایی ها بستانکار و تراز نهایی بدهکار و کلیه بدهی ها و سرمایه بدهکار و تراز نهایی بستانکار ثبت می شود و حساب های دائمی بسته می شوند.

علاوه بر آن ابتدای سال بعد با ثبت معکوس در دفاتر افتتاح می گردد که به آن به جای تراز نهایی تراز آغازی (افتتاحی) گفته        می شود.

لینک به ارسال

یک حسابدار قبل از ورود به بازار کار باید به کلیه امور حسابداری و حسابداریاتی آشنا شود. این کارآموزان در کنار حسابدارن خبره، با انجام کارهای کمکی با تجربه می شوند و با انجام کارهای سبک تجربه کسب می کنند.

کارآموزان حسابداری به دو دسته تقسیم می شوند:

دسته 1 کارآموزانی هستند که تحصیلات آن ها رشته حسابداری نبوده است و در رشته دیگری تحصیل کرده اند.

دسته 2 فارق التحصیلان رشته حسابداری می باشند. نوع آموزش این دو گروه با هم فرق دارد ولی هر دو گروه باید به یک سری نکات مهم توجه داشته باشند و بتوانند استفاده بهینه و کاربردی داشته باشند.

کارآموزان حسابداری آموزش های حسابداری حسابداری و امور حسابداریاتی را به شکل واقعی آموزش می بینند و با طی کردن دوره ها و گذراندن چالش ها تجربه های الزام را کسب می کنند. یک کارآموز با وجود هر میزان از دانش خود در این رشته، باز هم باید دوره های الزام را به پایان برساند و الزام است که چالش های خود را در این دوره ها بر طرف کنند.

آن دسته از کارآموزان که تجربه کافی در این زمینه را کسب کردند می توانند وارد بازار کار شوند، زیرا مدیران و کارفرمایان ترجیح می دهند که برای امور حسابداری و حسابداریاتی خود از افراد با تجربه استفاده کنند.

خدمات حسابداری

سابقه و یا تجربه:

یکی از نکاتی که کارآموزان باید در نظر داشته باشند، تمرین کردن و کسب تجربه می باشد. بعد از کسب تجربه مقدماتی می توانند در یک موسسه خدماتی ساده مشغول به کار شوند.

استفاده بهینه یک کارآموز از محیط کار:

بعضی از دانش جویان و فارق التحصیلان رشته حسابداری این دوره کارآموزی را به صورت بهینه و درست نمی گذرانند و به جای کسب تجربه، به عنوان اپراتور و یا کارپرداز این دوره را برای کسب نمره طی می کنند. در صورتی که گذراندن بهینه این دوره بسیار مهم می باشد و می توانید موقعیت کاری بسیار عالیی را کسب کنید.

نکات کلیدی و مهم برای کارآموزان حسابداری

نکات کلیدی و مهم برای کارآموزان حسابداری

نکات کلیدی و مهم برای کارآموزان حسابداری:

نکات کلیدی ذکر شده در ذیل برای کارآموزان مهم می باشد:

تجربه یا سابقه، کدام یک بهتر می باشد؟

تهیه و تنظیم یک برنامه موثر

بررسی تمام محیط های کارآموزی

لزوم گذراندن دوره کارآموزی حسابداری:

یکی از مراحل موفقیت در رشته حسابداری، گذراندن دوره کارآموزی و تبدیل شدن به یک حسابداری با تجربه می باشد. هدف از گذراندن این دوره، آمادگی برای ورود به بازار کار می باشد، زیرا باعث افزایش تجربه و سابقه کار برای کارآموزان می شود. حسابداری جزء مشاغل پردرآمد می باشد و هر چقدر میزان تحصیلات و تجربه خود را در این رشته بالاتر ببرید، می توانید موفق تر باشید.

%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...