رفتن به مطلب

نظرتان درباره ی رایتل چیست؟

alireza1375

پست های پیشنهاد شده

من شما رو عرض نکردم واصولاً ما اینجا بحث شخصی و شخصیتی با کسی نداریم - ولی سر حرف خودم هستم

• امتیاز 4
لینک به ارسال

من شما رو عرض نکردم واصولاً ما اینجا بحث شخصی و شخصیتی با کسی نداریم - ولی سر حرف خودم هستم

ببخشید اگه توهینی بهتون شد ولی من دلائلم رو گفتم و اجباری هم بر قبول نیست، ولی چقدر خوب میشد که همه کارهامون رو با دلیل انجام بدیم

ویرایش شده توسط ahadto
  • امتیاز 1
لینک به ارسال
اینترنت به این شکل رو هیچکی قبول نداره که باید باشه، خب لابد می دونید که اکثرا چه استفاده ای می کنن از این اینترنت، این دیگه آمار رسمی هست و افرادی که استفاده سالم می کنن بسیار کمترن!

به همین خاطر به فکر راه اندازی اینترانت هستن که شبکه داخلی هست و هیچ یک از علما با این وضع اینترنت موافق نیستتتت

کار کردن زن و مرد هم در یک مکان خلوت مشکل شرعی داره، چون به مرور انسان رو غافل می کنه و تأثیرات بسیار بدی داره، علما هم که گفتند حضور زن توی جامعه مشکلی نداره شرائط زیادی داره! شما برید سخنانشون رو دقیق بخونید بعد اینجور بگید، هیچکی موافق نیست با این وضعیت، اصلا توی اسلام به حضور زن در این حد اینقده بها داده نشده، زن کارهای بسیار مهمتری رو توی کانون خانواده باید انجام بده به جای اینکه بره توی اداره جات و روی فرزنداش کار نکنه و همین فرزندا فردا مسئول بشن و جامعه رو به دست بگیرن و ....

شما رو به خدا همینجوری نبندید، یه ذره حرفاشونو گوش کنید و وقت بذارید و بعد هرچی دلتون می خواد بگید

حالا یه آخوند توی این انجمن هست، ببینید دارید چه کار به سرش می دید :D اگه اینکار کنید دیگه نمیام ها :lol:

عزیزم فکر نکن همه بی اطلاع هستند و دارند حرف الکی میزنن

من خودم یه فرد مذهبی هستم و کلی هم سخنرانی گوش کردم و کتاب های زیادی هم خوندم. بحث سر این نیست که من بگم کدوم کار بده و شما بیای توجیحش کنی بحث اصلی سر اینه که کلی مورد دیگه هست که از خطر رایتل خطرناک تره ولی هیچ اقدامی نسبت به اونها انجام نمیشه ولی برای این مورد که بودن و نبودنش هیچ فرقی نداره این همه جنب و جوش هست.

توی این جامعه ای که توی هر خیابون هزار جور فساد هست کسی دیگه به تماس تصویری فکر نمیکنه.

زمانی هم که بلوتوث اومده بود همه میگفتن بده و هزار جور صحبت دیگه ولی بازم همه دارن ازش استفاده می کنند.به نظرتون ما باید هر نوع تکنولوژی رو از خودمون دور کنیم تا دین داشته باشیم؟! مهم اینه که فرهنگ سازی بشه و الا با این کارا هیچ چی پیش نمیره.

ویرایش شده توسط hojjat jafarian
  • امتیاز 1
لینک به ارسال

ما که نفهمیدیم شما دارید دفاع می کنید یا فیلم می کنید ما رو :D

ولی در هر صورت باید بدونیم که درسته هرچیزی استفاده خوب و بد داره ولی باید مصلحت سنجی بشه، همین تریاکی که می بینید باور کنید فایده های زیادی هم داره، یا خود مشروبات، ولی دنیا همینه دیگه اگه بخواهی به یه سودی برسی باید از یه چیزای دیگه ای چشم پوشونی کنی، اگه می خواهی جامعت سالم باشه باید بعضی چیزها رو بیخیال شی، با اینکه فایده هایی هم دارند، باور کن ;)

خیلی دوست دارم باهات بحث کنم چون اصلا هیچ کدوم از نظرات شما رو قبول ندارم ولی متاسفانه وقت تنگ است :D

اصلا هم قصد جسارت یا فیلم کردن شما رو نداشتم مبصر عزیز ;)

ولی وجدانن اگر به شما باشه باید دور ایران و یه دیوار چین بکشیم تمام زنها هم برن تو خونه پنبه ریز بچه هاشون و بشورن :D

بدرود

• امتیاز 2
لینک به ارسال

عزیزم فکر نکن همه بی اطلاع هستند و دارند حرف الکی میزنن

من خودم یه فرد مذهبی هستم و کلی هم سخنرانی گوش کردم و کتاب های زیادی هم خوندم. بحث سر این نیست که من بگم کدوم کار بده و شما بیای توجیحش کنی بحث اصلی سر اینه که کلی مورد دیگه هست که از خطر رایتل خطرناک تره ولی هیچ اقدامی نسبت به اونها انجام نمیشه ولی برای این مورد که بودن و نبودنش هیچ فرقی نداره این همه جنب و جوش هست.

توی این جامعه ای که توی هر خیابون هزار جور فساد هست کسی دیگه به تماس تصویری فکر نمیکنه.

زمانی هم که بلوتوث اومده بود همه میگفتن بده و هزار جور صحبت دیگه ولی بازم همه دارن ازش استفاده می کنند.به نظرتون ما باید هر نوع تکنولوژی رو از خودمون دور کنیم تا دین داشته باشیم؟! مهم اینه که فرهنگ سازی بشه و الا با این کارا هیچ چی پیش نمیره.

دوست عزیز من نگفتم که هیچی بلد نیستید! من گفتم که باید مسائل رو واقعی ببینیم و در موردشون کامل بدونیم، ضمنا اینقده نگو توجیه توجیه، من کجا توجیه کردم؟؟؟ بگو واقعا برام سواله! فسادها رو من بهتر از تو می دونم که چی هست و چی نیست ولی گفتم که این کار نباید بشه و اینکه فساد زیاد هست توجیه نمیشه که فساد رو بیشتر کنیم، خب فساد از همینجاها زیاد شده، فساد که از آسمون نمیاد، هیچکی هم نگفته دین دار بودن یعنی همه چی رو ببوسی بذاری کنار! گفتم که باید خیلی دقت بشه که این چیزهایی که تولید میشه کنترل شده وارد بشن نه همینجور خرواری ....، کلی فساد دیگه هست خب باید جلوش گرفته بشه و وقتی کسی گوش نده به حرف آدم باید چیکارش کنی؟ صدها بار گفته شده که اینجور و اونجور خب کیه که گوش کنه؟ وقتی که ماها مشکل داریم و حرکتی از ماها نیست خب نباید یقه بقیه رو بگیریم، ببین هر کسی شأنش چیه و چیکارا داره می کنه و چه انتظاراتی از کی هست، همه رو از یکی نباید دید

بلوتوث و دوربینهای گوشیها هم خودش بحثیه که باید کنترل بشه، بعدش هم شما اگه تونستی فرهنگ سازی کنی خب حرفی نیست ولی بعضی چیزها فرهنگ رو هم کم کم خراب می کنند.

• امتیاز 1
لینک به ارسال

نظرات همه دوستان قابل احترام هست.

همیشه هم باید نطرات موافق و مخالف مطرح بشه و به نتیجه مناسب برسه.

اما اگر بخوایم بحث حرام و حلال و مفسده و ... بکنیم و بحث دین رو بخوایم با این مسایل قاطی کنیم باور کنید نصف ستون مملکت میریزه!

نمونه بسیار زیادی هست و اصلا از حوصله خودم هم خارج هست بخوام مثال بزنم.

نمونه کوچیکی که به این جمع هم مربوط میشه استفاده از اسکریپت های نال و فروشی هست.... البته قبلا بحث شده و اصلا قابل توجیح نیست چون فلانی با ما مشکل داره ما از مالش بدزدیم چون چاره ایی نداریم و از این بحث ها.....

اما در مورد رایتل، شما هر جور حساب کنید قابل توجیه نیست. خود شما میگید هر کسی در چیزی تخصصی داره. خوب کاملا درست هست.

یکسری در دین و یکسری در تکنولوژی تخصص دارن.

متخصصین تکنولوژی دارن میگن آقا این یعنی پیشرفت. یعنی کار درست. شما میتونید خیلی مشکلاتتون رو با تماس تصویری حل کنید. مفسده زا هست؟ این رو باید به استفاده کننده بسپرید. انسان دارای حق انتخاب هست و اگر از مسیر درست خارج شد و داره به دیگران ضرر میزنه تنبیه کنید!(هرچند بنطر من فقط باید توجیه و راهنمایی بشن)

رایتل دقیقا چه مشکلی ایجاد میکنه؟ 3 مورد رو مطرح کنید تا من توجیه بشم.

در عوض میتونیم ده ها و صدها مزیت رو براش بیاریم.

موفق باشید

پ.ن:

دوستان بیشتر دقت کنید. بحث به سمت و سوی توهین، دین، سیاست بره تاپیک بدون هیچ ملاحضه ایی بسته میشه.

بحث رو بصورت مفید و قابل استفاده ادامه بدید.

وقتی که ماها مشکل داریم و حرکتی از ماها نیست خب نباید یقه بقیه رو بگیریم،

اینقدر این رو به خوردمون دادن باور کردیم.

ما مشکل نیستیم. کجاست مسئولی که بیاد بسترها رو برای ما ایجاد کنه؟ چر همش مردم اشتباه میکنن و مشکل دارن؟

اینطور نیست.

همون فرهنگ سازی رو اصلا بلد نیستن اجرایی کنن. مشکل مردم کجاست؟

• امتیاز 9
لینک به ارسال

خیلی دوست دارم باهات بحث کنم چون اصلا هیچ کدوم از نظرات شما رو قبول ندارم ولی متاسفانه وقت تنگ است :D

اصلا هم قصد جسارت یا فیلم کردن شما رو نداشتم مبصر عزیز ;)

ولی وجدانن اگر به شما باشه باید دور ایران و یه دیوار چین بکشیم تمام زنها هم برن تو خونه پنبه ریز بچه هاشون و بشورن :D

بدرود

باور کن من وقتم تنگتر از شماست و خیلی دوست دارم از این کارها کنم ولی چندین جا سرم شلوغه و ایام عید تموم شد و من دیگه کم کم سرم هی شلوغتر میشه

من ناراحت نشدم، فضا دوستانه است کسی به کسی توهین نمی کنه دوست عزیز که بخواهیم ناراحت بشیم

در مورد زن هم خب بحث زیاده و جای حرف زدن خیلی هست که قشنگ روشن بشه جایگاه زن، ولی قطعا حضور زن به این صورت توی جامعه فجیعترین چیزه، بعدش هم کار زن فقط این نیست که بچه رو تمیز کنه! مادر مهمترین نقش رو توی پیشبرد جامعه داره! این مادر باید به قدری فهمیده باشه که بتونه فرزندانی تربیت کنه که جامعه رو اصلاح کنند و الآن می بینید که خیلی از این آدمهای ... تربیت صحیحی توی خانواده نداشتن ولی اگه زن این وظیفش رو صحیح انجام بده به صدتا از این مردهایی که روز تا شب توی اداره توی نت می چرخن ارزشش بیشتره :D ماها فکر کردیم ارزش زن یعنی اینکه بیاد تو جامعه بشه راننده ماشین سنگین! این رو هم افتخار جامعه می دونیم در حالی که زنی که این وضعیت رو داشته باشه چجور می تونه اون وظیفه مهمش رو انجام بده و ...، دیگه بحث خیلیه من هم کار دارم،

• امتیاز 2
لینک به ارسال

والا من تو این جامعه کاره ای نیستم که بخوام فرهنگسازی کنم.کسائی که فتوا میدن و زمام جامعه رو در دست دارن باید فرهنگ سازی کنند. من هم تا جایی که تونستم و می تونم یه سایت ایجاد کردم و سعی می کنم وظیفه خودم رو انجام بدم.ولی در مورد این حرفتون :

هیچکی هم نگفته دین دار بودن یعنی همه چی رو ببوسی بذاری کنار!

شما داری میگی که نباید از رایتل استفاده کرد بعد میای این حرف رو میزنی.

توی همه چی امکان فساد هست. نمیشه که همه چیز رو از خومون دور کنیم.در ضمن شما که میگی میدونی فساد چیه پس باید بدونی که الان با این وضع جامعه کسی به استفاده نادرست از رایتل استفاده نمیکنه و کلی راه های راحت تر و بهتر دیگه ای هم هست.

• امتیاز 1
لینک به ارسال

چه با سرعت!!!!

دیشب 2 تا مطلب خوندم

1- درباره نقد یک فیلم ایرانی - بدون ذکر نام فیلم ونویسنده ی مطلب، به گواه بیش از 80 کامنت خوانندگان، نویسنده حتی یک سکانس از فیلم رو هم ندیده بوده و فقط برحسب شنیده ها و تخیلات شروع به نوشتن کرده بود - در نهایت چه اتفاقی افتاد؟ فیلم از سوی مردم هم دیده شد و هم پسندیده شد و دوست نویسندمون یه عذر خواهی به افکار عمومی بدهکار موند (تا ابد)

2 - تاپیکی رو خوندم در وردپرس دات ارگ که یک یوزر سوالی رو مطرح کرده بود و سایرین شروع به پاسخ کردند - نکته ی خوشمزه اینکه همه ی پاسخ دهندگان برداشت غلطی از سوال داشتند و در نتیجه پاسخ غلط می دادند تا اینکه در صفحات بعدی شخص شخیص "اندی اسکلتون" که از اعضای برجسته ی وردپرس دات ارگ هست وارد عمل شد و شروع به پاسخ دادن کرد. نکته ی خوشمزه تر این بود که اندی هم دچار همون برداشت اشتباه شد و در نتیجه پاسخ های بی ربط می داد و حتی کار به مشاجره لفظی هم کشید. تا اینکه سوال کننده ی سمج کلمه ی استراتژیک سوالش رو خیلی بزرگ نوشت. تازه اندی متوجه برداشت غلطش شد و پاسخ صحیح رو داد و معذرت خواهی کرد. نکته ی مهم در اینجا این بود که همه ی اون آدم ها با ایمانشون پاسخ می دادند. اما دیدشون ایراد داشت نه ایمانشون.

و در نهایت اندی مسئولیت رفتارش رو پذیرفت و خودش رو از برج عاجش پایین کشید. باید بپذیریم که اشتباه فقط باعث عقب افتادن میشه و چرخ تمدن حتی بدون ما جلو میره

• امتیاز 4
لینک به ارسال

بحث من هم همینه

من میگم چه علما رایتل رو حرام اعلام کنند چه حلال بالاخره این تکنولوژی وارد ایران میشه مثل بولوتوث

پس بهتره به جای وقت تلف کردن فرهنگ سازی کنیم.

• امتیاز 2
لینک به ارسال

آقا من به کدوم یکی جواب بدم؟؟؟ :D یه کم صبر کنید بابا مثل مسلسل همینجوری شلیک می کنید :) الان که اینجا بسته میشه و باید برم ان شاء الله فردا یا هر وقت دیگه ای شد ادامه می دم، ضمنا این هم یه سایت جامع که موضوعش همینه، اگه خواستید یه سر بزنید، من هم مطالبش رو مطالعه نکردم و اصلا هم تأیید و رد نمی کنم:

http://saraberightel.com/

اگه واقعا براتون مهمه یه سر بزنید

• امتیاز 1
لینک به ارسال

البته فقط تاکید کنم من اصلا مخاطبم هیچکدوم از دوستان نبوده و یک بحث کلی رو مطرح کردم.

موفق باشید

• امتیاز 2
لینک به ارسال

آقا من به کدوم یکی جواب بدم؟؟؟ :D یه کم صبر کنید بابا مثل مسلسل همینجوری شلیک می کنید :) الان که اینجا بسته میشه و باید برم ان شاء الله فردا یا هر وقت دیگه ای شد ادامه می دم، ضمنا این هم یه سایت جامع که موضوعش همینه، اگه خواستید یه سر بزنید، من هم مطالبش رو مطالعه نکردم و اصلا هم تأیید و رد نمی کنم:

http://saraberightel.com/

اگه واقعا براتون مهمه یه سر بزنید

چه سایت مهم و خوبی رو معرفی کردی! با مراجعه بهش همه به خریدن این سیم کارت علاقه مند میشن!!!

کمی به عناوین خبرهای این سایت توجه کنید:

رئیس مرکز مشاوره حرم حضرت معصومه: مخاطرات رایتل برای خانواده‌ و گسترش بیماریهای جنسی

دکترسید محمدرضا موسوی نسب: آسیب های رایتل، برای حیا و عفت و بهداشت روانی

بازتاب خبری گسترده «همایش بررسی پیامدهای تلفن نسل سوم ۳G در فیضیه + تصاویر

برگزاری همایش علمی نقد و بررسی ابعاد فرهنگی و مخاطرات فنی رایتل در فیضیه

اعتراف گاردین: فحشاء، راز کثیفی که تکنولوژی جدید را جهت می دهد

استقبال رسانه ها از خبر مخالفت آیت الله العظمی شبیری با رایتل

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه: استفاده از رایتل برای جامعه زیان‌بار است

واکنش قاطع مسوولین وزارت آموزش و پرورش به ماجرای ورود رایتل به مدارس

زلزله فرهنگی در مدارس، در صورت توزیع رایتل

آیت الله رجبی، قائم مقام موسسه امام خمینی: مضرّات رایتل بیش از منافع آن است

و...

• امتیاز 1
لینک به ارسال

فتوای مراجع مقتضی به زمان و شرایط هست.

این که مراجع درک بهتری دارند بحثی نیست.

اما من خودم شخصاً با چندتا از موارد نمیتونم خودم رو راضی کنم! یکیش همین تکنولوژی تماس تصویری. خوب آخه تو اینترنت که بیشتر آدم دستش بازه واسه کارهای غیراخلاقی. :huh:

«آلت قمار حرامه. حتی اگر بدون قمار استفاده بشه»

خوب من با مهری که نماز میخونن قمار کنم و تبدیلش کنم به آلت قمار، نماز خوندن هم حروم میشه؟ :blink:

• امتیاز 1
لینک به ارسال

با سلام

من نظر شخصی خودم رو به صورت کلی میگم

هرچه محدودیت بیشتر بشه راههای عکس و دور زدن بیشتر رواج پیدا می کنه و انحراف بوجود میاد

پس بهتره یه زمینه سازی بشه و در حال استفاده از برخی چیزها فرهنگ سازی هم بشه

به امید پیشرفت ایران و ایرانی

• امتیاز 2
لینک به ارسال

مفسده زا هست؟ این رو باید به استفاده کننده بسپرید. انسان دارای حق انتخاب هست و اگر از مسیر درست خارج شد و داره به دیگران ضرر میزنه تنبیه کنید!(هرچند بنطر من فقط باید توجیه و راهنمایی بشن)

یادش بخیر یه زمانی ویدئو اومد ممنوع شد! و می دیدیم که مردم مخفیانه فیلم های ویدئو رو ردو بدل می کردند!

الان ماهواره ممنوعه ولی کمتر خونه ای میشه پیدا کرد که ماهواره توش نباشه!

و حالا نوبت رایتل!

این نوع ممنوعیت ها یعنی توهین به من و شما ، یعنی نداشتن حق انتخاب!

• امتیاز 2
لینک به ارسال

دوستاتن سلام من تمام کامنت ها رو خوندم.

اول از همه بگم که اگر بخواهیم از اسلام واقعی صحبت کنیم خداوند خودش هم گفته که هر شخص دینش را خودش انتخاب می کنه و مسئولیت تمام کارهاش هم به خودش مربوط میشه. آیا دوران پیامبر همه افرادی که در اطراف پیامبر زندگی می کردند مسلمان بوند؟ آیا همگی حجاب داشتند؟ خوب من فکر می کنم که اینجور نبوده در اون دوران همه انسان ها با هر دینی در کنار یکدیگه زندگی می کرند و هر شخص خودش انتخاب می کرد که چه کاری را انجام دهد یا ندهد.

در جامعه امروزی ما مردم همه باید مسلمان باشند چرا؟ آیا 75 میلیون انسانی که در ایران زندگی می کنند همگی مسلمان هستند؟ یا فقط مسلمان بودن را یدک می کشند؟ فساد هایی که در ایران داره اتفاق میوفته خیلی بیشتر از فساد هایی است که در کشور های دیگه اتفاق می یوفته ولی کسی صداش را در نمیاره.

خوب در مورد رایتل هم شخص خودش باید عاقبت کارش را بسنجه و اگر کار خلاف شرعی کنه مجازاتش پای خودش نوشته می شه نه اینکه ما بیایم و رایتل را جمع کنیم چون عده ای از این تکنولوژی استفاده های دیگری می کنند. والا به خدا ما تا کی باید چوب ندونمکاری های عده ای از خدا بی خبر را بخوریم تا کی باید دنبال فیلترشکن باشیم تا توی شبکه های اجتماعی برای سایتی که هیچ مفسده ای نداره و تازه داره به مردم خدمت می کنه فعالیت کنیم.

پ.ن : توی شهر ما یه پارک بود که اطرافش را با نرده کشیده بودند. اون زمان اکثر مردم از روی نرده ها بالا می رفتند و وارد پارک می شدند در حالی که در بسیاری از مواقع در پارک 50 متر بیشتر باهاشون فاصله نداشت. مسئولین شهر این نرده را کوتاهتش کردن دیدند از اون زمان به بعد تعداد افرادی که از روی نرده وارد پارک می شوند بسیار کمتر شده. در چند سال اخیر هم دیگه نرده ها را برداشتند و فقط یک سکوی سیمانی با ارتفاع نیم متر قرار دادن و دیگه خیلی کم پیش میاد کسی از در پارک وارد نشه.

می خواستم بگم که وقتی ما فکر کنیم افرادی که در اطراف ما زندگی می کنند از ما کمتر می فهمند و قدرت تشخیص خوبی از یدی را ندارند وضع به همین منوال پیش میره

ویرایش شده توسط سعید شعبانی
  • امتیاز 3
لینک به ارسال

اول از همه بگم که اگر بخواهیم از اسلام واقعی صحبت کنیم خداوند خودش هم گفته که هر شخص دینش را خودش انتخاب می کنه و مسئولیت تمام کارهاش هم به خودش مربوط میشه. آیا دوران پیامبر همه افرادی که در اطراف پیامبر زندگی می کردند مسلمان بوند؟ آیا همگی حجاب داشتند؟ خوب من فکر می کنم که اینجور نبوده در اون دوران همه انسان ها با هر دینی در کنار یکدیگه زندگی می کرند و هر شخص خودش انتخاب می کرد که چه کاری را انجام دهد یا ندهد.

مطمئن باشید که اون موقع هم قانون وجود داشته.

حق انتخاب با اینکه هرکی هرکاری خواست انجام بده فرق می کنه

• امتیاز 1
لینک به ارسال

مطمئن باشید که اون موقع هم قانون وجود داشته.

حق انتخاب با اینکه هرکی هرکاری خواست انجام بده فرق می کنه

بله قانون که وجود داشته هیچ جامعه انسانی بدون قانون نمی تونه دوام بیاره.

• امتیاز 1
لینک به ارسال

اما اگر بخوایم بحث حرام و حلال و مفسده و ... بکنیم و بحث دین رو بخوایم با این مسایل قاطی کنیم باور کنید نصف ستون مملکت میریزه!

خب مگه ماها چقدر دین رو شناختیم که اینجور می گیم؟ بعضی وقتهای یه چیزهایی رو به اسم دین همینجوری شنیدیم و می گیم که اگه دین بخواد باشه ...، باور کنید خیلی از اینهایی که ما داریم شبهه هست و ما دین رو درست درک نکردیم که اینها رو می گیم، به عنوان مثال همین مثال اسکریپتهای نال شده، کجای دین گفته که خودت می تونی بری بدزدی؟ اونی که توی دینه مراجعه به قاضی و حاکم شرع هست، حالا کاری ندارم چقدر اجرا میشه!

اما در مورد رایتل، شما هر جور حساب کنید قابل توجیه نیست. خود شما میگید هر کسی در چیزی تخصصی داره. خوب کاملا درست هست.

یکسری در دین و یکسری در تکنولوژی تخصص دارن.

متخصصین تکنولوژی دارن میگن آقا این یعنی پیشرفت. یعنی کار درست. شما میتونید خیلی مشکلاتتون رو با تماس تصویری حل کنید. مفسده زا هست؟ این رو باید به استفاده کننده بسپرید. انسان دارای حق انتخاب هست و اگر از مسیر درست خارج شد و داره به دیگران ضرر میزنه تنبیه کنید!(هرچند بنطر من فقط باید توجیه و راهنمایی بشن)

رایتل دقیقا چه مشکلی ایجاد میکنه؟ 3 مورد رو مطرح کنید تا من توجیه بشم.

در عوض میتونیم ده ها و صدها مزیت رو براش بیاریم.

ببینید این متخصصانی که شماها می فرمائید که متخصصات جامعه شناسی و دین شناسی که نیستیند، اینها فقط می گن که اگه باشه می تونی طرف رو ببینی واین یعنی پیشرفت و چقدر پیشرفت! ولی این کار بحث تخصصی دینی هست، یعنی اینکه دینشناس میاد تمامی لوازم اجتماعی و حقوقی و ... رو می بینه و تبعاتی که داره و ... در حالی که این کار رو که اون متخصص تکنولوژی که مثلا نمی کنه! پس من می گم که هرچند اگر بحث برامون حل هم نشد اما توی این زمینه باید حرف متخصصش رو بپذیریم، چون حداقل اینه که اونا خیلی بیشتر از ما توی این چیزها کار کردند و دیدشون وسیعتر از ماست.

من که قبول دارم با بحث تماس تصویری ارتباطات بهتری میشه گرفت ولی تبعات بسیارش رو هم باید دید، ببینید توی این زمونه حتما باید ارتباطات قویتری نسبت به قدیم الایام باشه، الآن نمیشه گفت تلفن و موبایل و ... رو جمع کرد، چون مسلمه که جامعه میریزه به هم به شدت، خب پس باید اصل این وسیله ارتباطی به خاطر اقتضائیات زمان پذیرفته بشه، هرچند که تبعاتی هم داره! خب حالا ما در این حد رو پذیرفتیم و توی جامعه هست و مردم دارن استفاده می کنن و راه برون رفت از تبعاتش هم فقط فرهنگ سازی و برخوردها و ... می مونه و نمیشه جمعش کرد

اما من خودم شخصاً با چندتا از موارد نمیتونم خودم رو راضی کنم! یکیش همین تکنولوژی تماس تصویری. خوب آخه تو اینترنت که بیشتر آدم دستش بازه واسه کارهای غیراخلاقی. :huh:

بحث اینترنت هم همینه، الآن با اینکه استفاده های غیر اخلاقی اینترنت بسیار بسیار بیشتر از استفاده های صحیحش هست،اما نمیشه که اینترنت رو جمع کنن، یعنی از فردا کلا هیچکی نتونه به اینترنت دسترسی داشته باشه، چون مملکت اینجوری می خوابه و بسیاری این وسط زندگیشونو حتی می بازن، پس با اینکه ضررش به مراتب بالاتر از تماس تصویری و این حرفاست اما نباید کلا از بیخ ببندیش بلکه باید همون متخصصین تکنولوژی راهکارهایی براش بیندیشند که مثلا اینترنت داخلی با سرعت بالا راه اندازی کنن، یا به نحوی سایتهای مستهجن و ... که مضر هستند رو به کلی ببندند که اصلا نشه دسترسی پیدا کرد و ... .

اما بحث تماس تصویری به این شکل عمومی و آزاد و به این شیوع بسیاری که تا چند سال دیگه پیرزنها هم دیگه دارن بحثی نیست که ما بخواهیم به خاطر ضرورتش زیربارش بریم و بخواهیم با موبایل و اینترنت مقایسش کنیم که اگه این ضرر داره خوب اونها که بیشتر ضرر دارن! همونطور که گفتم اونها با اینکه بیشتر ضرر دارن ولی نباید جمع بشن چون ضرورت دارن ولی این بحث تماس تصویری ضرورتی برای عموم مردم نداره، اما خب یه عده ای این وسط استفاده های صحیحی از این ابزار دارند و می تونند ارتباطی رو که قبلا داشتند قویتر برقرار کنند، اما این مزیت نسبت به مضراتش مگه چقد هست؟ الآن اگه قرار باشه این ابزار به صورت عمومی استفاده بشه و هرکسی با کس دیگری تماس بگیره تمام محیطی که هست نمایان میشه و بسیار بسیار اتفاق خواهد افتاد که حریمهای افراد بسیار زیادی شکسته میشه و زندگی خصوصی بسیاری از افراد تهدید میشه، الآن من زنگ میزنم به دوستم، تمام خونش و خانوادش و زن و دختر و ... که توی خونشون راحت هستند توی این ماسماسک دیده میشن و بسیاری از چیزهایی که حریم خصوصی افراد هستند و نباید به تصویر کشیده بشن لو میرن! الآن شما ببنید با اینکه تلفن صوتی هست چقدر این ور و اون ور سوء استفاده میشه و اینها لو میرن و مردم رو به تمسخر می گیرن، اما وقتی تصویری میشه دیگه خیلی جذابتر میشه و چقدر بیشتر از مردم سوء استفاده میشه و همین فیلمهاشون لو میره و چه بسیار افرادی که از آبرو مییفتن، از فردا یه سایت هم راه می ندازن به اسم "سوتی های تصویری مردم ایران" و توش ببین چه خبرا که نیست! خب این مکالمات ضبط هم میشه و فقط کافیه یه چیز کوچیک تو این تصویر از زندگی شخصی طرف دیده بشه و یا اینکه طرف یه حرف نامربوط بزنه و یه سوتی کوچیک بزنه دیگه واویلا! خب قطعا این اتفاقات بسیار زیاد رخ خواهد داد، چون دامنش خیلی وسیعتر از صوت هست و یه چند دقیقه صحبت کنی خیلی چیزها دیده میشه، یعنی یه جورایی انگار رفتی توی خونه طرف

البته اگرچه این مضرات توی ارتباط صوتی هست اما خیلی کمتر، ولی همونطور که گفتم اون دیگه لاجرم هستیم ازش و نباید جلوش گرفته بشه چون ضروری هست و با این نمیشه مقایسش کرد.

بحث دیگه اینکه ارتباطات دختر و پسر از اون به بعد بسیار بیشتر می شود و از افراد بیشتری بسیار سوء استفاده میشه، فک کن دیگه مثلا فقط کافیه که یه چند دقیقه به یه دختر زنگ بزنند و باهاش یه صحبتی کنند و این فیلم که ضبط میشه رو روی اینرنت می ذارن، عکس دختر ... اصل تهران! فیلم دختر ناز .... و ... که خودتون بهتر می دونید این حریمها چقدر زیرپا گذاشته میشه و از یه فیلم کوتاه چقدر سوء استفاده میشه کردم، همینکه تهدید کنی که همین فیلم رو که یه حرف کوچیک هم توش زدی پخش می کنم دیگه چه خبر میشه! ولی صوت اینطور نیست، حالا پخش هم بشه که عکس طرف نیست تا اینکه بفهمن کیه و ...

اینجوری چه بسیار افرادی که اصلا تو ایران به عنوان همین سوتی ها و ... فیلم و عکسشون بلوتوث میشه و چقدر آبرو از اینها ریخته میشه که دیگه نمی تونن سرشون رو بالا بگیرن! فقط کافیه خودتون یه حرف کوچیک بزنید تو اینها و ببینید چطور از فردا توی خیابون با انگشت نشونتون می دهند، باور کنید این تکنولوژی آخرش زهر مار می کنه همه چی رو برای مردم و توی این بحثها باید به حدی که نیاز مردم رو برطرف می کنه اکتفا کرد و نباید گذاشت به این جاها کشیده بشه و باور کنید اگه این توی جامعه نباشه و این تبعات رو نداشته باشه زندگی خیلی برای مردم بهتر از این میشه که حالا زنگ میزنه به رفیقش حالا قیافش رو هم ببینه! بعدش هم برای ارتباط تصویری یه سری افرادی که شغلشون اقتضا می کنه از طریق اینترنت امکان پذیر هست اما سختتر هست که کارشون راه می افته ولی به صورت عمومی باشه خیلی سودی نمیده

در ضمن ما جامعمون میخواد رو به دینداری و انسانیت رشد کنه نه فقط کیف و حال! (حالا کار ندارم چقدر موفق بودیم) ما کیف و حالی که مضرات داره برای جامعه رو نمی خواهیم هرچند که اونها تبلیغاتش رو بکنند

اینها قسمتی از مضراتش هست حالا ببینید چقدر این وسیله مگه می خواد به رشد ما اضافه کنه که اینقده بخواهیم توانش رو بدیم و راه تنبیه و گوشزد هم می مونه برای اون جاهایی که نباید جلوش گرفته بشه، مثل تماس صوتی و اینترنت و ...

این هم خلاصه: :D

<strong>وسائلی که ضرر بسیار دارند باید جمع بشوند مگر جایی که جمع کردنش آسیب بیشتری برسونه<strong/>

ویرایش شده توسط ahadto
  • امتیاز 1
لینک به ارسال

اینقدر این رو به خوردمون دادن باور کردیم.

ما مشکل نیستیم. کجاست مسئولی که بیاد بسترها رو برای ما ایجاد کنه؟ چر همش مردم اشتباه میکنن و مشکل دارن؟

اینطور نیست.

همون فرهنگ سازی رو اصلا بلد نیستن اجرایی کنن. مشکل مردم کجاست؟

کی گفت شما مشکلید؟ :angry: عکس بده جنازه تحویل بگیر! :D

خب مشکل ریشه های زیادی داره و هرکسی باید مشکل از جانب خودش رو حل کنه تا اینکه جامعه رو به راه شه! مسئولین رو که قبول دارم کم کاری می کنن واقعا، ببین واقعی باید به قضایا نگاه کنیم، اصلا بحث توجیه نیست ها! باید واقعی به قضایا نگاه کنیم، اگه بهترین افراد در رأس باشند ولی مسئولین و کارگزاران انسانهای سالمی نباشند جامعه هیچوقت نمی تونه رشد کنه، نمونش حکومت امام علی ع که خودشون چقدر با این فرمانده هانشون مشکل داشتن و هی نامه می دادند که این کار رو چرا کردید و اعتماد ما رو خراب کردید و .... . خب ما هم که می دونیم مسئولین خوب کار نکردند توی این زمینه، این مسئولینی هم که می گیم کار نکردند نه فقط فلان آقا و فلانی که همه میشناسنش، بلکه ریز تا ریز که می آیید پائین انسانهای خراب و فاسد بسیار هست که خودتون دارید توی جای جای جامعه مشاهده می کنید، همین کارمندی هم که میره سر کار ولی کار مردم رو راه نمی ندازه هم یه مسئول هست، اون مدیری که به فکر جیب خودشه هم مسئوله و اون کسی که بودجه فرهنگی مثلا دستشه و معلوم نیست چی میشه هم مسئوله و ... ، ببینید مسئولین کسانی نیستند که از آسمون آمده باشند، اینها خود ماها هستیم که پستهای حکومت رو در دست می گیریم و کارها رو انجام می دیم و وقتی وضعیت عمومی مناسب نباشه خب معلومه دیگه چه اتفاقی میفته، یعنی حکومت هم یک حکومت دیگه باشه باز هم همین انسانها سر کار خواهند بود همینجور بی موالاتی می کنند و کار مردم رو راه نمی ندازن و می کشن بالا بعضیهاشون و ...

من کار هیچکی رو توجیه نمی کنم و هر مسئولی که حق و ناحق کنه و کار نکنه واقعا باید باهاش برخورد بشه و هیچ راه توجیهی هم نیست، ولی اگه می خواهیم همین وضعیت درست بشه و بدتر نشه باید روی خودمون و اطرافیانمون که در آینده همین پستها رو در دست می گیرن کار کنیم تا امیدی به آینده باشه، الآن که نمیشه بیاییم همه رو عوض کنیم؟ بلکه باید یک همت عمومی بر اصلاح جامعه باشه که با کار ماهاست، باور کن خیلی از این مسئولین اگر فقط روی خودشون کار می کردند و آدم می شدند الآن این وضعیت نبود پس به فکر آینده باشیم ...

خب مردم رو نمی دونم به چه معنا می گیرید، مردم همینهایی هستند که تو این جامعه زندگی می کنن و هر کدوم یه کاری رو به دست می گیرن که خود من هم ازشون مستثنی نیستم، خب این همه جرم و فساد رو کی انجام میده؟؟ آخه اگه بقیه هم مقصر باشن خب خود این بابا هم حداقل باید مقصر باشه :D خب نمی خوام بگم همه ولی وضعیت انصافا مناسب نیست، اینطور نیست که هر کسی توی کار خودش منصف باشه، خودتون که بهتر می دونید، به هر حال انصافا مردم خوبی داریم نسبت با قدیمها ولی ماها که کارهای جامعه رو در دست می گیریم باید کار کنیم تا بقیه هم اصلاح بشن، من جوون که چند روز دیگه یه مسئولیت می گیرم اگه درست کار کنم انصافا بقیه هم درست می شن و اگر فقط بخواهیم گیر بدیم به همه (که خیلی جاها هم حقه) کار پیش نمیره.

• امتیاز 1
لینک به ارسال

بحث اینترنت هم همینه، الآن با اینکه استفاده های غیر اخلاقی اینترنت بسیار بسیار بیشتر از استفاده های صحیحش هست،اما نمیشه که اینترنت رو جمع کنن، یعنی از فردا کلا هیچکی نتونه به اینترنت دسترسی داشته باشه، چون مملکت اینجوری می خوابه و بسیاری این وسط زندگیشونو حتی می بازن، پس با اینکه ضررش به مراتب بالاتر از تماس تصویری و این حرفاست اما نباید کلا از بیخ ببندیش بلکه باید همون متخصصین تکنولوژی راهکارهایی براش بیندیشند که مثلا اینترنت داخلی با سرعت بالا راه اندازی کنن، یا به نحوی سایتهای مستهجن و ... که مضر هستند رو به کلی ببندند که اصلا نشه دسترسی پیدا کرد و ... .

اما بحث تماس تصویری به این شکل عمومی و آزاد و به این شیوع بسیاری که تا چند سال دیگه پیرزنها هم دیگه دارن بحثی نیست که ما بخواهیم به خاطر ضرورتش زیربارش بریم و بخواهیم با موبایل و اینترنت مقایسش کنیم که اگه این ضرر داره خوب اونها که بیشتر ضرر دارن! همونطور که گفتم اونها با اینکه بیشتر ضرر دارن ولی نباید جمع بشن چون ضرورت دارن ولی این بحث تماس تصویری ضرورتی برای عموم مردم نداره، اما خب یه عده ای این وسط استفاده های صحیحی از این ابزار دارند و می تونند ارتباطی رو که قبلا داشتند قویتر برقرار کنند، اما این مزیت نسبت به مضراتش مگه چقد هست؟ الآن اگه قرار باشه این ابزار به صورت عمومی استفاده بشه و هرکسی با کس دیگری تماس بگیره تمام محیطی که هست نمایان میشه و بسیار بسیار اتفاق خواهد افتاد که حریمهای افراد بسیار زیادی شکسته میشه و زندگی خصوصی بسیاری از افراد تهدید میشه، الآن من زنگ میزنم به دوستم، تمام خونش و خانوادش و زن و دختر و ... که توی خونشون راحت هستند توی این ماسماسک دیده میشن و بسیاری از چیزهایی که حریم خصوصی افراد هستند و نباید به تصویر کشیده بشن لو میرن! الآن شما ببنید با اینکه تلفن صوتی هست چقدر این ور و اون ور سوء استفاده میشه و اینها لو میرن و مردم رو به تمسخر می گیرن، اما وقتی تصویری میشه دیگه خیلی جذابتر میشه و چقدر بیشتر از مردم سوء استفاده میشه و همین فیلمهاشون لو میره و چه بسیار افرادی که از آبرو مییفتن، از فردا یه سایت هم راه می ندازن به اسم "سوتی های تصویری مردم ایران" و توش ببین چه خبرا که نیست! خب این مکالمات ضبط هم میشه و فقط کافیه یه چیز کوچیک تو این تصویر از زندگی شخصی طرف دیده بشه و یا اینکه طرف یه حرف نامربوط بزنه و یه سوتی کوچیک بزنه دیگه واویلا! خب قطعا این اتفاقات بسیار زیاد رخ خواهد داد، چون دامنش خیلی وسیعتر از صوت هست و یه چند دقیقه صحبت کنی خیلی چیزها دیده میشه، یعنی یه جورایی انگار رفتی توی خونه طرف

چرا می گید ضرورت نداره؟ مگر افراد یک خانواده که به یکدیگر محرم هستند حق اینو ندارند تا عزیزانشون را که فاصله زیادی باهاشون دارند با یک تماس تصویری ببینند؟ در مورد اینکه شما می فرمایید اگر با دوستمون تماس تصویری بگیریم تمام خانه پیدا هست و ممکن هست افراد خانواده دوستمان در تلفن همراه دیده شوند و حریم ها شکسته شوند باید خدمت شما عرض کنم که اولا افرادی که تلفنی دارند که قابلیت تماس تصویری داره همیشه از این قابلیت استفاده نمی کنند زیرا لزومی نداره که وقتی با صحبت کردن میشه با طرف مقابل ارتباط برقرار کنی تصویر اون را هم بخواهی ببینی. حالا فردی هم که به هر نحوی تماس تصویری با شخصی می گیره که اعضای خانواده اون طرف باهاش نامحرم هستند اون طرف خودش انقدر شعور و قیرت داره که نذاره افراد خانوادش را شما ببینید. مثلا آیا شما خونه دوستون نمی رید آیا شده که دوستون بیاد و خانوادش را (خیلی معضرت می خواهم) بدون حجاب برای شما به نمایش بگذاره؟

در مورد ارتباط دختر و پسر هم اینو بدونید که همین الان که ما داریم با هم گفتگو می کنیم هزاران دخترو پسر توی همین کشور عزیزمون چه فساد هایی که انجام نمی دهند. اول تماس تلفنی و بعد .... پس اگر اینطور هست ما باید تماس تلفنی را هم حذف کنیم؟

راستی تماس تصویری برای مشاغل و خیلی چیز های دیگه مفید هست حتی توی علم پزشکی هم کاربرد داره

• امتیاز 1
لینک به ارسال

من فعلا کاری به اینکه رایتل حرام شده یا نه ندارم . فقط به دوستانی که مثل آقا پویا فکر میکنند که" علما خودشون میشنن فکر میکنند و یه فتوایی میدن " میخوام یه چیزی رو بگم :

اینو قبول دارید که هر چیزی علم و تخصص خودش رو داره و میطلبه .

شما وقتی بیمار میشید ، مگه خیلی ساده به پزشکتون اعتماد نمیکنید ؟ آیا از نسخه ای که اون براتون میپیچه شاکی هستید ؟ آیا میخواید منطق داروهایی که میده رو بفهمید ؟ آیا ...

به نظرتون پیچیدگی روح و معنویت از جسم بیشتر نیست ؟ چطور ما برای جسممون اعتماد میکنیم ولی برای روحمون نه ...

اصلا نمیخوام بگم باید هرچیزی رو بی دلیل و منطق پذیرفت و در برابر دین و مذهب و حرف علما ، مسکوت موند و تامل نکرد ...

میخوام بگم مطمئن باشید علما هم برای فتوایی که میدن وقت گذاشتن و زحمت کشیدن . شاید خطا هم داشته باشن ، ولی آیا این باید باعث بشه که اینطور بی انصافانه در موردشون صحبت کنیم ؟

یک شخص اگر بخواد دکترای خودش رو در پزشکی بگیره نهایتا چند سال لازمه ؟ 8 یا 10 سال .

ولی یک نفر برای عالم و مجتهد شدن باید حدودا 20 الی 40 سال وقت بزاره . این یعنی مجتهد شدن واقعا زحمت و مشقت زیادی میطلبه .

حتی کتابهایی به نام علل الشرایع نوشتند که دلایل حرمت احکام رو گفتن.

به جای محکوم کردن علما ، بهتره دلیلشون رو از خودشون یا سایتهای وابسته به اونها بپرسید.

• امتیاز 3
لینک به ارسال

من میگم مسائل مخرب تری تو جامعه هست که بی توجه مونده و داره جامعه رو به گند می کشونه !

تو همه مباحث این شکلی این جمله صدها بار باید گفته بشه با اینکه تمام حاضرین پاسخ این موضوع رو میدونند !

هممون نشستیم و منتظریم بقیه مشکل رو حل کنند ! کافیه از خودمون شروع کنیم !

• امتیاز 2
لینک به ارسال

با سلام خدمت تمامی کاربران عزیز

تمامی نوشته های این تاپیک رو مطالعه کردم.

از نگاه بنده، این بحث به نوعی به دین متصل شده و اگر قرار هست که بحث در مورد فتوا و لزوم عمل به فتوا و در کل بحث دینی بر روی این موضوع انجام بگیرد، حتما باید در حضور یک متخصص و کارشناس دینی انجام بشود تا خدای نکرده شبهه ای در ذهن دیگر خوانندگان گرامی ایجاد نشود و نیز نادانسته از زبان دین، سخن اشتباهی به میان نیاید. چه خوب است که دوستان عزیز تنها نظر شخصی خود رو در این موارد عرضه بدارند. نظر دین تنها و تنها و تنها از طرف متخصصان و علما و مراجع دینی صادر میشه. قرار بر این نیست که هرکسی از زبان دین سخن سرایی کند. دوستانه خواهشمندم تنها نظر شخصی خود را بیان کنید و به دین و شرع و ... ربطش ندید. موفق باشید.

• امتیاز 3
لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...