رفتن به مطلب

نظرتان درباره ی رایتل چیست؟

alireza1375

پست های پیشنهاد شده

از فتواهایی که میدن (فتواهاشون توی همون سایتی که گفتی هست) این مسئله کاملا قابل درکه. خودشون میشنن چه فکرایی در مورد مسائل جنسی و... (کلا خرافات!) میکنن، بعد یه فتوایی میدن! :angry:

عزیزم با اینکه احتمرامت رو دارم ولی این طرز حرف زدن خیلی زشته! شما که هنوز توی بسیاری از مقدمات دین و بحثهای اعتقادی مشکل دارید چطور می تونید توی بحثهای به این پیچیدگی به این راحتی بگی خرافاته؟؟؟ یعنی هیچکدوم از اینها نفهمیدن و همینجوری توی هوا نظر دادن؟؟ خب شما که به متخصصترین افراد دینت اینجور اهانت می کنی دیگه کارتون معلومه، من گفتم که فقط بحث می کنیم تا بخشی از این مباحث روشن بشه و همونطور که دوستان هم گفتند اگر هم روشن نشد اصلا نباید این شکل برخورد کنیم، چون همینجوری یه چیز رو گرفتیم و درباره مسئله تحقیق جامع و کامل نکردیم و به خیلی چیزها توجه ندارم، خب اگر قرار هم بود که همه چیز رو به این سادگی بفهمیم که خودمون می شدیم مجتهد! به طور مثال یکی دیگر از مسائلی که هست بحث حفره های شدید امنیتی هست که توی این ابزار هست که سازمانها جاسوسی چه استفاده های بسیاری از اینها می کنند، این حرف دکتر عباسی هست:

http://saraberightel.com/?p=654

خب بخون یه سری چیزهای رو ببین که تکنولوژی توی چه مسیری افتاده و انسانی که روز به روز بیشتر از دین فاصله می گیره برای چیز چه چیزهایی رو می سازه و هدفش چیه:

http://saraberightel.com/?p=1055

و مباحث دیگری که نیاز به صحبتها و بحثهای زیاد و تحقیقات داره عزیز!

لینک به ارسال

بابا این همه تکنولوژی داری استفاده می کنی با اینکه دین دار هستی حالا تو این یکیه مشکل دونستن، کل زندگیتون صبح تا شب داره با تکنولوژی هایی که صد برابر این رایتل هستند اداره میشه و هیچکی هم نگفته حرومند!

خوب منم همین رو میگم که با این همه تکنولوژِی که از رایتل بدتر هم هست چرا رو این رایتل اینقدر زوم شده و همه دارن دربارش فتوا میدن

تو همه مباحث این شکلی این جمله صدها بار باید گفته بشه با اینکه تمام حاضرین پاسخ این موضوع رو میدونند !

هممون نشستیم و منتظریم بقیه مشکل رو حل کنند ! کافیه از خودمون شروع کنیم !

حرف من اینه که نیازی نیست اینقدر به موضوع رایتل توجه بشه و مواردی مهمتری هستند که علما می تونن در موردش فتوا بدن.

لینک به ارسال

یادش بخیر یه زمانی ویدئو اومد ممنوع شد! و می دیدیم که مردم مخفیانه فیلم های ویدئو رو ردو بدل می کردند!

الان ماهواره ممنوعه ولی کمتر خونه ای میشه پیدا کرد که ماهواره توش نباشه!

و حالا نوبت رایتل!

این نوع ممنوعیت ها یعنی توهین به من و شما ، یعنی نداشتن حق انتخاب!

عزیزم این حرفها نشون میده که مشکل بزرگتر از این حرفاست، اول باید مبحث آزادی برای شما حل بشه و بدونید که آزادی تا چه حد باید باشه و لازمه و بعد این بحثها باشه، دیگه تاپیک داره از موضوعش خارج میشه و اگه بخواییم اینجور بحثها رو کنیم دیگه باید یه انجمن جداگونه براش بسازیم!

ولی بدونید که قطعا توی اون زمان و هر زمان دیگری که برخی افراد خلاف قوانین عمل می کردند کار اشتباهی بوده و شیوعش هم دلیل توجیهش نیست! همین الآن مگر چقدر خلاف قوانین توی جای جای دنیا عمل میشه؟؟ خب الآن ماهواره داشتن جرمه و اشکال شرعی هم داره، همه هم معایب کلیشو میدونن که نباید رواج پیدا کنه و باعث چه چیزهایی توی جامعه میشه، حالا کار ندارم که یه عده ای هم استفاده درست می کنن، خب رایتل هم همینطور! اگه بخوان همینجوری استفاده کنن و حرف گوش نکنن به همین فسادها روز به روز افزوده میشه و ... ، همونطور که خیلی فسادها از ماهواره ها شروع شد!

حق انتخاب هم لابد می دونید که اگر انسان کلا آزاد باشه میشه مثل جیوون، یعنی اینکه هیچ حد و مرزی نداشته باشه و هر کاری دلش می خواد بکنه و هیچکی هم جلوشو نگیره، یعنی توی یه مملکت همه آزاد باشه و هرکی هرکار دلش می خواد بکنه، عزیزم ببین محدود کردن وسائلی که جرم آور و فساد آوریشون بیشتر هست برای رو به راه شدن زندگی انسانها و تربیت اونهاست و باعث میشه که زندگی بهتر بشه و انسانیت ولو یه خورده بیشتر رشد کنه، نباید بذاریم زمینه مفاسد بیشتر بشه تا دامن انسانهای بیشتری رو بگیره به اسم آزادییی! این آزادی که غرب توی کله خیلی ها کرده توی کشور خودشون از همه جا کمتره و ببینید که چه قوانین سختی دارند و چقدر مردمشون رو تحت کنترل دارند! حالا بحث در این رابطه خیلی هست ولی اینطور نباشه که بر اساس یه سری شبهاتی که همینجوری تو ذهنمون هست تصمیم و نتیجه گیری کنیم و همه رو متهم کنیم، این خیلی خیلی بی انصافی هست

خوب منم همین رو میگم که با این همه تکنولوژِی که از رایتل بدتر هم هست چرا رو این رایتل اینقدر زوم شده و همه دارن دربارش فتوا میدن

حرف من اینه که نیازی نیست اینقدر به موضوع رایتل توجه بشه و مواردی مهمتری هستند که علما می تونن در موردش فتوا بدن.

عزیزم جوابتو دادم قبلا، گفتم که برخی تکنولوژی ها هست مثل موبایل و اینترنت که امکان اینکه بخواد کلا جمع بشه و اینکه بگن حرامه نیست، چون جامعه به هم میریزه و خودت می دونی چه مشکلاتی پیش میاد، پس فتوا در اونجا بر حرمت استفاده ناصحیح بار میشه نه بر استفاده نکردن به صورت کلی (تا جایی که بشه باید جلوی فساد رو گرفت) و چرا فک می کنی که اوجاها چیزی گفته نشده و موضع گیری نشده است ؟ موضع گیری ها به حسب مورد کاملا با هم فرق دارند، توضیحش رو هم دادم.

اما اونجاهایی که اینطور نیست مثل ماهواره و همین تماس تصویری و ... که جامعه به هم نمیریزه و زندگی انسانها به اون بند نیست خب همه جا فتوا داده شده، اما اینکه عمل نمیشه دیگه اگه بخوایی انصاف رو رعایت کنی تقصیر آدمهاست که گوش نمی دهند!

ویرایش شده توسط ahadto
لینک به ارسال

دوستان لطفاً دقت کنید که یک نظر هر چند غلط زمانی قابل قبول و محترم هست که بی احترامی و اهانت درونش نباشه و یک نظر هر چند درست زمانی که حاوی بی احترامی به هر کس باشه بی ارزشه - لطفاً و اکیداً در بیان نظرات خودتون به دیگران (چه کاربران دیگر و چه دانشمندان دینی و غیر دینی) احترام بذارید.

با اجازه ی همه ی کاربران محترم این تاپیک رو می بندم به امید اینکه در بحث های آینده درباره موضوعات این چنینی صبورتر و دوستانه تر و مستدل تر وارد بشیم.

• امتیاز 4
لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...