رفتن به مطلب

کمک برای محدود کردن اختیارات ادمین

پست های پیشنهاد شده

سلام،مرتضی جان فرض کن میخوایم دسترسی های مدیر رو محدود کنیم،باید چی کار کنیم؟

آقا من خودم یه افزونه پیدا کردم خیلی هم کامله ag-custom-admin

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

سلام. میدونم تاپیک یه مقدار قدیمی هست. اما چون دیدم مطلب خیلی مفیده و دوستان هنوز به نتیجه قطعی و دقیقی نرسیده اند تصمیم گرفتم این مطلب را بگذارم. البته قبلش باید از آقای javadzarei بخاطر معرفی افزونه Advanced Access Manager تشکر کنم که خیلی به کارم اومد.

من چون با wordpress برای چند جا سایت طراحی کردم نیاز بود که به کلی بخش مدیریت را ویرایش کنم تا اثری از وردپرس نمونه و دسترسی ها کنترل بشه. افزونه های زیر را استفاده نمایید.

1- AG Custom Admin: این افزونه مهمترین افزونه برای اینکار است. با اون میتونید خیلی بخش ها را مخفی و سفارشی کنید. مثلا میشه:

• متن فوتر بخش مدیر را عوض کرد.
  • نسخه وردپرس را مخفی و همچنین صفحه پیشخوان سفارشی طراحی نمود.
  • ظاهر صفحه لوگین را عوض و لوگوی مورد نظر را بجای لوگوی وردپرس قرار داد.
  • admin bar را ویرایش نمود.
  • برخی منوها را مخفی کرد (من کار منوها را به افزونه ای که در ادامه میگم می سپارم)

2- Admin Menu Editor: این افزونه همون طور از اسمش پیداست برای ویرایش منوهای بخش مدیریت وردپرس است. کاربردهای آن:

• تغییر نام منوی مورد نظر
  • تغییر چینش منوها یا مخفی کردن آنها
  • ایجاد منوی جدید
  • تغییر سطح دسترسی لازم برای دیدن آن منو (مثلا میشه گفت که فلان منو را فقط دسترسی مدیر میتونه ببینه B) )

3- User Role Editor: وردپرس دارای چند Role پیشفرض هست (مدیر، نویسنده، ویرایشگر، مشترک) با این افزونه میتونید Role های سفارشی بسازید. مثلا یک Role جدید با نام Modir2 ساخته و دسترسی ویرایشگر به همراه چند دسترسی از مدیر را به آن بدهید. سپس هنگام تعریف کاربر مورد نظر مشخص کنید که آن کاربر از نوع Modir2 که دسترسی آن بین مدیر و ویرایشگر است باشد.

4- Advanced Access Manager: با این افزونه می تونیم مشخص کنیم که هر Role دقیقا به چه منوهایی دسترسی داشته باشد. کافیه Role مورد نظر را انتخاب و منوهایی را که نمیخواهیم دسترسی داشته باشد را انتخاب کنیم.

من خودم از چهار افزونه فوق به صورت همزمان استفاده کردم و فوق العاده خوب جواب دادن :D

موفق باشید

ضمنا اگر به کارتون اومد تشکر یادتون نره :lol:

آخرین اخبار ایران و جهان

ویرایش شده توسط parsaei
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...