رفتن به مطلب

کمک برای محدود کردن اختیارات ادمین

پست های پیشنهاد شده

با سلام، من یه سایت با ورد پرس ساختم و الان میخوام با پنل کنترل بدم به یکی از دوستان. از طرفی ایشون به وب آشنایی ندارند و من میخوام فقط یکسری امکانات رو براش تعریف کنم که نه منوی کنترل پنل واسش شلوغ بشه و نه اینکه یه موقع با دستکاری اضافی خرابش کنه؟ راهی هست که بتونم یک کنترل پنل به دلخواه خودم براش تعریف کنم؟

لینک به ارسال

افزونه User Role Editor هست. شما میتوانید کاربری خاصی را محدود کنید و یا برای محدود کردن سطح مدیر کد زیر را پس از نصب افزونه به فایل کانفیگ وردپرس اضافه کنید:

define('URE_SHOW_ADMIN_ROLE', 1);

لینک به ارسال

با سلام؛

پلاگینی که برادر مرتضی معرفی کردند برای کار شما فوق‌العاده مفید و از جمله پلاگین‌های کم دردسر و تر و تمیز وردپرس است. اگر به امکانات بیشتری در محدود کردن دسترسی کاربران به بخش‌های مدیریتی و منوها و زیرمنوها و انجام فعالیت‌های گوناگون نیاز داشته باشید، می‌توانید از پلاگین کامل‌تر Advance Access manager استفاده کنید. اگر نیازمند مدیریت جزئی‌تر دسترسی‌ها باشید استفاده از پلاگین Role Scoper توصیه می‌شود که البته تنظیماتش فوق‌العاده سخت است و امکان بروز خطا در نگهداری‌اش بسیار است. همان AAM را استفاده کنید. ب طور کلی از پلاگین‌های ساده‌تر استفاده کنید بهتر است، مگر اینکه شرایط موجود، استفاده از پلاگین‌های پیچیده‌تر را توجیه کند!

موفق باشید!

لینک به ارسال

فقط User Role Editor کار کرد و بقیه یکی نصب نشد و دیگری هم پیکربندیش با وردپرس من جور در نیومد.. امکانش هست بعد از محدود کردن کاربر با همین افزونه، با یک افزونه دیگه یک پوسته دلخواه واسه کنترل پنل فقط اون شخص بذارم؟ و پیشخوان رو هم حذف کنم؟

لینک به ارسال

برای تغییر در پیشخوان و حذف یکسری موارد از مدیریت میتونید از افزونه های re-branding استفاده کنید.

برای پوسته متفاوت کاربران هم افزونه ی خاصی ندیدم.

لینک به ارسال

این افزونه رو هم امتحان کنید:

http://wordpress.org/extend/plugins/adminimize/

تصویر از بخش مدیریت:

http://s.wordpress.org/extend/plugins/adminimize/screenshot-1.png?r=552229

لینک به ارسال

شاید اینجا جای این حرف نباشه اما میگم خیلی هم بی ربط نیست...

یک نفر اگه تو سایت blog.com یک بلاگ بزنه،میبینه وقتی وارد پیشخوان شد اینقدر پشخوانش زیباست که دل نداره از اونجا بیاد بیرون!!

یک عکس از داخل پیشخوان میزارم اینجا تا شما هم ببینید....

اما یک سوال،این با افزونه این کارو کرده؟یا اینکه خودشون استایلشون رو نوشتن؟

post-41-0-95103400-1338653780_thumb.png

لینک به ارسال

دوست عزیز از افزونه ی ag-custom-admin استفاده کنی هم کار باهاش راحت تر هست، هم دقیقا همون چیزی هست که نیاز داری، میتونی منوی ادمین رو کاملا ویرایش کنی و یک سری از گزینه ها مثل تنطیمات و ... رو حذف کنی، با زدن تیک " don't apply these settings for admin " وقتی خودت وارد میشی منو رو به حالت قبلی میبینی، ولی کاربرای دیگه که وارد بشن منو رو سانسور شده میبینن.

لینک افزونه: http://wordpress.org/extend/plugins/search.php?q=ag-custom-admin

لینک به ارسال

یک نفر اگه تو سایت blog.com یک بلاگ بزنه،میبینه وقتی وارد پیشخوان شد اینقدر پشخوانش زیباست که دل نداره از اونجا بیاد بیرون!!

من افزونه ای که دقیقا این کار رو بکنه ندیدم، ولی شما با افزونه بالایی که به دوستمون معرفی کردم میتونی کد html رو در صفحه پیشخوان قرار بدی، ضمن این که به نظرم این عکسی که گذاشتی theme هست، یک سری admin theme برای وردپرس تو اینترنت دیدم، ولی هیچ وقت امتحان نکردم، گوگل کن، اگه به نتیجه رسیدی یک تاپیک جدید بزن داخلش توضیح بده، ممنون

لینک به ارسال

ظاهر ادمین نشون میده که از نگارش قدیمی وردپرس استفاده میکند

برای نگارشهای قدیمی افزونه‌های زیادی هست

ولی برای نگارش جدید (3 به بعد) من افزونه‌ای ندیدم

لینک به ارسال

codex.wordpress.org/Creating_Admin_Themesببینید

http://www.webdesign...mes-and-plugins

http://weblogtoolscollection.com/archives/2007/12/28/9-wordpress-admin-themes/

ویرایش شده توسط mohsen670
لینک به ارسال

سلام

1- @ مرتضی نظری

مرتضی جان اون پیش نمایشی که نشون دادی تغییر در استایل بخش مدیریت و تغییر آیکونها بود و نیاز به افزونه خاضی نیست.

2- برای نسخه 3 به بعد بهترین افزونه ایی که میشه برای تغییر دسترسی به منوهای سایدبار مدیریت استفاده کرد همون افزونه های re-branding هست. تست شده.

لینک به ارسال

2- برای نسخه 3 به بعد بهترین افزونه ایی که میشه برای تغییر دسترسی به منوهای سایدبار مدیریت استفاده کرد همون افزونه های re-branding هست. تست شده.

سلام، این افزونه رو فقط برای loginpage دیدم، لینک دقیق افزونه لطفا... ممنون

لینک به ارسال

با تشکر از همه دوستان بابت پاسخ گویی هاشون.

یک سوال:

چجوری میشه این کارو کرد که مثلا: منو های پیشخوان شبیه 3.2.1 باشه(چون به نظر من خیلی قشنگ تره) بعد امکانات 3.3.2 رو داشته باشه؟ اخه منوی 3.3.2 به نظر من زیاد باحال نیست...

مرتضی جان اون پیش نمایشی که نشون دادی تغییر در استایل بخش مدیریت و تغییر آیکونها بود و نیاز به افزونه خاضی نیست.

مرتضی جان میدونم،اما خب وقتی توش بری خیلی لذت میبری از نظم و زیباییش...یک سوالل دیگه منظورت از این re-baranding این موضوع از افزونه ها هست دیگه درسته؟ وگرنه من افزونه ای دقیقا با این نام پیدا نکردم... یک افزونه هم توی wpmudev بود که اولا رایگان نبود دوما بازم دقیقا همین نام نبود..

لینک به ارسال

ظاهر ادمین نشون میده که از نگارش قدیمی وردپرس استفاده میکند

برای نگارشهای قدیمی افزونه‌های زیادی هست

ولی برای نگارش جدید (3 به بعد) من افزونه‌ای ندیدم

نه احتمالا اگه هم قدیمی باشه از زیر 3.2.1 اون طرفتر نیست...چون داخلش بشین متوجه میشین که زیادی هم قدیمی نیست...

لینک به ارسال

سلام، این افزونه رو فقط برای loginpage دیدم، لینک دقیق افزونه لطفا... ممنون

اشتباه متوجه شدید. منظورم افزونه نیست. افزونه های re-branding. یعنی افزونه ایی که برای تغییر و ویرایش هستن. مثلا: White Label CMS

یا همون افزونه هایی که شما معرفی کردی.

با تشکر از همه دوستان بابت پاسخ گویی هاشون.

یک سوال:

چجوری میشه این کارو کرد که مثلا: منو های پیشخوان شبیه 3.2.1 باشه(چون به نظر من خیلی قشنگ تره) بعد امکانات 3.3.2 رو داشته باشه؟ اخه منوی 3.3.2 به نظر من زیاد باحال نیست...

مرتضی جان میدونم،اما خب وقتی توش بری خیلی لذت میبری از نظم و زیباییش...یک سوالل دیگه منظورت از این re-baranding این موضوع از افزونه ها هست دیگه درسته؟ وگرنه من افزونه ای دقیقا با این نام پیدا نکردم... یک افزونه هم توی wpmudev بود که اولا رایگان نبود دوما بازم دقیقا همین نام نبود..

1- بیشتر باید در استایل و بعضی جاها در javascript بخش مدیریت تغییر اعمال کنی. چون متاسفانه هنوز بدر خش مدیریت وردپرس پوسته پیش فرض مثل بخش کاربری براحتی قابل تعویض نیست و جدا نشده تا بشه کدهای استایلش رو راحت جداسازی کرد.

2- بله، افزونه های تغییر ، افزونه ایی به این نام نداریم.

لینک به ارسال

دوستان بحث تاپیک کلا عوض شد، ضمن اینکه بحث جدید راجع به عوض کردن استایل ادمین هم بسیار مهم هست و ندیدم جاهای زیادی راجع بهش بحث کرده باشن، اگه مدیر محترم لطف کنه تاپیکی با این عنوان باز کنه تو بخش پوسته ها و این پست هارو داخلش قرار بده عالی میشه، بحث رو هم حرفه ای میتونیم دنبال کنیم...

اشتباه متوجه شدید. منظورم افزونه نیست. افزونه های re-branding. یعنی افزونه ایی که برای تغییر و ویرایش هستن. مثلا: White Label CMS

یا همون افزونه هایی که شما معرفی کردی.

ممنون از راهنمایی، اشتباه متوجه شده بودم

1- بیشتر باید در استایل و بعضی جاها در javascript بخش مدیریت تغییر اعمال کنی. چون متاسفانه هنوز بدر خش مدیریت وردپرس پوسته پیش فرض مثل بخش کاربری براحتی قابل تعویض نیست و جدا نشده تا بشه کدهای استایلش رو راحت جداسازی کرد.

که این کار هم اصلا توصیه نمیشه چون به ازای هر نسخه جدید از سیستم وردپرس که میاد باید از نو همه ی کارها رو انجام بدید. میشه از افزونه هایی که بتونن داخل محیط مدیریت، مثلا پیشخوان کد php اجرا بکنن استفاده کرد، که البته من همچین افزونه ای ندیدم...

لینک به ارسال

این افزونه ها فقط یه سری تنظیمات برای محدودیت کردن گذاشتند ولی هیچ جایی برای مثلا انتخاب اون کاربری که میخوای محدودش کنی نذاشتند اصلا !

لینک به ارسال

برای محدودسازی یک یوزر مشخص منهم افزونه آزاد ندیدم.

مثلا افزونه محدود سازی دسترسی برای هر کاربر طبق پلن و زمان داریم اما رایگان نیست.

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

agcustom adminقسمت مخفی سازی منوها روی 3.6کارنکرد-لطفا کمک کنید

ویرایش شده توسط nazi
لینک به ارسال

سلام

به انجمن خوش اومدین دوست عزیز

من متوجه مشکلتون نشدم

یکبار دیگه با توضیح بیشتر بفرمایید مشکل چی هست

لینک به ارسال
  • 3 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...